PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beni hastanelik edeceksiniz.

Levsy
23 Kasım 2010, 01:00
Tartışılacak çok şey var...

11393

motoseyyah
23 Kasım 2010, 01:05
2 hafta kadar önce Ege gezisinde bu gibi görüntülere sıkça rastlamıştık.Motosiklet kullanımı çok yaygın olduğu halde Bodrum ve Kuşadasında da kask kullanımı çok alt seviyelerdeydi.

mehmet tufan
23 Kasım 2010, 01:05
bazen uyruğumdan utandığımı söyleyince kendimle çelşiyordum. motorsiklete binince ciddi ciddi uyruğumdan utanmaya başladım. böyle bir cehalet yok. yazık bu millete. yıkılmak üzere olan bir cumhuriyet, canları hiçe sayılan çocuklar, varla yok arası yaşayan çekirdek aileler büyük şehirlerin kronik ahlaksızlıkları. yazık çok utanıyorum.

RunemagicK
23 Kasım 2010, 01:07
adamın kask takmasına gerek yok, kadının dırdırından yakında ölür zaten.
adama kulak tıkacı, kadının ağzınada koli bandı bu işi çözer. çocuklarda arada büyür işte:D

motorhocası
23 Kasım 2010, 01:08
Haberin özeti, haberciler çok yılışık.
Uyarı yap tamam, komple tartışmanın yayınlanması ahlak dışı.

clemenze
23 Kasım 2010, 01:08
Oooo burada çok malzeme varRRR herkesi beklerizZ:bounce:

Hann_Ist
23 Kasım 2010, 01:10
Güzel Memleketimden Manzaralar.

dolunay28
23 Kasım 2010, 01:15
bu neki benim üst komşum 125 lik scootora 5 kişi biniyor.eşi kendisi 6 yaşında kızı 4 yaşında oğlu 4 aylık bi bebeği ile motora biniyo.kaskta yok hiç birinde ve istanbulda .bu neki hiç bir şey.

Levsy
23 Kasım 2010, 01:16
Bayram tatilimi memleketim olan Bergama'da geçirdim. Buraya gitmişken temiz bir deniz havası için Dikili'ye de geçmemek olmazdı.
Bu her iki şirin ilçede de saçları rüzgardan uçuşan çok sayıda bayan scooter ve cub sürücüsü görmek ilk anda hoş bir manzara gibi geliyordu insana.
Ama tamamında kask yoktu ve bir kısmı da arkasında 6-8 yaşındaki çocuklarını taşıyorlardı.

aksoyy
23 Kasım 2010, 01:24
huaaaaahh bune yaa koptum herkez birşey sallıyo kadın demin markete gidiyorum dedi sonra hastaneye gidiyorum diyor bide 15 senelik astım hastası fakat çene makinalı tüfek gibi bu kadın düşman başına :mrgreen:

methal
23 Kasım 2010, 01:27
ben şuraya markete gidiyorum diyor sonrada hastaneye gidiyorum diyor :mrgreen:bir türlü karar veremedi

Ante
23 Kasım 2010, 02:00
Kamera terörü dedikleri bu olsa gerek. Eline kamera geçiren kendini hem polis, hem savcı, hem de hakim yerine koyuyor.

HondaRRR
23 Kasım 2010, 03:09
Bi çocuk kaskı 30 lira abicim. Bu kadarmı değersiz senin çocuklarının hayatı ?
Orda Allah korusun orda düşse onlar, çocuklarından birinin başına bir şey gelse nasıl duracak vicdan azabından ?

Ramazan Can
23 Kasım 2010, 08:17
gülsem mi ağlasammı:d :d allah kazadan beladan korusun...

acayüp
23 Kasım 2010, 09:10
Her duruma göre hastalığı anında oluşan kaç millet vardır.
İşine gelmez kalbi olur , fıtığı olur, kulağı duymaz ............
Sıkıştımı acindırma işine gelmedimi üstüne yürüme .....
Yabancı ortamlarda pısırık, kendi ortamında kabadayı...
Galiba kültürlede alakası yok sanırım genlerden kaynaklı..

5 dakika önce sizi ilgilendirmez 5 dakika sonra araba vericekmisin bana.
Bu nasıl bir anlayış. Bu arada gözlerine kestirseler döverlerdi adamı kesin.

ozturkkaan
23 Kasım 2010, 09:18
Benim sağlığımla oynama diyor ya ....

Senin çocuklarının sağlığı ne olacak...

Bu ve bunun gibiler ( şu bayramda köyde çocuğunu kaybedip veryansın eden kadın gibiler) ne zaman sen çocuğuna bakamıyorsun denilerek cezalandırılacak bu memlekette çok merak ediyorum.

iptaluyelik02
23 Kasım 2010, 09:34
asıl kaskı giymesi gereken haberi yapan gazeteciler
abla dalacaktı bunlara :)
Eniştenin de olaya müdahil olmaması ayrı bir konu.

Sinan Er
23 Kasım 2010, 09:34
Herşey imkan meselesi. Kimse ailesini tehlikeye atmak istemez ordaki insanların Anne ve Baba olduklarını unutmamak lazım. Adam açıkca söylüyor imkanım yok olsa yapmam. Bunu rezil bir olaya dönüştürüp reyting kampaya çalışan çıkar sağlamaya çalışan kısaca TL ye çevirmeye çalışan bu kişilerin gün geçtikçe çoğalması abuk sabuk haberlerin ŞokŞokŞok haber mantığıyla halka geçirilmesi düşünülmesi gereken asıl konudur.

iptaluyelik02
23 Kasım 2010, 09:41
Herşey imkan meselesi. Kimse ailesini tehlikeye atmak istemez ordaki insanların Anne ve Baba olduklarını unutmamak lazım. Adam açıkca söylüyor imkanım yok olsa yapmam. Bunu rezil bir olaya dönüştürüp reyting kampaya çalışan çıkar sağlamaya çalışan kısaca TL ye çevirmeye çalışan bu kişilerin gün geçtikçe çoğalması abuk sabuk haberlerin ŞokŞokŞok haber mantığıyla halka geçirilmesi düşünülmesi gereken asıl konudur.
İmkanı yoksa motora çocuklarını öyle bindirmeyecek,
binecek minibüse gidecek.
olmazsa yürüyecek.
öküzlüğe bahane bulacağına,akla uygun işler yapsın.

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 10:05
Motosiklet'e dort kisi binmek yurdumda hic gorülmemis bi vaka degil aslinda.
Tamam bi halt yemissin kendi hayatin ve cocuklarinin hayati uzerine kumar oynamissin, bari cazgirlik yapma.
Memlekette herkez kendi kurallarini kendisi koysun o zaman.

qenc_motorcu
23 Kasım 2010, 10:31
ahaaa hanfendi ne biçim de saldırıyor yazık muhabire. Sende çekmeyiver diyeceğim ama ekmek parası onun içinde. arada bir memlekete yani köye gidiyorum, inanın öyle manzaralarla karşılaşıyorum ki sürekli acaba bunları mt ye koysam büyüklerim nasıl yorum yaparlar diye çok düşünüyorum inanın. bence bu durum türkiye için haber bile sayılamaz:mrgreen:

iptaluyelik02
23 Kasım 2010, 10:33
İşte bu da Çorlu'dan bir görüntü,
bayramın birinci günü çektim.
"Eşekten indik,ATV ye bindik" oldu.
Eşeğe 4 kişi binmiyorlardı eskiden.
http://img202.imageshack.us/img202/8172/2313i.jpg (http://img202.imageshack.us/my.php?image=2313i.jpg)

ShowDown
23 Kasım 2010, 11:22
Habercilerin çekim yapıp üstüne bi de tartışması bence çok yanlış.Varsa bi sorun ararsın polisi o görevini yapar.Her taraf böyle birbirinin yanlışını yüzüne vuran adamlarla dolu...

