PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsatlar artık kargoyla eve postalanıcakmış??

DaBEL
04 Aralık 2010, 00:42
beyler bugun bi motor satıcısı ile konuştum.. magazada calısan genc bi arkadas.. bana artık satış işlemlerinin cok kolay oldugunu ama ruhsatların satıstan sonra 2 hafta içinde ikamet adresine postayla yollanıcagını söyledi.. biraz şaşırdım, pekte inanmış değilim.. bu işin dogruluk payı nedir?? aranızda bilen biri var mı??

zaferkarizma
04 Aralık 2010, 00:47
evet öyle ama kendinizde alabiliyosunuz 2 hafta beklemenize gerek gerekli konu ve açıklamalar sitemizde mevcut biraz araştır bulursun :wiinkk:

aras1925
04 Aralık 2010, 01:21
evet motosikletler için artık satış işlemi 35 tl ruhsatlarda 2 hafta içinde evine geliyor ama hemen hemen 1 hafta sonrada alabilirsin gidip.

unforgiven85
04 Aralık 2010, 01:34
1 ay önce aldım 35 tl değil 70 tl ödedim... Üstelik 1 aydır bekliyorum ne gelen var ne de giden :D Postacı yolu gözlüyorum...

umtglsr
04 Aralık 2010, 01:36
ben daha dün motoru aldım noterede 70tl verdim ruhsatıda beklemedeyim :)

DaBEL
04 Aralık 2010, 01:42
işe bakya.. ruhsat beklemekten sıyırırım valla ben.. kesinlikle elden almak daha iyi olur.. ayrıca bu devlet bi işin içine ne kadar az girerse o kadar iyidir.. isteğe baglı olarak ruhsatı postasız direk elden almak için uğraşma şansımız vardır işallah.. bütün koşturmacaları ben yapıyım razıyım..
bu arada üstadlar motorlarınız hayırlı olsun.. ve unforgiven bence senin ruhsat için bi yerlere başvurma zamanın gelmiş.. 1 ay cidden uzun bir zaman..

Slayerrr
04 Aralık 2010, 01:42
Satış işlemi 70 TL ve ruhsat adrese geliyor bu doğru ama tavsiyem, eğer ruhsatı alacağınız yer başka bir şehirde değilse üşenmeyin gidip alın. Her türlü postanın ve kargonun geldiği adres bir anda bulunamaz oluyor ve ruhsat geri gidiyor. Çok kişinin başına gelmiş bir şey ve asıl sorun bu olay yaklaşık bir ayın sonunda oluyor ve geçici ruhsatın tarihi dolduğunda ruhsatınız muhtemelen trafik şubeye geri gitmek üzere postada oluyor ve bu sürede ruhsatı alamayıp oraya gitmesini bekliyorsunuz.
Ruhsatı kendin almak istersen koşuşturmaya gerek yok. Noter satışından sonra trafik sigortanı yaptırıp bir kaç gün sonra trafik şubeye gidip 5 dk. da alabiliyorsun ruhsatını. Noter satışıyla aynı gün de alabilirsin ama oradaki memurların insiyatifinde biraz. Sistemde görünmüyor diyebilirler.

MotorKafa
04 Aralık 2010, 01:48
Arkadaşlar ben temmuz sonu aldım noterden çıkıp direk trafiğe gittim ve ruhsat elimdeydi hiç beklemedim siz niye bekliyosunuz anlayamadım :silent:
Adresede eğer sen istersen gönderiyolarmış görevli bana öyle demişti. O da bir ücret karşılığındaymış sanırım
Ha bide bu ruhsatı eve gönderme olayı yanılmıyorsam nisandan beri olması lazım

umtglsr
04 Aralık 2010, 01:54
benm beykozdan almam lazım ruhsatı fakat k.çekmecede oturuom yani cekilcek eziyet deil :mrgreen:

aras1925
04 Aralık 2010, 02:02
Demekki banada sallamışlar 35 tl diye araba 70 motosiklet 35 diye söylemişlerdi:)

Slayerrr
05 Aralık 2010, 17:12
benm beykozdan almam lazım ruhsatı fakat k.çekmecede oturuom yani cekilcek eziyet deil :mrgreen:

Küçükçekmece'den Bostancı'ya 3 kez gittim. Şansın yoksa kendini bu eziyete hazırla :mrgreen:

extrem_015
05 Aralık 2010, 17:16
böyle bi konu var gibi sanki biraz araştırırsanız bulursunuz.

umtglsr
05 Aralık 2010, 18:48
Küçükçekmece'den Bostancı'ya 3 kez gittim. Şansın yoksa kendini bu eziyete hazırla :mrgreen:

İnş. olmaz :)

