PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : her ayın son pazar günü motorcular toplanıyor.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 16:50
HER AYIN SON PAZAR GÜNÜ BULUŞALIM ARKADAŞLAR, VİZYONUMUZDA "TRAFİKTE FARKEDİLMEK İSTİYORUZ OLSUN" LÜTFEN BU BAŞLIĞA ÖNEM VERELİM EN KISASINDAN BİR VİDEO İZLETMEK İSTERİM.. ŞUNA Bİ GÖZATIN LÜTFEN, HEPİMİZ MOTORCUYUZ HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİR. http://video.haberturk.com/video/index/45147

Biraz duyarlı olalım arkadaşlar lütfen..!! :pr::pr:

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 16:54
Gerçekten İyi Bir Etkinlik Olur... Fakat Her Ay Sonu Farklı Bir İlde Olsa Daha İyi Olabilir...(Kusrum Varsa Affola)

motorhocası
19 Kasım 2010, 17:05
İyi güzel de motorcular grup grup bölünmüş:farao:, topla toplayabilirsen. Önce ortak bir oluşumda birleşmek gerekir. İsmini koyup yola çıkarız,sorun olmaz. :cat:

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 17:07
Sadece motorCular olmasın..ne olur.tarfikte adam yerine konmayan,bisikletliler,yayalar,engelli aracı kullananlar varız biz ve hepimiz biriz...

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:23
İyi güzel de motorcular grup grup bölünmüş:farao:, topla toplayabilirsen. Önce ortak bir oluşumda birleşmek gerekir. İsmini koyup yola çıkarız,sorun olmaz. :cat:

benim dusundugum sekilde yapılırsa belki diger illerdeki arkadaslar baska motor gruplarıyla goruserek daha fazla katılımcı olmasını saglayabilirler... misal ben bursa mt ile takılıyorum... bundan baska bursa motordelisi grubu var, bursa racing grubu var, bursa enduro var bursa chopper var.. bu gruplarlada gorusulup daha fazla katılımcı olması saglanabilir.. burda yazdıgım sadece bursa için gecerli degil diger illerdeki arkadaslarda boyle davet edici olup yogunluk saglarlarsa bence cok guzel bi retkinlik olacagına eminim... :cat:

gorkemuls
19 Kasım 2010, 17:25
Sadece motorCular olmasın..ne olur.tarfikte adam yerine konmayan,bisikletliler,yayalar,engelli aracı kullananlar varız biz ve hepimiz biriz...

Evet haklısının ama onları şurdan inceleyebilirsiniz, motorsuz araçlar ayrı olmalı. Dışladığımızdan değil, onların bize ayak uydurması zor olur. Onlar açısından zorluk yaşanmasını istemem doğrusu.

http://www.criticalmassistanbul.org/

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:28
Yapılırsa Çok Büyük Yankı Duyuracagına Eminim...

gorkemuls
19 Kasım 2010, 17:30
benim dusundugum sekilde yapılırsa belki diger illerdeki arkadaslar baska motor gruplarıyla goruserek daha fazla katılımcı olmasını saglayabilirler... misal ben bursa mt ile takılıyorum... bundan baska bursa motordelisi grubu var, bursa racing grubu var, bursa enduro var bursa chopper var.. bu gruplarlada gorusulup daha fazla katılımcı olması saglanabilir.. burda yazdıgım sadece bursa için gecerli degil diger illerdeki arkadaslarda boyle davet edici olup yogunluk saglarlarsa bence cok guzel bi retkinlik olacagına eminim... :cat:

Bende buna konuya değinmek istiyorum, tek tarz bi motor olmamalı zaten. Her motor tarzı buna katılabilmeli. Trafiğe çıkma izni olan her motosiklet katılabilir. (mobilet dahi olsa) Eğer bi kaç etkinlik yaparsak en az 40 kişilik kemik bi kadro, sonrası gelir. Ama öncelik tabiki istanbuldaki motorcular olmalı, sonra illere göre dağılım yapılır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:28 ----------

Vizyonumuz şu olmalı diye düşündüm yanlış bi durum olursa düzeltiniz lütfen. "Trafikte farkedilmek istiyoruz" sizce nasıl? Motorlar grup grup ama işte herkes elinden geleni yapsa bu yazı metni canlı tutulsa, herkes okusa elbet bi yerinden tutulacaktır.

