PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyo GT650 160 km/saat hızı geçemiyor...

shi_bumi
17 Kasım 2010, 18:49
Herkese merhaba. 2006 model Hyosung GT650 Naked motosikletim 160 km/saat hıza ulaşınca birden stop ediyor. 150 km/h hız gibi önce kirli benzin varmışcasına motor teklemeye başlıyor ve 160 gibi motor duruyor. Neden olabilir acaba ? Bildiğim kadarıyla bu motorlarda devir kesici yok. Zaten 160 km hızda devir kırmızının daha çok altında.

zeda3000
17 Kasım 2010, 19:14
Elektronik devrede bir sikinti olabilir

yada vites kutusunda,

Motor , motosikletin kac ile gittigini anlamaz. 20 ile giderken 4000 devir de de, 110 ile giderken 4000 devirde de ayni calisir.

Bunu anlayabilecek tek sey vites kutusu. Bu arada motorunda kesici vardir. CDI var ise kesici de vardir.

Kimi kesici ler valf ten calisir kimisi elektronik calisir.

Sanirim sigorta yada kablolarinda bir sikinti var.

Bu tip bir sikintiyi benim eski motorumda yasamistim, sigorta kutusundaki bir bosluk yuksek hizlardaki titresimden dolayi sigorta kutusu atesleme bobinin elektrigini kesiyordu.

Senin motorunun da cift silindirli oldugundan , bu mantik ile elektrik aksamini gozden gecirmeni tavsiye etmem lazim

shi_bumi
17 Kasım 2010, 19:24
iki gün önce regulatörünü değiştirmiştim. Orjinali değil. bir YBR 125 regulatörü. Problem bu olabilir mi ? Ama bu değişimden önce de benzer bir durum vardı ama o zaman da regulatör arızalıydı.