PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motosiklet heyecanınız

buggin
20 Kasım 2010, 15:52
ilk motora bindiğinizde gazı açıp yavaş yavaş hareket etmeye başladığında ne hissettiniz?

karaislam
20 Kasım 2010, 15:56
hatırlamıyorum ama motor peugeot 103 stardı.

mehmet tufan
20 Kasım 2010, 15:57
henüz motoru servisten alıp marşa basmıştım içinde hiç benzin yok gibiydi, habire stop ediyordu falan, zaten ilk motor kullanışım 150 zattı 9000 km de hey gidi hey benzincide yıkatmıştım hilafsız yarım saat izlemiştim motoru :)

FlexMan
20 Kasım 2010, 16:12
sağa sola filan dönemiyordum üstüne kızlara hava atıcaz diye konteynıra girmiştim :mrgreen:

Blackeagletr
20 Kasım 2010, 16:52
tekere kalkmıştım az daha düşüyodum :mrgreen:

motodrift
20 Kasım 2010, 17:02
mobilette heyecandan freni sıkarken hep gazı bırakmayı unuturdum:)

ybr de de kalkışlarda sürekli stop ettirirdim,az cekmedi benden:)

Osbourne
20 Kasım 2010, 17:03
İlk hissettiğim duygu "N'oluyoz yav" olmuştu..Çok net hatırlıyorum :)

inzell
20 Kasım 2010, 17:38
Ne zaman düşeceğim acaba diye düşünüp durdum. :)

RunemagicK
20 Kasım 2010, 18:06
ben ilk binişimde 10. saniyede taksiciden küfürü yemiştim:)

impovida
20 Kasım 2010, 18:26
allah gani gani rahmet eylesin mahallemizde bir timur abi vardı ilk gördüğüm kullandığım motosiklet onunkiydi, kaldı ki mahalledeki bütün çocukların gördüğü tek motosikletdi.Yanlış hatırlamıyorsam peouget marka bir (mobylet) di sıra sıra mahalledeki çocukları arkasına alır gezdirirdi. Henüz ilkokul 4 e gidiyordum, karnem de hiç 4 yoktu karneme güvenerek yanına yaklaştım ve motosiklete tek başıma binmemi istediğimi söyledim.Kırmadı beni motosikleti çalıştırdı, ayaklığından kurtardı,düz bir zemine getirdi, bana daha önce motosiklet kullanırken anlattığı durumları bir kez daha hatırlatdı ve işte o an motosikletin selesinde tek başımaydım uzaktan bisiklet gibi bu deyip kendimi kandırıyomuşum yavaş yavaş gazı çekmeye başladım ve o an sanırım hayatımın her döneminde bunun üzerinde olacağımı biliyordum!!!

motorhocası
20 Kasım 2010, 19:20
Ara sokakta kaldırdım yavaş yavaş motoru ayaklarım yerde sürüdüm, toprak yoldan çıktım dönemeçte mıcırda afalladım asfalt caddeye çıktım, 1-2-3-4-5 yavaş mı hızlı mı gideyim derken 100km/h'a gelmişim. dönüşte 3-4-5-0-1 yaptım arka tekerlek kilitledi 70 civarı hızda arka kilitlendi öylece durdum.:P

zaferkarizma
20 Kasım 2010, 19:23
8-9 yaşındaydım yanlıs hatırlamıyosam ilk bindin gezdim o heyecan ve titreşimle aşırı derecede çişim gelmişti :) (pejo 105)

pc-kopat
20 Kasım 2010, 23:57
ustamın yanında çıraklık yapıyordum. 11 yaşında filandım. sanırım o sırada panter peugeotlar yeni çıkmıştı. tam hatırlamıyorum. bir tane gelmişti çil çil duruyordu. hatta rengi de kırmızıydı. ustamdan izin istedim vermedi. ben de alıp kaçırayım dedim. pedalına basmaya gücüm yetmiyordu pek. arkadaşa dedim ki sen arkadan it, çalışınca atla arkaya kaçalım. ustam içeri gidince dediğimiz gibi yaptık. panter peugeotlar yüksekti ayaklarım yere de değmiyordu. neyse motor çalıştı arkaya atlayınca dengemizi kaybedip hendeğe uçtuk. arkadaşın ayağı motorun arka jantına girmişti. benim de cebimdeki 2 adet zamanın 25 lirası (25 kuruş muydu hatırlamıyorum tam) dökülmüş. bir yandan çektiği acıdan ah diye inliyor bir yandan paraları topluyordu. güzel bir fırça yedik. iki hafta haftalık alamamıştım verdiğimiz zarar yüzünden. hey gidi günler. 21 yıl oldu

