PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çokşey mi istiyorum..? Ya da ne istediğimi bilmiyor muyum...?

absolit
23 Kasım 2010, 01:25
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle kendimi tanıtayım. 22 yaşında, 1.80 boyunda, 80 kilo ve Bursa'da yaşayan bir vatandaşım... 17 yaşıma basar basmaz gidip ehliyetimi almıştım.:P 5 senelik motosiklet tecrübem var. Bu süre zarfında 2 adet motorum oldu. Biri ybr125, diğeri cbf150. Şu an bir motorum yok. 2 ay önce cbf'imi sattım. Biraz para biriktirdim. Motor alırken biraz da babam destek çıkacak. Maksimum 8.500tl bütçemiz olacak...

Öncelikle belirtmeliyim ki kafamda bir çok soru işaretleri var. ama en azında 3 motosiklet tarzını eledim. choper,cross ve scooter.. Geriye kaldı 3 model. Enduro, racing ve Naked. Ama bu 3 motor tarzının içinden çıkamıyorum.

Bir kaç arkadaşım racing kullanıcısı. Onları gördüm mü veya arkasına bindim mi racing'e merak salıyorum. Formda doğayı gezen arkadaşları gördüm mü enduro'ya yöneliyorum. Şehir içinde rahat edeyim istiyorum hoop naked'e bağlanıyorum....

İlk baştan belirtmeliyim ki çok hızı sevmeyen biriyim. bineceğim motorda maksimum 140-150km/h olması bana yeter de artar bile. Ama alacamğım motor uzun yolda 120 km/h'da rahat seyredebilsin. Sollamalarda bana sıkıntı yaşatmasın. uzun yolda beni rahat ettirsin oram buram ağrımasın. yeri gelince kendini üzmeden beni doğanın güzellikleriyle buluşturabilsin. yakıtı da 100km'de 4-4.5 litre (max) oldumu bana yeter. Bu motor hangisi olsun...???

Bir ara hyo250r'a merak saldım, sonra hyo 250naked'e. baktım ki arasında hiç bir fark yok görüntü hariç vazgeçtim,ordan cbf500,er-5, gs500 derkeeennn... Sonra Honda falcon nx4'e üzerinde yoğunlaştım. Kullanıcılarının pek fazla olmayışı beni bu motorda Kawasaki kle500'e sürükledi... Sonra bmw650gs'ler gözüme çarptı. Malum diğerlerine göre biraz tuzluydu.;)

Ayrıca alacağım motorun parça sıkıntısı olmamasını istiyorum... Çok teknolojik bir şey olmasa da olur. Ama beni üzmesin. sürekli arıza çıkarmasın yeter. Dediğim gibi motoru çok zorlayacak biri değilim. yeri gelecek beni otoyol'da rahat ettirecek, rüzgardan koruyacaki yormayacak, yeri gelecek bana dağı taşı gezdirebilcek...

Acaba benim tarzım ve modelim ne olmalı... sizlere danışmak istedim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim...:rendeer:

Ante
23 Kasım 2010, 01:28
Transalp veya vstrom diyorum.

mehmet tufan
23 Kasım 2010, 01:30
enduro kardeşim, kesinkez parayı bulduğum ilk an alacağım makina transalp xl 650 dir. 2005*2008 arasi..

AzRaİL42
23 Kasım 2010, 01:31
Her Koşulda Her Yolda Enduro Diyorum Racinglerle Kaldırımdan İnemezsin Biyere Girip Çıkamazsın Alt Sakalları Sıkıntı Oluyor Tecrübeli Biri Olarak Söylüyorum.

Suzuki DL650'Ye Bi Göz 2.Ellerini Bütçeye Göre Bulmak Mümkün Hemde Her Yolda Gider.Benim Tavsiyem Tabiki Bu Gerisi Sana Kalmış Her Daim Uzun Soluklu Kullanıcam Diyosan ENDURO.

clemenze
23 Kasım 2010, 01:33
Elemeseydin XT660R, KLE500 (2004 ve üzeri), Transalp.

COQ
23 Kasım 2010, 01:34
Hangi motora binecegini bosuna sormussun.
Zaten kendin yazmissin.:)

Ama iste para meselesi seçenekleri azaltiyor.

barok34
23 Kasım 2010, 01:35
benim motordan tavsiye ederim vstorm motorlu sv650 s

absolit
23 Kasım 2010, 01:49
Transalp mantıklı geliyor fakat yüksek modelleri daha güzel... 8500'e zor temiz transalp... adam 95'inde istio 9.000 lira. Biraz da modeli yüksek olursa...

sv650s çok türkiye'de tutulmamış bir makina... bir de yanlış anlama ama tipi hoşuma gitmedi dostum...;)

V-strom fiyatlarına bir bakın isterseniz..:)

Khutuck
23 Kasım 2010, 11:05
8500 TL'ye istediğin özelliklerde bulabileceğin tek motor XT660R. Çok yüksek kilometrede Transalp veya F650GS denk gelebiir, ama ne kadar sorunsuz kullanabilirsin bilemem.

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 11:34
Her Koşulda Her Yolda Enduro Diyorum Racinglerle Kaldırımdan İnemezsin Biyere Girip Çıkamazsın Alt Sakalları Sıkıntı Oluyor Tecrübeli Biri Olarak Söylüyorum.

Suzuki DL650'Ye Bi Göz 2.Ellerini Bütçeye Göre Bulmak Mümkün Hemde Her Yolda Gider.Benim Tavsiyem Tabiki Bu Gerisi Sana Kalmış Her Daim Uzun Soluklu Kullanıcam Diyosan ENDURO.

8500 TL'ye DL650 bulursaniz banada haber verin.
Yorumlar biraz piyasa araştırması sonucu yapılırsa daha mantıklı sonuçlar elde edilir.

8500 TL'ye istediğin özelliklerde bulabileceğin tek motor XT660R. Çok yüksek kilometrede Transalp veya F650GS denk gelebiir, ama ne kadar sorunsuz kullanabilirsin bilemem.

Bende öyle düşünüyorum.

takendy
23 Kasım 2010, 11:47
al buna 1000

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-xrv-750-africa-twin-efsane-satilik-29425617/detay

Yasoe
23 Kasım 2010, 12:46
Selamlar,

Kulübe hoş geldin..
Ne kulübü dersen, senin yaşadığın ayrımı yaşayan o kadar çok kişi var ki, onu kastediyorum...

Benzer bir başlık açmıştım ve arkadaşlar çok faydalı yorumlar yaptılar, hepsine tekrar teşekkür ederim. Linkini veriyorum..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/81301-en-fazla-9-000e-kadar-motor-tavsiyesi.html

İyi günler..

absolit
23 Kasım 2010, 14:06
Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için... V-strom çok hoşuma gidiyor zaten. ama şöle 3000-4000tl miz daha olsa bulabiliriz... Honda Transalp'ın yüksek modelleri güzel, onlarda da fiyat malum...

xt660 ile uzun yolda rahat edeceğimi düşünmüyorum. O yüzden direk eliyorum...

Bmw 650gs'nin tek silindirli oluşu açıkçası beni vazgeçirdi o modelden. Ayrıca bakımı ise tuzlu. Yukarıda verilen linki inceledim v-strom'un teknolojisi, tipi, gücü, rahatlığı beni o tarafa yönlendirdi. Motoru 1 ay içinde almayı planlıyordum. Ama bu planı şöyle nisan doğru atmak zorundayım. Biraz daha sıkıp kendimi bütçemi 11.000-12.000 çıkarmalıyım. Babam ile de ona göre konuşcam biraz daha destek çıksın...:)

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar...

mücahit_89
23 Kasım 2010, 16:12
kafa yapımız kullandığımız motorlar isteklerimiz hemen hemen aynı bende v-storm delisiyim:)ve tek sevdiğim motor tarzıda enduro ama şuan elimde senin kadar bütçem olsa bakacağım motor cbf 500 olurdu bikaçtane daha vardı bu bütceye alıncak aklıma gelince yazarım ama bi cbf 500'lere bak derim ben.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 ----------

aslında sen v-stormu anlatmışsın eğer bütceni yükseltme şansın varsa bekle derim:cat:

sapo
23 Kasım 2010, 16:19
valla hocam sen enduro al ama sakin nx4 falcon alma.bir ay kadar once bende baya bir kafayi takmistim falcona sagolsun arkadaslar tecrubelerini aktardilar vazgectim almaktan bende gittim ninja 250 aldim.ama senin tarzin enduro acik acik soylemissin zaten heryere uyar sehirdede iyidir dagda bayirdada iyidir.bastinmi giderde bmw alirsan bikere motorun ariza yapinca bir kenara koyar iki ay calisip parca parasi biriktirirsin ondan sonra yaptirirsin hevesini kacirir elindeki paraya bulabilecegin bmw senin isini gormez.ama naked tarzi bir motorda isini gorur racing gibi sikinti yaratmaz sehirdisi yollarda.ufak tefek stabilize yollarda fazla sorun yasatmaz.ama ben yeri gelir camura girerim ormana dalarim nehir kiyilarinda balik tutmaya giderim diyorsan enduro derim baska birsey demem.

