PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Seçim, Fikir, Tavsiye Yeni Motorcu :)

holigan05
30 Kasım 2010, 22:48
Hayırlı akşamlar herkeze :)
2 Tekere yeni başlıyorum ehliyet sınavlarından sorunsuz geçtim en kısa sürede ehliyetimi alıyorum.
Scooter ile başlamak istiyorum sürüş kolaylığı açısından. Aklımda kesinleşmiş 2 model var fakat arasında kararsızım bunun dışında ihtimâl olan modellerde var bunlar hakkındaki fikirlerinizi istiyorum

ASYA AS125T (http://www.asyamotor.com.tr/content/view/54/56/)
MONDİAL 125ZN (http://www.mondialmotor.com.tr/MONDIAL-125-ZN/SCOOTER/Mondial-125-ZN/index.html)
sizce hangisi ?

bu 2 modelden birini %80 alabilirim hem hafif rahat kullanımı hem klasik tarz farklı duruyor :P

Bunun dışında aklımdan qeçen;

ASYA AS150T-1 görünüşü gayet hoş :)
Mondial 150 ZC direksiyon sınavımda kullandığım motor görüntüsü hoşuma gidiyor :)
Martian 150 yi gördüm tip olarak fena değil hoş duruyor :)
Mondial 151 RS Düşündüm fakat her 5 kişiden 4 ünde bu tip scooter var bu yüzden bi antipati'm var bu alete :mrgreen:
Mondial 150 ZAT fakat büyük ve ağır olduğu için dönüş sorunları yaşayacağımı düşünüyorum :silent:

GÖЯKEM
30 Kasım 2010, 22:50
hiç olmassa Mondial al :rendeer: çinlidir fakat sınıfının babasıdır.

Celil Öztürk
30 Kasım 2010, 22:57
Cup modelleri düşünürsen mondialden
Mondial 100 MFH öneririm
*4 vites yarı otomatik debriyajı yok yani kolaydır
*Bir depo benzinle 150-170 km civarı yaparsın rodajdan sonra
*hız ise 2 kişi ile 80-90 görebilirsin ibre ne kadar doğru tartışılır :)
Mondial 100 MFM de otomatik şanzımanlıdır özellikleri aynıdır
Tavsiye ederim

ISEPULTURAI
30 Kasım 2010, 23:09
Mondial 125 ZN ve Asya 125 T bu motorların bilgi paylaşım başlığının 419 sayfasının hepsini okudum iki motor arasında hiçbir fark yok sadece Asya motorda renk seçeneği daha fazla As 125 T de fabrika çıkışı alarm ve uzaktan motoru çalıştırıp kapatma gibi özellikler var fakat 70 80 TL e alarm alıp bunu taktırabilirsin Mondial e sorun değil motorlarda genel olarak belli başlı bir sorun yok sen ne kadar iyi bakarsan motora o da seni üzmez Sarı, Vişne çürüğü, Mavi, Pembe tarzı canlı renkler istiyorsan Asya 125 T al Siyah, Kırmızı, Gri istiyorsan Mondial 125 ZN alabilirsin.

MkD
30 Kasım 2010, 23:17
yedek parça stoklarına bak
asyada birçoğu yok /as125
mondial yedek parçada başarılı /125zn

myagdi
30 Kasım 2010, 23:25
bunlar yerine ikinci el bir japon markası almanı tavsiye ederim.

RunemagicK
30 Kasım 2010, 23:30
nerden dönücenki zat sıkıntı yaratır diyosun:)

pendikli
30 Kasım 2010, 23:40
motosiklete başlamak için mi alıyorsun yoksa scooter ları seviyomusn 125kt alsaydın ilerde büyütünce daha iyi bir vitesli motosiklete geçince daha iyi olurdu scooterden vitesliye geçmek kolay olmaz onun için söyledim yani

holigan05
01 Aralık 2010, 17:02
@GÖЯKEM mondiali seçtim gibi birşey çünki fiat olarakda daha uygun ve servis olanağı daha çokmuş teşekkürler yorum için :)

@Celil Öztürk cup modelleri çok itici geliyor gözüme nedense ama yinede fikir için teşekkürler :)

@ISEPULTURAI alarm vb. özelikleri iyiymiş fakat siyah alıcam ve fiat uygunluğu için modiali seçtim gibi :)

@MkD Yine Mondial +1 :)

@myagdi japon kalitesi tabiki tartışılmaz fakat taksit olanağı için sıfır ancak bu tip bi model alabilirim :)

@RunemagicK Yeniyim daha abi o yüzden söyledim :)

@pendikli Motosiklete başlamak istiyorum hyo 250 fln alıcaktım malum aile baskısı olduğu için olmadı bu klasik tipleride benim peder seviyormuş bu yüzden anca böyle uzlaşabildik yoksa atv alıcaktı :D

