PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nasıl bi eylem!!!!

mkemalyonca
18 Kasım 2010, 23:16
Arkadaşlar ayrı bi forum başlığı olması bana mantıklı geldi.
Hergün tarafikte yaşadığımız sıkıntılar ve insanların motorculara bakışını değiştirmek için sesimizi nasıl duyuralım..fikirleri yazalım hadi ......ve bir sonuca varalım..

BaŞkasının cahilliğinden ufacık yaptığı bir hatadan dolayı ailemizi bizsiz bırakmak istemiyorsak .....
bişey yapmalı heeeeeeeyyyyy........

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Motora sadace 2 teker diyemi biniyoruz,düşüpte kalçasını çatlatma tehlikesimi bize güzel gelen...yaz günü bile saat 40 km hızla rüzgarı yiyip yüz felci olmaya çalışmakmı güzel olan..
.hayır
kalabalıktan sıyrılmak,karşı olmak,sevgi ve barış..felsefemiz.özgürlük ve bağımzsızlıksa...
Hadi kendimiz için bişi yapalım...
Motor seven ünlüleri ,siyasileri,ailesinden bir motorcu kaybedenleri,motosikletle bebeciklerini doyuranları,ailemizi kendimizi alalım ve bir eylem yapalım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:33 ----------

TÜRKİYEDE 2MİLYON 300 BBİN MOTOSİKLET VARKEN SESİMZİ DUYMACAKLARMI...
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=981035&Date=24.02.2010&CategoryID=80

AVRUPA BU LİNKTEKİ ÇALIŞMALARI YAPRKEN BİZ NASIL UYURUZ...http://www.esum.eu/

http://www.moted.net/motosiklet_hakkinda.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

BAKIN BİZ MOTORCULARA REVA GÖRDÜKLERİ YAŞAM TARZI VE TÜRKİYEDE MOTORCU OLMAK NASIL BİŞİ...

http://www.moted.net/pdf/Sektor_raporu.pdf

gorkemuls
18 Kasım 2010, 23:18
Çok mantıklı, ilk katılımcılardan biri ben olabilirim.. Bisikletliler bile her ayın son cumartesi günü göztepe parkından 2 tur atıyolar.. Sadece tek bir şeridi açık bırakıyorlar..

Ama biz motorcular herşeyden yakınıp bi birleşemiyoruz!! Birazcık duyarlı olup bunu yapmalıyız.

Forumdaki arkadaşlarda umarım duyarsız kalmazlar...!! En azından şu görüntülere bir göz atın..

http://video.haberturk.com/video/index/45147

Rodeo
18 Kasım 2010, 23:28
kesinlikle doğru artık sesimizi duyurmamız lazım.Böyle bir şeyin yapılmasaı şart :cat:

mkemalyonca
18 Kasım 2010, 23:43
Bu başlığı en üst seviyede tutmaya çalışareak başlıyabiliriz eyleme..
Linkini vediğiniz kza ile ilgilii açılmış bir başlık zaten bu...o çocuğun yerinde ben olabilirdim,siz olabilirdiniz,babamız amcamız dayımız kardeşimiz olabilirdi..bence trafikteki umarsanmazlığımızın en son ve en bariz göstergesi bu video....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:35 ----------

İŞTE BİZLERE BİÇİLEN YAŞAM TARZI VE TÜRKİYEDE MOTOCULARIN HALİ

http://www.moted.net/pdf/Sektor_raporu.pdf

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 106’ıncı
maddesinde “Geçiş Kolaylığı Sağlama” başlığı
altında ele alınan ifadelerde motosikletten
söz edilmemektedir. AB standartlarına
uyumlu geçiş öncelikleri mevzuatımıza kazandırılmalıdır.
Motosikletin iki tekerlekli bir
araç olması ve ancak sürüş sırasında dengede
durabilmesi nedeniyle sürüş güvenliği
açısından geçiş üstünlüğü olmalıdır. Çoğu
AB ülkesinde Acil görevli kamu araçlarından
ve yaya ile bisikletten sonra üçüncü sırada
geçiş üstünlüğüne sahiptir. Ayrıca bazı Avrupa
ülkelerinde şehir trafiği düzenlemelerinde
motosikletlere ayrıcalıklar sağlanmıştır.
Örneğin İngiltere’de motosikletlerin otobüs
yollarını kullanmalarına izin verilmiştir.
Fransa’da sol şerit ile orta şerit arasındaki
boşluğun motosikletler tarafından kullanılmasına
izin verilmiştir. Almanya’da ise otoyollardaki
emniyet şeridini en yakın çıkış
noktasına kadar belirlenmiş bir hızda kullanmalarına
izin verilmesi için görüşmeler yapılmaktadır

