PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yükseltmek

Thisfalse
20 Kasım 2010, 22:07
Merhaba Siz Değerli Arkadaşlarım & Ağabeylerim;

Elimde Şuan 100 cc lik Cup Modeli Bir Motor Var.Ve Ben Yaklaşık Olarak 2 Veya 3 Sene Sonra 600 cc lik Cbr 600RR Veya Suzuki GSX-R600 Almayı Planlıyorum.Hedefim o :) Sizce Mantıklı Bir Yükseltme Olurmu ? ( Kuzenimde Suzuki GSX-R600 Var Onu Arada Kullanıyorum.[Anayollarda Değil] )

Siz Değerli Abilerimden,Arkadaşlarımdan Beni Aydınlatmanızı Rica Ediyorum :)

Zamanı Gelince Düşünürsünüz Demeyin Heycan Bu :cat: :)

overcloud
20 Kasım 2010, 22:16
600cc'lik bir race kullanmadım ama şu yorumu yapacağım:

bahsettiğin motorların youtube'da ki videolarını izlediysen senin şu anki motorun ile yapabileceğin maksimum hızı 1. viteste çok kısa süreler içinde ulaşıyorlar.

bana göre önce 250cc'lik bir motor ile tecrübe edinip sonra 4 silindirli bir motora geçmen daha doğru bir tercih olur.

GÖЯKEM
20 Kasım 2010, 22:24
Hocam şuan elinde 100lük cup yerine 125cc yada 250cc lik SS olsaydı oynaya oynaya geçersin derdim fakat 100lükle 600lük arasında sadece cc farkı değil sınıf farkıda var

Alper41
20 Kasım 2010, 22:29
yaklaşık 4 aydır bu forumda üyesiniz ve forumdaki bu geçişlerle ilgili topiclerin çoğuna şahit olduğunuzu ve yazılan yorumları gördüğünüzü düşünüyorum.

acayüp
20 Kasım 2010, 22:33
Artık 2-3 sene ilerisi için konu açılıyor :)
O zamana kadar kim öle kim kala. Şimdiden kendine dert etme. Bırak akışına

extrem_015
20 Kasım 2010, 22:34
bu sorularla ilgili bir sürü topic var bence bi incele...

GÖЯKEM
20 Kasım 2010, 22:35
yaklaşık 4 aydır bu forumda üyesiniz ve forumdaki bu geçişlerle ilgili topiclerin çoğuna şahit olduğunuzu ve yazılan yorumları gördüğünüzü düşünüyorum.

Arkadaş 4 aydır üye fakat 4 ay boyunca burada aktif olamayabilir , arkadaş kendine has bir konu açmış gelipte klasik soru:başlangıç için 600 mü 1000 mi dememiş , istediği sorunun cevabını verin fakat ilgilenmiyorsanız sayfayı kapatın :cat: gelip buraya konuyla alakasız şeyler yazmayın :rendeer:

metci
20 Kasım 2010, 22:36
Eğer çok uzun tecrüben varsa neden olmasın, gerçi cup kullanmışsın ama bir örnek vermek gerekirse bir abimiz uzun Honda CBR 125 R tecrübesinden sonra (sanırım 30.000km) direk Yamaha R1 aldı, 2 senedir kullanıyor... Tabi ki senin kendini bilmen önemli...

Alper41
20 Kasım 2010, 22:44
Arkadaş 4 aydır üye fakat 4 ay boyunca burada aktif olamayabilir , arkadaş kendine has bir konu açmış gelipte klasik soru:başlangıç için 600 mü 1000 mi dememiş , istediği sorunun cevabını verin fakat ilgilenmiyorsanız sayfayı kapatın :cat: gelip buraya konuyla alakasız şeyler yazmayın :rendeer:

125 cc den sonra 600lük alınırmı tarzı sorular hakkında topiclerde vardı arkadaşım siz benim başlangıç dediğimi gördünüzmü ben geçişle ilgili konular dedim farkındaysanız başlangıçla ilgili demedim :)

yazılan mesajları tam okumadan cevap yazmayın lütfen
TEŞEKKÜRLER.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

Merhaba Siz Değerli Arkadaşlarım & Ağabeylerim;