Proagresive
21 Kasım 2010, 00:17
valla ilk guvenligimizin motorunu surdum 1 hafta olmadı heyecandan freni sıkarken hep gazı bırakmayı unutuyodum vede hep tokezliye tokezliye gidiytodum valla gazı verirken ayagim hep arka frene basiliydi sonra bi kare çizzdim geldim :D

mayildiz
21 Kasım 2010, 00:26
Etraftaki insanların saga sola çekilmesi ve tedirginlik içinde beni seyretmesi sebebi ile yaşadığım utançtan dolayı kızaran kulaklarımın ikili turuncu park lambası kıvamında yanması. (Kask takmanın önemini anladım)

O gün o motorun üstünden inmememin tek sebebi motoru satın almış olmamdı, yoksa orda bırakırdım herhalde :)

oguzhan6161
21 Kasım 2010, 00:29
:) konuyu açanı tebrik ediorm :rendeer: harika bir konu :cat: ama fazla rağbet yok. Halbuki okuması çok güzel oluyor DOLDURUN ŞU TOPİC'i =))

6PaTLaR
21 Kasım 2010, 00:56
Köyde Mobilete Bindim,10 Gün Sonra İstanbula Döndüğümüzde Motorcunun Yanına Çırak oldum,Bi Motor Almaya Gittik Çin malı Scooterdı Usta Çalıştırdı Motoru Sırıta Sırıta Sürdüm :)

my91
21 Kasım 2010, 01:13
Küçükken dükkanın önünde elemanın motoru dükkanın önünde dururdu hep.mobylette ben daha 8-9 yaşında falanım. Çıkardım tepesine zar zor çalıştırırdım motoru pedalı çevirerek orta ayaktayken durduk yerde gazlardım hep. :queen: Bi de 2-3 yıl önce falandı. Dükkanda duruyodum tam. İlaç gönderilcekmiş biyere bizim eleman da tek. Eleman dedi hadi al motoru git de şu ilacı bırakıver. İyi dedim ama motor nasıl çalışır bilmiyorum :queen: motoru da activa. gittim uğraş uğraş çalışmıyo. Gazla beraber marşı basmışım motor bi anda öne atlayıverdi lan n'oluyoruz derken frene bastım. Aldım arkadaşı da arkama tıngır mıngır gittim ama hiç hatasız sürmüştüm :queen::queen:

eftelya
21 Kasım 2010, 01:37
hiçbir şey hissetmemiştim ... boş boş bindim ... :)

!Lk£®
21 Kasım 2010, 02:02
o sürüş keyfini alıp gaz açmanın hazını aldığım ve 3 yıllık hasretimi dindirdiğim zaman ilk tepkim şu oldu.
"aman bee süzülüşüne bak aletin.."
çok saçma ama ilk yaşadığım duygu buydu :D

buggin
21 Kasım 2010, 02:14
:) konuyu açanı tebrik ediorm :rendeer: harika bir konu :cat: ama fazla rağbet yok. Halbuki okuması çok güzel oluyor DOLDURUN ŞU TOPİC'i =))

Teşekkür ederim :rendeer: ben daha öyle bi heycana sahip olamadığım için bari başkalarınki nasıl olmuş öğreniyim dedim :)

Şenonar
21 Kasım 2010, 02:47
Gözlerim o rüzgara alışık olmadığı için fena gözlerim yaşarmıştı nefesim kesilmişti :) sonra sonra rüzgara alıştım :mrgreen:

eftelya
21 Kasım 2010, 02:52
Gözlerim o rüzgara alışık olmadığı için fena gözlerim yaşarmıştı nefesim kesilmişti :) sonra sonra rüzgara alıştım :mrgreen:

oo sen bayağı yetenekliymişsin , ilk binişinde o kadar hız yaptıysan bravo :)

ExTReMa
21 Kasım 2010, 02:54
Çok küçüktüm abi hangi motor olduğunu bile hatırlamıyorum :P

eftelya
21 Kasım 2010, 02:58
Çok küçüktüm abi hangi motor olduğunu bile hatırlamıyorum :P

git uyu sen annem :) büyüyünce hatırlarsın

kanucan
21 Kasım 2010, 03:00
Çok değişik duygulara kapılmıştım. :P

HondaRRR
21 Kasım 2010, 03:05
Boşa aldım, kontağı çevirdim. Kaldırıma yanaştırdım bindim motora. evin önünde 2 tur attım, polis korkusuyla durdum. :d ama böyle böyle giderken öğrendik be. 14 yaşındaydım motora başladığımda.

