PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora yeni başliyicam, CBR 125 ?

mnykdm
25 Kasım 2010, 10:37
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim hiç motor deneyimim yok şuanda ama bi merak saldım bayabi araştırdım başlangıç için cbr 125'in ideal olduğunu okudum biçok yerde, az yakmasıda benim için iyi bir tercih, 18 yaşındayım ve üniversite okuyorum evime yaklaşık 20km uzaklıkta ve yolda sıkıntı çekiyorum, genel olarak şehir içerisinde kullanıcam ve Racing tarzında hoş bir motor olmasını istediğimden buna bakıyorum, boyum 173 kilom 62 nasıl durur bende fiyat hakkında bilgi verirmisiniz birde tam olarak ne kadar yakıyor binenler bilgi verebilirmi, yeni başlayamayı düşündüğüm için ekipmanlar kask vs. ne kadar tutar bi genel fiyat çıkarırmısınız bütçeme uygun olursa almayı düşünüyorum.

takendy
25 Kasım 2010, 10:55
hoşgeldiniz ,

sie içerisinde marka model konu başlıkları altında aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz
ilginizi çeken model linki aşağıdaki gibidir.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/25266-honda-cbr-125r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

mnykdm
25 Kasım 2010, 10:59
hoşgeldiniz ,

sie içerisinde marka model konu başlıkları altında aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz
ilginizi çeken model linki aşağıdaki gibidir.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/25266-honda-cbr-125r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Teşekkür ederim baktım ama 1200 sayfa var az buz değilki, bilen kullanan biri tüm sorulara cevap verebilir tek seferde istediğim sadece bu :)

siyahatmaca
25 Kasım 2010, 11:25
Doğru seçim. Km ortalama 10 krş yakar. İkinci elleri temiz bulursan 10000 km civarında 3500_4000 arası alırsın. Kask 100 150 arası, mont 100 200 aras,ı dizlik 30 eldiven 50 TL..
Hayırlı olsun...

takendy
25 Kasım 2010, 11:27
Teşekkür ederim baktım ama 1200 sayfa var az buz değilki, bilen kullanan biri tüm sorulara cevap verebilir tek seferde istediğim sadece bu :)

istediğin sadece bu ise orası kolay aşağıdaki linke resimdekinden yatırıp dekontu buraya yapıştır , cbr 125 ile ilgili tüm soruların için cebimi vereyim sadece hepsi bu .:cherry:

http://img365.yukle.tc/images/664050TL-on-b.jpg (http://www.yukle.tc)

http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=428

sivernson
25 Kasım 2010, 11:34
motora cuk diye oturursun.yakıt olarakta 3 lt yakıyor yakmıyor 100 km de.ama şu varki şehir içinde kullanacaksan oturuş pozisyonu biraz ağrıya sebep olabilir.
ama sana tavsiyem bu motorun 2. elinin altına bir fiyata 125 mh drift mondial yada 150 mc mondial alman yönünde olabilir.yakıt değerleri aynı ve tam şehiriçi motorları.vede cbr dan zannımca daha yakışıklılar.hemde kalite yönünden tatminkar.

emomen
25 Kasım 2010, 12:05
Öncelikle aramıza hoş geldin:rendeer:

Daha önce yazılmış binlerce konu var, ama özet istiyorsan geçeriz :cherry:

CBR 125 boyuna ve kilona uygun bir alet ama ufak kalacaktır biraz.
Yakıt konusunda biraz cimri pek fazla yakmaz yani, kilometrede 10-15 kuruş yakar diye biliyorum.

Ama öncelikle ehliyetini almaya bak , sonrada koruma kask , mont, dizlik ,eldiven vs...

Koruma ekipmanlarında fiyat değişkendir , markaya ve kaliteye göre değişir;

orta derece koruma ekipmanlarını 350 liraya alırsın.
İyi derece koruma ekipmanlarını 600-700 liraya alırsın.
çok iyi derece koruma ekipmanlarını 1000-1500 liraya alırsın.

Bunları halettikten sonra bir cbr bulunur ;)

Selamlar.

mnykdm
25 Kasım 2010, 12:56
Teşekkür ederim hepinize, hoşbulduk :) tabiki ekipmanı eksit etmiyicem öncelik onlarda :) Mondial önermiş arkadaş ama birazda göze hoş dursun istiyorum o daha çok mobilet tarzı görüntüsü var :cherry: bu benim görüşüm tabiki... En azından şu motoru bi denemek istiyorum bir şekilde boş bir yerde en azından binip bir gitmek istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum arkadaşlarıma soruyorum varmı tanıdıklarında diye işte inşallah bi binip deneyeceğim, dediğim gibi işte denedikten sonra tam kararımı verdim artık dediğimde, ehliyete başvurucam ve mutlu son :) umarım... Teşekkür ederim hepinize.

sedici
25 Kasım 2010, 14:01
ilk motorun olacaksa grenajsız bir model seçmeni ve koruma demiri taktırmanı tavsiye ederim (bkz: ybr125) aksi takdirde hem motor ziyan olacak hem paran ziyan olacak

en önemlisi de arkadaşların dediği gibi kendi koruma ekipmanların...

mertka
25 Kasım 2010, 14:11
başlangıç için güzel bir motor ama tek eksisi yedek parçalarının çok çok pahalı olması bir sinyali 140 lira ordan hesabını gör

benım boyum 1.77 kilom 68 motorun sanki benım için üretildiğini düşünüyordum gayet güzel duruyordu altında ufak kalacağını zannetmiyorum

2009 model cbrım vardı 14000 km kullandım 4000 liraya verdim

GÖЯKEM
25 Kasım 2010, 14:21
ilk motorun olacaksa grenajsız bir model seçmeni ve koruma demiri taktırmanı tavsiye ederim (bkz: ybr125) aksi takdirde hem motor ziyan olacak hem paran ziyan olacak

en önemlisi de arkadaşların dediği gibi kendi koruma ekipmanların...

::plus1:::cat:mnykdm@,Hocam ilerde büyüteceksen cbr al çünki sınıfı SS,,,, Fakat ilerde büyütmeyeceksen ybr al , cbr125 parçalarına fazla para verme :):rendeer:

mnykdm
25 Kasım 2010, 15:00
Teşekkürler tekrar yorumlar için :) dikkate alıcam arkadaşlar işte ilerdede hayırlısıyla büyütmek istiyorum çok merak saldım o yüzden SS istiyorum zaten :)

GÖЯKEM
25 Kasım 2010, 15:04
Şimden hayırlısı olsun :cherry::rendeer:

GorkeM
25 Kasım 2010, 15:56
Cbr al keyifle kullan...
Kullanımı çok kolay ve kaliteli bir motosiklet.
Bütçen uygunsa çin mallarına bulaşma...
Grenajlara kafan takılmasın ilk düşürdüğünde tuzla buz olacak parçalar değil onlar en fazla çizersin...
Şimdiden güle güle kullan.

inanck
25 Kasım 2010, 16:38
cbr125 i ben de öneririm. sağlam, az yakan, sevimli, yeni başlayanlar için uygun bir makine. parçalar pahalı ama gülü seven dikenine katlanır hesabı düşünmekte yarar var.

extrem_015
25 Kasım 2010, 17:23
tam sana göre motor doğru seçim

Emre_Özman
16 Aralık 2010, 18:06
parçaları çok pahalı aksi takdirde çok güzel motor görünüş olarakta hayırlısı olsun şimdiden

kawabanga
16 Aralık 2010, 18:30
türkiye piyasasındaki en kemikli 125 cc diyebilirim..kendileri az yakıtla çok yol hevesimi gidermemde çok yardımcı olmuştu bi zamanlar..izmir-uşak-afyon-ankara-zonguldak-konya-eskişehir-tekrar ankara-gaz kesmeden izmir yolunda 3000km'yi net devirmiştim..hem de benzinin 3.20 lerde olduğu dönemde 310 lira yakıt harcamıştım..subap sesi dahi deişmedi aletin..hararet de ilk çeyreği hiç geçmedi..bi çok arkadaşta inanmayacaktır ama 12.000 rpm son vites net 160 km sürati altı ya da yedi kere gördüm bu yol boyunca..genel olarak da 135-140'tı seyir hızı..rüzgarı görünce de 115-120'lere kadar geriliyodu ama 125cc bi makina için gayet iyi bi olay..ikinci elinden de hiç korkma..en fazla 20.000 km ye kadar cebe uygun bişi bulursun..masrafsız da olur..en fazla 3.000lira net para çıkar cebinden..hayırlısı..

Motoboksor06
16 Aralık 2010, 19:37
slm.bğende motora yeni başlıycam..daha önce tatilde kiralamıştım..scooter tarzı düşnüyorum..cbr ve ybr düşünmüştüm ama vitesli olduğu için sorun yaratabileceğini okudum.kilometrede ortalama 10 kuruş yaktıyor temizini 2500 lira civarında bulabilirsin.. www.sahibinden.com a bi bak derim ben.ayrıca arkadaşlar sizlere bişey danışmak istiorum ben mondial 150 zc düşünüyorum..almak için gittim ama kredi kartı limitim yetmedi..başka kartta bulamadım..senet ile satan bir bayi varsa söylerseniz çok sevinirim. kuryecilik yapacağımdann acil almam gerekiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 ----------

......................