PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23 Kasım 2010 Muhabbet Kral'ında konu Trafik

Ante
23 Kasım 2010, 02:32
Şu an muhabbet kralında konu yine trafik. Motosiklet eğitmeni Uğur Ertekin'de programda.

Gerçi bu tür programlara artık kendin pişir kendin ye modu olarak bakıyorum ama izlenmesinde fayda olabilir.

COQ
23 Kasım 2010, 02:35
Ben muhabbet krali ne diye merak edip girdim.:)
Herhalde bir tv programi.
öyle dimi?:silent:

Ante
23 Kasım 2010, 02:36
:) Benim hatam kanal adı yazmamışım. Kanal D'de Okan Bayülgen'inin programı.

COQ
23 Kasım 2010, 02:40
:) Benim hatam kanal adı yazmamışım. Kanal D'de Okan Bayülgen'inin programı.

Anlasildi.
Seyredemiyorum maalesef, dukkandayim.:pale:
Severim Okan'i.:cat:

Okan Sinan Ocan
23 Kasım 2010, 02:49
Anlasildi.
Seyredemiyorum maalesef, dukkandayim.:pale:
Severim Okan'i.:cat:

Teşekkürler :cat::cat::cat:

Bütün Okanlarda sizi seviyor.:rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen:

Okan Sinan OCAN

kanucan
23 Kasım 2010, 03:16
Okan Bayülgen'de olmasa kim konuşacak böyle konuları bilemiyorum. :)

Ante
23 Kasım 2010, 05:55
Hoş ve boş bir program oldu...

remzi_39
23 Kasım 2010, 05:59
Hostur Bayülken...

Sevmedigim tek bir tarafi var..
Hep baskalarinin üzerinden prim yapmaya calisiyor...

Ante
23 Kasım 2010, 06:01
Hostur Bayülken...

Nasıl yani? (bu arada Bayülken değil Bayülgen)

remzi_39
23 Kasım 2010, 06:13
Nasıl yani? (bu arada Bayülken değil Bayülgen)

Bayülken yada Bayülgen...
Siz benim ne demek istegimi anladiniz degilmi???
Sevmem böyle harf hatalarini yakalamak pesinde kosma olayini...

Herneyse...

Nasilmi yani?
Bu Okan i birkac kere seyrettim Tv de..
Hos güzel..
Ama dedigim gibi baskalarinin hatasindan yararlanip prim yapiyor..
Sizin simdi bayülken yazisimi düzeltmeniz gibi..
Su söyle yapmis bu böyle söylemis...

En güzel espiriler nezaman olur biliyormusunuz????
Kendin üzerine espri yapabiliyorsan...
Ama baskalarinin üzerinden degil...

Bu benim görüsüm....

Ante
23 Kasım 2010, 06:57
Sen benim ne demek istegimi anladin degilmi???

Herneyse...

Nasilmi yani?
Hos güzel..

Bu benim görüsüm....

Öncelikle harf hatası yakalama peşinde değilim. Ama birinin adının yanlış yazılması doğru gelmiyor bana. Yoksa oakn büyekeln yazsanda kimden bahsettiğin anlaşılır. (kimelelerin ilk ve son haflreri dğoru ise suorn oluymor inasn alıgsı itşe) Neyse...

Okan'ı ilk programı olan gece kuşu'ndan beri takip ederim. Söylediğiniz gibi bazı kişilere takıklığı vardır. Ama onlara söylediği kadar kendine de laf eder ve kendi üzerinden de espri yapar. Gerçi bunun da bir önemi yok. Sonuçta bir program yapıyor seveni de sevmeyeni de, dolayısı ile nedenler de olacaktır. Benimki gereksiz bir soruydu ve sadece merak için sorulmuştu.

Programdan aklımda kalan bir kaç notu yazayım bari.