Şeyh Şamil
05 Aralık 2010, 19:40
Arkadaşlar,

Noter Satışı ve alıcı(sizin) adına düzenlenmiş Trafik Zorunlu Sigorta

Poliçesi aslı ile birlikte; plakanın bağlı olduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne

gitmeniz halinde, adınıza düzenlenmiş Araç Ruhsatını elden alabilirsiniz..

cengaver29
05 Aralık 2010, 20:55
zaten öyle fakat baktın aradan 20 gün geçti gelmedimi mah nin postahanesine git ad soyad söyle tak ruhsatı veriyorlar ben 5 ay önce öyle yaptım bekliyorum ruhsat gelsin gelmedi gittim ptt ye bir ruhsat gelcekti fakat gönderilmedi kontrol edermisiniz dedim ad soyad söyledim tak çıkardı verdi adam ...

acayüp
05 Aralık 2010, 21:00
Arkadaşlar,

Noter Satışı ve alıcı(sizin) adına düzenlenmiş Trafik Zorunlu Sigorta

Poliçesi aslı ile birlikte; plakanın bağlı olduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne

gitmeniz halinde, adınıza düzenlenmiş Araç Ruhsatını elden alabilirsiniz..

Artık plakanın değil satış işlemini yaptığınız noter in bağlı bulunduğu emniyet md. den alınabiliyor. 2 ayda 4 ruhsat aldım hepsi bu şekilde oldu... sadece birisini bekledim oda 1 ay sonra posta ile geldi.

Onyx250
06 Aralık 2010, 12:25
uzun bir süredir böyle zaten... Prosedür şu şekilde. Noter işlemleri tamamlandıktan sonra emniyet tarafında ruhsat işlemi başlıyor. Ruhsatın hazır olduktan 14 gün içinde eminiyet gidip teslim alınmazsa PTT ile karşı ödemeli olarak size postalanıyor.

Key-x
06 Aralık 2010, 13:07
uzun bir süredir böyle zaten... Prosedür şu şekilde. Noter işlemleri tamamlandıktan sonra emniyet tarafında ruhsat işlemi başlıyor. Ruhsatın hazır olduktan 14 gün içinde eminiyet gidip teslim alınmazsa PTT ile karşı ödemeli olarak size postalanıyor.
Prosedür böyle fakat sakın gelir diye beklemeyin :farao:
Sigortanızı yaptırıp fotokopisiyle birlikte şubeye gitmeniz gerekiyor. Eğer sıra yoksa aynı gün sıra varsa bir veya birkaç gün sonra gidip teslim alıyorsunuz. Oraya gitmeden ruhsatın gelmesi peri masalı yani :pale:

okican
06 Aralık 2010, 16:28
Prosedür böyle fakat sakın gelir diye beklemeyin :farao:
Sigortanızı yaptırıp fotokopisiyle birlikte şubeye gitmeniz gerekiyor. Eğer sıra yoksa aynı gün sıra varsa bir veya birkaç gün sonra gidip teslim alıyorsunuz. Oraya gitmeden ruhsatın gelmesi peri masalı yani :pale:ben gelir diye beklemiştim.geldi.postacıdan teslim aldım.masal falan yok yani.

umtglsr
06 Aralık 2010, 16:34
Ben bugun sigorta için bi turladım acayip pahalılaşmış ve yaptırmadım bide size danışayım dedim 90tl ile 115tl arası oynuyo fiyatlar tabi bu alım satımdan sonraki ilk sigorta için verilen fiyat neden bu kadar pahalı diyince adamlar motorlar hep kaza yapıo ve zarara uğratıyolar sirketleri fiyatın artmasının sebebi bu dediler vede hak verdim ama bildiginiz daha uygun sigorta yaptırabilecegim biyer varmı ?

mceylan
06 Aralık 2010, 22:13
Satış işleminin yapıldığı noterin bulunduğu ilçedeki ilçe emniyet müd. den alınıyor veya onlar onbeş gün sonra gönderiyorlar. Bir ruhsat fatihten onbeş gün sonra geldi. 5.- tl ödedim. Bir diger ruhsat bir ayda gelmedi. Beşiktaş tan.Kendim gittim alım. ( noter satış sırasında geçici ruhsat veriyor,bir ay geçerli ). = önce emniyet =

Slayerrr
06 Aralık 2010, 22:25
Ben bugun sigorta için bi turladım acayip pahalılaşmış ve yaptırmadım bide size danışayım dedim 90tl ile 115tl arası oynuyo fiyatlar tabi bu alım satımdan sonraki ilk sigorta için verilen fiyat neden bu kadar pahalı diyince adamlar motorlar hep kaza yapıo ve zarara uğratıyolar sirketleri fiyatın artmasının sebebi bu dediler vede hak verdim ama bildiginiz daha uygun sigorta yaptırabilecegim biyer varmı ?

Ben de çok araştırdım ama artık normal fiyat bu