PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım Edermisiniz ?

reak41
26 Kasım 2010, 20:48
Selamun aleykum arkadaşlar abiler...pazartesi günü bir motosiklet için anlaştım ama tek gidicem 18 yaşındayım bilmediğim biyeri gidicem ? Bana motordan anlayan (tamirciye götürme şansım cok az)yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı ? motor Ümraniye Tepeüstü mahallesinde..

kingcüneyt
26 Kasım 2010, 20:49
tek gideceksen dikkatli ol göstermeden de alma paran boşa gitmesin

GÖЯKEM
26 Kasım 2010, 20:49
ilkte motor no ile şase no ya ruhsattan bak :rendeer:

reak41
26 Kasım 2010, 20:52
Teşekkür ederim arkdaşlar dediğiniz gibi yapacagım başka alırken nelere bakmalıyım ?

QM50
26 Kasım 2010, 21:08
Mumkunse motora bin test et motordan calışma sesi dışında bir ses geliyormu dinlemeye çalış benzin yağ akıyormu yere vs.. kontrol et yağ yakıyormu ona bak egzozdan çıkan duman zaten belli edecektir öyle bi durum varsa.Hayırlısı olsun ins.

cengaver29
26 Kasım 2010, 21:33
en son ne zmn bkaım yaptırmış ne gibi parçalar değiştirmiş bunları öğrenip mekanik sorunu olmadığına inandıktan gördükten sonra ise kaportaya boyasına sinyallerine farlarına sağına soluna bak sonra sen yoluna o yoluna karar sana bağlı

motoseyyah
26 Kasım 2010, 21:35
Motordan anlamıyorsan mutlaka anlayan biriyle git ,yada alma.

reak41
26 Kasım 2010, 21:38
teşekkür ederim arkdaşlar lokal boyalar var oldgu yerde devrilmesi varmış gidince bi şekilde halledicem bakalım teşekkür ederim genede ama ümraniye tarafından varsa biri cok iyi olur minnettar kalırım size..

Samet Ağır
26 Kasım 2010, 21:40
alacağın motor nedir??? anladığım kadarıyla sen anlamıyorsun bu işten..anlayan biri ile gitmeli yada adamın önerdiği haricinde bir motosikletçiye göstermelisin..ve ince ama önemli bir detay...herşeyin okeyini aldığın zaman adama parasını noterde satıştan sonra imzayı atıp vermelisin...
imzalar bitmeden de verme çünkü zamanında kiralık araba satmışlardı adama..herşey normal notere gidiyorlar evraklar verilip bekleniyor...adam ben tuvalete gidiyorum diyor.parayıda almış ya..arabanın yeni sahibi olduğunu sanan vatandaş kiralık araba ve adına olmayan ruhsatla beraber noterde tutsak kalıyor...

anlamıyorsan mutlaka göster,sonra eyvah deme..
hayırlı olsun....

GÖЯKEM
26 Kasım 2010, 21:44
kardeş işini bozmak istemem ama öyle , yok şurda lokal boya var burda 2 vuruk var vsvs. kanma boyalı motorun kazası vardır öyle grajda marajda kendi kendine düşmez yalan onlar sahibinden demi motor , varsa link at bakalım almayız yaw merak etme :mrgreen::P:cherry:

motorhocası
26 Kasım 2010, 21:46
Bir tane de benden, adam motosikletini satmak için ilan veriyor,müşteri ile telefonda konuşuyorlar motora bakmaya gelenler adamcağızı darp edip motorunu alıp kaçıyor. Benzer sitede motosikletini görüp tanıyan assubay bu sefer aynı şekilde dövüyor karşısındakini ve polise teslim ediyor!!!!!!!!

reak41
26 Kasım 2010, 21:47
Arkadaşlar teşekkür ederim bütün yorumlar için ama babamın bi arkadaşını bulduk tamirci saolsun yardımcı olucak.Sizlerede teşekkür ederim saolun

GÖЯKEM
26 Kasım 2010, 21:50
Arkadaşlar teşekkür ederim bütün yorumlar için ama babamın bi arkadaşını bulduk tamirci saolsun yardımcı olucak.Sizlerede teşekkür ederim saolun

Hayırlısı olsunda hala söylemedin motoru cup,scootermı ney :rendeer:

reak41
26 Kasım 2010, 21:58
He Kbakma ya görmemişim sahibindende var ümraniyede ninja250r 7,100 tl yazıo anlaştık bakalım servisede götürcem onuda ayarladım kısmetse hayırlısıysa alıcam..

