PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yamaha yzfr6 ve honda cbr600f hakkında.

beretta_06
12 Kasım 2010, 14:13
selam arkadaşlar dah önce racıng 4 silindirli makineler hakkında 7000 7500 verebileceğim motorlar diye bi sorum olmuştu ve arkadaşlar sağolsunlar ocağıma incir ağacı dikeceği hakkında bilgiler vermişlerdi.üzerine para biriktrmem konusunda.Hatta 10 11 000 lira bütce altında bu şekilde bi araç almamamı öneren kişiler oldu. Bütcemi aşamadığım için mont kask paramıda ayırıp en fazla 8 250 gibi bi rakama ulaşabildim ve 2000 2001 r6 buldum sezon bittiği için pazarlık payı ile almam mümkün sanırım.km leri 35 40 000 ve motorlarına garanti weriyorlar ustanı al gel baksın diyorlar.Yamahaya kafam yattı gibgi Fakat sitedeki bir arkadasın fikri ile Honda cbr600f lerin bütcemi pek aşmadığınıda gördüm bu motorların piyasadaki durumu nedir?sorun yaratırmı veya kullanıcılar bakımndan tavsiye ediliyomu?bilgisi olan varsa çok sevinirim.Teşekkürler.

zaferkarizma
12 Kasım 2010, 14:26
konu açmana bile gerek yoktu dostum bu başişığı güzelce oku http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/16542-honda-cbr600f-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

beretta_06
12 Kasım 2010, 14:34
kardeşim teşekkür ederim. alternatif olarak gsx600f diye sorsam cevap verebilirmisin?

Khutuck
12 Kasım 2010, 14:38
10 yaşında 40 bin kilometrede spor tarz motor almak, eğer kendin de motor ustası değilsen akıl karı değil. O fiyata 2004 (ilk kasa) Fazer bulman mümkün olabilir, daha az yarışçı bir motor olduğu için daha az sorun yaşarsın.

zaferkarizma
12 Kasım 2010, 14:45
sana bide şöle bi ilan buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-fz6-fazer-fz6-fazer-2003-model-cok-temiz-takas-olur-34109226/detay

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:39 ----------

birde suna bak istersen http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-600-f-necat-motordan-2006-model-600-f-31681106/detay

sedat_57
12 Kasım 2010, 15:14
2005 model gsx 600f te iyi bir seçenek bence çakalazın motoru vardı miss gibi..8 bin liraya alınmazmi sizce ben pek iyi sayılmam yüksek cc de düsük cc ustasıyım :P

scuderia06
12 Kasım 2010, 15:29
600f tek gecerim ancak temız guzel bır model ıcın 10 11 bın tl yı gozden cıkarmalısın 600f serisi rr serılerıne gore hataları daha cok telafı eden rahat bır motor hafıf cevık kuvvetlı artcı konforu dıgerlerıne gore iyi motor olarak sorunu yok bakımlı motorsa

acun0
12 Kasım 2010, 15:32
yapmayın arkadaşlar bu tip motorlar parası olanlar içindir.

zaten zor zahmet bir birikimi olan biri için bu parayıda heder ettirmeyin
bu paralara ninja 250 yada hayasung alınır ancak
gerisi çok parası olanlar için.

sedat_57
12 Kasım 2010, 15:32
600f tek gecerim ancak temız guzel bır model ıcın 10 11 bın tl yı gozden cıkarmalısın 600f serisi rr serılerıne gore hataları daha cok telafı eden rahat bır motor hafıf cevık kuvvetlı artcı konforu dıgerlerıne gore iyi motor olarak sorunu yok bakımlı motorsa

ooooo üstad ybrden sonra 600F i nasıl yorumluyorsunuz:P:P:mrgreen:

scuderia06
12 Kasım 2010, 15:35
ooooo üstad ybrden sonra 600F i nasıl yorumluyorsunuz:P:P:mrgreen:

ustadım araya birde 7000km kadar ktm tecrubesı sıkıstırdım:cherry: valla dunya varmıs dedim ama hızlı motorlar hıızn farkına varmıyorsunuz bır anda 200km dikkat etmek gerekiyor yoksa şakası yok

sedat_57
12 Kasım 2010, 15:39
ustadım araya birde 7000km kadar ktm tecrubesı sıkıstırdım:cherry: valla dunya varmıs dedim ama hızlı motorlar hıızn farkına varmıyorsunuz bır anda 200km dikkat etmek gerekiyor yoksa şakası yok

ktm yide gördüm rahat edemedin heralde onda yada alırken yanlış seçim mi yaptın ne oldu..r6-n ler hoşuma gidiyor benimde sen iksi arasında kalsan yine 600F dermiydin..