oguzhan6161
21 Kasım 2010, 03:14
Teşekkür ederim :rendeer: ben daha öyle bi heycana sahip olamadığım için bari başkalarınki nasıl olmuş öğreniyim dedim :)

dimi ya okuması çok güzel oluyo :)

Rocknrolla
21 Kasım 2010, 03:44
indikten sonra bu alete böyle binilir dıye bakış atmıştım :mrgreen:

nere.f
21 Kasım 2010, 06:53
Ahhh ah bi nasip olsada düzgün bi motosiklet kullanmak şöyle hın hınn.İnşallah yaza olur :D

Ramazan Can
21 Kasım 2010, 08:44
ilk kullandığım motor babamın motoruydu.. eski bir alman malıydı markasını hatırlamıyorum... motordan indikten sonra akşama kadar motorun üzerindeki kendimi hayal ettim..

sedici
21 Kasım 2010, 11:08
beldeyama mobylette :) yaş çok ufak haliyle bi heyecan, gazı bi koydum ayaklarım kesildi yerden karşımda duvar :) ilk heyecanım oydu "EYVAAH" dedim :queen:

sülo0742
21 Kasım 2010, 11:42
ben o heyecanı dün tattım amcamın 350'lik jawayı kullandım ilk basta motoru bi türlü kaldıramadım:pr: ama sonra amcam arkama oturdu motoru yavaş yavaş kaldırdı sonra bnde gaza yumusakca gaza dokunarak motoru kaldırdım.pazar yerini etrafında 2 tür hiç gaz kesmeden attım.mükemmel bir duyguydu insallh ilerde racing alır onunla bu heyecanı yaşarım...:)

mctsnr
21 Kasım 2010, 12:06
sene gecen sene :D antalyaya dayımların yanına gittim. yasım 24 ama hiç motor merakım yok. neyse arabayla giderken benzin bitti yolda kaldık. dayıoglu dediki ben yan komsunun motoruyla benzin alım gelim donustede sen goturursun motoru. bi an dusundum hiç motor surmedim ama bisiklete biniosam bunada binerim nolcak dedim. neyse geldi benzini koyduk ben bindim motora durumuda caktırmıom tabi. motorun gazı cok hassasmıs tabi ozamanlar oyle geldi heralde. kolumu hafif indirdim motor bi hareket etti durduramadımda ondeki arabanın tampona carptık. makinada emanet baskasının arabayada carptık :D allahtan araba eskidi tamponu metaldendi bişey olmadı arabaya. motordada bi iki catlak oldu onuda yaptırdık :D neyse sene bu sene :D temmuzda birden heves basladı almaya karar verdim ama ne ehliyet var ne o de bi metre surup arabaya carpmadan baska tecrube. baktım netten bi motor buldum aldım yanımada anlayan bi arkadas bakacaz motora. mototrdan anlayan arkadas bindi begenmedi motoru. bana bide sen bin bakalım dedi. bende sen begenmediysen ne gerek var dedim ama ısrar etti. artık baska care kalmadı yavastan kalktım ilerledim ama o an anladım dönemicem zaten sokakta dar. motor sahibi ver arkadasın göremicegi kadar uzaklastım kimse yokken dönerim kendi basıma die. yolun sonunda yavas yavas dondum geri gelirken bi baktım bunlar meraklanıp gelmişler arkamdam :D ondan 3 gun sonra aldım motor bitane scoter yavas yavas gide gide ara sokaklardan kendi basıma ugrasa ugrasa ogrendim aradan 5 ay gecti hala kullanıyorum 3000 km yapmısım bi utanmasam tuvalete bile motorla gidecek hale gelmiştim :D simdi soforluk canavar gibi ama yinede ögrenecegim cok sey var. seneye vitesli motora gecmeyi dusunuyorum 125 likle ozamanki maceramıda yazarım artık buraya :D

nedionlansen
21 Kasım 2010, 12:17
gecen yil arkadasimin tigrina 100 vardi onu surmustum acayip zevkli gelmisti :) bu yaz ben de almayi dusunuyorum ins. :)

kameraman
21 Kasım 2010, 12:18
işte bu dedim.arzu ve heyecan.artık bende ikiteker üstündeyim dedim.ilk kullandıgımda cbf250 idi.