motorhocası
18 Kasım 2010, 23:58
Öncelikle motosikleti özellikle 250 cc altı mantıklı ihtiyaç duyulan ve ulaşım için kullanılan motosikletlerin desteklenmesi şarttır. Hem 0 km alım fiyatı düşürülmeli hem de bankaların taksit uygulaması teşviği sunulmalıdır.
Diğer araç sürücülerinin azınlıklı olduğu bir trafikte zorunlu olarak motosikletin de bir taşıt olduğunun farkına varacaklardır.
Bütün iş devlette bitiyor.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 00:04
dediğim gibi... Arkadaşlar ozaman buna sahip çıkalım, bir gün belirleyelim, ve bu eylemimizi her ay belli bir gün yapalım..!!

ne dersiniz? Bu sayfayıda güncel tutalım lütfen.. ben buna çabalayacağım..

omersirin
19 Kasım 2010, 00:07
İlkin ağır ve hantal işleyen bürokrasiye, internetten anlamayıp, sadece bilgisayarın "enter" tuşunu bilen hakimlere web sitesi kapattıran zihniyete varlığımızı kabul ettirmemiz gerekiyor. Bunun yolu; vergi indiriminden başlayıp, toplu ulaşımaya alternatif olmaya kadar uzanıyor. Elbette öncelikle iş bize düşüyor. Yollarda "abart eksozlu" apaşlar, tek teker bilmemler neler vb. şahsiyetler varlığını sürdürürse, orada öyle olmakta ısrar ederlerse, bütün motosiklet kullanıcılarının aynı kefeye konması, ve hatta değersiz muammelesi görmesi içten bile değildir. Şimdi burada bütün herkes şahlanacak ama motosiklet kullanıcı imajını zedeleyen veya oluşturan başka bir kullanıcı grubu da "kurye" arkadaşlardır. Değişim ve düzenleme ilkin bizde başlamalı, önce kendimize değer vermeli, değer verme önce kişinin kendisinde başlar. Bu böyle olursa, başkası ister istemez size değer verir. Güzel bir başlık olmuş, niyetim kimseyi veya bir grubu rencide etmek değildir, peşinen söyleyeyim,önce çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım. Herkese bol ve kazasız sürüşler..

Nasıl bir eylem sorusunu ise ben şöyle cevaplayayım; acilen baskı grupları sivil toplum örgütleri "motosiklet sektörünün iyileştirilmesi ve kullanıcılarının yaşamlarının korunması" başlığına benzer bir başlıkta toplanılmalı. Oluşturulacak eylem komitesi derhal ve tam yetkiyle toplanıp imza kampanyası, stıkır, bilbord, tv programı vb gibi mecraları etkin şekilde kullanma konusunda projele geliştirmeli. Başka bir komisyonda denetleme görevi görmeli. Baskı grupları, yani motosiklet grupları,dernekler, varsa vakıflar, büyük motosilet üreticileri aracılığıyla meclisteki seçilmişler aracılığıyla bir soru önergesi verilmesi sağlanmalı. İçişleri bakanlığının bu konuda bir düzenlemesi olup olmadığı sorulmalı.

Onun dışında mantıklı bulduğum her türlü öneriyi onaylar ve bizzat katılırım..

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 00:20
Evet arkadaşlar fikirler ... Küçük olsun kıymetsiz olsun fikirlerimizi yazalım ...trafikteki itibarımız için neler yapmalıyız. Nasıl bir eylem...

Gelen öneriler.
1-her ay belirli bir günde toplantı talebi,
2-kendimizden başlıyarak eğitim.
3-sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi.(mt netten,motor delisine,federasyonumuzdan en küçük moto klüb'e herkezi dolaşmalı ve bilgilendirmeliyiz..)

