PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletle ölüm şovu Bursa`da iki genç feci şekilde can verdi

salih425
11 Kasım 2010, 18:10
Bursa`da iki genç feci şekilde can verdi
http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=Videolar&Sayfa=Oku&id=1277

Şeyh Şamil
11 Kasım 2010, 18:17
Araçla seyir halindeyken, hızlı bir motosikletin sollaması halinde;
arada mesafe bırakmak ve frene basmakda fayda var demekki.

Kazada ölen motorcu ve bayan arkadaşına Allah rahmet eylesin.

Sinan Er
11 Kasım 2010, 18:19
Yorumsuz..........................

salih425
11 Kasım 2010, 18:20
allah rahmet eylesin :salut:

McWarnaly
11 Kasım 2010, 18:54
Allah rahmet eglesin.ben oldum olasi boyle hareketlerden uzak durmusumdur.ara sira gaza gelidigimde aklima hep boyle talihsiz kazalar geliyor ve hizimi normale dusuruyorum.Gencleri ezen adamda suratli geliyormus heralde duramadigina gore.Motosiklet urucusu suclu ama onlari ezen arac surucusu normal bi hizla geliyor olsaydi belkide su anda genler hayatta olucakti.Bu yuzden trafik kazalarinin %90 i hiz yuzunden oluyor.Bu ispatlanmis bi GERCEK.Lutfen hiz kurallarina uyalim.Takip mesafesini iyi bi sekilde ayarlayalim.

necathan
11 Kasım 2010, 19:01
ailelerine allah sabır versin :salut:

Blackeagletr
11 Kasım 2010, 19:07
Allah ailelerine sabır versin.

otopsici
11 Kasım 2010, 19:14
aga çok üzülüyorum çok bi kıza hava atacam diye hemkızı hem kendini öldürtmek:pr:
allah rahmet eylesin çok üzücü çok

ysn17
11 Kasım 2010, 19:24
Allah rahmet eylesin demekki kaskında görevi bir yere kadar !

Jubaa
11 Kasım 2010, 19:25
16 yasinda 1000likle basliyim mi basligini acan tiplerden buda
arkanda adam varken niye on kaldiriyon be salak herif
kendi hesabini verdin baskasi mi kaldi.

exile
11 Kasım 2010, 19:31
ben hiç üzülmüyorum hatta kızıyorum,
bu tip kazalardan dolayı kız arkadaşım motosiklete binmekte tereddütlü.

Thisfalse
11 Kasım 2010, 19:39
Yakınlarının başları saolsun.Bu bize tekrardan hızın kötü birşey olduğunu hatırlattı.Hız limitlerini aşmıyalım lütfen !

vıceroy
11 Kasım 2010, 20:33
Allah rahmet eylesin. Gereksiz hareketler bunlar. Çarptığı halde kaçan araç sürücüsü kafasını yastığına huzurla koyabilecekse onada söylenecek sözler yetersiz kalır...

okanco
11 Kasım 2010, 21:06
İkisine de Allah rahmet eylesin..

blackhawk
11 Kasım 2010, 21:25
Allah rahmet eylesin ikisinede....Gazetenin biride "kask bile kurtaramadı hayatlarını" demiş....
sanki motorcuları ve motoru kötüler gibi....

Osbourne
11 Kasım 2010, 21:45
Ölenlere yazık olmuş her zamanki gibi..Geride kalan aileleri ise kahrolmuştur..

Genel olarak racing motosikleti olan çoğu motorcuda ön kaldırma (teker yapma) hastalığı mevcut..
Herbiri kendisini MotoGP pilotu sandığından dolayı caddelerde bu tür hareketler yapanlara rastlamak çok mümkün..
Asfaltımız, yollarımız haliyle yarış pisti standardında olmadığından en ufak bir yol bozukluğu, trafikteki diğer araçlar veya acemilik işte bu tür kazalara ve ölen gençlere neden oluyor..

Ben, yukarıda bahsettiğim tipte bir motosiklet sürücüsü olmamama rağmen televizyonlarda çıkan bu tip haberler yüzünden başkaları tarafından serseri motorcu olarak yaftalanıyorum..

Kimsenin buna hakkı yok kardeşim!

bRkq35
11 Kasım 2010, 21:46
Ne gerek vardı showa ?

hondam
11 Kasım 2010, 21:55
ALLAH rahmet eylesın kader ıste kımı yatakta kımı tekerde olucek.

hattat_hasan
11 Kasım 2010, 22:01
Allah rahmet eylesin takip mesafesinden bahsedilmiş göz arda edilen ama trafikte en dikkat edilmesi gereken kural bence... tamam istanbuldada tam olarak uymak mümkün değil ama nerdeyse dip dibe gidiliyor ve sonu zincirleme kazalar...

acayüp
11 Kasım 2010, 22:02
Allah yakınlarına sabır versin.Günahlarını affetsin..