Elimde Şuan 100 cc lik Cup Modeli Bir Motor Var.Ve Ben Yaklaşık Olarak 2 Veya 3 Sene Sonra 600 cc lik Cbr 600RR Veya Suzuki GSX-R600 Almayı Planlıyorum.Hedefim o :) Sizce Mantıklı Bir Yükseltme Olurmu ? ( Kuzenimde Suzuki GSX-R600 Var Onu Arada Kullanıyorum.[Anayollarda Değil] )

Siz Değerli Abilerimden,Arkadaşlarımdan Beni Aydınlatmanızı Rica Ediyorum :)

Zamanı Gelince Düşünürsünüz Demeyin Heycan Bu :cat: :)

bu arada dostum debriyaj olayını kavramanız için şu 2-3 yılın içine bir tanede 250 cc veya 125cc vitesli bir motosiklet sığdırırsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum , eğer bir chopper falan alıcak olsanız hiç düşünmeden kullanırsın derdim ama racing motorların gaz tepkisini biliyorsunuzdur kullandığınıza göre , bende 3.5 sene boyunca 90 cc scooter kullandım ondan sonra bir süre vitesli motosiklet sürerek 50 beygir gücünde bi 500 cclik chopper aldım , burada yazılan her cevabı değerlendirmek emin olun sizin için en iyisi olur .

Thisfalse
20 Kasım 2010, 22:48
Yorumlarınız için saolasın ama aynı yaptığınız yapıldı o topiclerdede.Değişik yorumlar ile topic'i konusundan saptırıldı :)
+ Diğer topicdeki adamla ben bir değilim kusura bakmayın

Diğer yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.Tecrübem var ama öyle usta değilim :) 600 Lük Şimdiki bakış açısıyla yerini 250 cc bir motora devir edicek gibi görünüyor :)

Evet Ss Motorlar Çok Atik Makinalar.En Ufak Hatada Tek Tekere Kalkarsınız.Ama debriyaj sorunum yok dediğim gibi birçok motor kullandım.Honda Titan,Ybr 125,Ninja 250,Ve Suzuki 600

GÖЯKEM
20 Kasım 2010, 22:52
125 cc den sonra 600lük alınırmı tarzı sorular hakkında topiclerde vardı arkadaşım siz benim başlangıç dediğimi gördünüzmü ben geçişle ilgili konular dedim farkındaysanız başlangıçla ilgili demedim :)

yazılan mesajları tam okumadan cevap yazmayın lütfen
TEŞEKKÜRLER.

O klasik soru örnekti zaten ; başlangıç için 600 vs. gibi konularda yazılan mesajların %95 i -araştır , -neden araştırmadın , gibi cümleler içeriyor benim anlatmak isteğimde buydu o zaman her soru soranı ansiklopedi gibi önceden açılmış konulara yönlendirelim şu forumda konu açan arkadaşlara 2-3 kişi iki satır gereken bilgiyi verse zaten vaziyeti öğrenicek gelipte araştırr diye haykırmayın bir anlamı yok araştırsaydı konu açmazdı zaten Alper41 Hocam sadece sana söylemiyorum , genel olarak.:rendeer:

Alper41
20 Kasım 2010, 22:58
O klasik soru örnekti zaten ; başlangıç için 600 vs. gibi konularda yazılan mesajların %95 i -araştır , -neden araştırmadın , gibi cümleler içeriyor benim anlatmak isteğimde buydu o zaman her soru soranı ansiklopedi gibi önceden açılmış konulara yönlendirelim şu forumda konu açan arkadaşlara 2-3 kişi iki satır gereken bilgiyi verse zaten vaziyeti öğrenicek gelipte araştırr diye haykırmayın bir anlamı yok araştırsaydı konu açmazdı zaten Alper41 Hocam sadece sana söylemiyorum , genel olarak.:rendeer:

bende zaten arkadaşa kendi fikrimi sundum teşekkür ederim :rendeer:

motorhocası
20 Kasım 2010, 23:16
Kuzenindekini kullan biraz piş ondan sonra al.:mrgreen:

Thisfalse
20 Kasım 2010, 23:31
Kuzenindekini kullan biraz piş ondan sonra al.:mrgreen:

Güzel Bir Yaklaşım :cat: :queen: