PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz yerimde olsaydınız ???

unforgiven85
12 Kasım 2010, 01:56
Çocukluk hayalimdi siyah bir chopper... Ne zaman bir gürüldeyen bir egzoz sesi duysam tüylerim çekilir, bir gün böyle bir makinanın üzerinde olma hevesini taşırdım... Artık üniversiteye geldiğimde dişimden tırnağımdan arttırdıklarımla siyah, egzozu gürüldeyen demir atımı, neredeyse sülaleme sırt çevirip, satın alabildim...Kız arkadaşımın dışında beni bu hayalimde destekleyen kimsecikler yoktu...
Demir atı aldıktan 3 gün sonra milli oldum :D Ayağı açık bıraktığım için dönüşte yere kapaklandım... Hiiiiç önemsemedim bu düşüşü... Hatta sevindim bile... 10 gün sonra okula girerken müthiş bir hata yapıp, ters şeride sapıp, aniden önüme bir araba çıkmasıyla yine kendimi yerde buldum... Kızmayın derse yetişmeye çalışıyordum. Zaten bu sebepten kendime çoook kızdım ben...Şansım varmış ki hep ufak tefek sıyrıklarla atlattım ama motorum o kadar şanslı değildi.10 günün içinde bir çok tamirci gördü zavallım. Yine de mutlu hissediyordum kendimi... Yalnız ters giden bir şeyler vardı. Gerçekten trafikte yok sayılıyordum. Üstelik makinamın hacmi diğerlerine nazaran yüklü olmasına rağmen kimse beni fark etmiyordu ya da etmek istemiyordu. Yeri geldi çata çat kavga ettim 4 teker üstünde kendini bir şey sananlarla... Fakat bugün biraz daha farklıydı. Bile bile, gözlerimin içine baka baka, yan yoldan çıkan ve kendini insan zanneden bir yaratık patinaj çeke yola fırlattı altındaki beyaz "Şahin" marka arabayı... Halbuki ben insan zannetmiştim onu ve yolumu kesip beni tehlikeye düşüreceğini düşünmemiştim. Dedim ya yok sayılıyorum diye... İşte beyaz arabaya vurmamak için var kuvvetimle frenlere dengeli bastıysam da devrilmeye engel olamadım...Sürüklendik demir atımla... Bu sefer onda bir şey yoktu ama ben kıvranıyordum acıdan... Kırık çıkık yok ama artık tedirginim... Rüyalarımda bile kaza yaptığımı görüyorum. 20 gün içinde 3 düşüş ve sıyrıklar acaba bana bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor? Son vakadan sonra kız arkadaşımda artık destekçim değil.

Ne dersiniz çocukluk hayallerime zincir mi vurmalıyım? Demir atımla vedalaşma zamanı mı?

!Lk£®
12 Kasım 2010, 02:00
çok ama çok üzüldüm sizin adınıza inanın :( burda biraz dikkat giriyor işin içine.
ne olursa olsun üstüne gitmeniz benim tavsitem.
ful ekipmanla tabiki :cat:
keyifli sürüşler dilerim:rendeer:

kashmar54
12 Kasım 2010, 02:01
Ne dersiniz çocukluk hayallerime zincir mi vurmalıyım? Demir atımla vedalaşma zamanı mı?

aynen :cat:

concorde787
12 Kasım 2010, 02:04
biraz ara ver binmeyi çok istesen bile binme . ve şunu unutma trafikte asla ben haklıydım diye bir şey yoktur. tamam sen haklı olabilirsin ,yeşil sana yanmış olabilir ,yada yol kesinlikle senindir . hangisi ise ... önünü güvenli görmediğin hiç bir yere gaz açma. bunları yap .sonra motordan daha çok zevk aldığını göreceksin..

didonatos
12 Kasım 2010, 02:09
biraz ara ver binmeyi çok istesen bile binme . ve şunu unutma trafikte asla ben haklıydım diye bir şey yoktur. tamam sen haklı olabilirsin ,yeşil sana yanmış olabilir ,yada yol kesinlikle senindir . hangisi ise ... önünü güvenli görmediğin hiç bir yere gaz açma. bunları yap .sonra motordan daha çok zevk aldığını göreceksin..

kesinlikle katılıyorum arkadasa...kendine sor aslında bu soruyu dogru cevap sende !