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 11:25
Habercilerin çekim yapıp üstüne bi de tartışması bence çok yanlış.Varsa bi sorun ararsın polisi o görevini yapar.Her taraf böyle birbirinin yanlışını yüzüne vuran adamlarla dolu...

Bence tartışan haberciler degil.
Adamlar gayet beyefendice konuşuyorlar.

HiAxiSheytan
23 Kasım 2010, 11:42
O scootera ailece binenleri savunulacak hiçbirşeyi yok ama muhabirlerin yaptığı da bir o kadar rezillik

necatik35
23 Kasım 2010, 12:01
Ailenin yaptığı ne kadar yanlış ise,gazetecilerin yaptığıda en az o kadar yanlıştır.
Zira aralarında o tartışma olmasa % bir milyon o video yayınlanmayacaktı.
Türk basınında düstur"köpek insanı ısırırsa haber olmaz,insan köpeği ısırırsa haber olur"mantığı olduğu sürece bu tip olaylarla çok karşılaşırız.
Sakın kimse yanlış algılamasın,ailenin o şekilde motosiklete binmesi kesinlikle yanlıştır.
Ama basın mensuplarınında ,öyle diplerine kadar yanaşıp ailenin yüzlerini açığa çıkaracak kadar yakından çekim yapmasıda en az o kadar yanlıştır.Daha sonrada aile ile tartışmaya girmesi ve hesap sormasıda,hiiiiiç hakları değildir.
Senelerdir hiç sevmem bu tip basın mensuplarını,hepsinin boynu altında kalsın.::angry2::

alp_tunay
23 Kasım 2010, 12:58
Burda trafik suçu işleniyor.... Doğrudur.... Bunu yargılayamayız... Sonuçta kendi bilecekleri bir şey... Yaptırımları ,sonuçları onları bağlar....

Ama habercilerin yaptığı suçtur... Bir kişinin izni olmaksızın çekim yapması afişe etmesi yasal olarak suç teşkil etmektedir....

Kaldı ki habercinin konuşma tarzı ve yaklaşımı hoş değil.... Şükretsin ki karşısındaki adam biraz yumuşak ve biraz da tırsak... Yoksa habercilere dalmaması düşünülemez bile...

Burda tartışılması gereken asıl şey bence habercilerin tutumu...

KUVVETMİRA
23 Kasım 2010, 13:17
hanımefendi bu kadar rahatsız olmuşken böyle üstüne gitmek habercilik değil çirkefliktir.

methal
23 Kasım 2010, 13:28
haberçilerde biraz hata var ortada trafik suçu işleniliyorsa trafik ekiplerine haber verilmesi gerekir

enes_007
23 Kasım 2010, 13:29
hanımefendi bu kadar rahatsız olmuşken böyle üstüne gitmek habercilik değil çirkefliktir.

kesinlikle:cat::cat: medya kendini polis zannediyor galiba, insanları çileden çıkartıyor adam zaten söylüyor arabam olsa böyle binmem yaptığm yanlş diyor

şu sizin katı yorumlarınıza bitiyorum ya herkes siz değil Mt nin bazı sayın üyeleri..:farao::farao:

inzell
23 Kasım 2010, 13:45
Haberciler de çok sinir bozucu, kadını tahrik ediyorlar...

anılbel
23 Kasım 2010, 14:01
herkes istediği şekilde aracını sürmekte ÖZGÜRDÜR isterse 30 kişi binsin motosiklete .kullanan kişiye göre kask takıp takmaması doğrudur yanlıştır bilinçli sürücüdür değildir orası bizi ilgilendirmez önemli olan İNSANCA yaptığının yanlış olduğunu söylemektir bu haberci denen soytarıların yaptığı gibi değil .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:58 ----------

kesinlikle:cat::cat: medya kendini polis zannediyor galiba, insanları çileden çıkartıyor adam zaten söylüyor arabam olsa böyle binmem yaptığm yanlş diyor

şu sizin katı yorumlarınıza bitiyorum ya herkes siz değil Mt nin bazı sayın üyeleri..:farao::farao:

:cat::cat::cat::cat:

Sinan Aksu
23 Kasım 2010, 14:13
herkes istediği şekilde aracını sürmekte ÖZGÜRDÜR isterse 30 kişi binsin motosiklete .kullanan kişiye göre kask takıp takmaması doğrudur yanlıştır bilinçli sürücüdür değildir orası bizi ilgilendirmez önemli olan İNSANCA yaptığının yanlış olduğunu söylemektir bu haberci denen soytarıların yaptığı gibi değil .[COLOR="Silver"]

Bu nasıl bi yorum?
Herkez aracını istediği şekilde sürmekte özgürdür ne demek?
O zaman bu vereceğim video'daki vatandaşında bu davranışı size göre normal yani?

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/9028/15583639/1/binlerce-insan-bu-yuzden-oluyor.aspx

Ayrıca konu nasıl birden bire habercilerin tutumuna döndü böyle?
Bu ülkede bunun gibi binlerce örnek varken nasıl böyle bi yorum yapabiliyorsunuz?

Hayır kardeşim!
Herkez aracını istediği gibi kullanmakta özgür degildir!
Herkez aracını kanunların ve nizamların öngördüğü biçimde kullanmak zorundadır!
Sadece kendinize karşı sorumluluğunuz yok, topluma karşıda sorumlulugunuz olduğunu unutmayın!

anılbel
23 Kasım 2010, 14:34
Bu nasıl bi yorum?
Herkez aracını istediği şekilde sürmekte özgürdür ne demek?
O zaman bu vereceğim video'daki vatandaşında bu davranışı size göre normal yani?

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/9028/15583639/1/binlerce-insan-bu-yuzden-oluyor.aspx

Ayrıca konu nasıl birden bire habercilerin tutumuna döndü böyle?
Bu ülkede bunun gibi binlerce örnek varken nasıl böyle bi yorum yapabiliyorsunuz?

Hayır kardeşim!
Herkez aracını istediği gibi kullanmakta özgür degildir!
Herkez aracını kanunların ve nizamların öngördüğü biçimde kullanmak zorundadır!
Sadece kendinize karşı sorumluluğunuz yok, topluma karşıda sorumlulugunuz olduğunu unutmayın!

sanırım anlatamadım :
"kullanan kişiye göre kask takıp takmaması doğrudur yanlıştır bilinçli sürücüdür değildir orası bizi ilgilendirmez önemli olan İNSANCA yaptığının yanlış olduğunu söylemektir bu haberci denen soytarıların yaptığı gibi değil ." olay budur .
(isterseniz yoldan birini çevirin ve "niye kaskını takmıyorsun lan! " diyerek bilinçlendirin bakalım neler olacak? ben aynı şeyi yaşadığım yerde zaten sürekli yapıyorum ama yukarıda belirttiğim şekilde değil)

trafik kuralları hakkındaki yorumunuza da aynen katılıyorum.

ISEPULTURAI
23 Kasım 2010, 15:12
cahil milletiz bu cahilliğide ancak 2020 yıllarından sonra atarız üstümüzden

Sadık1453
23 Kasım 2010, 15:46
Haberin özeti, haberciler çok yılışık.
Uyarı yap tamam, komple tartışmanın yayınlanması ahlak dışı.

Onların görüntülemeye çalışırken yanaşmaları nedeniyle bu insanlar kaza yapabilirlerdi........... :pr:

bazen uyruğumdan utandığımı söyleyince kendimle çelşiyordum. motorsiklete binince ciddi ciddi uyruğumdan utanmaya başladım. böyle bir cehalet yok. yazık bu millete.

Bak güzel kardeşim, milletinden utanmak yerine elinin uzandığı kadarını eğitmeye çalışsan birşeyleri değiştirmek için birşeyler yapmış olacaksın. Burada bize ben bunlardan utanıyorum demek yerine, bunlar için neler yapabileceğimizi düşünmeyi başardığımızda çözülecek bu işler. Suç onların değil, onların eğitimden uzak kalmasına neden olan idarenindir...

bu neki benim üst komşum 125 lik scootora 5 kişi biniyor.eşi kendisi 6 yaşında kızı 4 yaşında oğlu 4 aylık bi bebeği ile motora biniyo.kaskta yok hiç birinde ve istanbulda .bu neki hiç bir şey.