Rodeo
19 Kasım 2010, 00:32
motosikletle ilgili sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde daha da etkili sonuçlar verebilir bu çalışma.Ayrıca bülent SERTTAŞ'ın kameralar önünde bir daha motosiklete binmemesi sağlansa daha iyi olur kötü örnek oluyor topluma:mrgreen:

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 00:35
BİŞEY YAPMALI.....
BÜLENT SERTAŞ KOMEDİLİ,-------- HALUK LEVENTLİ OKAN BAYÜLGEN SUNUMLU BİR MİTİNG MESELA....

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83196-nasil-bi-eylem.html

gorkemuls
19 Kasım 2010, 00:49
Yok arkadaş, millet saçma salak şeylere yorum yazıyo.. iki gün sonra kendinin düşmiceğini garanti edemez kimse.. Belki ozaman anlar, hoş ben hiç düşmedim kazada yapmadım ama buna önderlik etmek istiyorum.. Herzaman ki türk mantığı..!!

barok34
19 Kasım 2010, 00:51
çok güzel düşünce katılırım

berk_cglr
19 Kasım 2010, 01:16
başlığı yeni gördüm az önce kız arkadaşımı evine bırakırken ne demek istediğini anladım tırcı abilerim yüzünden

o yüzden herhangi bi plan vs olursa işten izin alarak katılmak isterim sonuna kadar destekte bulunmak isterim size

celaltan
19 Kasım 2010, 01:52
araba kullananlar insan da motor kullananlar insan değilmi ben bunu anlamıyorum arkadaşlar bi anket veya ne bileyim bi şey yapmalı ilk baş MOTOR KULLANANLARI NE OLARAK GÖRÜYORSUNUZ??? diye.niye motora ve üstündekilere böyle davranıyorlar bunu anlamamız lazım bence ilk baş.:silent:

Slayerrr
19 Kasım 2010, 02:17
dediğim gibi... Arkadaşlar ozaman buna sahip çıkalım, bir gün belirleyelim, ve bu eylemimizi her ay belli bir gün yapalım..!!

ne dersiniz? Bu sayfayıda güncel tutalım lütfen.. ben buna çabalayacağım..

Öncelikle mantıklı bir eylem olduğu sürece ve pazar günü olmak şartıyla her ay değil her hafta bile olsa yapacağınız bir eyleme destek vermeye dair söz verebilirim. Ama maalesef çoğu kişi olası bir eyleme/protestoya geleceğini, destekleyeceğini yazar, sonra bir anda herkesin acil bir işi çıkar gelmez. Biraz genelleme olacak ama Türk milleti olarak böyleyiz sanırım. Yabancı ülkelerde ufak bir zam için bile binlerce kişi sokağa dökülür, bizdeyse hakkımız olanı savunmak için 10 tane motosiklet sürücüsü bir araya gelmez. Eylem için bir fikir veremem ama dediğim gibi düzenleyeceğiniz mantıklı bir eyleme katılarak destek verebilirim. Eğer gerçekleştirecek kadar kişi desteklerse :pr:

beretta_06
19 Kasım 2010, 02:25
Çok mantıklı, ilk katılımcılardan biri ben olabilirim.. Bisikletliler bile her ayın son cumartesi günü göztepe parkından 2 tur atıyolar.. Sadece tek bir şeridi açık bırakıyorlar..

Ama biz motorcular herşeyden yakınıp bi birleşemiyoruz!! Birazcık duyarlı olup bunu yapmalıyız.

Forumdaki arkadaşlarda umarım duyarsız kalmazlar...!! En azından şu görüntülere bir göz atın..

http://video.haberturk.com/video/index/45147

yahu kazadır bu tamam ALLAH kimseye vermesin kimse isteyerek yapmaz..yaa amaaa bu adama sövülmezmii ordaa ağzı burnu kırılmazzmı bu adamınn arkadaşşşş...yaaa monitöre girişesim geliyo nasııl adam bunlarr yaa.