Isaac
12 Kasım 2010, 02:30
Galiba dişinden tırnağından artırıp ufak birikiminle motorunu almışsın ama korumalara bütçen kalmamış. Bence biraz bırak. Dinlen...

Korumalarını da alacak kadar para biriktirdikten sonra al korumalarını öyle çık motorunun üstüne.

20 günde 3 kaza... Tamam sürücüler suçlu. Ama sen de hiç mi suç yok?

Sürüş stilini geliştirmek için de çalış. Git boş bir alana, slalom çalış. Hızlan aniden fren yap ama hep korumaların üstünde olsun. Motorunu ve kendini tanıyana kadar devam et. Tanıdıktan sonra da asla ne kendinin ne de motorunun sınırlarını aşma.

Eğer bunları yapmadan tekrar bineceksen demir ata, bir kez daha düşün derim.

mehmet tufan
12 Kasım 2010, 02:53
ah benim bahtsız kardeşim, böyle güzel hissiyatlarını bizimle paylaştığın için öncelikle teşekkür ederim, aynı hissiyattan muzdarip olduğumuzu ve henüz 3 aylık motorcu olduğumu (motorcu mu deniliyor bilmiyorum) belirterek bir iki söz söylemek geldi içimden.. motor işi risk işi güzel kardeşim, bende hayallerimin peşinden gidip tabi maddi sıkıntılarda eklenince bir 250 cc chopper a binmeye başladım.. bu işin ilk kuralı kendini değil etrafını kontrol etmekle başlıyor.. insanlarda saygı yok.. buna adından nasıl eminsen öyle emin olmalısın, kaskın kadanda ve montun üzerinde ise öncelikle demir atını nasıl sakinleştireceğini ve etrafını kontrol edip nasıl darbe almayacağını alıştırmalar yardımı ile aşmalısın.. ne kadar zor anlarda kalırsan kal hayallerinden vazgeçme derim kendi adıma.. eğer hayallerine gem vurursan birşeylerin eksikliğini hep çekersin.. şöyle düşün.. kız kardeşinle bir tarlada yürüyorsun ve onu bilimum bütün zararlardan korumalısın.. nasıl gözlerini 4 değil 8 açıyorsan trafiktede öyle olmalısın malesef.. hani ben çok biliyorum araanın önünü kesip uyardığımı yeri gelip aşşa inip kapısına tekme attığımı.. bunlar çözüm değil malesef.. önce kendini (canını) koru, sonra motorunu düşünürsün.. etraftaki insanlar malesef hayvanoğlu hayvan.. (4 teker canavarları) aziz nesin nede güzel demiş bu milletin bilmem kaçı bilmem nedir diye.. hiç aklından çıkarma, önce etrafını kolla acele etmeden sür.. altındaki bir canavar olsa bile gaza basarken yerin ıslaklığından havadaki nem'e kaskının buharına kadar emin olmalısın..

sürç'ü lisan eylediysem affola.. kazasız sürüşler diler saygılar sunarım...

kckr
12 Kasım 2010, 03:01
Olayın bence motorsiklet ile hiçbir alakası yok. Aynı durumlara motorsikletiniz ile değilde arabanız ile düştüğünüzü düşünün. Eğer rahatlıkla araba kullanmayı da bırakırdım diyebiliyorsanız, demekki trafik ile ilgili bir sorununuz var. Ama yok canım ya araba farklı motor farklı diye düşünüyorsanız sorun motorsiklete karşı olan tedirginliğinizden kaynaklı. Sorunu anlamadan çözümü bulamazsınız.

