PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç için Aprilla Rs 125 alınırmı?

hunter26
17 Kasım 2010, 19:09
Arkadaşlar selam , başlangıç için motor arayışındayım , sahibinden.com.da aprilla rs125 buldum. 6.400 TL kredi kartına 2 taksit. motor ilanı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-aprilia-rs-125-rs-125-aprillia-34024225/detay

bu rakama alınabilir bir motor'mudur? 6.000 TL bütçe ile farklı ne alınabilir?
İlerde satmak istediğimde ikinci elde sıkıntı yaratırmı?
Tşk.

buggin
17 Kasım 2010, 19:28
rs 125 in başlığınada yazmışın o yüzden başlığına bak demiyecem bakmışın zaten.

benim düşüncem forumdan okuduğum kadarıyla 125 cc olmasına rağmen ürkütücü bi motor, gaz hassasiyeti çok fazla. Çok fazla dikkat gerektirir. Kelle koltukta gitmekdense daha güçsüz bi motor almanı öneririm.

6.000 tl ye bir çok alternatif var.
125 cc ler arasında cbr öneririm. Tabi boy kilo oranı da sıkıntı o motosiklette belirtirsen ona göre de yardımcı oluruz.
Ama eğer yok ben daha kalıplı bi motor istiyorum dersen hyo gt 250r da var. 6.000 tl ye rahat bulursun 2007 modellerden.
illaki ss olsun demiyorsan cbf 150 ve ybr 125 de öneririm uzun süre idare edebilecek motorlardır ve fiyatına göre çok uygun.
birde bu 6.000 tl dışında korumalar için bütce ayırdın mı?

ExTReMa
17 Kasım 2010, 19:32
Bence alma satarken zarar edersin

acayüp
17 Kasım 2010, 19:33
Aslında safkan bir race dir .
2 zamanlı oluşu ile ilgili negatif yorumlar gelebilir yalnız ben daha bir zararını görmedim 2 zamanlı motorların. Ayrıca verdiği keyfi vericek 4 zamanlı bir 125 hatta 250 cc bulmakta neredeyse imkansız.
Tek tereddüt ilk motor olamayacak kadar pahalı bir makine olması. Parça sıkıntısı yaşatabilir.
Düşmeye bağlı kırılabilicek parçalarını bulman zor olabilir. Aslında zor olmaz bulursunuz fakat satınalması zor olabilir. Parçaları ateş pahasıdır. Onun dışında kolay sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ki bende 50cc aprilia var ve daha benden hiçbir şey istemedi.Sadece kayış değiştim 15000 km de. Yalan olmasın birde buji değişti..

hunter26
17 Kasım 2010, 19:37
boy 1.86 , kg 83. Sanırım bu gidişle cbf 150 alıcaz. Motor kullanan bir kaç arkadaş var etrafımızda , hyo gt 250r'den uzak dur dediler. Krank mrank bi hikayesi varmış sanırım.

buggin
17 Kasım 2010, 19:41
boy 1.86 , kg 83. Sanırım bu gidişle cbf 150 alıcaz. Motor kullanan bir kaç arkadaş var etrafımızda , hyo gt 250r'den uzak dur dediler. Krank mrank bi hikayesi varmış sanırım.

600 cc lik kalıba aldanıp 250 cc ye yüklenirlerse o kadar tabi krank ı eline alırlar. temiz bi hyo bulursan almanı tavsiye ederim ben.. 2006 modellerde genelde daha fazla sıkıntı oluyo diyolar. 2007 modellerde de ben daha krank kıran duymadım.

acayüp
17 Kasım 2010, 19:49
Tek negatif yanını söylemeden geçmim . Kendimce tabiki.
RS 125 kullandıktan sonra vazgeçmesi zor olabilir.Ve değiştirdikten sonra alacağın başka bir motorda bunun verdiği keyfi bulamayabilirsin.
GT 250r adam akıllı kullanılırsa sorun çıkarmadan binilebilir. Boy ve kilon GT250r için gayet uygun.Yalnız başlangıç için bence fazla yapılı ve fazla grenajlı. Bazı egolardan kurtulup cbf150,ybr125 gibi grenajsız hafif ve daha zayıf modellerle başlamak en mantıklısıdır.
Bunlar defalarca yazılmıştır forumlarda....

ExTReMa
18 Kasım 2010, 00:08
Tek negatif yanını söylemeden geçmim . Kendimce tabiki.
RS 125 kullandıktan sonra vazgeçmesi zor olabilir.Ve değiştirdikten sonra alacağın başka bir motorda bunun verdiği keyfi bulamayabilirsin.
GT 250r adam akıllı kullanılırsa sorun çıkarmadan binilebilir. Boy ve kilon GT250r için gayet uygun.Yalnız başlangıç için bence fazla yapılı ve fazla grenajlı. Bazı egolardan kurtulup cbf150,ybr125 gibi grenajsız hafif ve daha zayıf modellerle başlamak en mantıklısıdır.
Bunlar defalarca yazılmıştır forumlarda....

Rs ten vazgeçmesi zor olmaz bence :)
Ben rs250 den bile vazgeçtim :P

acayüp
18 Kasım 2010, 00:11
Rs ten vazgeçmesi zor olmaz bence :)
Ben rs250 den bile vazgeçtim :P
Ama avatarda hala rs var :P sanki içerilerde biryerde bir pişmanlık bir burukluk :)

jr.
18 Kasım 2010, 00:14
gruptan bir arkadaşım kullanıyor. hayranlık uyandıracak kadar şık, hacmine göre çok seri. sesi çok tiz ama bence 2 zamanlının tadı burada. keyifle kullanılır ancak satmanız çok zor olur.

ENGİN REİS
18 Kasım 2010, 01:04
Cok tatlı motor ama satacagın zaman arkadaslarında dedıgı gıbı zarara ugrarsın eger bunu göze alırsan hayırlı olsun dıyelım

ExTReMa
18 Kasım 2010, 01:06
Ama avatarda hala rs var :P sanki içerilerde biryerde bir pişmanlık bir burukluk :)

Ben makinayı satarken askerdeydim
Kardeşimin elinden gitti rs..
Tabiki burukluk var zevkini çıkaramamıştım
alan arkadaşta forumdan eminim oda iyi bakıyodur :P

ISEPULTURAI
18 Kasım 2010, 06:01
çok güzel motormuş temiz ve tipi süper ama teknik bilgim yok tip olarak güzel motor

hunter26
18 Kasım 2010, 13:18
CBF 150 almaya karar verdim , motoruda buldum :)
2010 model , 9.000 km.de kredi kartına 10 taksit ile 3.500 TL'ye alıyorum.

buggin
18 Kasım 2010, 13:29
CBF 150 almaya karar verdim , motoruda buldum :)
2010 model , 9.000 km.de kredi kartına 10 taksit ile 3.500 TL'ye alıyorum.

hayırlı olsun şimdiden.
kazasız belasız inşallah

eTo1903
18 Kasım 2010, 13:56
sen al sonra satmaya karar ver ben yarı fiyatına alırım ne de olsa belki de 3 ncü kullanıcı olacaksın ya da bana 3 ncü el olmuş olacak :mrgreen:
evet aprilla ama 125 cc için bu kadar zarara ben olsam girmem

Curve
18 Kasım 2010, 22:17
gruptan bir arkadaşım kullanıyor. hayranlık uyandıracak kadar şık, hacmine göre çok seri. sesi çok tiz ama bence 2 zamanlının tadı burada. keyifle kullanılır ancak satmanız çok zor olur.

Hatta o kullanan da benim,ilk vitesli motorum olarak aldım,öncesinde az buçuk bir scooter kullanmışlığım vardı,ona güvenerekten.

Gaz hassasiyeti olarak hassastır,virajda dikkatsiz gaz açmaları affetmez,ısınmamışsa üstündeki Pirelli Diablo'ları yere sakız gibi sündürür,ama virajlı yolda 600F kovalamışlığım da var:P
Düşük devirlerde çok gitmez,mır mır derken 7000 devirden itibaren coşar güzel de gider.
Ama yemini(Castrol TTS/Power 1 Racing 2T),suyunu eksik etmemek gerekir,onun haricinde çok eğlenceli bir motor.

ExTReMa
18 Kasım 2010, 22:20
Hatta o kullanan da benim,ilk vitesli motorum olarak aldım,öncesinde az buçuk bir scooter kullanmışlığım vardı,ona güvenerekten.

Gaz hassasiyeti olarak hassastır,virajda dikkatsiz gaz açmaları affetmez,ısınmamışsa üstündeki Pirelli Diablo'ları yere sakız gibi sündürür,ama virajlı yolda 600F kovalamışlığım da var:P
Düşük devirlerde çok gitmez,mır mır derken 7000 devirden itibaren coşar güzel de gider.
Ama yemini(Castrol TTS/Power 1 Racing 2T),suyunu eksik etmemek gerekir,onun haricinde çok eğlenceli bir motor.

Sallama bikere rs 250 ile virajlarda 600f zor kovalanıyo 125 asla yaklaşamaz :queen:

Curve
18 Kasım 2010, 22:27
Ben denedim,oluyor :D
Ama viraj var,viraj var,benim bahsettiğim yavaş-orta hızlı virajlarda oluyor idi.
600F'in ağırlığından dolayı zor yattığı virajlara yok daha hızlı girebiliyorum,
Yoksa hızlı virajlarda canlı yir 600F,farkındayım,o kadar sıyırmadım daha :D

hunter26
19 Kasım 2010, 20:05
Arkadaşlar kask için ne önerirsiniz. Bugün hasanpaşa'da bir iki mağayaya baktım. iki marka arasında kaldım gibi.
zeus1200a 320 TL fiberglass
SCORPION EXO-750 air 369 TL fiberglass
Rakamlar düşündüğüm bütçenin oldukça üzerinde , kask için bu kadar bütçe ayırmak ve yazdığım markalar doğru seçimmidir? Önerebileceğiniz kask ne olabilir??
http://www.motomaxonlineshop.com/main/scorpion_exo750air_neon_kapali_kask-1301-0-72.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-687-1200A-WHITE---GOLD-ZEUS-KASK.html[COLOR="Silver"]

daparadoks
19 Kasım 2010, 20:40
Bende de Derbi GPR 125 var bununla başladım. Başta hassasiyetine alışamayabilirsin ama kendi motorun olduğu için bence özel bir bağ oluyor çabuk ısınıyorsun :)

Bşlangıç için alabilirsin kanımca fakat şu var ki RS 125 alınır mı buna sen karar ver. Yedek parça ve 2 zamanlı motor sıkıntılarını unutma. Ben fazla sorun yaşamıyorum şuan için tabi bu hiç yaşamıcam anlamına gelmiyor.

Acemilik konusunda tecrübelerimle naçizhane yorumumu aktardım ben şimdi acaba hyo mu alsaydım diyodum bugün tekrar binince motoruma kendime kızdım :)

extrem_015
19 Kasım 2010, 21:08
bence aprilla ya hiç bulaşma o motor zevk için binilir anca motoru uzun gitmez kısa ömürlüdür vs vs bir sürü zorluğu vardır.