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 12:56
merhaba millet..yorumlarınız için tüm kazazede ve kaybettiğimiz motorcular adına teşekkürler...
arkadaşlar ilk önce bu sayfayı güncel tutalım.zira forumun en başlarında yer alırsa okuyucusu ve tabiki yapacağımız eylemlere katılımcılar artacaktır....sayfa ziyaretlenizde kısada olsa not,mesaj bırakmayı unutmayalım...
hepimizin sorununa bir çözüm arıyoruz

kacar38
19 Kasım 2010, 13:29
Şu durumda Basın en büyük etkendir bence. Birden fazla kanalda, birden fazla alanda, birden fazla haberde göz önüne gelebilrsek zanediyorum duyarlar sesimizi.

necatik35
19 Kasım 2010, 13:46
merhaba millet..yorumlarınız için tüm kazazede ve kaybettiğimiz motorcular adına teşekkürler...
arkadaşlar ilk önce bu sayfayı güncel tutalım.zira forumun en başlarında yer alırsa okuyucusu ve tabiki yapacağımız eylemlere katılımcılar artacaktır....sayfa ziyaretlenizde kısada olsa not,mesaj bırakmayı unutmayalım...
hepimizin sorununa bir çözüm arıyoruzYanlız burada değil tüm medyada güncel tutmak gerekiyor!!!

Zira bu sayfaları sadece biz motosikletçiler okuyoruz.

berk_cglr
19 Kasım 2010, 15:32
bence en basitinden basın tarafında aramızda çalışan birileri varsa ana haberlere çıkabileceğimiz bir gösteri ama ters tepki yaratmıcak mesela yolu kapamadan ama dikkat çekicek bi eylem olmalı sonuçta zaten millet motorlulara karşı tepkili bide yolu kaparsan sonra 40 yıl uğraş en azından benim düşüncem bu

vede bir yığın motor grupları (iş gezmeye tozmaya şekil yapmaya gelince toplanan yada kendilerini yurt dışındaki motorcu kardeşlerimiz gibi göstermeye çalışan ama iş sesini duyurmak olduğunda kaçan) var en azından bunları toplarsak başka motosiklet forumlarında da bunu yayarsak vede gerçekten işin ucunu bırakmadan istediklerimiz olana kadar uğraşırsak bence bişeyler olabilir

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 16:34
arkadaşlar forumu başka moto klüp sitelerindede belirtelim.mümkün mertebe tüm tandıklarımıza bahsedelim böylece kalabalıklaşacak etrafımız..ve sesleneceğiz felsefemizi.....

ölmeden motorumda adam gibi yol almak istiyorum trafikte........

gorkemuls
19 Kasım 2010, 16:43
arkadaşlar forumu başka moto klüp sitelerindede belirtelim.mümkün mertebe tüm tandıklarımıza bahsedelim böylece kalabalıklaşacak etrafımız..ve sesleneceğiz felsefemizi.....

ölmeden motorumda adam gibi yol almak istiyorum trafikte........

UMARIM HERKES TRAFİKTE ADAM YERİNE KOYULMAYI İSTER VE HAKEDER.

BENİM FİKRİME GÖRE ŞÖYLE OLMALI MKEMALYONCA KARDEŞ

1. HER AYIN SON PAZAR GÜNÜ BU EYLEM YAPILMALI, HAFTADA BİR OLMASI İMKANSIZ (BİR ARKADAŞ HAFTADA BİR OLSUN DEMİŞTE)

2. BU EYLEMİ E-5 KARAYOLU ÜZERİNDE KATILIMA GÖRE TEK ŞERİT VEYA İKİ ŞERİT KAPALI OLARAK YAPILABİLİR. MESELA KARTALDAN KADIKÖYE KADAR BÖLE BİR GİDİŞ OLABİLİR.

3. ŞUNU İNCELEMENİZİ İSTERİM UMARIM FİKRİNİZ VARDIR.. BİSİKLETÇİLER BİLE BU KADAR BİRLEŞMİŞKEN. ÇÜNKÜ BENDE AKTİF BİR BİSİKLETÇİYİM AYNI ZAMANDA. http://www.criticalmassistanbul.org/ lütfen bu kadar olabilelim bizde.

ARKADAŞLAR LÜTFEN CANLI TUTALIM BU METNİ..

berk_cglr
19 Kasım 2010, 16:54
UMARIM HERKES TRAFİKTE ADAM YERİNE KOYULMAYI İSTER VE HAKEDER.