Tabiki bunlar benim şahsi fikirlerimdir. Kimseyi bağlamaz.
Saygılarımla.

gorkemuls
12 Kasım 2010, 03:42
Yaklaşık 8 senelik motor kullanıcısıyım.. Şuanda 6. motorumu kullanıyorumi yaşımda genç henüz 24 yaşındayım. Ama hiç bir zaman bir yere yetişmek için gaza bastığım olmamıştır. Motorumda okulada gidiyorum. Okulum okan üniversitesi, yani bileniniz varsa formula 1 in yanında. Bostancıdan çıkıp yaklaşık 40 km gidiyorum ama herzaman hızım sabittir. Sınava bile geç kalsam benim canımdan sağlığımdan önemli değildir. Ayrıca burada benden daha tecrübeli abilerim, büyüklerim var. Onlarda bu konuda bana hak verecektir. Senin yapman gereken şey Güvenli sürüş eğitimi almalısın. Ani durumlarda, yanlış tepkiler vermenden kaynaklanan sorunlar bunlar. Ve tabiki tecrübesizlikte var. (Ayaklığı açık unutman, frenlere birden asılman, ters yöne girmen, tehlikeyi önceden farkedememen gibi...) Bence dediklerimi yap sonra eminim kendine güvenin gelicektir.

remzi_39
12 Kasım 2010, 03:53
Halbuki ben insan zannetmiştim onu ve yolumu kesip beni tehlikeye düşüreceğini düşünmemiştim.

Düsüneceksin..
Cok cok daha kötü ihtimalleri düsüneceksin...
Önünde giden araci birak, önünde giden 3. araci düsüneceksin acaba ne yapicak diye..
Gözünü 4 acicaksin...
Yoksa yasama sansin azaliz.. :pr:

Sahi bu arada..
Gecmis olsun.. :rendeer:

otopsici
12 Kasım 2010, 07:06
Çocukluk hayalimdi siyah bir chopper... Ne zaman bir gürüldeyen bir egzoz sesi duysam tüylerim çekilir, bir gün böyle bir makinanın üzerinde olma hevesini taşırdım... Artık üniversiteye geldiğimde dişimden tırnağımdan arttırdıklarımla siyah, egzozu gürüldeyen demir atımı, neredeyse sülaleme sırt çevirip, satın alabildim...Kız arkadaşımın dışında beni bu hayalimde destekleyen kimsecikler yoktu...
Demir atı aldıktan 3 gün sonra milli oldum :D Ayağı açık bıraktığım için dönüşte yere kapaklandım... Hiiiiç önemsemedim bu düşüşü... Hatta sevindim bile... 10 gün sonra okula girerken müthiş bir hata yapıp, ters şeride sapıp, aniden önüme bir araba çıkmasıyla yine kendimi yerde buldum... Kızmayın derse yetişmeye çalışıyordum. Zaten bu sebepten kendime çoook kızdım ben...Şansım varmış ki hep ufak tefek sıyrıklarla atlattım ama motorum o kadar şanslı değildi.10 günün içinde bir çok tamirci gördü zavallım. Yine de mutlu hissediyordum kendimi... Yalnız ters giden bir şeyler vardı. Gerçekten trafikte yok sayılıyordum. Üstelik makinamın hacmi diğerlerine nazaran yüklü olmasına rağmen kimse beni fark etmiyordu ya da etmek istemiyordu. Yeri geldi çata çat kavga ettim 4 teker üstünde kendini bir şey sananlarla... Fakat bugün biraz daha farklıydı. Bile bile, gözlerimin içine baka baka, yan yoldan çıkan ve kendini insan zanneden bir yaratık patinaj çeke yola fırlattı altındaki beyaz "Şahin" marka arabayı... Halbuki ben insan zannetmiştim onu ve yolumu kesip beni tehlikeye düşüreceğini düşünmemiştim. Dedim ya yok sayılıyorum diye... İşte beyaz arabaya vurmamak için var kuvvetimle frenlere dengeli bastıysam da devrilmeye engel olamadım...Sürüklendik demir atımla... Bu sefer onda bir şey yoktu ama ben kıvranıyordum acıdan... Kırık çıkık yok ama artık tedirginim... Rüyalarımda bile kaza yaptığımı görüyorum. 20 gün içinde 3 düşüş ve sıyrıklar acaba bana bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor? Son vakadan sonra kız arkadaşımda artık destekçim değil.

