PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu dolmuş şöferlerinden nefret ediyorum

F54
12 Kasım 2010, 17:39
bu gün saat 15 te paydos ettim eve doğru yol aldım tıs tıs gidiyorum evle iş arası 8 km zaten büyük bölümü sehir içi fakat gene kendini bilmez bi minübüs şöförü hiç aynaya bakmadan direk sağa kırdı müşteri almak için tabi bende ilerde kasis olduğunu bildiğim için hızımı kesmiştim o arada bastım frene ve arabaya tosladım motor sağa yattı allahtan dizi'm de dizlikleri hiç eksik etmediğim için hiçbir hasar görmedim motora da birşey olmadı neyse etraftan duyarlı vatandaşlar geldi kaldırdılar beni yani bu trafik polisleri sadece motorsiklet leri kontrol ediyo hiç toplu taşıma araçları kullanan insanlar bakmıyorlar her ehliyeti olanı o direksiyona oturtmaları biraz ihmalkarlık diye düşünüyorum ben önlem almasam ne olacak olan bana olacaktı ve herkesin koruyucu ekipman kullanmasını önemle rica ediyorum birşey olma deyip kullanmamazlık yapılmamalı arkadaşlar

extrem_015
12 Kasım 2010, 17:43
geçmiş olsun maalesef dolmuş ve otobüs şöförleri bazen böyle duyarsız olabiliyorlar:farao:

eray_uluyazı
12 Kasım 2010, 17:52
ekmek parası adı altında kural tanımıyolar akıllarına estiği gibi kullanıyolar araçlarını!!!!
ben bun tip insanlarda Allah korkusu olmadığını düşünüyorum...
şimdi belki bana kızanlar olacaktır ama bu böyle!!!!
o korkuyla yaşayan insanlar bunlar gibi hareket etmezler!!!
hayır 1-2 tanesi olsa amenna ama hepsi mi böyle olur kardeşim...

Blackeagletr
12 Kasım 2010, 17:56
Dolmuş+Otobüs+Taksi üçlüsünden korkcaksın. Geçmiş olsun bişey olmadığına sevindim.

Levsy
12 Kasım 2010, 18:02
Bu şöfer'leri de kimse sevmez zaten, yalnız değilsin :)

http://img.mynet.com/ha3/u/unutulmayanmakbule_tokmak.jpg

- Şöfeeer, şöfeer, yaktın kızımı şöfeeeer.

Dua et videosunu bulamadım :mrgreen:

F54
12 Kasım 2010, 18:08
bende şimdi bimer e şikayette bulundum umarım en kısa zamanda cevap gelir insan hayatının bu kadar ucuz olan bi ülke varmı dır sizce?

bakoyoko
12 Kasım 2010, 18:51
bu gün saat 15 te paydos ettim eve doğru yol aldım tıs tıs gidiyorum evle iş arası 8 km zaten büyük bölümü sehir içi fakat gene kendini bilmez bi minübüs şöförü hiç aynaya bakmadan direk sağa kırdı müşteri almak için tabi bende ilerde kasis olduğunu bildiğim için hızımı kesmiştim o arada bastım frene ve arabaya tosladım motor sağa yattı allahtan dizi'm de dizlikleri hiç eksik etmediğim için hiçbir hasar görmedim motora da birşey olmadı neyse etraftan duyarlı vatandaşlar geldi kaldırdılar beni yani bu trafik polisleri sadece motorsiklet leri kontrol ediyo hiç toplu taşıma araçları kullanan insanlar bakmıyorlar her ehliyeti olanı o direksiyona oturtmaları biraz ihmalkarlık diye düşünüyorum ben önlem almasam ne olacak olan bana olacaktı ve herkesin koruyucu ekipman kullanmasını önemle rica ediyorum birşey olma deyip kullanmamazlık yapılmamalı arkadaşlar

(İstisnalar olay dısında olmak üzere) her zaman söylediğim sey bu minübüs,halk otobüsü ve taksicilere boşuna kızıyorsunuz !!

Onların problemi "genetik" lerinde ve şundanda eminim bu üçlü vasıta gruplarını süren "organizmalar":pr: aynı ırktan,soydan gelme.Ama eğer iyileri varsa ki bana rastgelmedı sözüm onların Meclis-i Ayan ından dışarı....

buggin
12 Kasım 2010, 19:25
birazda bu mesele kültür ve kendini yetiştirmeyle ilgili..
Ben daha kendini yetiştirebilmiş ve toplum içinde nasıl davranılcağını bilen bi minibüs şöförüyle karşılaşmadım.
Tamamen dolu minibüsün içinde trafikte sinirlenir bağıra bağıra küfreder çoğu. Buna da kimse sesini çıkarmaz (ben dahil) ne yazık ki...:pr:

norad
12 Kasım 2010, 19:28
Dolmuş+Otobüs+Taksi üçlüsünden korkcaksın. Geçmiş olsun bişey olmadığına sevindim.
:cat::cat::cat:

tırıda eklersek iyi olur.Geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan korusun

Felon
12 Kasım 2010, 20:44
kendilerince yasa uydurmuş bu adamlar ''sadece ünüformalı öğrenciler ... tl '' diye yazı asmışlar.üniversiteye gidenler ünüformamı giycek arkadaşım!

Maverick35
12 Kasım 2010, 20:53
Aslında motorcular koloni halinde gezeceğiz.

2 Yıldır o kadar grup sürüşü yaptım...Kamyoncular gördü, otobüs sürenler gördü, tır sürenler gördü...

Ben, minibüs te kullanıyorum, o kadar güzel aynalar var ki, dış bükey aynalar.Km.lerce arkayı ve yanları çok güzel gösteriyorlar.

Öyle " Motor küçüktü, göremedim..." hikaye bunlar

TOP SPEED
12 Kasım 2010, 23:02
Sen kendine dikkat edeceksin,kimse motorculara dikkat etmiyor taşıt yerine koyulmuyoruz saygısız şöförler.:pr:

inzell
12 Kasım 2010, 23:07
Ben minibüslere binmiyorum yıllardır. E-5'e de merto yapıldı yakında açılacak. Nasıl seviniyorum anlatamam. :queen:

mmucit
12 Kasım 2010, 23:14
Tr de orman kanunları geçerlidir trafikde. Büyük balık her zaman küçüğü yutar.
İstisnaları her zaman mevcuttur ama siz yine böyle bilin, daha çok hayatta kalırsınız :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

Geçmiş olsun, korumaların olmasa halin dumandı.

GÖЯKEM
12 Kasım 2010, 23:17
Tr de orman kanunları geçerlidir trafikde. Büyük balık her zaman küçüğü yutar.
İstisnaları her zaman mevcuttur ama siz yine böyle bilin, daha çok hayatta kalırsınız :cat:

Deniz mi kardeşim bu , trafikte herkes haddini bilecek büyüğü küçüğü yok bu işin motorun üstünde ki insan değilmi banada bazen rast geliyor arabayla , bu dolmuşlar langır lungur çıkıyorlar ayna , dikiz hak getire ama yokk 1 olur , 2 olur üçüncüde kulağına fısıldarım :cat:

qenc_motorcu
12 Kasım 2010, 23:23
öncelikle geçmiş olsun kardeş. minibüsçüler sağa dönecekken sola, sola dönecekken sağa duruyorlar ışıklarda. sen ne yaparsan yap adamlarda huy olmuş. otur bi kavşağa izle şehir içi dolmuşlarını çok yazık çokk.

Şeyh Şamil
12 Kasım 2010, 23:34
Geçmiş olsun..

Kontak anahtarını takıp marşa basman ve motosikleti çalıştırmanla birlikte;

SEN ARTIK GÖRÜNMEZSİN.. Seni kimse görmez..

Ne zaman durur ve kontağını kapatırsın..

ARTIK GÖRÜNÜRSÜN.. Seni herkes görür.

Felon
12 Kasım 2010, 23:40
her bindiğimde içimden küfrederek iniyorum. bi gün bindiğinizde dikkat edin hiç ayna kullanıyolarmı diye.ben şimdiye kadar ayna kullanan bir tane minibüscü görmedim. sağa sola dank diye dalar aynı şekilde durur ama o aynalara bi kere bile bakma tenezülünde bulunmaz. süs için koymuşlar minibüse o aynaları sanki.

motoseyyah
12 Kasım 2010, 23:57
Bu şöfer'leri de kimse sevmez zaten, yalnız değilsin :)

http://img.mynet.com/ha3/u/unutulmayanmakbule_tokmak.jpg

- Şöfeeer, şöfeer, yaktın kızımı şöfeeeer.