Geçen yıl Prof. Dr. Sevil Atasoy ile birlikte sundukları Muhabbet kıralı programında da trafik konusunu bir kaç kez gündeme getirdiler(!) O programlardan birinde trafik dairesinden sanırım bir emniyet görevlisi vardı yüksek rütbeli. Bu programda da Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı diye isfalt'tan bir yetkili vardı.

1. Anladım ki bu tür programlara bu tür kişileri çıkarmayacaksın. Çünkü adamlar devlete göbek bağı ile bağlı. Bu nedenle hiç bir konuda devlet ve uygulamaları üzerine toz kondurmuyorlar ve aslanlar gibi her şeyi savunuyorlar. Yapılan her şey mükemmel, en son teknoloji, hatasız, kusursuz. Suç daima vatandaşta.

2. Sürücü kursundan yöneticiler vardı. Okan baştan tavrını koyup "inanmam" demese farklı konuşabilirlerdi. Ama itiraf etmek zorunda kaldılar bana göre. durum hakikatten ümitsiz vaka.

3. Uğur Ertekin'in kişiliğine, hocalığına bir sözüm yok, tanımam. Ama programda niçin vardı? sorusuna "Okan'ın hocası ve işi bilen, problemleri tanıyan bir kişi" dışında verilebilecek bir yanıtım yok. Çünkü konuşamadı ve dediğim gibi "hani belki zaman kalırsa", "belki lazım olursa" için oradaydı gibi kaldı bana göre.

Öğrendiklerim
1. Asfalt dökülürken sıkıştırılma anında sıcaklığının 80 derece olması gerekiyormuş. Sıkıştırılma öncesi daha düşük bir sıcaklıkta olursa o asfalt halk tabiri ile tutmuyormuş.

2. Daha önceki başka bir konuda yazdığım Emniyet genel müdürlüğünde yayınlanan istatistikler sadece kaza anında ölümleri içeriyormuş. Yani kaza oldu adam yaralı olarak hastahaneye götürüldü ve ameliyata alında ama çıkamadı. Bu kişi ölü istatistiğinde değil yaralı istatistiğinde yer alıyormuş. Dolayısı ile trafikte günde 12 kişi ölüyor istatistiğini aslında 2 hatta 3 ile çarpmak gerekiyormuş.

Birde acı ama gerçek.
- Türkiyede yol mühendisi yok! Yani işini bilen, yapan yok
Gibisinden bir cümleye - ki bir izleyici bağlantısı ile ortaya atıldı bu laf- Prof. Dr. Ilıcalı'nın yanıtı.
- Ne yapalım. Elimizde olan bu. Bununla idare edeceğiz. Yurt dışından mühendis mi getirelim yani?

Hoşluk ( Yabancı biri Türkiyedeki trafiği görünce sormuş bu soruyu)
- Sizin inancınıza göre trafik kazalarında ölenler direk cennete mi gidiyor?

Sonuç olarak daha böyle çok programlar yapılır - ve ancak böyle gece 01'den sonra yayınlanır ki kimse seyretmesin diye- çok konuşulur. Biz Türklerin genel hastalığı olan "bir şeyin içinde Türk parmağı yoksa bize hayrı yoktur" düşüncesinden yola çıkarak biz daha çok konuşur dinleriz
- Adam gibi bir yol nasıl yapılır?
- Trafik kazaları nasıl önlenir?
tartışmalarını daha. Dediğim nedenden dolayı illa biz bulacağız işin doğrusunu. Elin yabancısının bildiği, uyguladığı doğruları biz bulmamışız ya. Ne gerek var alıp uygulamaya. Bu arada günde 12 * 2 veya 3 kişi trafikte ölüyormuş kimin umurunda geride 70 kusur milyon var.

Osbourne
23 Kasım 2010, 08:55
Siz benim ne demek istegimi anladiniz degilmi???

Herneyse...

Nasilmi yani?
Hos güzel..

Bu benim görüsüm....

Okan Bayülgen ama adamın ismi :)

Okan'ı sevmeyenler onun programlarını da sevmemek gibi garip bir tutum içine giriyorlar genelde ki ben bu durumu onun programlarına karşı haksızlık olarak görüyorum..

Kaldı ki harf oyunlarından prim yapacak bir adam değil ki Okan Bayülgen..
Bir kere stand-up çı değil..

Onun programlarının tamamı, ki hali hazırda: muhabbet kralı, disko kralı gibi programların yanında siyasi içerikli pek çok programı da vardır. (Bu Sizi İlgilendiriyor, Herkes Bunu Konuşuyor, Okan Bayülgen Sade Vatandaş bu tür programlardan bazıları)
Yani adam sorumluluğunu yerine getirmiş, gördüğü sorunlara yönelik programlar yapan, beri yandan Muhabbet Kralı, Medya Kralı, Televizyon Makinası, Disko Kralı gibi programlarla da popüler kültürün hem tam ortasında hem de tam dışında olmuştur. Adam her zaman muhalif çizgisini korudu bir kere..
Sırf bu nedenle takdir edilir kanımca :)

Dolayısıyla bana kalırsa basitçe eleştirilmenin ötesinde bir adamdır gendüsü :mrgreen:

Ayrıca bunu sen yazdığın için Remzi'cim, bu kadar uzun bir yazıya giriştim haberin ola :)

erdalım
23 Kasım 2010, 09:46
oken bayelkeni severem :) bakalım harf hatalarını bulabilecekmisiniz?

ISEPULTURAI
23 Kasım 2010, 14:58
Eminmisin Okan'ı senelerdir takip ederim böyle birşey yaptığını yeni senden duydum Okan kimsenin üzerinden prim yapmaz yanlışın var

motorhocası
23 Kasım 2010, 17:13
Öncelikle harf hatası yakalama peşinde değilim. Ama birinin adının yanlış yazılması doğru gelmiyor bana. Yoksa oakn büyekeln yazsanda kimden bahsettiğin anlaşılır. (kimelelerin ilk ve son haflreri dğoru ise suorn oluymor inasn alıgsı itşe) Neyse...

Okan'ı ilk programı olan gece kuşu'ndan beri takip ederim. Söylediğiniz gibi bazı kişilere takıklığı vardır. Ama onlara söylediği kadar kendine de laf eder ve kendi üzerinden de espri yapar. Gerçi bunun da bir önemi yok. Sonuçta bir program yapıyor seveni de sevmeyeni de, dolayısı ile nedenler de olacaktır. Benimki gereksiz bir soruydu ve sadece merak için sorulmuştu.

Programdan aklımda kalan bir kaç notu yazayım bari.

Geçen yıl Prof. Dr. Sevil Atasoy ile birlikte sundukları Muhabbet kıralı programında da trafik konusunu bir kaç kez gündeme getirdiler(!) O programlardan birinde trafik dairesinden sanırım bir emniyet görevlisi vardı yüksek rütbeli. Bu programda da Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı diye isfalt'tan bir yetkili vardı.

1. Anladım ki bu tür programlara bu tür kişileri çıkarmayacaksın. Çünkü adamlar devlete göbek bağı ile bağlı. Bu nedenle hiç bir konuda devlet ve uygulamaları üzerine toz kondurmuyorlar ve aslanlar gibi her şeyi savunuyorlar. Yapılan her şey mükemmel, en son teknoloji, hatasız, kusursuz. Suç daima vatandaşta.

2. Sürücü kursundan yöneticiler vardı. Okan baştan tavrını koyup "inanmam" demese farklı konuşabilirlerdi. Ama itiraf etmek zorunda kaldılar bana göre. durum hakikatten ümitsiz vaka.

3. Uğur Ertekin'in kişiliğine, hocalığına bir sözüm yok, tanımam. Ama programda niçin vardı? sorusuna "Okan'ın hocası ve işi bilen, problemleri tanıyan bir kişi" dışında verilebilecek bir yanıtım yok. Çünkü konuşamadı ve dediğim gibi "hani belki zaman kalırsa", "belki lazım olursa" için oradaydı gibi kaldı bana göre.

Öğrendiklerim
1. Asfalt dökülürken sıkıştırılma anında sıcaklığının 80 derece olması gerekiyormuş. Sıkıştırılma öncesi daha düşük bir sıcaklıkta olursa o asfalt halk tabiri ile tutmuyormuş.

2. Daha önceki başka bir konuda yazdığım Emniyet genel müdürlüğünde yayınlanan istatistikler sadece kaza anında ölümleri içeriyormuş. Yani kaza oldu adam yaralı olarak hastahaneye götürüldü ve ameliyata alında ama çıkamadı. Bu kişi ölü istatistiğinde değil yaralı istatistiğinde yer alıyormuş. Dolayısı ile trafikte günde 12 kişi ölüyor istatistiğini aslında 2 hatta 3 ile çarpmak gerekiyormuş.

Birde acı ama gerçek.
- Türkiyede yol mühendisi yok! Yani işini bilen, yapan yok
Gibisinden bir cümleye - ki bir izleyici bağlantısı ile ortaya atıldı bu laf- Prof. Dr. Ilıcalı'nın yanıtı.
- Ne yapalım. Elimizde olan bu. Bununla idare edeceğiz. Yurt dışından mühendis mi getirelim yani?

Hoşluk ( Yabancı biri Türkiyedeki trafiği görünce sormuş bu soruyu)
- Sizin inancınıza göre trafik kazalarında ölenler direk cennete mi gidiyor?

Sonuç olarak daha böyle çok programlar yapılır - ve ancak böyle gece 01'den sonra yayınlanır ki kimse seyretmesin diye- çok konuşulur. Biz Türklerin genel hastalığı olan "bir şeyin içinde Türk parmağı yoksa bize hayrı yoktur" düşüncesinden yola çıkarak biz daha çok konuşur dinleriz
- Adam gibi bir yol nasıl yapılır?
- Trafik kazaları nasıl önlenir?
tartışmalarını daha. Dediğim nedenden dolayı illa biz bulacağız işin doğrusunu. Elin yabancısının bildiği, uyguladığı doğruları biz bulmamışız ya. Ne gerek var alıp uygulamaya. Bu arada günde 12 * 2 veya 3 kişi trafikte ölüyormuş kimin umurunda geride 70 kusur milyon var.

Okan'ı Televizyon Çocuğu'ndan beri takip ediyorum ama bu son programlarına verdiği isimler dahil eskisi daha iyi geliyor,hiçbir parodi yok.Bilgilenme açısından da emek verip yazdığın şu özet bile programı sollar geçer.:cat:

remzi_39
24 Kasım 2010, 06:08
Yorumlariniz icin cok cok tesekkürler hepinize...

Sanirim sorun bende..
Adamin birkac programini seyredip yorum yapmisim.. :P
Onlarida bastan sona izlemedim sanirim.. :pr:

Bende bazen önyargili oluyorum sanirim... :pale:
Sanirim degil kesinlikle... :pr:

Herkezden özür dilerim..

En basta Ante den...
Özür dilerim Ante

Ante
24 Kasım 2010, 07:02
Yahu Remzi özür dilenecek ne var? Okan veya yapılan bir program hakkında herkesin beğenisi ve düşüncesi farklıdır zaten. Öyle olmasa çeşitlenme olmazdı.

İsim konusundaki düzeltme de sana özel bir şey değildi. Genel olarak forumlarda ya da başka yerlerde bildiğimce, Türkçe kurallarına uygun yazmaya çalışırım. Yanlış bir şey görünce de uyarırım. Ama bazen bu uyarılar farklı algılanabiliyor. Onu da dert etmiyorum artık.

Kısacası derler ya biz kırk kişiyiz, kırkımızda birbirimizi biliriz.

Bu arada Konu trafik olacaktı ama daha çok Okan Bayülgeni konuştuk:)