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:30
Bende buna konuya değinmek istiyorum, tek tarz bi motor olmamalı zaten. Her motor tarzı buna katılabilmeli. Trafiğe çıkma izni olan her motosiklet katılabilir. (mobilet dahi olsa) Eğer bi kaç etkinlik yaparsak en az 40 kişilik kemik bi kadro, sonrası gelir. Ama öncelik tabiki istanbuldaki motorcular olmalı, sonra illere göre dağılım yapılır.

Bende zaten bencillik edip illa Bursa'da baslasın taraftarı deyilim demiyorum..İlla ki Başı İstanbul olmalı... Ama Diğer ay sonlarında farklı illerde devam etmesi taraftarıyım...

buggin
19 Kasım 2010, 17:45
Bende zaten bencillik edip illa Bursa'da baslasın taraftarı deyilim demiyorum..İlla ki Başı İstanbul olmalı... Ama Diğer ay sonlarında farklı illerde devam etmesi taraftarıyım...

her ay katılımcı sayısının yeterli olduğu illerde eş zamanlı olsa? medyacılar öyle bi haberi kaçırmaz o zaman ve çok çok rahat duyrulur.

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 17:48
il il gezer eylem yaparız..neden olmasın...bir idealimzi olsun yeter...

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:48

:cat: olay budur...

Thisfalse
19 Kasım 2010, 17:50
Ama Dikkatinizi Çektiyse Motorlu Fren Yapmıyor.Askerden Kaçamak Olarak Bilinçli Yapılmış Olabilir Diye Düşünüyorum...
Lakin, Düşünceniz Çok Güzel.Ve 81 İlde 200 Motor Buluşacağına,Ortak Bir İlde 5Bin Motorlu Buluşursa Dahada Dikkat Çeker :cat:

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:50

her ilde mesela 100 motorcunun bulusması mı ses getirir?yoksa bir ilde 1000 motorcunun bulusması mı?

buggin
19 Kasım 2010, 17:54
her ilde mesela 100 motorcunun bulusması mı ses getirir?yoksa bir ilde 1000 motorcunun bulusması mı?

10 ilde eş zamanlı 100 motorcu ses getirir düşüncesindeyim ben.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 17:56
Arkadaşlar evet dediklerini çok güzel fikirler ama, öncelikle bunu kurmamız gerekli.. Yani herzaman yeni fikirlere açığız. Öncelikle İstanbulda bu organizasyonu tam zamanlı yapsak, sonra eş zamanlı illerde yapılabilir, 4 ayda bir bahar ve yaz aylarındada buluşma gerçekleştirilebilir.

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 17:57

fikrine saygı duyuyorum... Olurda oyle bir karar alınırsa, bu konunun daha iyi bir sekilde planlanıp dedigin gibide yapılırsa Olur tabi neden olmasın... ama yogunluk daha ii fikrimin arkasındayım her zaman...

kckr
19 Kasım 2010, 18:01

Aynı fikirdeyim bir ildeki 1000 motorcu belki gözden kaçabilir. Ama sesimizi duyurmak adına 10 ildeki 100 motorcu daha aktif ve daha çok kitleye ulaşmayı sağlar kanaatindeyim.

sedici
19 Kasım 2010, 18:02

katılıyorum, topu kerameti 5-6 motor toplandık mı bile insanların dikkatini çekiyor ki 100 motor toplandık mı şehir ayağa kalkar bunun her şehirde senkronize yapıldığını düşünürsek... manşetleri duyar gibiyim :queen:
bide dediğiniz gibi her ay düzenlenirse... :cat:

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 18:04
katılıyorum, topu kerameti 5-6 motor toplandık mı bile insanların dikkatini çekiyor ki 100 motor toplandık mı şehir ayağa kalkar bunun her şehirde senkronize yapıldığını düşünürsek... manşetleri duyar gibiyim :queen:
bide dediğiniz gibi her ay düzenlenirse... :cat:

aralarda motoruda ogrenirsin hem dimi? :)

