PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor 150cc SON HIZ

ByBaTeR!ST
23 Kasım 2010, 18:44
Selamlar Arkadaşlar..
Motosikletimi 6 Ay Önce Aldım İlkinde Çok Zorlamadım Şuanda Motosikletim 1564 Km'de. Ve Uzun Yolda Bi Hayli Zorlamama Rahmet 100 e Yaklaşmadan Tıkanıyor ZAten O Hıza Zor Çıkıyorum Tabi Bağzı Kullanan RR 150 Kullanıcıların Yorumunada Baktığım Zaman 120 Rahatlıkla Çıktıklarını Söylüyorlar Bende Acaba Dedim Dişlilerle mi Oynasam Ne Yapsam Yada Bu Motosiklete Göre Bu Hız Bumudur ? Tamam O Kadar Büyük Değil Motosiklet Ama En Azından Bi 120 Görmesini İsterim Ki Sollamalarda Yardımcı Oluyor Bu. Siz Değerli Tecrübeli Üstadlara Söriyim Dedim Ne Yapiyim Yada Ne Yapmiyim Öyle mi Kalsın :D Saygılar...:rendeer:

chirkinn
23 Kasım 2010, 18:53
benım cok bilgim yok ama burada okuduklarım ve gördukerımı söylersem daha motorun yeni yani rodaj konusu bu kmlerde tam randıman alamassın bence sen şuanda da çok zorlama tabii daha tecrübeli abilerimiz sana tamamen yardımcı olur :)ehliyette hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin almışsın darısı başıma :))

ByBaTeR!ST
23 Kasım 2010, 19:03
benım cok bilgim yok ama burada okuduklarım ve gördukerımı söylersem daha motorun yeni yani rodaj konusu bu kmlerde tam randıman alamassın bence sen şuanda da çok zorlama tabii daha tecrübeli abilerimiz sana tamamen yardımcı olur :)ehliyette hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin almışsın darısı başıma :))

Teşekkür Ederim İnşallah En Yakın Zamanda Kavuşursun Ehliyetine Sende.. Valla Rodajı Geçmedim mi ? Bilmiyorum ki Ama Sanırım Biraz daha Kullanmam Gerekli :rendeer:

extrem_015
23 Kasım 2010, 19:20
sen motorla ne kadar oynarsan oda seninle yolda o kadar oynar :cat:

bRkq35
23 Kasım 2010, 19:36
Benim motor 100'lük cup 120 KMH net hız var.Sen baktır o motora.

Samet Ağır
23 Kasım 2010, 20:07
ya kardeşim anlamıyorum ben bunu..o motorla 120 yapsan ne olacak? başın göğemi erecek??ne kadar dengeli,ne kadar sağlıklı,ne kadar güvenli ve de ne kadar süre ile o hızda gidebileceğini sanıyorsun.???
120 km hız yapmak istiyorsan o hıza totosunu yırtmadan rahatça çıkabilecek ve o hızda uzun saatler yol alabilecek bir motor al...
kendi canınızı düşünmüyorsanız o motor o hız zorlamalarında dağıldığında etraftakilere ne zararlar verebileceğinizi düşünün bari...
dost acı söyler kardeşim.kimse kalkıpta o tip motorlarla o hızları savunmasın bana...
herzaman kask kullanın korumalarınızı eksik etmeyin diye uyarır dururuz..ama bunlarda makul hızlarda görev yapabilir unutmayın...motosikletlerin hangi yollarda hangi hızlarda gitmesi gerektiğini araştırın,canınızı tehlikeye atmayın...
o totosu kırık motoru o hıza çıkardığın zaman ani bir durumda nasıl durdurulacağını 10 kat daha fazla düşünmek,başarmak zorundasın unutma...:cat:

leopaw
23 Kasım 2010, 20:38
ya kardeşim anlamıyorum ben bunu..o motorla 120 yapsan ne olacak? başın göğemi erecek??ne kadar dengeli,ne kadar sağlıklı,ne kadar güvenli ve de ne kadar süre ile o hızda gidebileceğini sanıyorsun.???
120 km hız yapmak istiyorsan o hıza totosunu yırtmadan rahatça çıkabilecek ve o hızda uzun saatler yol alabilecek bir motor al...
kendi canınızı düşünmüyorsanız o motor o hız zorlamalarında dağıldığında etraftakilere ne zararlar verebileceğinizi düşünün bari...
dost acı söyler kardeşim.kimse kalkıpta o tip motorlarla o hızları savunmasın bana...
herzaman kask kullanın korumalarınızı eksik etmeyin diye uyarır dururuz..ama bunlarda makul hızlarda görev yapabilir unutmayın...motosikletlerin hangi yollarda hangi hızlarda gitmesi gerektiğini araştırın,canınızı tehlikeye atmayın...
o totosu kırık motoru o hıza çıkardığın zaman ani bir durumda nasıl durdurulacağını 10 kat daha fazla düşünmek,başarmak zorundasın unutma...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83341-regal-raptor-150cc-son-hiz.html#ixzz1680huGs8 Bunları bütün motosiklet kullanıcıları dikkate almalı hele altındaki araç çin malıysa iki kere dikkate almalı sonra bir anlık heyecan hız uğruna sağlınızdan olmayın saygılar....

ByBaTeR!ST
24 Kasım 2010, 00:36
o totosu kırık motoru o hıza çıkardığın zaman ani bir durumda nasıl durdurulacağını 10 kat daha fazla düşünmek,başarmak zorundasın unutma...:cat:

Yerden Göğe Kadar Haklısın. Ama Ben Sana Gelipte Demiyoum ki 100 Lük Cup Neden 120 Yapmıyor Diye Kıçı Kırık Yamaha (Senin Değiminle) Daha Yeni Aldı Arkadaşım 2011 Kasa Ybr 125 Daha 654 Km de Nasıl Oluyorda 125 Hıza Çıkabiliyor ? Benim Motosikletim 13 Hp Beygir Üretiyor Ben Buna Dayanaraktan Söyledim Bunu... Ve Ayrıca Regal Raptor Senin Bildiğin En Sağlam Çinliden Dahada SAğlam Adamlar 600 CC Motosiklet Üretiyorlar.. Ama Ne Yazıkki Türkiyede Yok Ve Ben İlk Motosikletim 125 CC Cgl Tipinde Bi Motosikletim Vardı Bundan Önceki 125 CC Olmasına Rahmen Ben Gidip 600 TL Ye Sadece Korumalıklarımı Aldım Onları Takınca Zaten Motosiklet Altımda Gözükmüyordu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 ----------

Motor Tipi: 4 Zamanlı / Hava Soğutmalı / Tek Silindirli
Hacim : 149,4 cc
Ateşleme : Elektrikli Marş
Vites : 5 Vites
Hp : 13 Beygir Güç
Akü : 12 V
Lastikler Ön / Arka: Dubleks 90/90 - 18 & 130/90 - 15
Fren Ön / Arka: Ön Disk / Arka Balata
Benzin Deposu: 14 Lt.
Max. Hız: 110 km / h
Ağırlı: 145 kg.
Max. Yük : 160 kg.

ceberrut
24 Kasım 2010, 01:59
Aradaki 10 km/h sürati etkileyen bir çok faktör olabilir.Motor gücünü 13 hp yazmışsın ancak arka lastiğe kayıplardan sonra iletilen güç önemli.Ayrıca senin ağırlığın,rüzgar faktörü,lastik hava basınçlarına varana kadar bir çok şey sıralayabiliriz burda.Ayrıca motorun daha rodaj aşamasında diyebiliriz fazla zorlarsan kompresyon kaçaklarından dolayı daha fazla güç kaybı yaşarsın hem de yağ harcamın artar.Bana sorarsan motorunu daha fazla üzme :cat:

motocycleboyreigns
24 Kasım 2010, 13:59
Senin motorun zaten ybr den daha hızlı değil rahat ol o konuda.100 110 dan sonra hızlanmayı keser.Ayrıca rr nin göstergesi diğer motorlarınkinden daha doğru gösterir genelde.140 yapanlara inanma yani.
Samet in dediği gibi kendi güvenliğin ve motorun rodaj kalitesi adına şu aralar çok zorlama.2000 km ye kadar hiç tam gaz yapmaman gerekir aslında.

ixeywent
24 Kasım 2010, 18:08
motorun ön dişlisini 2 dişli büyüt. yada 4 dişli büyüt 5. vitesi hiç kullanmaa =)=)=)

fahricelenli
06 Ocak 2011, 22:06
Bende rr nin DD125 cc olanın hızını MERAK EDİYORUM VE USTALARIMA SORUYORUM