PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kurs için 250tl fiyat çekti

Felon
20 Kasım 2010, 13:00
b sınıfı ehliyetime a2 ekleticem, b sınıfı ehliyetimi aldığım sürücü kursunu aradım adam 250tl kurs ücreti dedi. bende gelişim sürücü kursunun 150tl aldıgını söyledim. bu sefer 200 e ineriz sana dedi.150tl olanlardanda başka paralar isterler falan diye zırvaladı. bende teşekkürler dedim kapadım :mrgreen:
avcılarda olduğum için bu sitede reklamı olan gelişime gidip gelmem biraz zor. avcılar civarlarında hangi sürücü kursunu tavsiye edersiniz?

A2 sınıfı Motosiklet sürücü belgesinin toplam maliyeti;

150 tl kurs ücreti
40 tl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı Ziraat Bankası ,Vakıflar Bankası Veya Halkbankası hesabına)
40 tl sağlik raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
140 tl trafik masrafı (sürücü belgesi alırken trafik tescil şb.ne ödenecek.)

bütün masraflar bunlar sanırım şimdi burda 40tl yazan sağlık raporunu ben sağlık ocağından bedavaya alamazmıyım?

overcloud
20 Kasım 2010, 13:07
bende kursa 150tl ucret vermiştim fakat sağlık raporuydu, sınav harcıydı bir de vergi dairesine ödediğin harç ile toplamda 300 - 350tl gibi bir rakam çıkıyor.

Felon
20 Kasım 2010, 13:16
bende kursa 150tl ucret vermiştim fakat sağlık raporuydu, sınav harcıydı bir de vergi dairesine ödediğin harç ile toplamda 300 - 350tl gibi bir rakam çıkıyor.

sağlık raporunu sağlık ocağından ücretsiz alabilirsem 330tl alamazsam 370tl gidicek sanırım.tabi kursa en fazla 150tl den kaydolmam lazım:pale:

methal
20 Kasım 2010, 13:19
saglık raporu bedava neden para veriyorsunuz ki ben 2 sefer aldım üçret ödemedim

Felon
20 Kasım 2010, 13:21
saglık raporu bedava neden para veriyorsunuz ki ben 2 sefer aldım üçret ödemedim

bende ilk ehliyetimi aldığım zaman 40tl vermiştim ama bu sefer vermiyicem geçende iş için lazım oldu sağlık ocağından aldım 1tl bile vermedim aynı şekilde ehliyet içinde alınır sanırım sağlık ocağından ?

overcloud
20 Kasım 2010, 13:26

vaktim olmadığı için sağlık ocağına gidememiştim. iş yerim bahariyede, kursta burda.

öğle yemeği arasında koştura koştura gidip halletmeye çalışıyoruz işlerimizi :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 ----------

bende ilk ehliyetimi aldığım zaman 40tl vermiştim ama bu sefer vermiyicem geçende iş için lazım oldu sağlık ocağından aldım 1tl bile vermedim aynı şekilde ehliyet içinde alınır sanırım sağlık ocağından ?

ben alınıyor diye biliyorum. kursların seni başka bir muayenehaneye yönlendirmesinin nedeni aralarında anlaşmış olmaları. yani gönderdikleri kişi sayısına göre komisyon alıyor olabilirler. (tahmin ediyorum sadece)

vaktin varsa bi ara sağlık ocağına gidip öğren. paran cebinde kalmış olur :)

Felon
20 Kasım 2010, 13:31
vaktim olmadığı için sağlık ocağına gidememiştim. iş yerim bahariyede, kursta burda.