1. HER AYIN SON PAZAR GÜNÜ BU EYLEM YAPILMALI, HAFTADA BİR OLMASI İMKANSIZ (BİR ARKADAŞ HAFTADA BİR OLSUN DEMİŞTE)

2. BU EYLEMİ E-5 KARAYOLU ÜZERİNDE KATILIMA GÖRE TEK ŞERİT VEYA İKİ ŞERİT KAPALI OLARAK YAPILABİLİR. MESELA KARTALDAN KADIKÖYE KADAR BÖLE BİR GİDİŞ OLABİLİR.

3. ŞUNU İNCELEMENİZİ İSTERİM UMARIM FİKRİNİZ VARDIR.. BİSİKLETÇİLER BİLE BU KADAR BİRLEŞMİŞKEN. ÇÜNKÜ BENDE AKTİF BİR BİSİKLETÇİYİM AYNI ZAMANDA. http://www.criticalmassistanbul.org/ lütfen bu kadar olabilelim bizde.

ARKADAŞLAR LÜTFEN CANLI TUTALIM BU METNİ..

aynen bencede böle bişey

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 17:04

3. ŞUNU İNCELEMENİZİ İSTERİM UMARIM FİKRİNİZ VARDIR.. BİSİKLETÇİLER BİLE BU KADAR BİRLEŞMİŞKEN. ÇÜNKÜ BENDE AKTİF BİR BİSİKLETÇİYİM AYNI ZAMANDA. http://www.criticalmassistanbul.org/ lütfen bu kadar olabilelim bizde. [/FONT][/COLOR]

ARKADAŞLAR LÜTFEN CANLI TUTALIM BU METNİ.. [/QUOTE]

gönderdiğiniz link için teşekkürler. benzer bir sayfa oluşturmalıyız ..bunu teknik olarak yapabilecek birisi varsa forumu okuyan lütfen yazsın.. çok zaman alacağını sanmıyorum.böyle bir link için web masraflarını ben karşılayabilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 ----------

Bu son pazar fikri güzel.bence buna biraz kimlik katalım...forum biraz daha kalabalıklaşsın bir tarih yer belirleyelim.... Belki istanbuldan başlar ve sadece motorcular değil yayalaribisikletliler,engelli aracı kullananlarda destek verirlerse kocaman bir etkinliğe dönüşür...her il kendi başına yapar belkide... Ve tüm yurtta ses getirir....

[sıze="6"]sonuMuz olmaması için bu pazar buluşuyoruz[/sıze]...şimdilik bir fikir...kasım ayının son pazarı için yapabiliriz hemen...

buggin
19 Kasım 2010, 17:32
aklıma gelen bi örnek;

1-)Bu konuyla ilgili bir makale yazılır.
2-)Türkiyedeki tüm motosiklet forumlarına ilgili makale gönderilerek bilgilendirme sağlanır.
3-)Diğer forum yöneticileri tüm üyelerin görebileceği yere makaleyi koyar.
4-)Forumlardaki il grup başkanları en çok katılımın ne zaman gelebileceğini (kendi il grubu için) söyler ve diğer grup başkanlarıyla aralarında tartışarak en çok katılımın ne zaman olacağını tahmin edip bi tarih ayarlarlar.
5-)Belirlenen tarihte, forumlardaki il grup başkanları sayesinde, farklı forumdan katılımcılar bir araya gelir tanışma sağlanılır.
6-)En az 3 şeritli bir yol seçilir ve ( 3 şeritli yol için ) 2 şerit kapatılarak tek sıra halinde grup sürüşüne başlanır.
7-)Motorcuları, arkada kalan kızgın trafik şöförlerinden korumak içinde grubun en arkasına ( 3 şeritli yol için ) 2 tane araba motorculara eskortluk yapar.