daha 20 günlük motorcusun ve trafiğe çıkmışsın
motorun hiç bir tepkisini öğrenmeden nasıl frenlenir bilmeden
kesinlikle motordan vazgeçme
ama bu sene vazgeç yaz aylarında başla tekrar binmeye
3 kazanın üçüde senin suçun diğer araçların hiç bir suçu yok
bunları üstüne basa basa söylüyorum
her zaman her tehlikeyi bilmek zorundasın
o şahinin önüne atlayacağını bilecesin ve ona göre hızını düşüreceksin
bu hareketle zaman içinde sende motor refleksi olacak
ondan sonra neredeyse bütün ömrünü hiç kazasız atlatırsın

Baelmoth
12 Kasım 2010, 09:20
Babam trafikte biraz paranoyak olacaksın der. Heran, herkesten, herşeyi, yapmasını bekleyeceksin ki hiçbirşeye hazırlıksız yakalanmayasın. Bir de arkadaşlar 20 günlük sürücüyken trafiğe çıkmanı eleştirmişler. Biraz haklılar ama çıkmadan da öğrenilmiyor. Ben de bir aydır sürüyorum ama motorun ıslak zeminde ön tekeri ne zaman kayar, arka ne zaman kayar, aynı şekilde kuru asfaltta, toprak zeminde falan nasıl, ne zaman kayar, dönerken gazı ne kadar açarsan arkasını atar v.s hepsini denedim de çıktım.
Bunu da öneririm motorunu tanıman açısından.

Son olarak insanalar gözünün içine baka baka önüne atlayabiliyorlar hatta sanki sırf senin önüne atlamak için oradalar. Malesef hep böyle bu :) Toplu geçmiş kardeşim, en kötü kazan böyle olsun.

McWarnaly
12 Kasım 2010, 10:25
Kardes bence hayallerine asla veda etme derim.Bende ilk motorumu aldigimda senin gibi ydim gerci bu kadar ciddi kazalar yapmadim ama.sana tavsiyem su.HER ZAMAN AKLINDA OLSUN.Ne olursa olsun ne kadar gec kalmissan kal asla acele etme ne kadar acele edersen et 5 en fazla 5 dakika kazanirsin,motosiklet ustunde iken dikkatni sadece ona ve trafige ver baska seyler dusunme.Dediklerimi yap ise yaradigini goreceksin.Ve her araci olasi kaza tehlikesi olarak dusun.Ben ogle yapiyorum,sen iyi bir surucu olabilirsin ama karsi taraftaki okuz ise kaza yaparsin.O yuzden her araca dikkat et.Ben mesela onumde bi arac varken ''simdi bu arac birden saga sola savrulsa yada ani fren yapsa ben ona carpmadan nasil dururum,cok mu yakinim'' diye dusunuyorum.belki paranoya deyebilirsiniz ama simdiye kadar sadece ufacik bi kazam var.

Sinan Aksu
12 Kasım 2010, 10:27
Hayir..
Aksine daha cok samimi olma zamani demir atinla..
Ilk evreyi atlatmissin, gözün aydin.
Bundan sonrasi corap sökügü gibi gelir.
Ama sen yinede dikkati elden birakma.

Bu yasadiklarinin hepsi olmasi gereken seyler.
Yani bunda tuhaf bisey yok. Düseceksin, kalkacaksin.. 100 metre gidip tekrar düseceksin yeri gelince..

Hayatin boyunca bu boyle sürmeyecek tabiki.
Elbet bi yerde ayakta durmayida ögreneceksin.
Gavura kizip oruc bozulmaz.
Bir kemik ayni yerden iki kere kirilmaz.

KUVVETMİRA
12 Kasım 2010, 10:28
Siz yerimde olsaydınız ???

emin ol tam da yerindeyiz unforgiven :)

yunus_34
12 Kasım 2010, 10:42
daha önce hiç motosiklet kullanmamışsın ve bu senin ilk motosikletin anlattıgın ve anladığım kadarıyla sen motosiklete şu an tam anlamıyla hükmedemiyorsun yani egitime ihtiyacın var egitim alırsan kendine olan güvenin ve trafikte daha rahat kullanırsın trafik akışını daha iyi etüt edersin ama öncelikle kullandığın motosiklete hakim olman ve ona iyi bir şekilde hükmetmen gerekiyor yoksa en ufak bir dikkatsizlik ve hatan sana kaza ya sebebiyet veriyor yani uzun sözün kısası bu sıkıntılı durumu aşmanın yolu iyi bir egitim gönül isterki bu işin ehli insanlarda egitim al fakat bunu da yapamıyorsan en azından egitim görmüş bir arkadaş bul ve motosikleti kullanırken yaptığın hataları görmende yardımcı olur...

inanck
12 Kasım 2010, 10:48
acemilik ve birkaç kaza ardından böyle bir sorgulamaya girmek bile doğru bir işaret, bu sorgulayıcı tavrını, bu analizlerini yola da uygulamalısın bence :)
kontrolcü davranmış olsan ayaklık açıkken kalkış yapmaz, önünde-arkadanda-yanlarda seni sıkıştırabilecek araçları farkedebilir ve bu kazaları engelleyebilirdin.
nacizane bir yorumla şu olaydan 2 senedir anladığım kadarıyla motora binerken işini çok ciddiye almak lazım. bu takdirde dikkatli bir motosiklet sürücü olmaya alışır ve kazalardan kaçınırsın.
konsantrasyon eksikliği çekiyorsan, dikkatin çabuk dağılıyorsa - toparlayamıyorsan o zaman Allah korusun kaza kaçınılmaz.

nankör
12 Kasım 2010, 11:16
çocukluk hayalimdi siyah bir chopper... Ne zaman bir gürüldeyen bir egzoz sesi duysam tüylerim çekilir, bir gün böyle bir makinanın üzerinde olma hevesini taşırdım... Artık üniversiteye geldiğimde dişimden tırnağımdan arttırdıklarımla siyah, egzozu gürüldeyen demir atımı, neredeyse sülaleme sırt çevirip, satın alabildim...kız arkadaşımın dışında beni bu hayalimde destekleyen kimsecikler yoktu...
Demir atı aldıktan 3 gün sonra milli oldum :d ayağı açık bıraktığım için dönüşte yere kapaklandım... Hiiiiç önemsemedim bu düşüşü... Hatta sevindim bile... 10 gün sonra okula girerken müthiş bir hata yapıp, ters şeride sapıp, aniden önüme bir araba çıkmasıyla yine kendimi yerde buldum... Kızmayın derse yetişmeye çalışıyordum. Zaten bu sebepten kendime çoook kızdım ben...şansım varmış ki hep ufak tefek sıyrıklarla atlattım ama motorum o kadar şanslı değildi.10 günün içinde bir çok tamirci gördü zavallım. Yine de mutlu hissediyordum kendimi... Yalnız ters giden bir şeyler vardı. Gerçekten trafikte yok sayılıyordum. üstelik makinamın hacmi diğerlerine nazaran yüklü olmasına rağmen kimse beni fark etmiyordu ya da etmek istemiyordu. Yeri geldi çata çat kavga ettim 4 teker üstünde kendini bir şey sananlarla... Fakat bugün biraz daha farklıydı. Bile bile, gözlerimin içine baka baka, yan yoldan çıkan ve kendini insan zanneden bir yaratık patinaj çeke yola fırlattı altındaki beyaz "şahin" marka arabayı... Halbuki ben insan zannetmiştim onu ve yolumu kesip beni tehlikeye düşüreceğini düşünmemiştim. Dedim ya yok sayılıyorum diye... Işte beyaz arabaya vurmamak için var kuvvetimle frenlere dengeli bastıysam da devrilmeye engel olamadım...sürüklendik demir atımla... Bu sefer onda bir şey yoktu ama ben kıvranıyordum acıdan... Kırık çıkık yok ama artık tedirginim... Rüyalarımda bile kaza yaptığımı görüyorum. 20 gün içinde 3 düşüş ve sıyrıklar acaba bana bir şeyler mi anlatmaya çalışıyor? Son vakadan sonra kız arkadaşımda artık destekçim değil.

[sıze="2"] ne dersiniz çocukluk hayallerime zincir mi vurmalıyım? Demir atımla vedalaşma zamanı mı?