Peki sen ne yapıyorsun onlar bunu yaparken? Uyardın mı? Uyardığında sallamadıysa polise şikayet ettin mi?

Kamera terörü dedikleri bu olsa gerek. Eline kamera geçiren kendini hem polis, hem savcı, hem de hakim yerine koyuyor.

Kesinlikle, onu haber yapma derdine. Polis yada jadarmayı aramak yerine haber yapmayı tercih ediyorlar maalesef.

Bi çocuk kaskı 30 lira abicim. Bu kadarmı değersiz senin çocuklarının hayatı ?
Orda Allah korusun orda düşse onlar, çocuklarından birinin başına bir şey gelse nasıl duracak vicdan azabından ?

Motosiklet iki kişilik bir araçtır üçüncü kişi yasaktır. Ayrıca koruma ekipmanları bile olsa motosikletteki oturma pozisyonları gereği o ekipmanlar onları korumaz. Zaten 30 liralık kask kimseyi korumaz.

Bu yoruma aşağıdaki yorumu yapacaktın Savaş Kayan sağolsun benden önce halletmiş.

İmkanı yoksa motora çocuklarını öyle bindirmeyecek,
binecek minibüse gidecek.
olmazsa yürüyecek.
öküzlüğe bahane bulacağına,akla uygun işler yapsın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

okican
23 Kasım 2010, 16:27
Kadının tepkileri mide bulandırıcı.
Habercilerin tek hatası diyaloğa girmek olmuş.Yoksa bu şekilde motosiklet kullanmak kanunen suç.Suç olan bir olayda da basının çekim yapması çok normal.

Levsy
23 Kasım 2010, 22:38
Genelde kadının çenesi, erkeğin pasifliği ve gazetecilerin yaptığı üzerinde durulmuş :)

Adamın ailesini sorumsuzca motosiklete "yüklemesini" şimdilik ben de es geçerek gazetecilerin yaptığı üzerinde duracak olursam, evet yaptıkları hiç de doğru değil ve herhangi bir nedenle o aile bireylerinden biri yerinde olmak istemezdim.

Ama motosiklete bu şekilde binilmemesi konusunda insanların bilinçlenmesini istiyorsak, gazetecilerin bu tavrı, yakışıksız olsa da bu amaca az çok hizmet edecektir.

Bu videoyu izleyenlerin bir kısmı elbette "tabi ya adamın arabası olsa ona binerlerdi" diyecektir, buna hiç şüphe yok. Ama motosiklet ile ilgisi olan veya olmayan bir başka kesim de olayın yanlışlığını anlayacak ve durumu eleştirecektir. Eh bu da işin olumlu yönü işte.

acayüp
23 Kasım 2010, 22:55
Yani nasıl oluyorda onların kişisel sorunu oluyor bu olay.
10 ton yük kapasitesine sahip bir kamyona 40 ton yükleyen adamın kendi sorunumu oluyor ozaman. Anlamıyorum ki, o kamyon frenleri patlayıp ne tür facialara sebep oldu bu memlekette bu zaman kadar . Hala da olmaya devam etmiyormu.
Bu motorda (zaten çin malı) fren problemi lastik patlaması , Viraj alamama , öndeki çocuğun dikkatsizlikle gidona müdahele etmsi yada düşecek gbi olurken gidondan tutunmaya çalışması vsvsvsvsvsvs gibi bir yığın nedenle yalpalayarak dengesni kaybetmesi ve onlara çarpmamak için dreksiyonu kıran bir yolcu otobüsünün kaza yapıp içerisindeki 40 kişinin yanarak can vermesimi gerekiyor . Başkasının da melesesi, olabilmesi için..
Şimdi herkes kendini motosikletli yerine koyup gazeteciyi eleştiriyor.
Şimdide o otobüsteki bir yolcu olun bakalım hala gazeteci haksız mı.

İki çocuk yapacağına 1 yapsaymış onuda araba ile dolaştırsaymış.Kime ne ki adamın durumundan..

alp_tunay
23 Kasım 2010, 23:02
Bu videoyu izleyenlerin bir kısmı elbette "tabi ya adamın arabası olsa ona binerlerdi" diyecektir, buna hiç şüphe yok. Ama motosiklet ile ilgisi olan veya olmayan bir başka kesim de olayın yanlışlığını anlayacak ve durumu eleştirecektir. Eh bu da işin olumlu yönü işte.

Zaten ilk bakışta bunu görmemek imkansız.... Bunu göre göre habercinin diyaloğu ilginç....

Vakit kaybetmeden plakasını tespit edip yetkili mercilere bildirebilirdi... Ama o işin prim yönünü seçmiş....

Bizim açımızdan tartışılması gereken motora biniş şekli ve kişi sayısı olmalı... Ama o kadar çok bu şekilde binen var ki artık aynı yorumları yapmaktan insana gına geldi... Biraz daha değişik ince detay arıyor insan....

Benim mesajımdaki yazım bundan ibarettir... :cat:

Levsy
23 Kasım 2010, 23:08
Bizim açımızdan tartışılması gereken motora biniş şekli ve kişi sayısı olmalı... Ama o kadar çok bu şekilde binen var ki artık aynı yorumları yapmaktan insana gına geldi... Biraz daha değişik ince detay arıyor insan....

Çok iyi anlıyorum, benim amacım da zaten eleştirmek değil :) Kaldı ki konuyu açarken hemen videonun üstüne "tartışacak çok şey" var dedim ve tüm diğer bu konuları kasdettim. Kimse hemen motosiklete biniş tarzı hakkında yorum yapmak zorunda değil zaten. Eminim aramızda bile o şekilde kullanan çok kişi vardır. Ama bıkmadan devam etmek lazım işte, kask meselesi gibi... Kazandığımız arkadaşlar oldu çünkü. Aynı şey ayna sökme meselesinde de oldu :)

Levsy
23 Kasım 2010, 23:20
Bu sitede ilgili birkaç başlık öncesine kadar değişik nedenlerle gazetecilere saydırıp duran tek kişi bendim neredeyse.

Buradaki davranışı da çok onaylamıyorum, ama keşke en azından çocukların yüzlerini gizleyerek yapsalardı bu işi. Onaylamama nedenim sadece çocukların da teşhir edilmesidir.

Yoksa adam suç işliyor, topluma ve ailesine karşı bir sorumsuzluk örneği sergiliyor. Yapılan olayı topluma son derece normal birşeymiş gibi aksettiriyorlar ve başkalarına örnek oluyorlar. Bu nedenle en azından başta çocuklar olmak üzere yüzleri gizlenerek yayınlansaydı iyi olurdu diyorum. Yoksa Turkish gazetecilerin de ne düzeyde olduklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Gazetecilik artık böyle, kopyala yapıştır gazeteciliği ve bunlardan ibaret adamların olayı.

Gazetecilerin amacının da "siz bizimle tartışır mısınız, sizi böyle rezil ederiz işte" olduğundan da eminim.
Kapkaçcıların bile yüzlerinin gizlendiği video yayınları varken bunların yüzlerinin gizlenmemesi kötü olmuş sadece.

130'u_gördüm
23 Kasım 2010, 23:40
motosiklete bilmem kaç kişi binmiş güvenlik önlemleri yok falan filan orası ne kadar yanlışsa bu habercinin yaptığıda o kadar yanlış bu videoda ben motosiklettekileri haklı görüyorum arkadaş. ne olursa olsun kameranı açç ailemii izlee uyarılınca sinirlen ohh ne ala. adam valla gayet medeni davranmış güzelce uyarmış kameraman haber bulduya ajansa haber kasedi götürcekye eşdikçe eşiyor

ben o adam kadar sabırlı olamazdım %100 hatalı olsamda .