öğle yemeği arasında koştura koştura gidip halletmeye çalışıyoruz işlerimizi :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:24 ----------

ben alınıyor diye biliyorum. kursların seni başka bir muayenehaneye yönlendirmesinin nedeni aralarında anlaşmış olmaları. yani gönderdikleri kişi sayısına göre komisyon alıyor olabilirler. (tahmin ediyorum sadece)

vaktin varsa bi ara sağlık ocağına gidip öğren. paran cebinde kalmış olur :)
aynen alabilirsem sağlık ocağından halletmeye çalışıcam.bugün gidip avcılardaki diğer sürücü kurslarını dolaşıyım pazarlığımı yapıyım inş totalde 330tl ye hallederimde 400e olcağına 70tl daha uygun olur o parayıda korumalıkların parasına eklerim daha kaliteli korumalığım olur:queen:

overcloud
20 Kasım 2010, 13:38
toplamda 350 - 400 olsabile bu para senin cebinden hemen çıkmıyor.

kurs ile pazarlık et ve ödemeyi nakit iki taksitle yap.

sınav harcını zaten sınav tarihi yaklaştığında ödüyorsun, son ödeme tarihini öğrenip bütçeni ona göre ayarlarsın.

vergi dairesine ödeyeceğin ücret 72tl idi yanlış hatırlamıyorsam. o parayıda sınav sonuçları açıklandıktan sonra, eğer ehliyet almaya hak kazanmışsan dosya ile karakola gitmeden önce yatırman gerekiyor.

yani tüm bunlar ortalama 3 aya yayılıyor.

unforgiven85
20 Kasım 2010, 13:44
bu arada sınav harcı; 40 lira yazılı sınav+40 lira direksiyon sınavı şeklinde arkadaşım...yani toplam 80 lira... 145 lira ehliyeti alırken ödüyorsun... Ben sağlık ocağından ücretsiz aldım sağlık raporunu...

sinancvs
20 Kasım 2010, 14:33
sağlık raporu ücretsiz artık sağlık ocaklarında, B sınıfını alırken aldıgın gibi değil, geçen yıl ya da önceki yıl falan değişti sistem, sağlık raporunu, saglık ocagından ücretsiz olarak alıyorusn.

sınav harcı da arkadaşın dediği gibi 80 tl.

Tesla.tr
20 Kasım 2010, 15:03
Sınav harcı ildeki milli eğitim müdürlükleri tarafından belirleniyor. Mesela Muğla Ortaca'da 100 lira istiyorlar sınav ücreti olarak. Geçen sefer 65 liraydı. Bu paranın çoğu sınavda görevli öğretmen ve Milli Eğitim'de bu görevle ilgili çalışan(sadece imza atan) personele dağıtılıyor. Kurs ücreti 150-200 iyi bir rakam. Burda peşin olursa 350'ye indiriyorlar en son. Normalde 400.

Sınav ücreti, ehliyet bastırma vb ücretler ayrıca ödeniyor.

Slayerrr
20 Kasım 2010, 15:22
Şirinevler meydanında Aydın Sarı sürücü kursu 150 TL. Avcılar'a pek uzak değil. Zaten önceden ehliyetin olduğu için kursa gitmene pek gerek yok. Zaten 20 soru cevaplayacaksın. Sağlık raporunu da herhangi bir sağlık ocağından ücretsiz alabilirsin. Alabilirsem diye düşünmene gerek yok kesinlikle veriyorlar.
http://www.aydinsari.com.tr/fiyatlar.php

Felon
20 Kasım 2010, 15:35
direksiyon sınavının harcını bazı kurslar kendı kafalarına gore para alıyolar dıye bılıyorum ben.mesela ben b ehlıyetımı alırken dıreksıyon sınavı parası vermedım .ama baska bı kursa giden arkadasdan almıslardı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:29 ----------

Şirinevler meydanında Aydın Sarı sürücü kursu 150 TL. Avcılar'a pek uzak değil. Zaten önceden ehliyetin olduğu için kursa gitmene pek gerek yok. Zaten 20 soru cevaplayacaksın. Sağlık raporunu da herhangi bir sağlık ocağından ücretsiz alabilirsin. Alabilirsem diye düşünmene gerek yok kesinlikle veriyorlar.
http://www.aydinsari.com.tr/fiyatlar.php

Sirinevler yakın aslında saolun hocam avcılardakilere bakayımda olmazsa buraya gıderım

karaislam
20 Kasım 2010, 15:58
valla benden 200 lira aldılar.onuda kredi kartı ile 4 taksit 50 şer lira olarak verdim

Slayerrr
20 Kasım 2010, 16:02
direksiyon sınavının harcını bazı kurslar kendı kafalarına gore para alıyolar dıye bılıyorum ben.mesela ben b ehlıyetımı alırken dıreksıyon sınavı parası vermedım .ama baska bı kursa giden arkadasdan almıslardı.
Direksiyon sınav harcını baştan sor. İlk başta sorunca genelde müşteri kapmak için almıyoruz derler. Sen sormazsan bundan da hiç bahsetmezler. Ama yok denirse daha sonra vermezsin. Ben kayıt olurken sorduğumda yok deyip sonradan almaya çalıştılar ama vermedim. :mrgreen:

cakalaz
20 Kasım 2010, 16:18
Ben Rize'de 100 TL ye yazıyorum :) Hadi gel :)

Felon
20 Kasım 2010, 17:30
Ben Rize'de 100 TL ye yazıyorum :) Hadi gel :)

Yol paramı karsılasın kurs gelıyım hıc problem degıl :p rizelıyım zaten ehlıyettede rıze yazmıs olur :d
Dıreksıyon sınavı harcı adı altında para koparıyolar koparabılıyolarsa cıdden :d en basta sorucam hatta totalde ne kadar tutucagınıda hesaplamayı dusunuyorum kayıt olurken mudurun yanında. sonra hava parası almasında :d

chirkinn
20 Kasım 2010, 23:47
ben yazıldım bayramdan önce 150 lira kurs ücreti sınav parası bilmemnesi hariç normalde 250 lira yazıyordu 150 lirayıda 75+75 ödersin demişti pazartesi salı evraklarımı vericem kaydımı tamamen başlatmış olucam

Felon
21 Kasım 2010, 23:12
bugün kaydoldum as sürücü kursuna 150tl ye. smf,nida,aydın sarı, sürücü kurslarıylada görüştüm hepsi direksiyon sınavı parası alıyolardı kimisi 70tl direksiyon sınavı parası dedi kimisi kursa 200tl.as sürücü kursuda 150tl kurs , direksiyon sınavı parasınıda 40tl diyince ona kaydoldum. ayrıyetten herhangi bi sebeplede para isteyemiyecekler çünkü baştan hepsini söyledim :D toplamda kartı elime almam 360-370 e mal olcak sanırım 18aralıktada yazılı sınav var. hayırlısı :)

eray_uluyazı
21 Kasım 2010, 23:43
kurs 150
sağlık raporu 25
sabıka kaydı 5
milli eğitime yatan harç 40 (halk bankası)
direksiyon sınav ücreti 50
vergi dairesi 195
sürücüler odası dosya masrafı 10
trafik kart ücreti 65
toplam 540 lira...

ertanos
22 Kasım 2010, 00:07
Sağlık ocağından alabilirsin raporu. "Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı Sağlık Raporu" diye ayrı bir kağıt var doktor onu dolduruyor. Ve ayrıca raporda mutlaka ama mutlaka A2 ibaresi yazsın yoksa şubede sorun çıkarıyorlar onu söyleyim. Yani "ehliyet almasına hiç bir sağlık engeli yoktur" yoktur ibaresinin başına "A2" ibaresi olacak. ona dikkat et boşuna para verme özel kurumlara.

MuFFler
22 Kasım 2010, 02:15
bedava sağlık raporu veren çoğu sağlık ocağı aile hekimliğine dönüştüğü için para verme k zorunda kaldım geçen hafta. 40tl. üzerine fotomatikten çektirdiğim kafamın üstü tam gözükmeyen bi fotoğraf koyabildim. umarım trafik sorun çıkartmaz..