[/sıze]

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

sedici
12 Kasım 2010, 13:06
öyle hemen pes edilir mi yau hayatta herşey güllük gülistanlık değil, gezmek için kısa mesafelerde kullan ulaşım için kullanma bir süre elin ayağın trafiğe uyumun tepkilerin iyice yerleşsin motora ciddi anlamda hakim olmaya başla, çık turla fırsatın oldukça müsait yerlerde frenlerine iyice alış denge olayına iyice alış, zaten kış geldi ister istemez ara vereceksin bir süre, bak gör düzelecek herşey yavaş yavaş... ben de seninle aynı durumdayım empati kurarak cevap verdim nitekim kendim de söylediklerimi yapıyorum

beretta_06
12 Kasım 2010, 13:07
bütün arkadaşlarımın yorumlarında doğruluk payı var hatta %99.999.999...fakat şu bir gerçekki trafikte asla ve assla dikkate alınmıyoruz ve bu konu birçok proğramda dile getirildi diye hatırlıyorum ama nafile...inanıyorumki bu siteye üye olan birkaç sanatçı,artist,şarkıcı,türkücü abilerim ablalarım vardır.Şu konuyu katıldığınız yada sunduğunuz proğramlarda sağdan soldan birer konu açıp dile getirme imkanınız yokmu??bizim milletimiz reklamı sever.belki izleyenlerin aklına gelirizde can güvenliğimiz artar.Çokmu saçma arkadaslar??

sedici
12 Kasım 2010, 13:10
kavşaklardaki arabalar için yapılabilecek tek yorum ise... "ÇIKMAZ" DEMEYİN... size de çıkabilir!!!

oguzhan6161
12 Kasım 2010, 14:38
ah benim bahtsız kardeşim, böyle güzel hissiyatlarını bizimle paylaştığın için öncelikle teşekkür ederim, aynı hissiyattan muzdarip olduğumuzu ve henüz 3 aylık motorcu olduğumu (motorcu mu deniliyor bilmiyorum) belirterek bir iki söz söylemek geldi içimden.. motor işi risk işi güzel kardeşim, bende hayallerimin peşinden gidip tabi maddi sıkıntılarda eklenince bir 250 cc chopper a binmeye başladım.. bu işin ilk kuralı kendini değil etrafını kontrol etmekle başlıyor.. insanlarda saygı yok.. buna adından nasıl eminsen öyle emin olmalısın, kaskın kadanda ve montun üzerinde ise öncelikle demir atını nasıl sakinleştireceğini ve etrafını kontrol edip nasıl darbe almayacağını alıştırmalar yardımı ile aşmalısın.. ne kadar zor anlarda kalırsan kal hayallerinden vazgeçme derim kendi adıma.. eğer hayallerine gem vurursan birşeylerin eksikliğini hep çekersin.. şöyle düşün.. kız kardeşinle bir tarlada yürüyorsun ve onu bilimum bütün zararlardan korumalısın.. nasıl gözlerini 4 değil 8 açıyorsan trafiktede öyle olmalısın malesef.. hani ben çok biliyorum araanın önünü kesip uyardığımı yeri gelip aşşa inip kapısına tekme attığımı.. bunlar çözüm değil malesef.. önce kendini (canını) koru, sonra motorunu düşünürsün.. etraftaki insanlar malesef hayvanoğlu hayvan.. (4 teker canavarları) aziz nesin nede güzel demiş bu milletin bilmem kaçı bilmem nedir diye.. hiç aklından çıkarma, önce etrafını kolla acele etmeden sür.. altındaki bir canavar olsa bile gaza basarken yerin ıslaklığından havadaki nem'e kaskının buharına kadar emin olmalısın..

sürç'ü lisan eylediysem affola.. kazasız sürüşler diler saygılar sunarım...

arkadaş harika anlatmış tebrik ederim :cat: :rendeer:

unforgiven85
13 Kasım 2010, 12:49
İletimi ciddiye alıp, üstüne üstlük bununla yetinemeyip bir de cevap yazma zahmetinde bulunmuş bütün dostlarıma teşekkür ediyorum... İnanın her mısrayı yudumlayarak okudum... Bir çok ders çıkarıyorum... İnsan başkalarının ağzından kendi hatalarını daha iyi görüyor sanırım...
Şimdilik sadece boş alanlarda uzun süre denge ve fren çalışmayı düşünüyorum... Tabii tam koruma...

