PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haliç Köprüsü'nde motosiklet alev aldı

AydoganX
12 Kasım 2010, 10:48
DHA - 12.11.2010
Haliç Köprüsü'nde otomobilin çarptığı motosiklet bir anda alev alarak yandı. Yaralanan motosiklet sürücüsü, ambulansa konulurken çevredekilere bir gün önce aldığı motosikletin tamamen yanıp yanmadığını sordu.

Kaza, Eyüp Haliç Köprüsü üstünde saat 02.00 sıralarında Topkapı istikametinde meydana geldi. Bir gün önce aldığı motosikletle Okmeydanı'ndan topkapı istikametine giden Coşkun Sarıtaş, Haliç Köprüsü üstüne geldi. Görgü tanılarının iddiasına göre 57 AL 285 plakalı otomobiliyle Murat Özan aşırı hızla köprüye girdikten sonra direksiyon hakimiyeti kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil Sarıtaş'ın motosikletine hızla çarptı. Motorsiklet sürücüsü Çoşkun Sarıtaş, çarpmanın etkisiyle yola savruldu.

YENİ ALDIĞI MOTORSİKLET ALEV ALEV YANDI
Sürüklendikten sonra 50 metre ileride duran motosiklet bir anda alev aldı. Coşkun Sarıtaş kaskı sayesinde hafif sıyrıklarla kurtulurken, bir gün önce alınan motorsiklet alev topuna döndü.

Kazayı gören vatandaşlar hemen sağlık ekiplerine ve itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekipleri yanan motosikleti kısa sürede söndürdü. Kaza sonrası köprü korkuluklarına dayanmış, motorsikletinin yanmasını seyreden Sarıtaş, basın mensuplarının kaza ile ilgili sorularına "Arkadan geldi, bana çarptı" dedi.

Çekiciye konulan otomobilinde bulunan kişisel eşyaları ve udunu alan Murat Özan'ın sakin tavırları dikkat çekti. Otomobilde büyük hasar meydana gelirken, sürücü Özan kazayı yara almadan atlattı. Yaralı hafif yaralı Sarıtaş ambulansta ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Bir süre trafiğe kapalı kalan yol, araçların kaldırılması ve yolun yıkanmasının ardından tekrar ulaşıma açıldı. Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/01.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/02.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/03.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/04.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/05.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/06.jpg

http://i591.photobucket.com/albums/ss360/AydoganX/MTGenel/07.jpg

hulisi41
12 Kasım 2010, 10:54
alacan onun udunu verecen odunu yermisin yemezmisin yok kardeşim insanlık ölmüş hele bizleri hice sayanlar allaha havale ediyorum cunku kavga etmekten yoruldum :pr:

aggressive
12 Kasım 2010, 11:18
Allah beterinden saklasın motorcu arkadaşa şükür birşey olmamış

otomobil kullanana bişey olsaydı hiç üzülmezdim,aşırı hız ve kendine güveni olan otomobil kullanıcılarına gıcık oluyorum.

Türkiye yollarını yarış pisti sanıyorlar kenid çocuklarının yaya vaziyette yola çıkabileceğini yada motorla trafikte olabileceklerini düşünerek araç kullansalar kaza maza olmaz bu memlekette

hattat_hasan
12 Kasım 2010, 11:24
adamın rahatlığı çok belli oluyor eli cebinde keyfide yerinde :pr:
insan bi hata yaptı hızlı girdi çarptı git yaralının başında dur, varya dilime geleni söyleyebilsem keşke...

sivernson
12 Kasım 2010, 11:40
dün gebze girişinde otogara yönelen viraja girerken bir treyler gelip yanıma sokuldu. korna bastım neettim tınlamadı. bende el kol hareketi yapıp arkasından bağırdım.çüünkü neredeyse arka dingillerine yem oluyordum.kaçacak sağda yol yoktu.benim öyle yaptıgımı gören sürücü sağa dogru yanaşmaya başladı.bende kendimi hazırlayıp onun yanına sokulyordum ki durmak için,ileride çatallaşan yolun tam girişinde trafik polisi olayı gördü.tıra laf söyleyeceğini düşünürken bana ikaz verdi.ne adamı indirip hırpalayabildim nede sinirimi yumuşatabildim.

