PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Alımında Plaka Değişimi Hakkında...

Doobly
11 Kasım 2010, 18:21
Bursa'da yaşıyorum. Daha önce İstanbul'dan alınmış ve plakası değiştirilmemiş 2.el bir araç alıp, alım-satım sırasında plakayı değiştirmek istiyorum. Satış işlemi Bursa'daki bir noterde gerçekleşecek.

Yeni plakam çıkana kadar üzerinde plaka ile kullanabilecekmiyim?
Yeni plakam nasıl çıkacak bu işler sıkıntılı mı eskisi gibi, yoksa şimdi kolay mı?

:silent:

kurubuz
11 Kasım 2010, 18:23
Alıcının KAYITLI ikametgahı hangi ilde ise plaka o ile çıkar. Ayrıca birşey yapmana gerek yok.

Şeyh Şamil
11 Kasım 2010, 18:27
Aynı gün içinde işini halledersin. Zor değil.. İşini kendin yap, boşyere iş takipçilerine para kaptırma..

Doobly
05 Mayıs 2011, 01:48
Alıcının KAYITLI ikametgahı hangi ilde ise plaka o ile çıkar. Ayrıca birşey yapmana gerek yok.

Plaka otomatik olarak çıkıyor mu ? İkametim olan trafik şubede...

O plakayı alana kadar eski üzerindeki plaka ile kullanabiliyormuyum?

acaymaz
05 Mayıs 2011, 02:03
bu gün bir motor aldım. noter görevlisi bana ruhsatın adresime postalanacağını söyledi ve ayrıca başvurmanıza gerek yok dedi, geçici kullanmam için bir belge verdi

< iLk@yy >
05 Mayıs 2011, 02:10

eski plakayı ruhsatta kayıtlı olan tecil bürosuna teslim etmen gerekir plaka işlemi için. bu plakanın motorunun ile ilgili ilişininin kesildiği bir yazı vermeleri gerekiyor onuda kendi ilindeki noterden satışını gerçekleştirdiğin trafik amirliği bürosuna giderek plaka işlemi başlatıyorsun tekrardan.
biraz uzun hikaye ama zor değil :)

tr100a
05 Mayıs 2011, 02:47
artık işlemler böyle uzun olmuyor plaka değişmesse 70 değişirse 140 tl ödüyorsun plaka başka ile ait olsa bile değiştirmeyebilirsin fakat ruhsatı eve göndermeleri için noterden aldığın belgeyle trafik sigortası yapman lazım yoksa ruhsatı göndermiyorlar noterde verdiğin tel. nosunu arayıp ruhsatını postaneden almanı istiyorlar 5 tl de para ödüyorsun ruhsatı alırken plaka için bir şey diyemeyecem

_pLay_06
05 Mayıs 2011, 05:04

noterde acık adresın dırek tc kımlık numaran uzerınden cıkar ve adresının kayıtlı oldugu yere plaka cıkarılıp tarafına tahsıs edılır cok zor bır ıslem degıl merak etme.