ozgurakman
23 Kasım 2010, 17:21
aslında kawasaki ER6 N ya da F alabilirsin... ya da XT600 gibi bir model. hayırlı olsn şimdiden

absolit
23 Kasım 2010, 21:35
Yamaha xt serisi ile uzun yolda rahat edeceğimi düşünmüyorum. O yüzden yamaha modellerini direk eledim. Çünkü bizim bütçemize ve tarzıma uyacak bir modeli bulunmuyor. Aslında cbf500 iyi bir makina. ama benim isteklerimi karşılarmı bilemiyorum. Uzun yolculuğu korkutuyor beni. Oturuş pozisyonu yorar gibi duruyor. Rüzgar alabilcek bir alet. Gerçi önüne iyi bir yolculuk camı aldın mı bu iş de çözülebilir. Benim dağ taş dediğime bakmayın:) hani arada ufak kaçamaklar. Sitedeki abimiz Emrollo'nun rotası gibi olabilir... Bakalım eğer temiz bir cbf500 denk gelirse de düşünebilirm...

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 21:38
Yamaha xt serisi ile uzun yolda rahat edeceğimi düşünmüyorum. O yüzden yamaha modellerini direk eledim. Çünkü bizim bütçemize ve tarzıma uyacak bir modeli bulunmuyor. Aslında cbf500 iyi bir makina. ama benim isteklerimi karşılarmı bilemiyorum. Uzun yolculuğu korkutuyor beni. Oturuş pozisyonu yorar gibi duruyor. Rüzgar alabilcek bir alet. Gerçi önüne iyi bir yolculuk camı aldın mı bu iş de çözülebilir. Benim dağ taş dediğime bakmayın:) hani arada ufak kaçamaklar. Sitedeki abimiz Emrollo'nun rotası gibi olabilir... Bakalım eğer temiz bir cbf500 denk gelirse de düşünebilirm...

CBF500 kronik arızası olmayan nadir motorlardan biri.
Yakıt tüketimi 4,5 - 5 LT gibi.
Parça sıkıntısı yok.
Manevra kabiliyeti yüksek.

absolit
23 Kasım 2010, 21:40
CBF500 kronik arızası olmayan nadir motorlardan biri.
Yakıt tüketimi 4,5 - 5 LT gibi.
Parça sıkıntısı yok.
Manevra kabiliyeti yüksek.

peki üstad uzun yolculuğu nasıl... Daha önce kullanmışlığınız var mı..?

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 22:05
peki üstad uzun yolculuğu nasıl... Daha önce kullanmışlığınız var mı..?

Valla 90 kilometre kullandim sadece.
Ne kadar uzun yolculuk sayilirsa :)
Tek eksigi ön cam :pr:
Motor 57 hp. Çok güçlü degil, ama çokta zayif degil. Baslangic seviyesinin bi üstündeki motor. (Bana göre)

absolit
23 Kasım 2010, 22:13
ön cam kolay üstad... Gıvı marka bi cam aldın mı tamamdır.;) Bir de kullanıcılarına danışalım bakalım.. ne diyorlar:)

GÖЯKEM
23 Kasım 2010, 22:18
Kardeş gözlerim ağrıdı bea okurken anlam uyuşmazlığı var , anladığım kadarıyla her yola gelsin istiyorsun transalp iyi bi seçim olur.:rendeer:

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 22:19
ön cam kolay üstad... Gıvı marka bi cam aldın mı tamamdır.;) Bir de kullanıcılarına danışalım bakalım.. ne diyorlar:)

Dostum o motor hakkinda olumsuz hic bisey duymadim henuz.
Kullanicilarin bulundugu basligi ziyaret edersen daha doyurucu bilgilere ulasabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/13206-honda-cbf500-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-34.html

Kardeş gözlerim ağrıdı bea okurken anlam uyuşmazlığı var , anladığım kadarıyla her yola gelsin istiyorsun transalp iyi bi seçim olur.:rendeer:

Transalpta 110 km'den sonra vibrasyon basliyor.
Transalp öyle sanildigi gibi her yola gelen bi motor degil.
32.000 km yaptim TA ile.
8500 TL'ye alinacak transalp muhtemelen enjeksiyonsuz olacaktir. (yeni kasalarda enjeksiyon var sanirim) Oda 100 km 6-6,3 LT gibi tüketim söz konusu.