PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor takası ve prosedürleri

Onyx250
23 Kasım 2010, 17:19
Merhaba,

Motorumu takas etmeyi düşünüyorum. İstanbul'da kalıyorum ben. Takas etmeyi düşündüğüm motor Çanakkale'de. Sadece haftasonu gitme şansım var oraya takas için. Ancak muhtemelen her yer kapalıdır. Bu durumda işin prosedürü nasıl oluyor? İlerde herhangi bir sorun yaşamamak adına ne yapılması gerekir bilgisi olan var mıdır?

takendy
23 Kasım 2010, 17:25
herşey tamam ise ve sen gideceksen sen gitmeden önce karşı tarafta , sen gelmeden önce de karşı taraf sana yani birbirinize satış vekaleti çıkartabilirsiniz adam başı ekstra 54,00 TL (galiba) ilave ödersiniz iş biter :P

motorhocası
23 Kasım 2010, 17:25
Sadece noterde işlemi yapılacak cumartesi 17:00-18:00'e kadar açık noterler.
Daha önce karşı taraf ve siz noterde plaka sorgulaması yapıp bilgileri çıkıyor mu kontrol edin,otelde yatmak zorunda kalmayın. Noter işlemini sabah yapın, ruhsat bilgisi çıkmıyorsa öğleden sonraya sarkar aynı gün içinde işinizi halledersiniz.

Onyx250
23 Kasım 2010, 17:56
Anladım. Noterde işlemi yapmak yetiyor mu o zaman? Zaten ruhsat çıkınca ilçe emniyete gidiyo 14 gün içinde alınmazsa eve ödemeli gönderiyolar ptt ile. En azından ben motoru aldığımda öyle yapmışlardı. Tabi İstanbul içi böyleydi, Çanakkale'den de yaparlar herhalde.