GÖЯKEM
26 Kasım 2010, 22:25
Vallahi akşam akşam ezme olduk , ben cup mu scooter mı derken sen bana ninja dedin :cherry::queen:

reak41
26 Kasım 2010, 22:29
:D:D:queen: şuan cup kullanıyorum ama :d

RunemagicK
26 Kasım 2010, 22:38
ben tepeüstünün ordayım neredeyse. ama zaten ninjadan anlamam:)

overcloud
26 Kasım 2010, 22:49
Selamun aleykum arkadaşlar abiler...pazartesi günü bir motosiklet için anlaştım ama tek gidicem 18 yaşındayım bilmediğim biyeri gidicem ? Bana motordan anlayan (tamirciye götürme şansım cok az)yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı ? motor Ümraniye Tepeüstü mahallesinde..

dostum bildiğim kadarıyla ninja araştırıyordun. eğer adam motoru satmak gerçekten istekliyse, sende almak istiyorsan motoru bir ustaya gösterme şartını koy. adam kadıköy'e gelmeyi kabul ederse seni tanıdığım bir ustaya yönlendirebilirim.

benim motoru alırken birlikte kontrol etmiştik. kadıköy hasanpaşa'da uğurlu motor Ergün Usta. piyasada bilinen bir ustadır.

eğer saatten yana bir sıkıntım olmaz ise kadıköy'e sana yardımcı olmak için bende seve seve gelirim.

edit: usta bulduğunu yazmışsın yeni gördüm.

sana benden tavsiye, usta zaten motorun sesinden bir sıkıntısı olup olmadığını anlar, ancak grenajları kontrol etmek için bağlantı noktalarına ve çizgilerine bak. çamurluk içine, arka maşaya, egzosun ve manifoldun bağlantı ve kaynak noktalarına (gerekirse yere eğilip bak), disklere ve fren balatalarına mutlaka bak. disklerde çizik olup olmadığına dikkat et. artçı selesini çıkarmasını iste ve ordan kuyruk grenajına ve bağlantı tırnaklarına bak (kırık varmı yada onarılmış mı diye). servis bakım faturalarınıda iste.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar. umarım hayırlısı olur.

reak41
26 Kasım 2010, 22:53
hm overcloud :@kadıköyde varsa tanıdıgın yardımcı olursan çok çok iyi olur bide gelirsen minnettar kalırım sana zaten beni Aye(murat doğanay)nin bluşmasında tanırsın kırmızı cup lu çocuk.

askersss
26 Kasım 2010, 22:54
Hiç gitme.Bildiğin tanıdığın yerden alışveriş yap.Bol şans.

overcloud
26 Kasım 2010, 23:00
hm overcloud :@kadıköyde varsa tanıdıgın yardımcı olursan çok çok iyi olur bide gelirsen minnettar kalırım sana zaten beni Aye(murat doğanay)nin bluşmasında tanırsın kırmızı cup lu çocuk.

hatırlıyorum tabiki :)

kadıköy'e gelebilirim ama ümraniye biraz zor, oraları bilmiyorum (ne biçim istanbullusun diceksin şimdi :P )

satıcı kabul ediyorsa gelmeyi bende gelirim tabiki, usta ile tanıştırırım seni 20 - 30tl karşılığı kontrol eder motoru. cbr125'in ve ninjanın bakımlarını orda yaptırıyorum. ninja'ya daha yeni bakım yaptırdım. abimde Pegasso650'e orda bakım yaptırıyor, aile boyu ordayız yani :)

saat kaç gibi buluşmayı planlıyorsunuz?

reak41
26 Kasım 2010, 23:11
valla telefonlaşırız dedi ama ben sabahtan çıkmayı planlıorm o ne der bi bilgim yok ama motor kardeşininmiş ben gidemem ustayla gelin dedi sanırm ehliyeti yok yada motoru süremiyo ama bir boklukda olabilr..
RunemagicK::@oralarda tanıdık usta falan varsa yardımcı olabilrmisn ?

Samet Ağır
27 Kasım 2010, 00:11
valla telefonlaşırız dedi ama ben sabahtan çıkmayı planlıorm o ne der bi bilgim yok ama motor kardeşininmiş ben gidemem ustayla gelin dedi sanırm ehliyeti yok yada motoru süremiyo ama bir boklukda olabilr..

Felaket tellalı demeyin ama tecrübelerimden biliyorum.işim var gelemem,yoğunum gelemem,ustaya gidecek vaktim yok ustanızı alın gelin,v.b bahaneler ileri sürenlerin çoğunda bi mokluk oluyor..aracına güvenen adam gerçekten meşgul ise bile şu saatte ancak müsait olurum diye bir açık kapı bırakır.
yaşadıklarımla sabittir yeğenime araba almak için gittiğimiz yerde adam anahtarı dayımda dedi,benim ehliyetimde yok kullanmayıda bilmem ki zaten dedi,dayım gelemiyor dedi dedide dedi..gittik arabayı duvara sıfırlamış...zoraki anahtarları geldi ne hikmetse...1 haftadır yatıyor denen arabanın motoru sıcacıktı..hiç sorunu yoktu hesapta ama kapıyı açınca telefonda söylediklerini inkar edip alacak karşılığı bizde bilmiyorum filan dedi..araba taklaatmış ama düzgün bile toplanmamış...
bize yaramaz dedik ayrıldık yolu bulmaya çalışırken, kullanmayı bilmeyen çocuk ne hikmetse birden öğrenmiş arkadaşlarıyla geziyordu,karşılaşınca rezil oldu ama.......

yani uzun sözün kısası mutlaka bu işlerden çok iyi anlayan birine,hatta mümkünse kendi servisine götürün.az paradan bahsetmiyorsunuz...

reak41
27 Kasım 2010, 00:14
aynen cok haklısın abi bi mokluk olabilir bakalım gidicez görücez ne çıkcak

GÖЯKEM
27 Kasım 2010, 00:28
Hocam şu motoru al Yemin ederim ben almışım gibi sevinicem Vallahi :):cherry:

reak41
27 Kasım 2010, 00:32
:D:D:D: hayırdır ya nie ole dedin :D:D cok mu uzadı sıkıldınmı :D :P

GÖЯKEM
27 Kasım 2010, 00:38
:D:D:D: hayırdır ya nie ole dedin :D:D cok mu uzadı sıkıldınmı :D :P

Yok hocam estağfurullah öyle demek istemedim , hani yeni motor heyacanı vardır ya içinin kıpır kıpır olması yada ne biliyim yazılarından samimi birisi olduğun belli hani kardeşlik bağımından senin kadar sevindim gibisinden anla işte ya :cherry::rendeer:

reak41
27 Kasım 2010, 00:45
Hee :D anladım ya uzun zamandır istedğim bişeydi sonuçta azda olsa heyecan var ama babam işçi emeklisi ole ahım şahım bi hayatımız yok verecegimiz para az birşey degil boşa gitsin istemem ondan biraz sıkıntılıyım:D teşekkür ederim bu arada iltifatların için:rendeer:

ugur volkan
27 Kasım 2010, 01:20
Felaket tellalı demeyin ama tecrübelerimden biliyorum.işim var gelemem,yoğunum gelemem,ustaya gidecek vaktim yok ustanızı alın gelin,v.b bahaneler ileri sürenlerin çoğunda bi mokluk oluyor..aracına güvenen adam gerçekten meşgul ise bile şu saatte ancak müsait olurum diye bir açık kapı bırakır.
yaşadıklarımla sabittir yeğenime araba almak için gittiğimiz yerde adam anahtarı dayımda dedi,benim ehliyetimde yok kullanmayıda bilmem ki zaten dedi,dayım gelemiyor dedi dedide dedi..gittik arabayı duvara sıfırlamış...zoraki anahtarları geldi ne hikmetse...1 haftadır yatıyor denen arabanın motoru sıcacıktı..hiç sorunu yoktu hesapta ama kapıyı açınca telefonda söylediklerini inkar edip alacak karşılığı bizde bilmiyorum filan dedi..araba taklaatmış ama düzgün bile toplanmamış...
bize yaramaz dedik ayrıldık yolu bulmaya çalışırken, kullanmayı bilmeyen çocuk ne hikmetse birden öğrenmiş arkadaşlarıyla geziyordu,karşılaşınca rezil oldu ama.......

yani uzun sözün kısası mutlaka bu işlerden çok iyi anlayan birine,hatta mümkünse kendi servisine götürün.az paradan bahsetmiyorsunuz...

Aynen katılıyorum size ama ne yazıkki tecrübe edinene kadar ikincisinde bilemediniz üçüncüsünde kendiliğinden geliyor,amaç bunları yaşamadan yanlış yapmamak.

RunemagicK
27 Kasım 2010, 01:33

ümraniyenin çoğu çinli motorlara bakıyor. benim gittiğim yer ümraniye mondial servisi ama ninjadan anlarmı onu bilmem. yeri ise ümraniye son durakta (son durak değil, ismi son durak:)), yamanevler ilköğretim okulunun orada.
birde tam tersi çinli motorlara bakmayan bir usta var ama tanımıyorum kendisini, adınıda unuttum zaten. ümraniye oto sanayide (fatih sultan mehmet sanayi sitesi) idi, arka taraflarında. oralarda sorarsan yerini bulursun çok büyük biryer değil zaten, sanayide ondan başka motorcu olduğunuda zannetmiyorum.

reak41
27 Kasım 2010, 01:38
hm teşekkür ederim cok saol yardımın için