aggressive
12 Kasım 2010, 15:51
yüksek km raceden kaçınmanı öneririm

scuderia06
12 Kasım 2010, 16:11
ktm yide gördüm rahat edemedin heralde onda yada alırken yanlış seçim mi yaptın ne oldu..r6-n ler hoşuma gidiyor benimde sen iksi arasında kalsan yine 600F dermiydin..

öncellikle cbr600f te race makına ancak 150 bın kmlerı rahat devıren bır makına race alıncaksa arkadasınızdan bakımlarının duzenlı olarak yapıldıgına ınandıgınız motorları alınyoksa basınıza is acabilir

er6 n ve 600f farklı tarzlar 600f 6 6.5 litre absarsan 7 7.5 litre yakar yakıt tuketımı onemlıyse er 6 n derim tabı arada 4 ve ıkı sılındır farkı var oda zevk meselesi er6n de alınır bence f de olabılır guclu serı makına onalrda vede az yakıyor kendıne dogru motoru bulmak zor iş gercekten...su anda imaknım ve para olsa mevcut motorumun yanına bir xt660 yada transalp alırdım endurodan vazgecılmez :))

beretta_06
12 Kasım 2010, 17:13
hepiniz çok tecrübelisiniz 4 silindirde arkadaslar tşk.valla parası bol bi insan olsam gözümü kararıp dalacam birine ama :)) olmuo işte. suzuki gsx 600f lerde var 2003 2004 uygun fiyatlara performansı piyasası hakkında bilgim yok ama cazip geldi.Fakat satıcının temizlik ve orjinalliğine yazdıklarına ne kadar güvenilir bilemem.gerçi kapalı kutu.biraz şans işi birde bu suzukiyi araştırıp kısmet dicem ve cbr600f yada gsx6f ten birine pazarlk yapcam hayrlısı olur inş.( ama zaferkarızma kardeşiminde öneride bulnduğu naked tiplerde çok hoşuma gitti sağolsun) yakışacak güzel bi granajla çok şekil bi makine olacağına inandım.

McWarnaly
12 Kasım 2010, 20:35
Dostum bende 2001 R6 var simdiye kadar yag musiri problemi ckardi ve su anda da motordan tikirtilar geliyor.ciddi bisey degil sanirim.bu sekilde kullanyorum memlekette 200 euroya yeni gibi yaparlar sanirim.ama performans ve yakit konusunda son derece memnunum motorumdan,satiliga cikardim cunku burda hergun yagmur yagiyor 1 senedir 1600 km yapmisim ancak anla artik.Bir araba almayi dusunuyirum.su anki piyasasi 3000 euro civari.eger satamazsam nisan ayinda memlekte goturup bi guzle yaptiricam ve binmeye devam edicem

beretta_06
13 Kasım 2010, 11:09
valla arkadaşım ne biliyim şaşırdım diğer ödemelerim olmasa 12 gibi bi fiyatla güzel bişey alıcam ama dedimya 3 sene zor sabredebildim ve yeniden başlayacağım.ama racıng uymuyo resen şans işi.iyi bi makine bulsam bu kezde çekıarabileceği sıkıntılar var çünki geçmişini ve kullanıcısını tanımıyo bilmiyosun.4 silindir naked şuan yatıyo aklıma hiç değilse racınk kadar üzelen bi motor değil.benzer sesi ve performansıda alacağımı sanıyorum onları araştırcam artık napalım..seneyede yüksek bi racıngle değiştiririm.

