PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : B+A2, B ehliyet tamam ama A2 neden olmuyor ??

kopan çocuk
28 Kasım 2010, 16:02
merhaba arkadaşlar ben 23 ekim B ehliyet sınavına girdim ve kazandım dün direksiyon sınavına girdim onuda aldım,ancak bir sorun var.
kursun hocası bana 18 aralıktaki A2 sınavına giremeyeceğimi söyledi ve açıklaması çok saçma geldi başka bir kursu aradım, ve onlarda böyle birşeyin olmadığını söyledi ,ben kursa direk A2 ehliyeti için gittim hoca ilk önce B ehliyeti alırsan daha iyi olur dedi çünkü sonradan B için tekrar yazılacaktım.
hocanın açıklaması şöyle;şimdi milli eğitim bakanlığı bir düzenlememi bir değişiklilkmi ne yapmış ve 27 kasımda ben B ehliyetini almaya hak kazanmış bulunuyorum,ve sezon açılışı diye bişey varmış ve buda 29 kasımda başlıyormuş
ama milli eğitim bunu 24 kasıma almış,ben 27 kasımda hak etmiş olduğum için
böyle olunca ben B ehliyetini hak etmeden A2 için kayıt olamazmışım.
Böyle saçma bişi işte,benim gibi 5 kişinin daha bu durumdan muzdarip olduğunu söyledi.
şimdi ne yapmalıyım..? moralim çok bozuk çünkü bir dahaki sınav taaaa şubatta ve motorum var arada geziyorum,polis çevirdiği zaman işimiz yaş.
teşekkürler

oguzhan6161
28 Kasım 2010, 16:11
ne saçma bişey :S

buggin
28 Kasım 2010, 16:15
nasıl yahu:silent: b ehliyet almadan a2 alınamaz mıymış? ee niye 17 yaş diyolar ya,
yada ben mi yanlış anladım:silent:

kopan çocuk
28 Kasım 2010, 16:16
nasıl yahu:silent: b ehliyet almadan a2 alınamaz mıymış? ee niye 17 yaş diyolar ya,
yada ben mi yanlış anladım:silent:

ben 2 sınıfıda bir kartta alacam ondan öyle oluyor sanırsam.

buggin
28 Kasım 2010, 16:17
ben 2 sınıfıda bir kartta alacam ondan öyle oluyor sanırsam.

alla alla ne saçma bi uygulama bu.

kadango
28 Kasım 2010, 16:19
İki sınav arası süre kısa olduğundan kaynaklanıyor olmalı.

okanco
28 Kasım 2010, 16:33
Saçma.. 17 ye girince ben A2 yi aldım. Şimdi de b yi alacağım..

Slayerrr
28 Kasım 2010, 17:03
O işte bir yanlışlık var. 18 Aralık sınavının son kayıt günü 1 Aralık. Bu tarih sınav harcının son yatırma tarihi oluyor. Sınav harcını yatırmak için 1 Aralık'a kadar, diğer evreklarını tamamlaman için 8 Aralık'a kadar zamanın var. Eğer 8 Aralık'a kadar B ehliyetin hazır olamıyorsa (sanırım hazır olur) ve kesinlikle bu sınavda almam lazım dersen yine kayıt olabilirsin ancak ilk kez ehliyet alacak biri gibi olur işlemlerin. Sadece motordan değil tüm sınavlara tekrar girersin ve kurs parasıda buna göre olur.

oguzhan6161
28 Kasım 2010, 17:15
hayır hayır tamamen saçmalık 17 yaşın dolmuşsa a2 ehliyet alabilirsin. yaşın 30 da olsa b almadan a2 alabilirsin. Öyle saçmalık olmaz. Önce b sonra a2 diye bişey yok. Önce a2 alırsan sonra b ye başvuru yaparken , a2 ehliyetinin fotokopisini alıyorlar ve b yi kazandığında b+a2 oluyor ya onlar yanlış söylemiş ya da sen yanlış anlamışsın

mustafatuzlu
28 Kasım 2010, 17:25
17 Yaşında A2 için sınava girdim. Trafik-İlkyardım-Motor hepsini verdim. Ehliyetimi aldım.
18 Yaşında B için sınava girdim. Sadece Motor Sordular, onuda verdim. Ehliyetimi aldım.

Ehliyetimin Üzerinde A2 + B yazıyor şuan.
Ehliyet Türünün Öncelik sırası yoktur. Sadece Yaş sırası vardır.

Saygılar.

oguzhan6161
28 Kasım 2010, 17:42
17 Yaşında A2 için sınava girdim. Trafik-İlkyardım-Motor hepsini verdim. Ehliyetimi aldım.
18 Yaşında B için sınava girdim. Sadece Motor Sordular, onuda verdim. Ehliyetimi aldım.

Ehliyetimin Üzerinde A2 + B yazıyor şuan.
Ehliyet Türünün Öncelik sırası yoktur. Sadece Yaş sırası vardır.

Saygılar.

ilk a2 alıyorsan tüm derslerden sınava girersin
ama a2 den sonra b alırsan trafik ve motordan girersin ilkyardım muhaf sayılır . Sen nasıl sadece motordan girdin?

methal
28 Kasım 2010, 18:26
kursun saçmalıkları ben a2 den şimdi b aldım öyle bi saçmalıkmı olur önce b sonra a2 diye yok öyle birşey başka kursa kayıt olsen adamların kontejenlerı dolmustur basından atcak yer arıyorlardır

kujumax
28 Kasım 2010, 18:33
Öyle İse aynı sorunu bende Yasıcam 18 Aralıkta B sınavına Giricem :S

Better06
28 Kasım 2010, 20:06
Bede ilk A2 aldım ve B ehliyeti almak için trafik+motordan girdim.Eger ilk B alıp sonra A2 aldıgın takdirde sadece motora girildiğini biliyorum bu yuzden basta B almak daha rahat oldugunu sölemıs olablir ama iki sınıf ehliyeti de aynı anda sınavları oldugu için aynı sınavda alamıyosun bildiğim kadarıyla yani 2 kayıt 2 ayrı sınav gerekıyor..

Özer
28 Kasım 2010, 20:32
Pek bir anlamsız kursun mazereti...bana seni yolmaya çalışıyormuş gibi geliyor ancak doğruluğu araştırmak lazım tabi.

Mcsrgn
28 Kasım 2010, 20:47
Bence o kursun hocası seni ve diyer 5 kişiyi dolandırmş ?

kopan çocuk
28 Kasım 2010, 21:42
Bence o kursun hocası seni ve diyer 5 kişiyi dolandırmş ?

ben B sınıfı için olan ehliyetin ücretini verdim ,ama A2 için vermedim bu yüzden dolandırma gibi bir durum söz konusu değil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

Pek bir anlamsız kursun mazereti...bana seni yolmaya çalışıyormuş gibi geliyor ancak doğruluğu araştırmak lazım tabi.

banada öyle geliyor ama neden böyle bişi yapsın anlam veremiyorum,bana bir yazı gösterdi meb bildirimi gibi bişi pek anlayamadım olmassa sadece B sınıfı alacam bu şekilde 3 ay kullanıp 3 ayın sonunda başka bir kursta A2 için başvuru yaparım polis çevirdiği taktirde cezası ne olur ??

Ramazan Can
28 Kasım 2010, 21:44
çoook saçma...

kopan çocuk
28 Kasım 2010, 21:44
kursun saçmalıkları ben a2 den şimdi b aldım öyle bi saçmalıkmı olur önce b sonra a2 diye yok öyle birşey başka kursa kayıt olsen adamların kontejenlerı dolmustur basından atcak yer arıyorlardır

2 sınava aynı gün girilemiyor zaten ilk önce B ehliyet için hak kazanacam sonrasında A2 için dosya açılacak en nihayetinde kartta B+A2 yazacak,şimdi B ehliyetini almaya hak kazanamadım örnek veriyorum sınavda kaldım ,bir dahaki sınavda A2 için giremem.

alpeq
28 Kasım 2010, 22:10
bu işte bir katakulle var saçmalık iyi araştır altında birşey bulacaksın. kurs içerisinde bulundum bir ara. sana önerim yarın meb i ara güzelce ögren.

xburakx
28 Kasım 2010, 22:16
bende 23ekimde b ehliyete girdim
27 kasım direksiyondan geçdim öglen 2.30 gibi telefon geldi
sen b+a2 alıyorsun pazartesi bankaya paranı yatır 18aralıkda sınav var dedi
bende 18de sınav varsa ortalama hangi tarihde b+a2 ehliyeti alırım dedim
10 - 15ocakda dedi
hangi ildesin bilmiyorum ama internetten bir kurs numarası al zaten sürücü kursları yan yana oluyor
ben şu kursdayım bana böyle birsey söyledi doğrumu sor
benim aklımdan yılbaşından sonra zam falan gelirse oradan yararlanmak falan istiyormuş gibi geldi

kckr
28 Kasım 2010, 22:18
polis çevirdiği taktirde cezası ne olur ??

Cezası toplamda 900 tl ye yakın diye biliyorum bunların 2/3' ü kadar bir kısmı ehliyetsiz araç kullanan şahsa kalanı ise ruhsat sahibine aracını kullandırdığı için kesiliyor ayrıca hapis cezasıda var ama bu ceza içinde kamu davası fln açılması gerekiyor bununla genelde uğraşmıyolar.

kopan çocuk
28 Kasım 2010, 22:20
bende 23ekimde b ehliyete girdim
27 kasım direksiyondan geçdim öglen 2.30 gibi telefon geldi
sen b+a2 alıyorsun pazartesi bankaya paranı yatır 18aralıkda sınav var dedi
bende 18de sınav varsa ortalama hangi tarihde b+a2 ehliyeti alırım dedim
10 - 15ocakda dedi
hangi ildesin bilmiyorum ama internetten bir kurs numarası al zaten sürücü kursları yan yana oluyor
ben şu kursdayım bana böyle birsey söyledi doğrumu sor
benim aklımdan yılbaşından sonra zam falan gelirse oradan yararlanmak falan istiyormuş gibi geldi

ya hocam valla fıttırcam ya ben başka kursuda aradım öyle bişeyin olmadığını söyledi,kesin dimi senin bu söylediğin dimi, güvensizlikten değil şimdi kursu arayacam hocaya patlıcam yoksa

xburakx
29 Kasım 2010, 00:03
yalanmı atacam birader bude benim gittiğim kursun numarası 0242 248 49 28
onların aklında bir çakallık olsa gerek

kopan çocuk
29 Kasım 2010, 00:28
ben şimdi gittiğim kurstan dosyamı alıp başka bir kursa gitsem,oraya versem 18 aralıktaki sınava girebilirmiyim .
ve ben o dosyayı istesem veririrmi,versede mesela B sınıfı ehliyet bir kurstan A2 sınıfı ehliyet diğer kurstan olması bir sorun çıkarırmı?

hatis
29 Kasım 2010, 15:46
kısacası b ye para verceksin hocam ondan sonrada a2 ye para vercen bnce en güzel açıklaması bu.
b yede para birleştirmeki çinde para!

crazyknight
11 Aralık 2010, 00:35
dostum bende 23 ekimde sınava girdim ve 27 kasımda direksiyon sınavına girdim, ehliyet almayı hak ettim ve 2 gün önce aldım hatta, ama a2 içinde kursa yazılmıştım eğitek'in sitesine göre 8'i sınav ücretinin son yatırılma tarihiydi bunu kurstakilere söyledim ama onlar dosyamın henüz trafikten kapanmadığını yatıramayacağımı ayrıca benimki b'den a2'ye geçiş olduğu için tarihinin farkı olduğunu söylediler ne kadar doğru bilemiyorum ama umarım sana yardımı dokunur söylediklerimin.

DaBEL
11 Aralık 2010, 00:54
üstad dediğin aynı durumda arkadaşım var.. ben a2 alıcam dediğimde oda geldi gecen sınavda b ye girdi önümüzdeki sınavda da a2 ye giricek.. bence tamamen kursla ilgili bi durum.. eger dosya filan diyorsada kursun direk uyusuklugu yuzundendir..
hatta kurs arkadaşıma ulaşamamıştı beni aramıştı.. eger arkadaşın aralıkta sınava girmek istiyosa ona dosya acıcagız ilet ona tarzında bişeyler demişti.. ve aralıkta da sınava giricek.. kesinlikle kursun uyuşukluğu dostum..