PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dunlop lastik ve türkiye?

brkkksln
30 Kasım 2010, 03:32
arkadaşlar dunlopun motosiklet lastikleri hakkındaki fikirleri öğrenebilirmiyim.

kullanan kullanmayan duyumları olan herkesin fikirlerini düşüncelerini merak ediyorum.

fiyatları nasıldır.ebatları kulay bulunabiliyormu.özellikleri nelerdir hangi lastik markasıyla kıyaslanabilir yahut kıyaslanması söz konusu bile olamaz vs.

kefeeee
30 Kasım 2010, 04:01
Supermoto klasmanında en iyi lastikler dunlopundur ama ben şahsen gidip pirelli sport demon aldım çok memnunum aklında olsun. Çifti 320 ye patladı bana ama gerçekten çoook iyi

Ante
30 Kasım 2010, 04:22
Sorguladığınız kadar lastik üzerinde teknik bilgiye sahip değilim ama sadece bir kullanıcı olarak söyleyebilirim ki, f650cs'in üzerinde gelen lastikti. Şahsen ben bu lastikten memnun kalmıştım. Onarılmaz biçimde yarılınca mecburen değiştirmek zorunda kaldım. Ama orjinal ebatlarını bulamadım. Ancak sipariş üzerine getirebileceklerini söylediler hep. Michelin pilot aldım yerine. (gerçi onun da orjinal ebatları olmadığı için 10mm daha genişini almak zorunda kaldım.) Malesef pilot'tan dunlop kadar memnun kalmadım. Tekrar ihtiyacım olsa ilk bakacağım markalardan biri olur.

belo
30 Kasım 2010, 04:50
kle500 de kullandım herhangi bir aksaklıgını görmedim ama sende supersuport var galiba ne performans verir bilmem

Nexagon
30 Kasım 2010, 09:10
arkadaşlar bu lastiği yeni sezonda motorumda kullanmayı planlıyorum yani yağmurlu havaalrda kullanmamaya gayret göstericem.

kuru havalarda ani frenlemelerde performansı ne olur, fikri olan var mı?

brkkksln
30 Kasım 2010, 18:28
paylaşımlarınız değerli fikirleriniz için teşekkürler.
daha başka yorum yapacak arkadaşlar?

extrem_015
30 Kasım 2010, 18:38
Adını oğlunun çok ses çıkardığından sinir olup tahta tekerlekli bisiklerinin tekerlerinin etrafına, içine çim doldurduğu kauçuk hortumu geçiren adam olarak tarihe geçen John Boyd Dunlop'dan alır.
:) kısa bi bilgi
kaynak:http://de.wikipedia.org/wiki/John_Boyd_Dunlop

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

lastik olarak hamuru orta sertliktedir.benim favorim michelın :cat:

brkkksln
01 Aralık 2010, 03:52
extrem teşekkür ederim :)
bi güncel çekelim.

brkkksln
02 Aralık 2010, 00:27
uyanın yahu :)

extrem_015
02 Aralık 2010, 00:31
extrem teşekkür ederim :)
bi güncel çekelim.

ne demek :)

brkkksln
04 Aralık 2010, 11:29
güncelibon :)

brkkksln
06 Aralık 2010, 17:31
yokmu yahu :)

brkkksln
13 Aralık 2010, 22:40
yokmudur fikri olan başka?

mogli
13 Aralık 2010, 22:53
Daha önce Michelin Pilot serilerini, Bridgeston Battlax serisini ve Dunlop 'un adını hatırlamadığım bir seriyi kullandım.

Açıkçası en iyi performansı Michelin'den ve Dunlop'tan almıştım. Michelin çok kolay ısınıyordu. Bridgeston da gayet iyi ancak ısıtması biraz zor. Dunlop canavar gibi ama ısıtmak eziyet. Bir çok ışıkta ufak lastik yakma artistlikleri yapabiliyordum Dunlop'la. Buna rağmen eskitemedim gitti. :) En sonunda dakikalarca yaktım ama yine de paramparça olmadı. Dayanıklılık konusunda sıkıntı yok. Yol tutuşu da ısındıktan sonra gayet iyi, ısıtabilene. :) Dunlop'un sıcak ve soğuk performansları çok uçuk.

Supermoto lastiği olarak yorum yapan arkadaş da çok haklı. DRZ 400 de kullanıyordu bir arkadaşım daha sonra Michelin'le değiştirmişti ve Dunlop'un yarı ömrü kadar dayanabilmişti zavallı Michelin'ler... :)

Genel performans olarak ise en iyi performansı Bridgeston Battlax'tan aldım. Çünkü ısındıktan sonraki performansı gayet tatmin edici. Sınırlara yaklaştıkça kararlılığını yitiriyor kısmen ama çok kolay ısınıyor. Bu da benim gibi genel olarak kısa mesafeli kullanıcılar için çok iyi.