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 18:09
sayfaları canlı tutalım...herkez duysun bizi...herkez katılsın....

sedici
19 Kasım 2010, 18:10
ehliyeti alana kadar artçılığa devam ;)

_UnReaL_
19 Kasım 2010, 18:17
Haftaya motoruma kavuşuyorum, bende varım

motorhocası
19 Kasım 2010, 18:17
Böyle organizasyonlar için trafiğin kapatılması durumu da var, onu da gözönünde bulundurun, polis haftası kortejlerinde ,cumhuriyet bayramlarında vs. tur atarken ne bileyim kurban postu kıyafeti giyebiliriz mesela:mrgreen:

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 18:18
:)
kalabalıklaşalım ....eylemi tartışalım....

_UnReaL_
19 Kasım 2010, 18:19
ehliyeti alana kadar artçılığa devam ;)

Kaskını al gel :)

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 18:25
rüzgarın kızına mail attım bakalım destek bulacakmıyız..

ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr

gorkemuls
19 Kasım 2010, 19:10
Burayı kale almayan arkadaşlara bi söylemim olcak nacizhane;

"
Şunu belirtmeliyim ki, sen motor kullanıcısısın ve seninde en az normal bir araba kadar hakkın var.Çünkü sende motorlu taşıtsın, senin gittiğin şeridi kimse ihlal edemez.!! Oyüzden şeridin kıyısından köşesinden gitmek zorunda değilsin, aksine şeridi ortalamalısın ki diğer araçlar seni kale alsınlar.. Ama bakıyorum ki sen şerit kenarlarında gitmek isteyenlerdensin sanırım.. !"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

Arkadaşlar Herzaman birlik olmak ses getirir, umarım bu çağrılarımızı ciddiye alıyorsunuzdur. Yada lütfen alın. Çünkü gerçekten önemli bir konu..!!

tuyra
19 Kasım 2010, 19:21
Motorcular niye toplansınki? Trafikte farkedilelim, hız sınırımız arttırılsın, serseri imajı silinsin diye mi? Bunun için toplanmak değil devrim yapmak bile yeterli olmaz. Benzer konular yıllardır motosiklet aleminde dile getirilmekte, getirilmelidir de. Bu konuda sorun yok; eylem eylemdir. Fakat eylem sonuç doğurmalıdır.

Bu ülkenin tüm sorunları eğitimsizlikten geçiyorken, üniversite mezunuyum diyen insan bile en azından dünya ve türk edebiyatı klasiklerinden bir kitap bile okumamışken, kendi bağrımıza bastığımız motorcular serserilik yaparken toplansan nolacak?

Ağaç dikme, kitap toplama, hak arama gibi eylemlere bile sınırlı sayıda insan katılıyor. Madem o kadar entellektüel bu motosiklet camiası neden böyle?

Benim şehrimde motorcuyum diyen gezen insanların çoğuna göre motor kültürü gaz açma, ortalığı inletme, herkes bana baksın görüşüne sahipken, hatta bu görüş nedeniyle kendi can güvenliği için kask bile takmazken biz burada kask takmayanları dışlıyoruz.

Konu özünde şu aslında; düşünceler güzel, umut verici. Fakat sorun, bu şekilde halledebilecek bir sorun değil. Uzun bir vade gerekiyor, her anlamda bilinçli bir toplum gerekiyor.

68 kuşağını baz alalım mesela(tüm dünyadan bahsediyorum), tüm insanlığın sorunları için eylemlerde bulundular. Günümüzdeki eylemler ise sadece bireysel kitlelerin eylemleri; üniversite harçları, emeklilik yaşları, işçi statüleri, göçmen yasaları vs. Madem bu kadar iddialıyız, hazıra konmak yerine ülke için, insanlık için bir ders verelim önce. Günüzüm pragmatist eylemcilerinin bir noktası dahi olmak hoşumuza/hoşunuza gitmez.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 19:43
güncel metindir.