HercuL
12 Kasım 2010, 11:42
motosiklet herzaman alınır ona birşey olmamış önemli olan o geçmiş olsun.

boyraz
12 Kasım 2010, 11:47
alacan onun udunu verecen odunu yermisin yemezmisin yok kardeşim insanlık ölmüş hele bizleri hice sayanlar allaha havale ediyorum cunku kavga etmekten yoruldum :pr:

Sevimsiz bir konu olmasana rağmen bu yoruma çok güldüm.

Allahtan motosikletli arkadaş fazla hasar almamış, geçmiş olsun.

mehmet tufan
12 Kasım 2010, 11:59
istanbul yaşanmaz yer oldu be kardeşim. yazık günah değilmi çocuğa. durduk yere.
hayret birşey ya.

jönysf
12 Kasım 2010, 12:19
Büyük geçmiş olsun.

Baelmoth
12 Kasım 2010, 12:22
Çok üzüldüm be adam ambulasa götürülürken motorum tamamen yandı mı demiş. Neyse ki adama bişey olmamış. Bu arada haberlerde "kaskı sayesinde" vurgusu yapılması güzel. Eskiden pek rastlamıyordum bu ibareye.

Key-x
12 Kasım 2010, 12:26
Ben dün akşam bir karar verdim; artık trafiğe boş çıkmıycam.
Birazda onlar düşünsün ''ben ne yaptım'' diye.

ramizan83
12 Kasım 2010, 12:30
gecmışler olsun demekten başka soz yok

tekintekin
12 Kasım 2010, 12:35
Motosiklet sürücüsü kardeşimize fazla bir hasar olmaması ve canının sağ olması sevindirici,mal gene yerine gelir ,Allah korumuş .....Geçmiş olsun.

Sultans
12 Kasım 2010, 12:44
çok geçmiş olsun...

unforgiven85
12 Kasım 2010, 13:00
Trafiğe boş çıkmayacağımdan kasıt nedir acaba?

Key-x
12 Kasım 2010, 13:15
Trafiğe boş çıkmayacağımdan kasıt nedir acaba?

Yasal olarak taşıyabileceğim en uygun alet edevat.
Yokuş aşşağı iniyorsun adam sağ şeritten üstüne kırıyor direksiyonu (önüne değil ÜSTÜNE) Sen ne yaptığını sanıyorsun canımı mı alıcan? diyorum ''Yoaauuv ne var sola kay sende diyor. Çok dikkatli kullanıyorum 4 aydır trafikteyim en ufak bir vukaat yaşamadım. Ama resmen paranoyaklık derecesinde dikkatli kullanıyorum. Yoksa şimdiye kadar motor da kalmazdı ben de. Olaya geri dönüyorum. Abi lütfen biraz daha dikkat diyorum. Efendi konuşuyoruz diye lenli lunlu cevap vermeye kalkıyo. Baktım ki adamın arabasına Vuruyorum. Sonra düşündüm sinirlenmekte haklıyım adam hem dikkatsiz hem umursamaz hem hanzo vs... Bunlardan iki tanesini delsen haberlerde çıksa hiç fena olmaz gibi...
Onlar düşünsünler birazda biz ne yaptık yada bundan sonra ne yapmalıyız.

umtglsr
12 Kasım 2010, 14:26
motorun haline bakya..

aya
12 Kasım 2010, 14:44
Yasal olarak taşıyabileceğim en uygun alet edevat.

Onlar düşünsünler birazda biz ne yaptık yada bundan sonra ne yapmalıyız.

işte biz bunun için "kask zorunlu, kasksız çıkmayın" diyoruz. yasal olarak taşıyabileceğin en uygun alet edevat "kask"tır. üstelik "ben vurmadım, adam üstüme gelip kaskıma kafa attı" diye savunma bile yapabilirsin ki, görgü tanıkları yoksa gayet de yenebilir bir savunmadır...

Key-x
12 Kasım 2010, 14:59
işte biz bunun için "kask zorunlu, kasksız çıkmayın" diyoruz. yasal olarak taşıyabileceğin en uygun alet edevat "kask"tır. üstelik "ben vurmadım, adam üstüme gelip kaskıma kafa attı" diye savunma bile yapabilirsin ki, görgü tanıkları yoksa gayet de yenebilir bir savunmadır...

Kask gayet iyi dediğiniz gibi faydasını görüyorum.
Belki biraz şiddet yanlısı gibi gözükebilirim fakat inanınki adam canımı hiçe sayıyor adama kibarca ikazda bulunuyorum tam aksi bir tepki alıyorum. Sonrası malum...
4 ayda 3800 km si şehirlerarası olmak üzere 5000 km yol yaptım.
Uzun yolda şehir dışında sorun yok herkes saygılı fakat istanbul trafiği ve hatta sokak araları insanı çileden çıkarıyor :(
Bence biraz daha sert durmakta fayda var.
Bu benim fikrim eleştiri ve önerilere açığım..

Emrah.ark
12 Kasım 2010, 15:09
İşte böyleleri yüzünden motordan soğuyorum..

Çevredekilerin söylemesi şu, sen istediğin kadar dikkat et..Dangalağın biri gider içer içer,geçer arabanın direksyonuna...
ee sonuç ne oldu..Köprüye hızlı girdi motosiklete arkadan çarptı..O adamın günahı ne be Allahın belası..Hadi ufak sıyrıklarla atlatmadıda karşıdan gelen aracın altına girdi..
Allah rahmet eylesin..Yakınlarına baş sağlığı dilerim vs vs..İyide ne gerek var..
Onun evde eşi, çoluğu çocuğu,anası,babası beklemiyo mu..Aklım almıyo artık benim:pr:

Ya allah aşkına bizim canımız bu kadar ucuzmu:silent:
Bu kazadaki adama bak udunu almış..Dünya şeyimdemi hesabına takılıyo..
Bu haberleri okudukça kafayı yememek elde değil..

Artık söylemek dahi üzüyo beni ama yaralı arkadaşımıza geçmiş olsun..Otomobil sürücüsünün Allah belasını versin.

nezih77
12 Kasım 2010, 15:43
cana gelecek mala gelsin demekten başka bi teselli yok benimde başıma buna benzer bi olay geldi 15.10.2010 tarihinde akşam saat 17:00 sularında ankara gmk bulvarı 137 numara önünde çok kötü bir kaza geçirdim
en sağ şeritte ilerlerken yolun sağında bir kişinin taksi çağırmak için parmağını kaldırması sonucu solumdan geçen bir taksi hiç bir sinyal vermeden önümü kesecek şekilde aniden durdu taksiye orta kapısından hafif vurarak yolun sağ tarafına savruldum ve trafik levhasına göğüs ve kalça bölümümü çarptım çarptığım levha kaldırım taşıyla birlikte sökülerek taksiyi çağıran kişiye çarpmış olay yerinde ayakta teadavi edilerek evine gitmiş arkamdaki artçı arkadaşımın sadece ayağında bir kırığı vardı oda alçıya alınarak evine gönderildi ben ise maalesef yapılan ilk tomografi sonuçlarında şiddetli iç kanama ve kaval kemiğimden dışarı çıkan kemik yüzünden aşırı derecede kan kaybetmiştim bilincim yarı kapalı olarak numune acile kaldırıldım kalça kemiğimde hiç sağlam kemik kalmamış 20 cm kadar bi platin takıldı kaval kemiğimde ise 5 tane parçalı kırık olduğu için dizkapağımdan ayak bileğime kadar platin konuldu ayak tarak kemiğimde ise 4 tane kırık tespit edildi 5 günlük ölüm kalım savaşı sonucunda 10 ünite kan nakli oldu iç kanama kesildiği anda ameliyata hazır hale gelmiştim ayın 21inde sabah 8:30 da ameliyata alındım saat 13:30 da çıktım 5 saatlik ameliyatın sonucunda odama alındım ve 1 aydır yatalak durumdayım ve büyük ihtimallede sakat kalacağım neden sadece kendini bilmez biri yüzünden onun için arkadaşlar lütfen koruma ekipmanlarınızı takmadan trafiğe çıkmayın ortalık hanzo kaynıyor

Ramazan Can
12 Kasım 2010, 16:44
Motorcu kardeşimize geçmiş olsun....

ozrace
12 Kasım 2010, 16:54
ben motorumu sattım araba aldım bırakın motosikleti görmemeyi artık arabaları bile tınlamıyolarki......
arkadaşa üzüldüm büyük geçmiş geçmiş olsun.
umarım motosiklet ini karşılar sigorta.hevesi kursağında kalmış....

hondam
12 Kasım 2010, 23:28
Ben dün akşam bir karar verdim; artık trafiğe boş çıkmıycam.
Birazda onlar düşünsün ''ben ne yaptım'' diye.

Valla makına fena yanmıs yazık gecmıs olsun arkadas a.

En kolay alet 40,50 cm zincir, bır ucuna 22 mm somun kaynat gıdon a dola, ınce bır ıp ıle ıkı ucunu bır bırıne bagla, anıi bır durumda cek ver ayarı sonra :cherry: ben artık yapmıyorum sonra ınsanın bası belaya gırıyo oldumu kaldımı falan dıkkat et.

my91
12 Kasım 2010, 23:58
Hevesi kursağında kalmış arkadaşımızın malesef. Neyseki önemli bi sorunu yok arkadaşımızın..

cana gelecek mala gelsin demekten başka bi teselli yok benimde başıma buna benzer bi olay geldi 15.10.2010 tarihinde akşam saat 17:00 sularında ankara gmk bulvarı 137 numara önünde çok kötü bir kaza geçirdim
en sağ şeritte ilerlerken yolun sağında bir kişinin taksi çağırmak için parmağını kaldırması sonucu solumdan geçen bir taksi hiç bir sinyal vermeden önümü kesecek şekilde aniden durdu taksiye orta kapısından hafif vurarak yolun sağ tarafına savruldum ve trafik levhasına göğüs ve kalça bölümümü çarptım çarptığım levha kaldırım taşıyla birlikte sökülerek taksiyi çağıran kişiye çarpmış olay yerinde ayakta teadavi edilerek evine gitmiş arkamdaki artçı arkadaşımın sadece ayağında bir kırığı vardı oda alçıya alınarak evine gönderildi ben ise maalesef yapılan ilk tomografi sonuçlarında şiddetli iç kanama ve kaval kemiğimden dışarı çıkan kemik yüzünden aşırı derecede kan kaybetmiştim bilincim yarı kapalı olarak numune acile kaldırıldım kalça kemiğimde hiç sağlam kemik kalmamış 20 cm kadar bi platin takıldı kaval kemiğimde ise 5 tane parçalı kırık olduğu için dizkapağımdan ayak bileğime kadar platin konuldu ayak tarak kemiğimde ise 4 tane kırık tespit edildi 5 günlük ölüm kalım savaşı sonucunda 10 ünite kan nakli oldu iç kanama kesildiği anda ameliyata hazır hale gelmiştim ayın 21inde sabah 8:30 da ameliyata alındım saat 13:30 da çıktım 5 saatlik ameliyatın sonucunda odama alındım ve 1 aydır yatalak durumdayım ve büyük ihtimallede sakat kalacağım neden sadece kendini bilmez biri yüzünden onun için arkadaşlar lütfen koruma ekipmanlarınızı takmadan trafiğe çıkmayın ortalık hanzo kaynıyor

Çok geçmiş olsun.. Gerçekten üzücü bir durum. Kendini bilmezin teki yüzünden.. Adam öldürmeye teşebbüs yaa bu.. Cezasını çeker umarım o da.. Umarım siz de sağlığınıza kavuşursunuz..

shadow_1905
13 Kasım 2010, 00:10
geçmiş olsun üzüldüm durumuna, yeterli koruman yok muydu?

hondam
13 Kasım 2010, 01:24

Arkadasım buyuk gecmıs olsun. Yenı okudum ne denılebılırkı ınsaalah eskı saglıgına kavusursun kı ALLAH ın ıznı ıle bence eskısındende saglıklı olursun. Tekrar gecmıs olsun kendıne ıyı bak..