Birkannn
13 Kasım 2010, 12:00
sana bide şöle bi ilan buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-fz6-fazer-fz6-fazer-2003-model-cok-temiz-takas-olur-34109226/detay

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:39 ----------

birde suna bak istersen http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-600-f-necat-motordan-2006-model-600-f-31681106/detay

2.ilan iyi görünüyor ben beğendim şahsen motor ben temizim diyor resmen.
Ama bakmak lazım tabi

sultanahmet
13 Kasım 2010, 14:03
Merhaba arkadaşım. 2005 model GSX-F 600 sahibiyim ve kuzenimin olan CBR 600 F' i 3 hafta kullandım. Bana göre; rahatlık açısından hem sürücü hem artçı için GSX, CBR' den önde geliyor. Ancak aralarında hissedilir derecede performans farkı var, yani CBR üstün. GSX-F' in karbüratörlü olması, yağ soğutmalı olması başına açılması muhtemel sıkıntıları minimuma indiriyor. Ben iki senedir kullanıyorum, yağ değişimi ve rutin kontrol/bakımları dışında hiçbir masrafı olmadı. Ama bu demek değil ki CBR' başına dert açar. Bunun yanında sürekli motosiklet değiştiren biriysen GSX-F' i tercih etmemeni öneririm, zira hareketli bir piyasası yok. CBR ise tam tersi.
Ayrıca; sitemiz fahri teknik danışmanlarından :) Gökhan(GKN)' ın yine başka bir arkadaşın GSX-F ile ilgili sorularına istinaden yazdıklarını aşağıya aynen yazıyorum.
Umarım yardımcı olmuşumdur. :wiinkk:

Yağ soğutmalı 600 lük makina bandittede kullanılıyor.. İnanılmaz kaliteli bir üretimin eseri kayda geçen tek sorunu 100.000 in üzerinde piston eteklerinden geçel küçük çıkırtılar.. Makina ortadan egzantrikli olduğu için ne palleti ne kam milinin dişlisini aşınıdrıyor nede çabuk uzatıyor zinciri..
Sübapları şimli değil ayarlı piyano dediğimiz sistem, git bi ustaya ayarların 3,5 kuruşa miss gibi. Şarj dinamosu koymuş gavur makinaya, aküü sök vurdur devam et
Tabi akünün ömrüde uzun şarj sistemininde..
Yağ soğutmalı makina hararette kesinlikle bayılmıyor, aksine ısındıkça gaz yemeye başlıyor, önemli ola yağ konusu, yağını eksik etmiyeceksin sana bu kadar az masraf çıkaran bir motora en büyük masrafın yağ olucak. Kaliteli yağ alıcaksın max 4.000 de atıcaksın..
5.30 zincir koymuşlar 600 lük makinaya, aşırı sağlam kaçmış zaten, güzel bakarsan ortalama bi zinciri bol bol teker le beraber 10.000 de bir gerersin, yani bi zindiri 60.000 üzerinde çok rahat kullanabilirsin..
Motor yatmış demişsin, olsun benim motorum kimbilir benden önce kaç kez yattı, bendeyken de bi kere ters döndü, ama bak pırıl pırıl.;

Adam gibi ustaya verirseler adam gibi boyanırsa ve tamir edilirse gayet güzel olur.

Önemli olan makinanın maşalarına, şasesine, gidon bağlantılarına, kafa demirine, bloklarına bi zarar gelmemesi..

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/74834-gsx-600-f-hakkinda-bilgi-istiyorum.html#ixzz159uKRK00

beretta_06
13 Kasım 2010, 14:17
süpersin kardeş tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:13 ----------

bu bilgiler biraz daha aydınlattı beni.

sultanahmet
13 Kasım 2010, 15:14
Rica ederim. :cat:

zaferkarizma
13 Kasım 2010, 16:56
süpersin kardeş tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:13 ----------

bu bilgiler biraz daha aydınlattı beni.

yani sonuçta kararın nedir ?

beretta_06
14 Kasım 2010, 11:04
şayet bulursam sizlere danışmak kaydıyla düşük km li gsx600f. buamazsam tavsiye edilen bi naked.