Felon
22 Kasım 2010, 20:46
Sağlık ocağından alabilirsin raporu. "Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı Sağlık Raporu" diye ayrı bir kağıt var doktor onu dolduruyor. Ve ayrıca raporda mutlaka ama mutlaka A2 ibaresi yazsın yoksa şubede sorun çıkarıyorlar onu söyleyim. Yani "ehliyet almasına hiç bir sağlık engeli yoktur" yoktur ibaresinin başına "A2" ibaresi olacak. ona dikkat et boşuna para verme özel kurumlara.

saol hocam buna dikkat edicem:rendeer:

ISEPULTURAI
22 Kasım 2010, 22:05
b sınıfı ehliyetime a2 ekleticem, b sınıfı ehliyetimi aldığım sürücü kursunu aradım adam 250tl kurs ücreti dedi. bende gelişim sürücü kursunun 150tl aldıgını söyledim. bu sefer 200 e ineriz sana dedi.150tl olanlardanda başka paralar isterler falan diye zırvaladı. bende teşekkürler dedim kapadım :mrgreen:
avcılarda olduğum için bu sitede reklamı olan gelişime gidip gelmem biraz zor. avcılar civarlarında hangi sürücü kursunu tavsiye edersiniz?

A2 sınıfı Motosiklet sürücü belgesinin toplam maliyeti;

150 tl kurs ücreti
40 tl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı Ziraat Bankası ,Vakıflar Bankası Veya Halkbankası hesabına)
40 tl sağlik raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
140 tl trafik masrafı (sürücü belgesi alırken trafik tescil şb.ne ödenecek.)

bütün masraflar bunlar sanırım şimdi burda 40tl yazan sağlık raporunu ben sağlık ocağından bedavaya alamazmıyım?

hocam sağlık raporunda zaten birşey yapmıyorlar sırtını dinliyor bi imza bi mühür gerisi hikaye hiç 40tl vermene gerek yok sigortan varsa sorun yok zaten valla burda olsan beleşe hallederdik bizim komşu sağlık ocağında müdür :) ben her yıl lisans yenilemek için ona giderim :)

inzell
22 Kasım 2010, 22:55
Direksiyon sınav ücretini almaları yasal mı?

Felon
23 Kasım 2010, 10:51
hocam sağlık raporunda zaten birşey yapmıyorlar sırtını dinliyor bi imza bi mühür gerisi hikaye hiç 40tl vermene gerek yok sigortan varsa sorun yok zaten valla burda olsan beleşe hallederdik bizim komşu sağlık ocağında müdür :) ben her yıl lisans yenilemek için ona giderim :)
saol hocam sağlık ocağından halletmeye çalışıcam artık:cat:

Direksiyon sınav ücretini almaları yasal mı?
değil sanırım çünkü direksiyon sınavı harcı diye bişey yasal olarak varmı o bile muamma

Felon
10 Ocak 2011, 18:19
direksiyon sınavınıdan geçtim şimdi geriye 2.ayın 28indeki randevuyu beklemek kaldı
daracık sokakta ayağımı yere hiç koymadan döndüm :cherry:
bu arada ufak bi masraf check i yapayım
150 tl kurs ücreti
40 tl sınav harcı ücreti
sağlık raporunu sağlık ocağından bedavaya aldım forumdaki arkadaşa tekrar teşekkürler :)
yanlız kursa 150tl ye kayıt olduğum için baştada konuştuğum gibi direksiyon sınavı ücreti adı altında 50tl daha para ödedim kurs yine aynı ücrete gelmiş oldu herneyse :)
şimdi geriye sadece emniyette yapacağım masraflar kaldı onlarında 140tl kadar tutacağını tahmin ediyorum belki daha azda olabilir.

methal
10 Ocak 2011, 19:40
250 cok 150 tl falan anlaş