Ve son duruma göre Mondial Alıcam gibi gözüküyor :)

ISEPULTURAI
01 Aralık 2010, 17:13
@ISEPULTURAI alarm vb. özelikleri iyiymiş fakat siyah alıcam ve fiat uygunluğu için modiali seçtim gibi :)[/B]

Siyah alıcaksan Mondial 125 ZN al fiyat olarak daha uygun çünkü ben Vişne çürüğü rengini alıcam Mayısta Mondial de olmadığı için bu renkler As 125 T alıcam iki motor arasında fark yok denicek kadar az alarm sorun değil 70 80 TL ye alıp Mondial e taktırabilirsin alarm çok önemli eğer motoru kapatamıycağın depo garaj gibi bir yer yoksa alarm çok işe yarıyor ve de bi yere motoru bıraktığın zaman çocukların falan ellememesi için çok caydırıcı dokundukları gibi alarm öttüğü için hepsi kaçıyor :) tabi motora binmeye 10 adım kala çalıştırıp hava yapmakta paha biçilemez :queen:

holigan05
01 Aralık 2010, 18:19
Siyah alıcaksan Mondial 125 ZN al fiyat olarak daha uygun çünkü ben Vişne çürüğü rengini alıcam Mayısta Mondial de olmadığı için bu renkler As 125 T alıcam iki motor arasında fark yok denicek kadar az alarm sorun değil 70 80 TL ye alıp Mondial e taktırabilirsin alarm çok önemli eğer motoru kapatamıycağın depo garaj gibi bir yer yoksa alarm çok işe yarıyor ve de bi yere motoru bıraktığın zaman çocukların falan ellememesi için çok caydırıcı dokundukları gibi alarm öttüğü için hepsi kaçıyor :) tabi motora binmeye 10 adım kala çalıştırıp hava yapmakta paha biçilemez :queen:

alarm pek sorun olmaz bahçemiz var kapatırım bi bölümünü garaj niyetine :mrgreen: de Uzakdan çalıştırma olayı ilgimi çekti aslında ya :queen:

Netde gezinirken şu link dikkatimi çekti :silent: :silent:
http://www.webdenalsak.com/asya-motor-as-125-t-nostalji-model-indirimde-.html

ISEPULTURAI
01 Aralık 2010, 18:27
alarm pek sorun olmaz bahçemiz var kapatırım bi bölümünü garaj niyetine :mrgreen: de Uzakdan çalıştırma olayı ilgimi çekti aslında ya :queen:

Netde gezinirken şu link dikkatimi çekti :silent: :silent:
http://www.webdenalsak.com/asya-motor-as-125-t-nostalji-model-indirimde-.html

Valla o site hakkında hiçbir bilgim olmadığı için sana birşey söylemem yanlış olur orda motor 2.200TL 1.300 küsüratlı bir fiyata veriyorlar kazancınız 850TL diyor Asya bayilerinde motor 1.900TL siteden 1.300TL e alırsan 600TL kaar yapmış oluyorsun zaten motor 1.900 civarı piyasa fiyatı oraya 2.200 yazmışlar ordan alsan 850 TL değil 600 TL falan kaar yapmış olucan ama site hakkında hiçbir bilgim yok birşey diyemem site için

cengaver29
01 Aralık 2010, 18:58
mondial 125 mt/avatarımdaki motor süper memnunum..

bguclu
02 Aralık 2010, 12:42
Bence Zat al bende ilk olarak onla başladım ve o gün den beri ççoooooookkk motor değiştim onun gibi rahat motora binmedim.

unpolluted
02 Aralık 2010, 22:00
selam mondial 150 re,yi yazmamışsın,18 bin km kullandım sıfır almıştım 2 yıl oldu,19 bine doğru gidiyorum aldığımın ilk haftası ön diski garantiden değiştirmiştim yalpa yapıyordu,sinyal flaşörü balata ve basit ucuz masrafları oluyor,fren balatarında problem yaşıyorum çünki iyi markayı keşfedemedim,dert edilecek bir durum değil yani,yanyana 2 aracın gidebildiği yoldan benim meret dönemiyor yani dönüş açısı kötü,eşim,ben12 yaşında kızım ve ön tarafıma alabildiğim en az 10 torba pazar alışverişi ortalama 200 kilo civarı yapar çıkamadığı bir yokuş yok,çeşme izmir arasını en az 10 kere gittim geldim,kısaca şunu söyliyeyim,biraz ilgi bakım,lakalara dalma yollarda 50 ila 80 km hız arası kullan yıllarca kullan..ben çok memnunum,2 yılda yaptığım masraf 150 küsür lira..

çet
14 Aralık 2010, 22:07
zat mı asaya 150 t mi arkadaşlar lütfen yardım edinnnn