Tabi katılımın fazla olması gerekir. Bununla beraberde bazı sorunlar çıkar. Araya araç kaynamadan, katılımcılar ana caddeye nasıl çıkacak gibi. Onun içinde 4-5 kişi yolun 100-150 metre öncesinde trafiği durdurabiliyorsa durdurmalıdır.Benim aklıma gelen şimdilik bu.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 17:33
Evet olabilir, kasım ayının son pazar günü.. Fakat mkemalyonca bende bir konu açtım, ordan da ilerleyelim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83217-her-ayin-son-pazar-gunu-motorcular-toplaniyor.html

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 17:42
görkem başlığı gördüm..yol haritasını belirleyelim ve öyle ilerleyelim.
bu son pazar fikri sanırım herkezce makul.
birde http://www.criticalmassistanbul.org/ gibi bir sayfa gerekli bize.yani sabit herkzin ulaşabileceği bi sayfa ve face book grubu..

ilk önce bu sayfayı oluşturacak birini bulalım.sonra bu sayfayı link olarak vermek ve duyurmak daha kolay olacak.
yer ve zamanı burdan tarıtışırız ayarlarız.
biliyosunuz malum kış geldi ve yağmurlu bi günde bu iş fiyasko olur u sebeple güzel bir hava tahminide almamaız gerek .yani önce tabanı kuvvetlendirelim kalabalıklaşalım zaman şu dediğimiz zaman toplanırız.
okan bayülgene muhakkak ulaşmalıyız.bir mesafe kat edelim onla program çıkışı temasa geçeriz...bize muhaakkak destek olacağını düşünüyorum zira bu siteyide dolaştığını tahmin ediyorum ki çok faydası olacaktır üstadın...

gorkemuls
19 Kasım 2010, 17:53
görkem başlığı gördüm..yol haritasını belirleyelim ve öyle ilerleyelim.
bu son pazar fikri sanırım herkezce makul.
birde http://www.criticalmassistanbul.org/ gibi bir sayfa gerekli bize.yani sabit herkzin ulaşabileceği bi sayfa ve face book grubu..

ilk önce bu sayfayı oluşturacak birini bulalım.sonra bu sayfayı link olarak vermek ve duyurmak daha kolay olacak.
yer ve zamanı burdan tarıtışırız ayarlarız.
biliyosunuz malum kış geldi ve yağmurlu bi günde bu iş fiyasko olur u sebeple güzel bir hava tahminide almamaız gerek .yani önce tabanı kuvvetlendirelim kalabalıklaşalım zaman şu dediğimiz zaman toplanırız.
okan bayülgene muhakkak ulaşmalıyız.bir mesafe kat edelim onla program çıkışı temasa geçeriz...bize muhaakkak destek olacağını düşünüyorum zira bu siteyide dolaştığını tahmin ediyorum ki çok faydası olacaktır üstadın...

Bencede oda son zamanda iyi bir motorcu oldu, bu tip sosyal dayanışmalara çok önem veriyor. Ve Geçen sezon motorcuları aldı konuk olarak. Çok duyarlı brisi..

myagdi
19 Kasım 2010, 18:09
arkadaşlar, kimse kusura bakmasın ama e5'in iki şeridini kapatmak çok sakıncalı bir hareket olur.

bu eylem tek bir şeye hizmet eder; motosiklet kullanıcıları hakkında önyargısı olmayan kişilere dahi, hakkımızda "kahrolası serseriler" dedirtirsiniz. hafta sonu ana arterlerde trafiğin durumu malum; insanlar birbirinin gırtlağına sarılacak raddelere geliyor. köprü gişesinde çalışanlar iş yavaşlatma eylemi yapmışlardı, hatırlarsanız. o zaman "helal olsun adamlar haklarını arıyorlar" diyebileniniz oldu mu?

niyetimiz birilerine haddini bildirmek olmamalı; biz motosikletimizi efendice kullanmalı ve kurallara uymalıyız. yaya kaldırımlarından giden motosikletliler oldukça, ne yaparsak yapalım imajımızı düzeltemeyiz.

mkemalyonca
19 Kasım 2010, 18:15
fikrinize katılıyorum..haklısınız..ama ferdi eğitimin yanında Türkiyenin yapısınıda unutmayalım.burda ses getiremezsek kimse bize istediğimzi trafik statüsnü vermeyecek ve bizler yolların ezilen horlanan sürücüleri olacağız.halbuki felsefemiz insan ,tabiat üzerine inşaa edilmişken bu haksızlığa nasıl dayanırız.
web sayfası düzenleyecek bir arkadaş varmı bize destek olacak...mt moderatörleri sizde destek olabilirisniz.tek sayfa yapacaksınız...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:13 ----------

tarfiği kapamamzıa gerek yok ayrıca eylemin türünü tartışabiliriz..ama toplu sürüş şart ve bence bir meydanda toplanabilmeliyiz...belki bi konser olabilir..bu daha ok ses getirecektir.