özcan1980
19 Kasım 2010, 19:52
Hiç bişey yapamayacağız.Yalnızca buradan bir sürü mesajlar yazıp, iş icraate geldiğinde hepimiz yan çizeceğiz. Bunu yıllardır yaşıyoruz.Bu mesajdan sonra bu topiği bir daha ziyaret etmeyeceğim.Fakat gerçekten iş icraate gelirse katılacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Fırat bana haber verir.

fıratmoda46
19 Kasım 2010, 20:05
Hiç bişey yapamayacağız.Yalnızca buradan bir sürü mesajlar yazıp, iş icraate geldiğinde hepimiz yan çizeceğiz. Bunu yıllardır yaşıyoruz.Bu mesajdan sonra bu topiği bir daha ziyaret etmeyeceğim.Fakat gerçekten iş icraate gelirse katılacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Fırat bana haber verir.

Aynı Kanıdayım... - G Ü N C E L -

berk_cglr
19 Kasım 2010, 20:45
bakalım istediğimiz gibi bir toplanma olcakmı

Arjantinli69
19 Kasım 2010, 23:39
ya arkadaşlar kusura bakmayın ama ilk önce şu Türkçe'mizi düzgün telafuz edelim.bazı arkadaşların yorumlarını okuyorum ama doğru düzgün birşey anlaşılmıyor.
esas konuya dönücek olursak fark edilmek için neler yapmalıyız !
* bence ne kullandığımızın farkında olmalıyız,önemli olan kullandığın aracı kurallara uygun kullanmak(eksik malzeme ile motosiklet kullanmamaya özen göstermek). deiğer araçlara'da ona göre davranmak.
* bir diğer konu kullandığımız araç ile etrafın dikkatini çekmek ( gaz verip teker yaparak değil tabiki).
* motosikletlerimizin üzerine dikkat çekici çıkartmalar yapıştırmak.
* üzerimize anlamlı cümlelerin oldugu tşört ve ya mont giyerek etrafın dikkatini çekmek.
* tanıdığımız ,sohbet ettiğimiz insanlara motosikletin güzel taraflarını anlatmak,motosikletlere daha dikkatli davranmaları gerektiğini onların kafasına güzelce yerleştirmek.
* yaşadığımız çevredeki insanları motosikletten sogutacak ağresif,kötü hareketler yapmamak

toplaşma,konvoy işleri daha sonra gelir bence.50-100 motor toplaşıp E-5 te motosiklet sürsen ne olur.kim nerden bilecek bizim neden konvoy yaptığımızı,etrafa belli etmedikten sonra.daha önceleri defalarca konvoy yaptık korna çaldık millet aval aval bakıyor el sallıyor,resim çekiyor vatandaşların O anki ilgisini gören çogunlukla yeni motosikletçi arkadaşlar hemen başlıyor şow yapmaya ! e nerde kaldı bizim amacımız....kaza sonrası eylem yapmaya gidiyoruz orda bile ters şerittenmi giden dersin teker yakanmı dersin,gaz verenmi dersin bir sürü örnek verilir akşam tv lerde görüyoruz haberleri bir grup motosiklet sürücüsü sow yaptı diye haber veriliyor ve bizler O haberi veren kanala kızıyoruz.ilk önce kendimize çeki düzen vermeliyiz...

mkemalyonca
20 Kasım 2010, 00:28
arkadaşlar...evet fikirler güzel .tabi yapacağımız eylem dünyayı değiştirmicek belki ama bir taşı kıpırdatabilir.bir kelebeğin kanat çırpışı misali fırtınaları kopartabilir. belli olmaz..

bence 100- 300 motosikletli ankaraya iktidar partisine gidip sorunlarımızı anlatalım.olmazsa chp ye gidelim.sonuçta bu işin sosyal ve siyasi boyutuda var..ne dersiniz bu Ankara olayına....

Rodeo
20 Kasım 2010, 01:05
arkadaşlar kimsenin bence "kusura bakmayın" ile başlayan mesajlara fazla aldırmaması gerekir. olumlu düşünce herzaman olumsuzu yener böyle bir hareketle belki bir sefer gazte manşetlerine çıkabiliriz ama ben türkiyede böyle bir manşet henüz görmedim ilk olmak herzaman güzeldir. evet belki herşeyi değiştiremeyiz ama bu zamanla bizim fark edilmemizi sağlar yoksa tek seferlik bir eylemde bende motosiklet sürücülerinin fark edilmesini beklemiyorum

gorkemuls
20 Kasım 2010, 01:46
arkadaşlar kimsenin bence "kusura bakmayın" ile başlayan mesajlara fazla aldırmaması gerekir. olumlu düşünce herzaman olumsuzu yener böyle bir hareketle belki bir sefer gazte manşetlerine çıkabiliriz ama ben türkiyede böyle bir manşet henüz görmedim ilk olmak herzaman güzeldir. evet belki herşeyi değiştiremeyiz ama bu zamanla bizim fark edilmemizi sağlar yoksa tek seferlik bir eylemde bende motosiklet sürücülerinin fark edilmesini beklemiyorum

Katılıyorum sana kardeşim.. Çok doğru sölemişsin.!

mkemalyonca
20 Kasım 2010, 03:22
Hadi zaman eylem zamanı..inancınızı kaybetmeyin.göç yolda düzelir...

Hatalı olan,eksik olanı olmayanlar düzeltir nasrettin hoca misali...hadi bişi yapalım ..
100 cesur motorcu olalım.ankaraya gidelim.anıtkabiri ziyaret edelim sonra siyasileri dolaşalım .basın açıklaması yapalım.bunun için sponsor bulabiliriz bize düşen sadece zaman ayırıp cesaret etmek...

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83196-nasil-bi-eylem-2.html#ixzz15mGWq77q

kerem182
20 Kasım 2010, 11:34
http://www.facebook.com/video/video.php?v=468491594495

mavibuz
20 Kasım 2010, 19:18
süper video bence

mkemalyonca
21 Kasım 2010, 15:05
100 cesur motorcu olalımson pazarlarda buluşalım

Serdarrr
23 Kasım 2010, 11:58
Dün akşam Okan Bayülgen programında trafik ve motosikletlerin yaşadığı sorunlardan yine bahsetti.

Düşüncem odur ki, doğru düzgün bir organizasyon yapabilirsek diğer sivil toplum örgütlerinin yaptığı gibi 1-2 ünlü simayı da aramıza katabiliriz. Bunu başardığımız zaman ses getireceğimize de emin olabilirsiniz.

Bununla beraber 2 önemli meselemiz var:
1- Bu katılımı sağlayacak kadar ciddi bir organizasyon.
2- Organizasyona katılan tek bir kişinin bile kendini kaybederek yanlış hareketlere girişmemesi.

MT yöneticilerinin, ve motor kulüplerinin biraraya gelerek bu çapta bir eylemi rahatlıkla organize edebileceğini düşünüyorum. MOTED ve sektörde faaliyet gösteren firmaların da katılımı sağlanabilir vs.

Sonuç olarak forumda çok fazla yazmasam da, şu aşamada anlattığım büyüklükte bir eylem organize edemesek de, sağındaki solundaki arabalardan korkusundan yola bakamayan biri olarak eyleme desteğim sonsuzdur.

methal
23 Kasım 2010, 13:30
balıkesirde olsa böyle grublar veya balıkesirliler olarak toplansak şöyle hafta sonu motosikletlerimizle turlasak cok güzel olur bence böyle etkinliklere hep katılmak istemişimdir

gorkemuls
25 Kasım 2010, 04:37
Evet arkadaşlar facebook grubumuz açılmıştır.. Herkesi bekliyoruz..!! Biraz duyarlı olalım lütfen, başkası için değil kendimiz için olalım.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001905229707

remzi_39
25 Kasım 2010, 04:44
Hadi toplanin bakalim...

Buradan sizleri izliyoruz artik..
Yaban ellerden..
Vull destek..

gorkemuls
25 Kasım 2010, 05:15
Hadi toplanin bakalim...

Buradan sizleri izliyoruz artik..
Yaban ellerden..
Vull destek..

Bir gün aramızda sizleride görmek isteriz..