PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yükseltme

kefeeee
14 Aralık 2010, 01:25
Arkadaşlar profiliminde dediği gibi asya 200gy-2 var bende. Arka taraf çok yere yakın olduğundan çok çirkin cross a benzemeyen ama enduro olarakta çok çelimsiz duran bi tip sahibi kendisi. Aldığım halden 20.000 kat daha iyi durumda şuan motor ama bu konuya el atmam gerekiyor. Yayım ve şok emicim ayarlanabilir değil baktım kendilerine. Bana motoru ekonomik olarak yükselticek (MAX 100 TL) ama viraj içerisinde şok emici ve yayımın garip tepkiler vermiyeceği ( önü başı ayrı oynuyo diyoruz ona. maşa komple oynuyo gibi arkada) bir çözüm gerekli. Gidip Wp veya showa alamıyacağıma göre bu motora lütfen bana yardımcı olabilceğiniz isteklerim doğrultusunda bi öneride bulunurmusunuz? Teşekkkürler iyi forumlar.

ozgurakman
14 Aralık 2010, 01:37
bence bu motor da diğer çinliler gibi japon replikasıdır. japon orjinalinin hangi model olduğu bulursan (örneğin cr250) onun amortisörlerini taktığında istediğin yol tutuşunu ve çelimsizliği ortadan kaldırırsın.

kefeeee
14 Aralık 2010, 17:06
bi bilgi yok diyosunuz. anladım :mrgreen:

Şenonar
14 Aralık 2010, 17:13
apache arka amortisörü taksan sanırım işini görür ama boy ölçülerine bakman lazım

efsars
14 Aralık 2010, 18:08
kardeş görüntüden rahatsızsan git arkaya bi tane topcase mi ne diyorlar ondan taktır motorunu kalıplı gösterir o motorun orjinali öyle arkası yere yakın öle hatırlıyorum.

kefeeee
14 Aralık 2010, 18:19
enduro istemiyorumki. kross tarzı bi görünüm istiyorum konuda yükseltme hakkında bilgisi olanlaraydı

tomass
14 Aralık 2010, 18:52
Honda xl 200 topic'inde bir arkadas xl ye soyledigin islemi uygulamisti. Ondan bilgi alabilirsin