Dua et videosunu bulamadım :mrgreen:

Çok güldüm ! Unutmuşum o sahneyi:queen::queen::queen:

emrecamcan
13 Kasım 2010, 01:00
Gerçekten de trafikte minibüsü gördün mü yavaşlamak lazım.Adamların ne yapcağı belli olmuyor.Bu arada geçmiş olsun.

nezih77
13 Kasım 2010, 17:00
çok geçmiş olsun kardeşim verilmiş sadakan varmış allah beterinden korusun
bu arada sadece dolmuşçu değil taksici ve otobüsleride unutma bi müşteri için tependen geçmek için en ufak tereddüt etmiyorlar :pr:

ertanos
13 Kasım 2010, 17:50
Bu senin başından geçenlerin aynısını kim bilir her gün kaç motorcu yaşıyor.

İndi-Bindi 1,30 lira. Bizim değerimiz bu kadar bile değil onların gözünde. Mümkün olduğunca uzak durmak lazım bunlardan. :pr:

F54
13 Kasım 2010, 20:34
arkadaşlar herkese duyarlılığından dolayı teşekür ederim fakat birkaç tanesini tartaklayacaksın imajımız çizilir fakat bizi de fark ederler diye düşünüyorum yani kafamızın çizilmesinden iyidir sanırım

acayüp
13 Kasım 2010, 23:53
Birkaç saat önce bir taksi kırmızı ışıkta geçerek beni parçalayacaktı neredeyse.VE o ışıkta geçip 40 mt sonraki ışıkta durdu. Bu nasıl bir beyin bu adamlar ne yiyor ne içiyorlar. Beyinlerine giden oksijendemi sorun var. Benim aldığım c vitamini ile onun aldığı arasındaki fark nedir...
Size de geçmiş olsun bu arada...Artık trafik öyle bir hal aldıki ne kurallara uymak ne dikkatli olmak ne yavaş gitmek ..Hiçbirşey kar etmez halde ortalık..Herşey şansa kalmış.Maalesef

atiturhan
14 Kasım 2010, 00:11
minibüscü konusuna kesinlikle bende katiliyorum. Sirf minibüscüler degil genellikle otomobil sürücüleri motorsikletlileri dikkate almiyorlar. Gördükleri halde aldiris etmeden yola cikiyorlar. Bu konuda kavga etmem an meselesi.
Evvelsi gün benimde minibüscüyle bi olayim oldu. Önümde bir minibüs gidiyor. Ben arkasindayim. Arkamda da baska bir minibüs. Arkamdaki sürekli dibime dibime sokulup gazliyor. Belliki sollamak istiyor ama önüme gecse degisen bisey olmacak zaten öndede baska bir minibüs var. Rahatsiz oldum ve döndüm geriye baktim süratina söförün. Ne var gibisinden. Sonrada inadina yolu ortaladim ve hizimi düsürdüm :)
Cok kil tipler var karayollarinda yaw :)

ysn17
14 Kasım 2010, 00:14
Geçmiş olsun burada da kamyoncularla başımız dertte sabahın köründe birbirleriyle yarış yapıyorlar :D

innovacı
14 Kasım 2010, 01:24

geçmiş olsun arkadaşım sen hele istanbuldaki dolmuşçuları bir gör hele hele bakırköy-taksim hattı çok ünlüdür onlar hiç kimseyi tanımazlar yıllar evvel yol davasına tartışmıştık tartışmayı gören dolmuşçu geliyo hepsinin elinde haydarlar haklı olduğumuz halde özür diledik ve çekip gittik:pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

Birkaç saat önce bir taksi kırmızı ışıkta geçerek beni parçalayacaktı neredeyse.VE o ışıkta geçip 40 mt sonraki ışıkta durdu. Bu nasıl bir beyin bu adamlar ne yiyor ne içiyorlar. Beyinlerine giden oksijendemi sorun var. Benim aldığım c vitamini ile onun aldığı arasındaki fark nedir...
Size de geçmiş olsun bu arada...Artık trafik öyle bir hal aldıki ne kurallara uymak ne dikkatli olmak ne yavaş gitmek ..Hiçbirşey kar etmez halde ortalık..Herşey şansa kalmış.Maalesef

dostum geçmiş olsun bir daha olmasın ,tek fark şu sendeki oksijenle vede aldığın c.vitamini ile alakalı sıkıntı yok çünkü böle tiplerde beyin yok oyüzden oksijene ve c vitaminede gerek yok:queen: