PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk kaza-korumalı kıyafetin faydası :)

mavi prens
23 Kasım 2010, 03:42
merhaba arkadaşlar umarım iyisinidir,benim biraz bilegim ağrıyorda :cherry:

bugün izinliydim öglene kadar fosur fosur uyuduktan sonra yıllık izne gitmeden önce hem banka işlerimi hem yag değişimini hemde şehrin dışına dogru bi gezintiyi düşünüp üstümü giymeye başladım.deri montumu giysem-korumalı mont pantolonumu giysem diye kararsızdım korumalı sıcak oluyo pişiriyo ama dedim motorcuysak gerektiği gibi davranalım hem acemiyiz nolur nolmaz dedim çokta iyi etmişim neyse mont-pantolon full koruma botlar vs kaskım sırtımda otoparka yöneldim e tabi karisma yükseklerde şekil olmuşuz :cherry:

neysehhh otoparktan çıkıp yokuş aşşagı inip küçük bi kavşaga gelip sol yapıcam e trafik oldugundan durdum tabi durdugum yerde oto yıkama oldugundan yerler ıslak tabi normalde ıslak zeminde hep dikkatli davranırım bu sefer dikkatim soguk oldugundan tekleyen motora gaz verirken karşıya geçip sola girecegim için yoldaki akan trafikte.vitesi attım kalkışı yaptım hala sola dönüş yapıyorum çabuk toparlanıp vites atayım diye az daha gaz verince birden arka taraf sağa kaymaya başladı. 'noluya lan' :cherry: demeye kalmadan önü kontra yapıp dengeyi koruyayım derken o an elim hala gazda oldugu için bu sefer kontra yaptıgımdan dolayı arka taraf sola kaydı tabi o an 'noluyo lan' dememle birlikte yatan motorun üstünden yerden yaklaşık yarım metre yükseklikten boşlukta buldum kendimi :cherry: yarım metrede olsa uçmak tuaf bişi boşlukta hissettim kendini :cherry: motor saga yatıp sürüklendi ben ise çanak üstü sağa dogru kapaklandım yere ama motor altımdan kayarken o anın verdiği şaşkınlıktan ve tecrübesizlikten elim hala gazda oldugundan hem bileğim incindi hem motor süratli bir şekilde kaydı altımdan ve baya sürüklendi daha 10 km bile değildi hızım kalkış yapalı 3-4 metre vardı yoktu neyse ben yolda oturmuş pozisyonunda öle 2-3 saniye kaldım kalkıp hemen belime baktım makina yerinde sağ dirsegime ve sağ dizime baktım bişi yok motordan benzin sızıyo hemen kaldırayım dedim 2 vatandaş yetişti sagolsun kaldırdık motoru bişi var mı yok mu vs vs sagolsunlar ilgilendiler neyse motora baktım şaftı kaymış :cherry: fren hidrolik haznesinin ordan darbe almış gidon sağa dogru dönmüş farın çerçevesi asfalta sürtmüş cam çerçeve yola fırlamıştı silikon yapıştırıcılarından ayrılmış kırılmamış onun haricinde bişi yok önlü arkalı koruma demiri sagolsun baya iş görmüş ama çok yavaştım yinede sürüklendi motor 1-2 metre neyse zaten yagı degişecektim atlayıp 5-6 sokak ötedeki servise yaglar çantada allahtan sıkışıp patlamadı :cherry: neyse yagı degiştik gidonu düzelltik vs onun haricinde silikon olmadıgından cam elimde farım çıplak dolandım akşama kadar ama en önemlisi full korumalı giyindigim için diz kapağım ucuz yırttı dizimde hafif eziklik var dirsekte sızlama var ama sağ bileğim biraz zonkluyo fazla kullanamıyorum

diyeceğim o ki anlık korumalı kıyafet giymeyi tercih etmem beni yaralanmadan kurtardı ve motorla dönüşlerde hele ıslak zeminde mükemmel drift yapılırmış bunu ögrendim :cherry: ahhhgg bileğimm :pale:

kuyucadısı
23 Kasım 2010, 03:52
geçmiş olsun mavi prens Allah beterinden korusun
böyle ufak kazalar sana tecrübe olarak geri dönecektir :wiinkk:

mavi prens
23 Kasım 2010, 03:55
geçmiş olsun mavi prens Allah beterinden korusun
böyle ufak kazalar sana tecrübe olarak geri dönecektir :wiinkk:

sagolun efem sizin isminizi çok duymuştum tanışmak nasip olmadı :)

kuyucadısı
23 Kasım 2010, 04:03
sagolun efem sizin isminizi çok duymuştum tanışmak nasip olmadı :)

İstanbul'dasın madem sende tanışırız illaki bir gün :wiinkk:

Okan Sinan Ocan
23 Kasım 2010, 04:04
Sevgili Kardeşim,

Büyük geçmiş olsun çok ucuz atlatmışsın , yaptığın kazanın motosiklet dilindeki karşılığı "Highsiding" dir ve bir motor sürücüsünün başına gelebilecek en kötü düşüş biçimidir. Motor seni kamçı gibi silkeleyerek üzerinden adeta fırlatır ve kontrolsüzce asfalta çakılırsın. Süratinin düşük olması ve tabiiki full koruman seni korumuş . Ağrıları , motordaki hasarı dert etme , sana birşey olmamış ya , tamir edilemeyecek motor yoktur ,parçalanırsa biriktirir yenisini alırsın ama senin hiçbir yedek parçan parayla satılmaz.

mavi prens
23 Kasım 2010, 04:08
wala mt.deki etkinliklere elimden geldigince katılıyorum geçenlerde darülaceze vs diyodu hatice gelmeyi düşündümde sonram yorgundum öglene kadar uyudum :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:05 ----------

Sevgili Kardeşim,

Büyük geçmiş olsun çok ucuz atlatmışsın , yaptığın kazanın motosiklet dilindeki karşılığı "Highsiding" dir ve bir motor sürücüsünün başına gelebilecek en kötü düşüş biçimidir. Motor seni kamçı gibi silkeleyerek üzerinden adeta fırlatır ve kontrolsüzce asfalta çakılırsın. Süratinin düşük olması ve tabiiki full koruman seni korumuş . Ağrıları , motordaki hasarı dert etme , sana birşey olmamış ya , tamir edilemeyecek motor yoktur ,parçalanırsa biriktirir yenisini alırsın ama senin hiçbir yedek parçan parayla satılmaz.

çok sagolun tşk :)

kckr
23 Kasım 2010, 07:10
Geçmiş olsun full koruma + full dikkat yola devam :)

Ramazan Can
23 Kasım 2010, 08:13
geçmiş olsun.....

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 10:18
Sevgili Kardeşim,

Mükemmel bi açıklama.
Kesinlikle katılıyorum.
Böyle bilgilendirici ve yüzde tebessüm oluşturan yorumlara çok ihtiyaç var.

mertka
23 Kasım 2010, 10:43
usta geçmiş olsun böyle ufak kazalar büyük tecrübe.

oocan : abi ne güzel yorum yapmışsınız aynen katılıyorum.

volkanix
23 Kasım 2010, 10:47
geçmiş olsun
umarım moraliniz bozulmamıştır
benim ilk kazamda moralim bozulmuştu bir ka çhafta binmemiştim motoruma
koruma şart
paylaşımın için teşekkürler
en kısa zamanda turp gibi olman dileğiyle
saygılar

cbr125cbr
23 Kasım 2010, 11:04
Günaydın muhtemelen uyuyosundur, geçmiş olsun, senin macite alıcı gözüyle bakmıştım geçen hafta nazar değdi :) ,aslında bu tip ufak kazalar insanı daha tedirgin ediyor daha dikkatli davranmaya itiyor bir yandan da, senelik izinde bol bol yatıcaksın anlaşılan :)

HiAxiSheytan
23 Kasım 2010, 11:53
Çok geçmiş olsun bu ufak kazalar sana büyük tecrübeler olarak geri dönecek korumalı kıyafetleri kullanmanın önemi birkez daha ortaya çıktı.

metci
23 Kasım 2010, 12:01
Geçmiş olsun, son kazan olması dileğiyle, her zaman tam koruma :cat:

Osbourne
23 Kasım 2010, 12:01
Uleee..Benim ikinci göz ağrımı, motorumu devirdin he mi? Daha siftahı yoktu yavrunun :mrgreen:

Şaka bir yana sana önemli bir şey olmamasına sevindim..Mühim olan o zaten gerisi boş..
Koruma demirini bu günler için taktırmıştım zaten, işe yaramasına sevindim..

Motorun fotolarını da eklersen parçalar konusunda belki yardımcı olurum..Elimde ıvır zıvır yedek parçaları var hala..

mavi prens
24 Kasım 2010, 11:11
sagolun arkadaşlar çok şükür bende öyle bişi yok sadece sağ el bileğim biraz incinmiş onun harici turp gibiyim çok şükür :cherry: wala kazadan sonra motoru kaldırıp atladım hemen dönmüş gidonla servise yöneldim hemen hallettik zaten monte yerinden dönmüştü yamulmadı yani ordan yola devam ama farım dip kısmından baya çatlamış farın komple degişmesi lazım şuan kullanılıyor ama cam çerçevesi silikon yapıştırıcılardan ayrılmıştı çantada duruyor yeni far alacagımdan taktırmıyorum onun haricinde bişi yok o gün zaten servise gidip yagı degişcektim yaglarda çantada idi motorda onun haricinde çizilme vs yok yani hala tertemiz koruma demirleri sagolsun :cherry: ama benden önce ziyadan kalma herhalde depoda küçük bi çizik var sol tarafta...
wala fotolarını çekecektimde yarım saatte halledip hemen yola koyuldum çok işim vardı ama artık ıslak zeminde helede dönüşler ve kalkışlarda zemin ıslaksa çok çok az gaz veriyorum tırsıyorum yahu :cherry: ahh ahh benim böcük ne yagmurlar gördüydüde bir kerecik beni mahcup etmediydi :cherry: ama her halükarda chopperımdan memnunum gören sesini duyan bitiyo motoru yapan ugraşan engin abimize tşk :) wala ne iyi etmişim almışım diyorum böyle hoş temiz bulursanız şiddetle tavsiye ederim

otopsici
24 Kasım 2010, 21:58
kardeş çok çok geçmiş olsun
(bu arada osbourne'nun avatar arada çok dikkatimi çekiyo sanki hayvanı yiyecekmiş gibi seviyo:queen:)

mehmet tufan
24 Kasım 2010, 22:09
sanada geçmiş olsun güzel kardeşim macit efendiyede geçmiş olsun :) yanlız macit e söyle öyle kamçı falan yapmasın akıllı olsun tokatlatmasın kendini :P

Samet Ağır
24 Kasım 2010, 22:10
Allah beterinden saklasın inşallah...umarım bundan daha ciddi bir olay yaşamazsın...

Blackeagletr
24 Kasım 2010, 23:19
Geçmiş olsun. Size bişey olmadığına sevindim.

geçmiş olsun
umarım moraliniz bozulmamıştır
benim ilk kazamda moralim bozulmuştu bir ka çhafta binmemiştim motoruma
koruma şart
paylaşımın için teşekkürler
en kısa zamanda turp gibi olman dileğiyle
saygılar

Burayı görünce benim yeni motorumla yaptığım kaza geldi aklıma. motoru (breton) alalı henüz 1 ay olmuştu motor ya 800 km de ya 1000 öyle bişeydi 40 50 km hızla kum serpilmiş virajda karşımdan araba gelmesiyle hafif ön frene basmamla yerde bulmuştum kendimi. Motor baya bi hasar almıştı ama giderinde bi sorun yoktu. Bende bi tek kask vardı yaz diye afedersiniz salak gibi mont eldiven vs giymemiştim. Hertarafım yara bere içinde gidonu düzeltip direk servise gitmiştim o kadar moralim bozulmuştuki. Hasarlı olan tüm parçaları o gün değiştirmiştim ve hiç kaza yapmamış gibi davranıyordum :)

yamyamaha
25 Kasım 2010, 00:33
motorcu Asfalta yakın olmayı sever hatta eğilip öpesi gelir :) onun için ful koruma şart.
geçmiş olsun allah başka kaza göstermesin.

Eroldem34
25 Kasım 2010, 01:28
Geçmiş olsun, inşallah son kazanız olur.

RunemagicK
25 Kasım 2010, 01:29
bende korumaları aldığımın ertesi günü feribotta kayıp düşmüştüm. bilirim yani motorun o hızda birden fırlamasını:) geçmiş olsun.

FinalCUT
25 Kasım 2010, 01:33
Kardeşim umarı son kazan olur...Çok geçmiş olsun..
Motorun hayırlı olsun bu arada...
Bir tatlısını yiyemeden parçayacan motoru..
Biraz sakin..:)

Şeyh Şamil
25 Kasım 2010, 21:41
Değerli kardeşim, en büyük ve en son ::stretche kazanın bu olmasını dilerim.Yolun açık olsun,tekerin düz bassın.:cat:

my91
25 Kasım 2010, 22:19
Çok geçmiş olsun. Berbat bi durumdur kontrolü çok zor. En büyük kazanız bu olur umarım. Tekeriniz düz bassın :) :rendeer:

mavi prens
26 Kasım 2010, 03:42
tüm arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim yanımda olmanız o kadar güzelki içimi bi ferahlık kaplıyo :) şuan valizimi hazırlıyorum sabah senelik izne gidiyorum 15 günlük bugün 1-2 saatte olsa motorla turlayıp bi kaç işimi hallettim özlüycem motoru yahu üstünden inesim gelmedi :cherry: bu işin beni bu kadar saracagını beklemiyordum,tabii sizlerle yaptıgımız gezi-etkinliklerin getirdiği sosyalleşmenin etkiside var bizim meslekte pek meslek dışı sosyal çevre edinme şansı yok hep meslek içi hep aynı muhabbetler bi yerden sonra sıkıyo insanı,kaliteli-olgun muhabbeti bilen hoş insanlar arıyor insan,sagolun :)

tekintekin
26 Kasım 2010, 04:53
Geçmiş olsun kardeşim,ALAH beterinden saklasın...

mavi prens
26 Kasım 2010, 05:04
sagol dostum :)

ertanos
26 Kasım 2010, 05:25
Çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın. Umarım bu olay hevesini kırmamıştır. :)

Ya üstad sırası ve yeri değil biliyorum ama sen zn'den mct'ye terfi etmiş biri olarak motorunu tavsiye edermisin. bir takas fırsatı çıktı uygun fiyata kararsız kaldım. sen ne diyosun.