oguzhan6161
13 Kasım 2010, 12:59
eğitim şart

okanco
13 Kasım 2010, 13:33
Motosiklet sürücüleri ülkemizde pek önemsemiyor. Bu zor hobiyi güvenilir kılmak için muhakkak gözlerimizi dört açmalıyız. Dikkat etmemiz lazım. Dört teker olmadığından bizi koruyacak bir dış çerçeve yok. Motorda sadece bedenimiz var. Arabalarda hız tehlikeli motosikletlerde daha çok tehlike demek. Araba ile frenlemen seni kurtarabilir. Ama motosikletle frenlemen motorun kontrolden çıkmasına neden olur. Motosiklette daha dikkatli!!!

iptaluyelik02
13 Kasım 2010, 13:38
seviyorsan vazgeçme,
hayatta karşına çıkacak her olumsuzlukta geri çekilmen gerekmiyor.
tecrübe edinmeye çalış,sonunda edindiğin tüm tecrübeye rağmen hala beceremediğini düşünüyorsan işte o zaman doğru kararı verecek zaman gelmiştir.
Hiç kimse motosiklet kullanmaya genetik olarak yatkın olmadığı gibi,en tecrübeli sürücüler bile kaza yapabilir.Düşmek kalkmak motosikletin doğasında vardır,

beretta_06
13 Kasım 2010, 14:20
bencede tebrikler.

otopsici
13 Kasım 2010, 16:26
emin ol tam da yerindeyiz unforgiven :)

abi adamın yerinde ne işin var? çekil adam gelsin kendi yerine:queen:

mr_muzip
15 Kasım 2010, 00:08
çok çok geçmiş olsun tutkudan vazgeçiyorsan bence o tutku değildir.
bence sevdanı bırakma sadece dıkaktını bıraz daha ver bence
tekerın duz gıtsın allah daha beterlerınden korusun

atiturhan
15 Kasım 2010, 01:02
Herseyden önemlisi allah beterinden saklasin ve gecmis olsun. Trafikte oto sürücüleri tarafindan sayinsanmadigimiz bir gercek ve bende ayni dertten müzdaribim. fosforlu yelek bile aldim sirf bu yüzden. Neyseki ben bir nebze daha sanliyim cünkü kücük bi yerde yasiyorum. Büyüksehirlerin trafigi daha baska. Benim nacizhane tavsiyem; biraz daha tecrübe icin kendine zaman ver. Asla bu zevkinden vazgec demiyorum ama trafikte her zaman icin bir saniye öncesini hesap edebilmelisin ve kör noktalari bile her zaman kontrol etmelisin. Velhasil herkesten cok daha uyanik olmalisin.
Bence senin ve demiri atinin sagligi icin demir atini bir süreligine kenara kaldir hergün kullanmaktansa güzel hafta sonlarinda kisa turlar yaparak zevkini tatmin et ve tecrübeni arttir. Bana göre sehirler arasi yollar sehir iclerine göre daha az riskli. Ben sahsen uzun yollarda daha rahat ediyorum.

Tekrardan gecmis olsun...

hondam
15 Kasım 2010, 01:14
Gecmıs olsun arkadasım. Vazgecme, trafık e cıkmadan alıstırmalar yap korumalı kıyafetlerını kullanarak, bu kazalar sende tatlı bırer anı olarak kalsın sonra, keyıflı surusler :)

Haaa sana bu tavsıyelerın yanında bırde sorum var (ehlıyet) ın varmı ?

unforgiven85
15 Kasım 2010, 19:48
Evet tabii ki var ama ehliyet götürmüyor işte motoru... :D
Bu arada sürekli boş arazide fren ve denge çalışmaya devam ediyorum... Sayenizde tekrar güvenim yerine geldi... Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

kingcüneyt
15 Kasım 2010, 20:11
motor sürmek aynı satranç oynamak gibidir
daima bi sonrakini düşünmeniz gerekir.. reflex'sinizinde gelişmesi gerek oda zamanla olur...

hondam
15 Kasım 2010, 20:21
Tamam ışte ehlıyet te var cesaret te var eee ozaman devam duse kalka ogrencez bu ısı pes etmek yok:)