Dikkatimi çekti. Bu haberi veren neredeyse tüm haber programları haber videosun da aralara 300lü rakamlar yazan kadarnları gösteren eklemeler yapmışlar. Yani demek oluyorki motoramı biniyorsun kesin hızlısın. (halkın aklında kalan bu.) Hadi onlar öldülerde kardeşim neden herkesi millete bu şekilde empoze ediyorsunuz. Ne kadar sorumsuz haberciliktir bu ya...
Ayrıca cc farketmeksizin hangi model olursa olsun ölümcüldür bu kadar basit.
Hep derim yere düştüğünüzde üzerinizden hangi kamyonun geçeceği bellimi.
Korumasız dolaşma ! Korumana güvenme! KAfan kotumu kaskın içinde yada dışında pek farketmez .... Koruma kullan fakat güvenipte çoşma !
Sinir bozucu haberler yine

motoseyyah
11 Kasım 2010, 22:10
Her iki kişiyede Allah rahmet eylesin,ailelerine sabır versin....
Her ne kadar yollarda bu gibi şova kaçan hareketleri tasvip etmesekte ölenlerin arkasından ''sokak şovunun sonu böyle olur işte'' gibilerinden yorum yapanlarıda doğru bulmuyorum.

kurubuz
11 Kasım 2010, 22:49
ALLAH rahmet eylesın kader ıste kımı yatakta kımı tekerde olucek.

Demek bıçak sırtı yaşayanlar , korktukları şeyin başkasının başına geldiğini görünce bu yorumu yapıyorlar demek .... Kader falan değil kardeşim , ghost rider tarzı sürüş yapanlar mutlaka trafik kazasında ölecektir , sadece ne zaman ölecekleri belli değildir . Zaman meselesi yani .....

Allah rahmet eylesin....

hondam
11 Kasım 2010, 22:57
Demek bıçak sırtı yaşayanlar , korktukları şeyin başkasının başına geldiğini görünce bu yorumu yapıyorlar demek .... Kader falan değil kardeşim , ghost rider tarzı sürüş yapanlar mutlaka trafik kazasında ölecektir , sadece ne zaman ölecekleri belli değildir . Zaman meselesi yani .....

Allah rahmet eylesin....

İste bende bunu soyluyorum bıcak veya motor sırtı dıyelım nasıl yasarsan oyle olursun korkucak bısey yok nasıl oldugun degıl nasıl YASADIGIN onemlı...

Ramazan Can
11 Kasım 2010, 23:03
allah rahmet eylesin.....

innovacı
11 Kasım 2010, 23:14
Ne gerek vardı showa ?

allah rahmet eylesin çok üzücü bir durum,yalnız şünüda söylemeden geçemeyeceğim trafikte başkalarının hayatını tehlikeye atabilecek kadar gözleri dönmüş insanlara benim içimden motosikletçi demek geçmiyor bu arkadaşlara birşey olmayıpta hatasından dolayı bir yaya ya yada araç sürücüsü ölmüş olsaydı nasıl yorum olacaktı lütfen şimdi bunu yorumlayın FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİZİ LÜTFEN YAZIN

ShowDown
11 Kasım 2010, 23:18
kafasına silah dayayıp sıkan bi adamın arkasından üzülmek pek de mantıklı gelmiyor bana.:pr:

mehmet tufan
11 Kasım 2010, 23:18
üzücü Allah ailelelerine sabır versin.. tamam versin vermesinede tek teker nasıl bir anlayıştır.. bu allahın cezası motor 2 tekerin üzerinde bile ölümcülken hemde asistin varken tek teker ne demek kardeşim.. hadi o lavuk öldü gitti kızın suçu ne.. hadi onu geç bütün motorcuları gözden düşüren bu habercilik anlayışı ne. neden hakkımız yeniyor kardeşim.

hondam
11 Kasım 2010, 23:21
:cat::cat::cat:

kafasına silah dayayıp sıkan bi adamın arkasından üzülmek pek de mantıklı gelmiyor bana.:pr:

Olcan138
11 Kasım 2010, 23:27
Şu tür bir haberin ardından, medyanın araya 300'lü kadranlar sıkıştırmasına da, katil bu motosikletliler demesine de bir şey diyemeyiz sanki...
Giriş belli, gelişme belli...

Kazaya karışanların arkasında kalanlara da sabırlar dilerim ama, burada asıl üzüldüğüm de araba sürücüsü oldu. Ummadığı bir anda, öylesine yolunda giderken, tanımadığı bir kişinin egosu yüzünden şimdi vicdan azaplarıyla ve illa ki birkaç gün içinde bir de katil...vs suçlamalarıyla uğraşacak...

Osbourne
11 Kasım 2010, 23:34
Kazaya karışanların arkasında kalanlara da sabırlar dilerim ama, burada asıl üzüldüğüm de araba sürücüsü oldu. Ummadığı bir anda, öylesine yolunda giderken, tanımadığı bir kişinin egosu yüzünden şimdi vicdan azaplarıyla ve illa ki birkaç gün içinde bir de katil...vs suçlamalarıyla uğraşacak...

Hayatımda 2 kez grupta gittiğim başka motosikletler yüzünden kaza riski geçirdim..
O an hissettiğim tek şey öfkeydi..

Yanımda gezi diye gelip tekere kalkan, altındaki 125 cc lik motorla f16 gibi bana makas atarak bayır aşağı yolda beni geçmeye çalışan tanımadığım, bilmediğim tiplere liderlik edip grup sürüşü yaparsam olacağı buydu zaten orası benim hatam ve ayrı bir konu ama çok dikkatimi çeken bir şey hatırlıyorum..

Bir kaza olsa ve yanımdaki salaklardan biri motorunu devirip o hızla gelip bana çarpsa ve kaza yapmama sebebiyet verse..
Düştükten sonra eğer yürüyor olursam sanırım gırtlağına sarılırdım onun..

İşte arabadaki adamcağızın hissettikleri bunun çok ötesindedir..Çünkü çarpan motosiklettekiler ölmüş..

O adamın ne suçu var peki?

Katil damgası yemez mi?

Çocuklarına, karısına nasıl anlatır suçun kendinde olmadığını?

Yakınlarının aklında az da olsa birilerinin ölümüne sebep olduğu düşüncesi dolaşmaz mı ömrü boyunca?

Haksızlık, tam olarak budur işte..

Kızdığım, lanet ettiğim şey bu işte..

atiturhan
11 Kasım 2010, 23:56
Allah rahmet eylesin. Allah hepimizi böyle kazalardan korusun...

acayüp
11 Kasım 2010, 23:58
Sahibinden ilanlarındaki "ailevi sebeplerden satılıktır" ibaresi hep dikkatimi çekmiştir.
Şimdi kimbilir kimlerin başının etini yiyor anne, baba ,eş yada sevenleri.
Binme şu şeytan işine diye...

mogli
12 Kasım 2010, 00:41
Bence araçla kapışıyorlardı. Yoksa neden kaçsın ki otomobil sürücüsü?

Ön kaldırma konusunda yorum yapmayacağım, yapmayın diyemem kimseye. Çünkü her gün okula çıkarken en az 1 km tekerde gidiyorum. Ama bu yolda ne araç var ne de normal dışı bir tehlike.

Ama bunu yaparken ne kadar tehlikeli olduğunu asla unutmamak gerek ve asla başkası için motor sürmemek gerek. Yapacaksan tekerini kendin için yap millete bir şeyler ispatlamak için değil!

Şeyh Şamil
12 Kasım 2010, 00:59
Her ikisi içinde üzüldük.Fakat bu türdeki yanlış motosiklet kullanımı ve ölümle

sonuçlanan kaza sonrasında, motosiklet ve motosiklet sürücüleri hakkında

olumsuz intibalar artarak artan hızla devam etmektedir.

Dört tekerlekli ve canavar ruhlu araç sürücüleri; bu adam nasılsa

ölecek, kendisine zaten değer vermiyor düşüncesiyle, motosikletleri görmüyor,

görmezden geliyor ve hiç değer vermiyorlar..

Ne zaman olurda, bizler kendimize değer verirsek :cat: ancak o zaman başkaları'da

bizlere / motosiklet kullananlara değer verecektir..

Aksi halde, hergün havanda su döveceğiz..

askon
12 Kasım 2010, 01:00
Kım bılır kacıncı kez yaptığı harekettı bu ve asıl olan hiçmi yanımızda etrafımızda bu hareketlerı yapanlara rastlamadık alkış tutmadık heveslenmedık eğri oturup doğru konuşalım mutlaka devletın buna el atması lazım birilerımız bilinçlenırken bırılerımız hala cahıl bırılerımız zengınleşırken bırılerımız hala fakır parayı basan 600 lük motosıklet alamaz kardeşim devletın buna sınırlandırma getırmesı gerekır .Motosıklet işi öyle kolay iş değil arkadaşlar üzerıne bınıpte 200 km hız yaptım demekle olmuyor 400 mt ilerımde seyreden aracın bırden dıbınde sanıyede ulaşıyorsun bu cıddı rısk bunu ancak zamanla kendı bilerek sadece motosıklet değil kişiliğinide gelıştırerek yapabılırsın yoksa acemıce kazalara karışır kendıne ve cevrene yazık edersın ne dıyeyınm ALLAH rahmet eylesın