gorkemuls
19 Kasım 2010, 18:59
arkadaşlar, kimse kusura bakmasın ama e5'in iki şeridini kapatmak çok sakıncalı bir hareket olur.

bu eylem tek bir şeye hizmet eder; motosiklet kullanıcıları hakkında önyargısı olmayan kişilere dahi, hakkımızda "kahrolası serseriler" dedirtirsiniz. hafta sonu ana arterlerde trafiğin durumu malum; insanlar birbirinin gırtlağına sarılacak raddelere geliyor. köprü gişesinde çalışanlar iş yavaşlatma eylemi yapmışlardı, hatırlarsanız. o zaman "helal olsun adamlar haklarını arıyorlar" diyebileniniz oldu mu?

niyetimiz birilerine haddini bildirmek olmamalı; biz motosikletimizi efendice kullanmalı ve kurallara uymalıyız. yaya kaldırımlarından giden motosikletliler oldukça, ne yaparsak yapalım imajımızı düzeltemeyiz.

Yazdıklarınıza katılmıyorum. Trafiği kapatıcak değiliz, sadece toplu halde trafiğe çıkıcaz ve bu bir eylem sürüşü olcak.. Her ayın son cumartesi günü akşam saat 5 te göztepe parkında buluşup, trafiği en yoğun olan bağdat caddesi ve bostancı sahil yolunu iki kez turluyor. Bisikletler ki, motorlardan daha yavaş, ve arabalara sadece bir şerit ayırıyor.

Ayrıca taksicilerde eylem yapıyor, ama yollarda gezerek aynı bizim gibi.. Daha bunun gibi bir çok eylem var, yurt dışında San Francisco'da vs....

Şunuda belirtmeliyim ki, sen motor kullanıcısısın ve seninde en az normal bir araba kadar hakkın var.Çünkü sende motorlu taşıtsın, senin gittiğin şeridi kimse ihlal edemez.!! Oyüzden şeridin kıyısından köşesinden gitmek zorunda değilsin, aksine şeridi ortalamalısın ki diğer araçlar seni kale alsınlar.. Ama bakıyorum ki sen şerit kenarlarında gitmek isteyenlerdensin sanırım.. ! :pr:

RunemagicK
19 Kasım 2010, 19:01
çocuumuzu keselim

http://www.ntvmsnbc.com/id/25152112/

gorkemuls
19 Kasım 2010, 19:46
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83217-her-ayin-son-pazar-gunu-motorcular-toplaniyor.html

Arkadaşlar konu burdada devam ediyor..!! :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:14 ----------

güncel metindir...

mavibuz
19 Kasım 2010, 21:46
bence karasal yayın yapan tv kanallarında motosiklet reklamları olmalı marka model olarak da olur ama daha çok avantajları anlatılmalı, birde bukadarçok araba olmasına rağmen neredeyse tv deki reklamların yarısı araba reklamı ama hiç motosiklet reklamı yok yani millet aşina değil bu görüntüye tabi birde bukadar paraya ben araba alırdım mantığı, buluşmalar iyi fikir bende Allah nbasip ederse yakında motosiklet alacağım kesinlikle gelirim buluşmalara ama medyatik yüzlerden yarm istemek gerekiyor veya ekol olmuş dizilerde iyi manada motosiklet kullanılması insanların alışması için iyi olurdu tabi bunları yapmak zor medya ile içli dışlı olan arkadaşlar lazım falan benim nacizane fikir ve görüşlerim bunlar hepimize kolay gelsin bu arada ''şeytan içadı olum o sakın binme'' bazı akrabalarımın bana tavsiyesi çok zor işimiz çoook

mkemalyonca
20 Kasım 2010, 00:35
arkadaşlar...evet fikirler güzel .tabi yapacağımız eylem dünyayı değiştirmicek belki ama bir taşı kıpırdatabilir.bir kelebeğin kanat çırpışı misali fırtınaları kopartabilir. belli olmaz..

bence 100- 300 motosikletli ankaraya iktidar partisine gidip sorunlarımızı anlatalım.olmazsa chp ye gidelim.sonuçta bu işin sosyal ve siyasi boyutuda var..ne dersiniz bu ankara olayına....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

çocuumuzu keselim

http://www.ntvmsnbc.com/id/25152112/

tamam adam bebeği ile motora binmekte haksız ama.onu bu duruma iten şartları bi düşünün.
gariban aile ,taşrada bir kaasaba ve onları umursamayan bir otobüs şöförü...burda bile bize yapılan haksızlık var.ya o bebeğe bişi olsaydı..kendimizi suçlu hissetmeliyiz....veeee bişey yapmalııııı

dolunay28
20 Kasım 2010, 00:44
bence her ay 2 defa avrupa yakası ve asya yakası olmak üzere belirlenen güzargahta kortej yapmak.bizde varız bu ülkede diyebilmek sorun.İ.B.B ile irtibata geçip afişler asılması,basınla sesimizin duyulması,santçılar ve toplumca tanınanlardan destek alınmasıyla bu iş çözülür.Ama ali ağaoğlunu bu proje içine sokarsak kökünden hallederiz diye düşünüyorum..

mkemalyonca
20 Kasım 2010, 03:20
Hadi zaman eylem zamanı..inancınızı kaybetmeyin.göç yolda düzelir...

Hatalı olan,eksik olanı olmayanlar düzeltir nasrettin hoca misali...hadi bişi yapalım ..
[sıze="4"]100 cesur motorcu olalım[/sıze].ankaraya gidelim.anıtkabiri ziyaret edelim sonra siyasileri dolaşalım .basın açıklaması yapalım.bunun için sponsor bulabiliriz bize düşen sadece zaman ayırıp cesaret etmek...

_Uzay_
20 Kasım 2010, 20:06
Yeni okudum. Güzel bir düşünce. Ortaya atanı da, destekleyenleri de tebrik ediyorum. Teşekkür de ediyorum. Ben de yanınızdayım arkadaşlar. Fikirlerimi aktaracağım.

Saygılar, sevgiler...

mkemalyonca
21 Kasım 2010, 14:41
100 cesur motorcu olalım...hadi millet motosikletçileirn sesi olmak için casur davranalaım...

eylem için fikirler yokmu sesini çıkarmak isteyen....sustukça sıra bize yaklaşıyor...

ferhat0210
24 Kasım 2010, 16:50
kemal abi şöyle bir şey olabilir forum yönetimi belki destek verebilir herkeze mesaj atabilir su tarihte surada buluşuyoruz diye daha sonra belediyeden gerekli izinlerde alınır gerekli güzergah çizilir maraton koşusu gibi haber kanallarına toplu olarak bilgi maili atılır

mkemalyonca
25 Kasım 2010, 02:33
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83358-100-cesur-motorcu-olalim.html

By_151Rs
25 Kasım 2010, 03:06
bencede çok doğru peki burdan konuşuyoruzda neden uygulamaya geçmiyoruz? Bu işi Yapalım bizide artık trafikte fark etsinler..... her türlü organizasyonu yapalım.

mehmet tufan
25 Kasım 2010, 03:13
sonuna kadar destekçinizim. ne zaman nereye istiyorsanız gelir katılırım.

anarşi ruhu engellenemez !!!

By_151Rs
25 Kasım 2010, 03:28
sonuna kadar destekçinizim. ne zaman nereye istiyorsanız gelir katılırım.

anarşi ruhu engellenemez !!!

Ben bu olaya direk ve balıklamasına atlar ve katılırım :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:25 ----------

Sayın abilerim Ve Arkadaşlarım facebook'ta grubumuzu açmış bulunmaktadır sayın mustafa abimiz ordan bu organizasyona desteğimizi tüm gücümüzle verebiliriz...

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000885406632#!/profile.php?id=100001905229707

tohana
01 Aralık 2010, 14:24
uzun bir istirahatten sonra aksilik olmazsa en geç 1 haftaya motora binebilcem. bende varım.

hatis
01 Aralık 2010, 21:16
çok doğru, bizlerde ölmeden bunlaraq bizler ve bizden öncekiler için bizden sonrakileride düşünerek bişeler yapmalıyız.

extrem_015
01 Aralık 2010, 21:35
duyunnnnn biziiiiiiiiiiiii