PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin park sorunu var mı/yok mu??

oktay299
29 Kasım 2010, 01:57
arkadaşlar niyeyse herkes motosikletin park sorunu olmadığı konusunda hemfikirdir.Bu heryerde böyledir.Benim şahsi görüşüm ise motosikletin park edilmesinin çok büyük bir sorun olduğu yönünde...örneğin; motosikletimle gezmeye v.s gittiğimde genelde motoru dışarı bırakmak zorunda kalırım ve bu beni çok tedirgin eder.çünkü ortalık hırsız kaynıyor kimin ne yapacağı belli olmaz..sürekli aklım motorda kalır ve rahatsız olurum..sırf bu yüzden birçok yere motorla gitmem..şuan üniversite gereği şehir dışındayım ve yurtta kalıyorum ve motoru koyacak yer olmadığı için evde bırakmak zorunda kaldım..

dicem şu ki bu kadar problemi varken nasıl olmuşta akıllarda park sorunu yok olarak kalmış....ya da gerçekten park problemi yokta ben mi bilmiyorum yöntemlerini..:) (BU ARADA DİSK KİLİDİ VS KULLANIRIM)

Sizin kullandığınız yöntemler varsa paylaşırmısınız??

CengizhanD
29 Kasım 2010, 01:59
park sorununu genelde biz yer bulmak , arabayla 10 turda girilen yerlere kısa sürede park edebilme tarzı algılıyoruz:D

Levsy
29 Kasım 2010, 03:31
Motosikletin park sorununun olamasından kasıt tam da Cengizhan'ın belirttiği gibidir.
Bir yere gidersin ve motoru kaldırıma koyup işine bakarsın, bu anlamda park sorunu yoktur.

Forumdaki eski konuları kurcalamamış olduğun ve kafadan üye olarak sadece güncel konuları takip ettiğin için böyle bir başlık açmışsın. Yoksa bu forumda çok da eski olmayan hırsızlık / park etme sorunları / motosiklet emniyeti sorunları konusunda onlarca konu bulabilirsin.

Eskiden insanlar bu forumu aylarca üye olmadan takip ettikten sonra kendini üye olmaya hazır hissederdi :) Yani gene öyle olmalı anlamında söylemiyorum, ama öyleydi işte...

buggin
29 Kasım 2010, 03:34
Motosikletin park sorununun olamasından kasıt tam da Cengizhan'ın belirttiği gibidir.
Bir yere gidersin ve motoru kaldırıma koyup işine bakarsın, bu anlamda park sorunu yoktur.

Forumdaki eski konuları kurcalamamış olduğun ve kafadan üye olarak sadece güncel konuları takip ettiğin için böyle bir başlık açmışsın. Yoksa bu forumda çok da eski olmayan hırsızlık / park etme sorunları / motosiklet emniyeti sorunları konusunda onlarca konu bulabilirsin.

Eskiden insanlar bu forumu aylarca üye olmadan takip ettikten sonra kendini üye olmaya hazır hissederdi :) Yani gene öyle olmalı anlamında söylemiyorum, ama öyleydi işte...

aha tamda ben:cat: 3 ay takip ettikden sonra üye oldum:)

Ante
29 Kasım 2010, 03:42
"Motosiklette park sorunu yoktur."
Bu doğru olan. Gittiğin her yerde bu iki tekerli aleti koyacak bir boşluk bulabilirsin.

"Parkettiğin motosikletin durduğu yerde orasının, burasının kurcalanma, üzerine tünenme ve hatta alınıp gidilmesi sorunu yoktur."
Bu da yanlış olan:)

Bırakır gidersiniz geldiğinizde bulduğunuza da sevinirsiniz:) Sonuçta evham yapmanın bir yararı yok. Ancak sizin yaptığınız gibi kullanmamaya yol açabilir.

McWarnaly
29 Kasım 2010, 09:49
Valla bende motorumu ASLA geceleri disarda brakmam.gezilerde gittigimde de cok tedirgin olurum.en fazla 10 dakika arayla motorun yanindan gecerim.rahat rahat gezemem acikcasi.ama ASK iste ne yaparsin.Parali otoparklar var ama onlarda fasa fiso.ortagim abonesi oldugu kamerali buyuk bi otoparka brakir arabasini.bi gun birisi gelmis arabasini boydan boya cizmis.oylede kaldi.Burda iscilik cok pahali oldigu icin Turkiye'ye gittiginde orda boyatmisti.yani olan yine arkadasa oldu.

sedici
29 Kasım 2010, 11:43
ben senelerce aklıma geldikçe girdim baktım ama didik didik etmedim forumu, motor aldıktan sonra üye oldum :cherry:
konumuza dönelim, park benim için de psikolojikman problem oluyo gidiyorum biryere aklım motorda kalıyo çocuklar tepesine çıkar mı, denyolar sırtlayıp yerini değiştirir mi bırkalar mı, biri arabayla dokunup devirir mi :pale: şimdi bile sıkıntı bastı içimi

umtglsr
29 Kasım 2010, 12:26
ben senelerce aklıma geldikçe girdim baktım ama didik didik etmedim forumu, motor aldıktan sonra üye oldum :cherry:
konumuza dönelim, park benim için de psikolojikman problem oluyo gidiyorum biryere aklım motorda kalıyo çocuklar tepesine çıkar mı, denyolar sırtlayıp yerini değiştirir mi bırkalar mı, biri arabayla dokunup devirir mi :pale: şimdi bile sıkıntı bastı içimi

aynı düşünceler bendede vardı ve şimdi yeni motor alıyorum Allah kısmet ederse ve yine aynı şeyler olucak engel olamıyorum.:queen: gittiğin yerde işini sağlam yapamıyosun aklında hep bi motor çok kotu birşey inş. kurtuluruz bu huydan :pr:

hatis
29 Kasım 2010, 13:41
aha tamda ben:cat: 3 ay takip ettikden sonra üye oldum:)

hiç alakam yok ilk motorlarada bakmalıyım dedim googlede arattım ilk siteye üye oldum sonrası malum bilmeyen yok ztn:queen::queen: