PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçirilmiş bir kaza ve hayattan giden 13 gun

Sayfa : [1] 2

jr black key
10 Kasım 2010, 01:26
Herkese merhaba
Başta İSTANBUL MT ve tümforumdaşlarıma hem özür niteliği hemde uyarı bazında bır yazı yazmak ıstedım.

28 Ekim aksamı çok saygılı Özel Halk otobüsü sürülerimiz sayesinde kaza gecırdım.
6 kaburga eziği ve sol ayakta 2 kırık parmak hediye ettiler.Varolsunlar.:pr::pr:

En başta 29 ekım kortejıne katılacagım dedım katılamadım:salut: sıtemı cok sevdiğim takıp etıgım halde okuyamadım takıp edemedım:salut: herkesten cook ozur dılerım.

neolursunuz yaya yada motorlu bu canavarlara dıkkat edın
Saygılarıml

Osbourne
10 Kasım 2010, 01:29
Çok geçmiş olsun arkadaşım..
Dert ettiğin şey aramızda olamamak ise bizim seninle olduğumuza inancın tamdır, tam olmalıdır bence..

Lütfen şikayetçi ol..Olduğunu söyle ya da..

Tez zamanda iyileşir ve motoruna kavuşursun umarım :rendeer:

jr black key
10 Kasım 2010, 01:34
Çok geçmiş olsun arkadaşım..
Dert ettiğin şey aramızda olamamak ise bizim seninle olduğumuza inancın tamdır, tam olmalıdır bence..

Lütfen şikayetçi ol..Olduğunu söyle ya da..

Tez zamanda iyileşir ve motoruna kavuşursun umarım :rendeer:

::thanks:
kaza sonrası kacmıs her ıkı otobus surucusude modese kameralarından tespıt edıldı su anda her ıkısde ceza evınde dava acıldı bunada şükür.

Yaya olarak kaza gecırdım yaya ısıkları yeşil iken ne dıyeyım kı daha.
Bukdar ınsan hayatı degersızmı anlam veremıyorum

MotorKafa
10 Kasım 2010, 01:43
Geçmiş olsun hocam. umarım en kısa zamanda kavuşursun sağlığına :rendeer:

Dediğin gibi bunada şükür en azından cezalarını çekecekler bırakma peşlerini sakın dava açılabilecek ne kadar konu varsa hepsini değerlendir... gerçi onlarda bi ton ıvır zıvır ceza indiriminden faydalanır ama olsun akıllansınlar azda olsa...

Şeyh Şamil
10 Kasım 2010, 01:46
Geçmiş olsun. En kısa zamanda acil şifa dilerim..

jr black key
10 Kasım 2010, 01:49
teşekkür ederim dostlar.
Peşlerini bırakmaya hiç nniyetim yok avukatım sagolsun en ufak detayı bıle ıhtımal mahal vermeden cezalarını tam cekebılmelerı ıcın çalısıyor.

İşin en komık tarafı benı kaldırdıkları hastanede alkol testı yapmıslar bana ama suruculere en ufak bır test bıle yok??
nasılbır mantıktır cozemedım

hattat_hasan
10 Kasım 2010, 01:53
geçmiş olsun kazadan sonra kaçan şeref.....lerin yakanlaması sevindirici en azından Allah tekrarını yaşatmasın...

AzRaİL42
10 Kasım 2010, 01:56
Geçmiş Olsun Hocam.

jr black key
10 Kasım 2010, 01:59
tesekkurler hattat dostum eretesı gune yakalandılar ıcım rahatladı.

azail42 tesekkur ederım

hello_moto
10 Kasım 2010, 02:02
Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

kanucan
10 Kasım 2010, 02:07
Geçmiş olsun. :rendeer:

Acil şifalar dilerim.

FinalCUT
10 Kasım 2010, 02:11
Çok geçmiş olsun..
Umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun..

jr black key
10 Kasım 2010, 02:16
Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

çok tesekkur ederım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:14 ----------

@final cut tesekkur ederım dostum

@kanucan tesekkurler

Arjantinli69
10 Kasım 2010, 02:22
geçmiş olsun arkadaşım.hangi taşın altından ne çıkacağı belli olmaz derlerdi büyükler.büyük şehirler'de öyle oldu nereden ne çıkacağı belli değil.geçirdiğim her sağlıklı güne şükürler ediyorum Yaradan Rabbime.bedavadan yaşıyoruz valla.

ninjet
10 Kasım 2010, 02:24
çok geçmiş olsun. bende o canavarlardan birinin kurbanı oluyodum neredeyse geçen akşam. Otobüs ve minübüslerden nefret ediyorum. Tekrar büyük geçmiş olsun..

RunemagicK
10 Kasım 2010, 02:29
teşekkür ederim dostlar.
Peşlerini bırakmaya hiç nniyetim yok avukatım sagolsun en ufak detayı bıle ıhtımal mahal vermeden cezalarını tam cekebılmelerı ıcın çalısıyor.

İşin en komık tarafı benı kaldırdıkları hastanede alkol testı yapmıslar bana ama suruculere en ufak bır test bıle yok??
nasılbır mantıktır cozemedım

aga moralini bozmak gibi olmasın ama beşiktaşta olan, minibüsün ezdiği genci hatırlıyosundur. rahmetli oldu ve minibüs sürücüsüde 1 yıl yatıp çıktı. senin hafif yaralı olman ve birde sana alkol testi yaptıklarını düşünürsen onu çıkarıp yerine seni koyabilirler. bu ülkede adalet filan yok. banada bi araba çarpıp kaçtı, polis-jandarma-savcı hepsine gittim. kimsenin umurunda olmadı.

jr black key
10 Kasım 2010, 02:35
aga moralini bozmak gibi olmasın ama beşiktaşta olan, minibüsün ezdiği genci hatırlıyosundur. rahmetli oldu ve minibüs sürücüsüde 1 yıl yatıp çıktı. senin hafif yaralı olman ve birde sana alkol testi yaptıklarını düşünürsen onu çıkarıp yerine seni koyabilirler. bu ülkede adalet filan yok. banada bi araba çarpıp kaçtı, polis-jandarma-savcı hepsine gittim. kimsenin umurunda olmadı.

hatırlıyorum hatırlamaza olurmuyum yok yok bır kısı kask takmaz 69 tl ceza verırler o kısı kızar oflar poflar ama bır kısı oldurusunuz olen neredeyse suclu durma duser anlamak zor ıs.
Teşekkur ederım

çok geçmiş olsun. bende o canavarlardan birinin kurbanı oluyodum neredeyse geçen akşam. Otobüs ve minübüslerden nefret ediyorum. Tekrar büyük geçmiş olsun..
Tesekkur ederım aman dıkkat edın ve cevrenızdekılere gereklı uyarıları verın genc yaslı hıc farketmez

geçmiş olsun arkadaşım.hangi taşın altından ne çıkacağı belli olmaz derlerdi büyükler.büyük şehirler'de öyle oldu nereden ne çıkacağı belli değil.geçirdiğim her sağlıklı güne şükürler ediyorum Yaradan Rabbime.bedavadan yaşıyoruz valla.

tesekkur ederım
benı ezse 1 kısı fazla alcaklar sanırım 1 canın bedelı 1,65 kr

RunemagicK
10 Kasım 2010, 03:01
bu olaylarda anlamadığım birşey var. hadi hak hukuk adalet tamamda birde insanlık diye birşey var. insan kaza yapabilir, kazada birinide öldürebilir ama nasıl kaçar, eve gidince çocuklarının yüzüne nasıl bakar, hayatını nasıl hiçbirşey olmamış gibi sürdürür anlamıyorum.

ninjet
10 Kasım 2010, 03:07
bu olaylarda anlamadığım birşey var. hadi hak hukuk adalet tamamda birde insanlık diye birşey var. insan kaza yapabilir, kazada birinide öldürebilir ama nasıl kaçar, eve gidince çocuklarının yüzüne nasıl bakar, hayatını nasıl hiçbirşey olmamış gibi sürdürür anlamıyorum.

insanık diye bişey kalmamışki. şöyle söyliyim. Geçen gün e5 de 3 arkadaş giderken öndeki arkadaşlara sinirlenip aralarında geçen tartışmadan hiç haberim olmadığı halde sırf onların arkadaşıyım diye, içerisinde çoluk çocuk aile olan bir araç bilinçli olarak bariyerle arama girip ani sağa kırarak bana çarptı. Aynası kolumda kırıldı... Daha göreceğim gün varmışki biraz sendeledikten sonra toparladım ve sağ şeritte araba yoktu... Sence bu nedir cinayete teşebbüsmü yoksa kazamı :) ogünden sonra ben daha kimsede insanlık aramıyorum...

Markopaşa
10 Kasım 2010, 03:10
Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Umarım Adalet yerini bulurda cezalarını çekerler. 16 yıllık araba kullanıyorum ve şimdide motor kullanmaya başlıcam yollarda bunlardan Nefret ediyorum. Özellikle Minibüs şöförleri ( şöför denmez ya bunları ) eğitimden yoksul cahil insanlar iki kuruş para kazanıcam diye hem bizi hem yolcuları tehlikeye atıyorlar taxi şöförlerini söylemiyorum bile.

jr black key
10 Kasım 2010, 03:12
insanık diye bişey kalmamışki. şöyle söyliyim. Geçen gün e5 de 3 arkadaş giderken öndeki arkadaşlara sinirlenip aralarında geçen tartışmadan hiç haberim olmadığı halde sırf onların arkadaşıyım diye, içerisinde çoluk çocuk aile olan bir araç bilinçli olarak bariyerle arama girip ani sağa kırarak bana çarptı. Aynası kolumda kırıldı... Daha göreceğim gün varmışki biraz sendeledikten sonra toparladım ve sağ şeritte araba yoktu... Sence bu nedir cinayete teşebbüsmü yoksa kazamı :) ogünden sonra ben daha kimsede insanlık aramıyorum...

aslında konunun ozetı basıt E Ğİ TİM SİZ LİK bakın heceleyerek yazdım hata bızlerdede var eğitemiyoruz eğitmiyoruz kımseyı.
Zamanında ver parayı al ehlıyetı ıdı otobus sof max6 saat arac kullanır vs vs vs.
Sorun kım nederlerse desın cezayı verenlerde cezların onunu kapatnlarda hadı sen ben sans eserı belkı kurtardık ya dıgerleri ?

my91
10 Kasım 2010, 03:17
Geçmiş olsun yine hayattasın sağlığın düzelcek bu da iyi yönü :)

sana da geçmiş olsun hala aramızdasın sevindirici :rendeer: Bu tür insanlar pskolojik sorunlu olmalılar yaa bunları yapabilmeleri için. İnsan hayatını bu kadar hiçe saymak. Günlük hayatta insan katledebilir bu tipler. Adam öldürmeye teşebbüs ya bu yaptıkları.. İnsanlık ölmüş derlerdi de inanmazdım al burdan yak.

Geçende döner kavşakta ışıkta durdum en soldayım. Yeşil yandı adanın etrafından sola döncem tam adamın teki sağımdan geçip önüme kırdı refüjle araç arasında kaldım neyseki gözüm aynadaydı da erken farkedip frenledim. Sinirlendim durdum yanına açtım vizörü orta yaşlı bi adam dedim biraz dikkatli kullan nerdeyse çarpıyodun falan. Teşekkür etti adam. Şaşırdım:silent::silent: ama trafikte görülmediğimiz bi kez daha kanıtlanmış oldu. :pr::farao:

ninjet
10 Kasım 2010, 03:26
Geçmiş olsun yine hayattasın sağlığın düzelcek bu da iyi yönü :)

sana da geçmiş olsun hala aramızdasın sevindirici :rendeer: Bu tür insanlar pskolojik sorunlu olmalılar yaa bunları yapabilmeleri için. İnsan hayatını bu kadar hiçe saymak. Günlük hayatta insan katledebilir bu tipler. Adam öldürmeye teşebbüs ya bu yaptıkları.. İnsanlık ölmüş derlerdi de inanmazdım al burdan yak.

Geçende döner kavşakta ışıkta durdum en soldayım. Yeşil yandı adanın etrafından sola döncem tam adamın teki sağımdan geçip önüme kırdı refüjle araç arasında kaldım neyseki gözüm aynadaydı da erken farkedip frenledim. Sinirlendim durdum yanına açtım vizörü orta yaşlı bi adam dedim biraz dikkatli kullan nerdeyse çarpıyodun falan. Teşekkür etti adam. Şaşırdım:silent::silent: ama trafikte görülmediğimiz bi kez daha kanıtlanmış oldu. :pr::farao:

görülmüyoruz, görenlerdende tepki alıyoruz. Hala aranızdayım hala aramızdasın hala buraya yazabildiğimiz yada burada yazan dostlarımız aramızda diye sevinicek durumdayız işte... Allah hepimizi korusun...

my91
10 Kasım 2010, 03:32
görülmüyoruz, görenlerdende tepki alıyoruz. Hala aranızdayım hala aramızdasın hala buraya yazabildiğimiz yada burada yazan dostlarımız aramızda diye sevinicek durumdayız işte... Allah hepimizi korusun...

Motordan sağlam indiğimizde sevincek durumdayız halbuki normali öyle değilmi zaten :silent::silent: Kaç kere kavganın eşiğine geldim sol şeride,önüme atlıyolar yanlarına geliyorum dikkat etsene diyorum el kol yapıyolar laf ediyolar..Ya sabır deyip yola devam:pr:..Amin hepimizi..

AlicanArat
10 Kasım 2010, 08:55
Geçmiş olsun hocam, tez zamanda sağlığına kavuşursun umarım.

Her iki şöförün de tutuklu olduğunu okuduğumda içimde hissettiğim rahatlamayı anlatamam. Varsın 3 gün yatıp çıksınlar ama en azından bişeylerin karşılıksız olmadığını anlarlar belki...

MrSharp
10 Kasım 2010, 10:41
Kardeşim Çok geçmiş olsun Otobüslerine çok güveniyorlar. Büyükler ya. Tekrar geçmiş olsun. En kısa zamanda iyileşmen dilegiyle.

Şenonar
10 Kasım 2010, 10:50
Çok Geçmiş olsun :rendeer:

mogli
10 Kasım 2010, 11:11

Bana da bir doktor aynısını yaptı. Üstelik ters yöne girmişti. Çarpıp kaçtı. Benim alkol muayenem yarım saatte çıktı doktorunki 5.5 saat sonra hala çıkmamıştı. Kendisinden 3 kez kan alındı. Bütün bu olanlar yetmezmiş gibi neredeyse suçlu çıktım. 3 tanığım olmasına rağmen.

Polislerin muamelesi ise ayrı konu. Resmen MUAMELE yaptılar. Hocam, hocam diye kedi yavrusu gibi dolanıyorlardı etrafında.

En sonunda dayanamayıp yüksek sesle söyledim karakolda

" Hoca demeyin şu caniye daha asistan!" :queen:

NOT: Bu işlemler kendi çalıştığı hastanede yapıldı, haliyle alkolsüz çıktı. Madem alkolsüz bir de sizin cihaza üflesin dedim kabul ettiremedim.

zeda3000
10 Kasım 2010, 11:12
Buyuk gecmis olsun umarim sagligin daha iyidir. Suclularin kodesten asla cikmamalarini diliyorum ama af ulkesiyiz biz. Bu ulkede suc islemek , namuslu yasamaktan daha kolay.

jr black key
11 Kasım 2010, 01:23
zor bu ulkede zor hem saymıyorlar hem sevmıyorlar ama bunlara bırılerının anlatması ogrtetmesı gereklı.Kaza yapan suclu carpan suclu carpılan suclu yahu esas bu cezaları ıslemerı yapmayanlar suclu.
Buyrun bakjalım bana carpan soforun serbest kalma ıhtımalı cıktı basımıza 2. sofor suclu ımıs (onunda ehlıyetı yokmus cezadan dolayı heyy gıdı canım halkım dıkkatlı olun)

mezit
11 Kasım 2010, 01:46
geçmiş olsun arkadaşım....

clemenze
11 Kasım 2010, 01:59
Geçmiş olsun.

Taksicilerden biri 2000 yılında babamın üzerinden geçti,adamcağız direkten döndü ama şoför 1 hafta sonra yardıra yardıra korsan taksiye devam. Umarım sizinki farklı sonuçlanır.

Yemin ederim adamı zorla katil ederler...:pr:

jr black key
11 Kasım 2010, 02:01
tesekkur ederım hanı su guzel ulkemde ıvır zıvır ıle oynayacagına buykler su yasalara cezalara ve uygulamalara calısalar..

Bknz en guzel ornek arac alım satımı ve noter ıslemlerı demekkı ısteyınce oluyor ya gerısı ??

Alper_tim
11 Kasım 2010, 02:25
çok büyük geçmiş olsun arkadaşım
allahtan ucuz atlatmışsın yakalanmalarına ayrı bi sevindim
ama alacakları ceza hiçbirimizi tatmin etmiyecek
çünkü bu ülkede trafikde adam öldürmenin bile cezası her zaman affedilmek
umarım yakalananlara madalya vermezler sana çarpıp kaçtıkları için:farao:

bora atay
11 Kasım 2010, 02:40
Çok geçmiş olsun malesef yollarımız bu canavarlardan kaynıyor , daha eveli gün düşündüm motosklet üzerindeyken sürekli sağı solu kollamaktan başım bir o yana bir bu yana bir aynaya bir yayaya bir otobüse zevk alamaz oldum korkudan paranoyaklaştım mı sankı dedim ama değil durumumuz bu..En kısa zamanda eski sağılığınıza kavuşmanız dileklerimle , Ne yazık ki bu güzeller güzeli ülkemizde canavarların sayısı çok ve hep dikkatli olmalıyız hep..

jr black key
11 Kasım 2010, 02:46
Çok geçmiş olsun malesef yollarımız bu canavarlardan kaynıyor , daha eveli gün düşündüm motosklet üzerindeyken sürekli sağı solu kollamaktan başım bir o yana bir bu yana bir aynaya bir yayaya bir otobüse zevk alamaz oldum korkudan paranoyaklaştım mı sankı dedim ama değil durumumuz bu..En kısa zamanda eski sağılığınıza kavuşmanız dileklerimle , Ne yazık ki bu güzeller güzeli ülkemizde canavarların sayısı çok ve hep dikkatli olmalıyız hep..

tesekkur ederım.
Güzelim ulkemde ne olursa olsun mutlaka guzel olacak hersey bırgun.

çok büyük geçmiş olsun arkadaşım
allahtan ucuz atlatmışsın yakalanmalarına ayrı bi sevindim
ama alacakları ceza hiçbirimizi tatmin etmiyecek
çünkü bu ülkede trafikde adam öldürmenin bile cezası her zaman affedilmek
umarım yakalananlara madalya vermezler sana çarpıp kaçtıkları için:farao:

Admın tesekkur ederım
Madalyayı bana verecekler ıkı otobusun arasında nasıl kaza gecırdım dıye bırde hastanede alkol testım temız cıkmıs dıye :pr:

THE_LANCET
11 Kasım 2010, 03:17
Geçmiş olsun. Allah hepimizi korusun,beterinden saklasın.
Yanlış anlama ama imzana takıldım olayı okuduktan sonra... :)

jr black key
11 Kasım 2010, 03:22
Geçmiş olsun. Allah hepimizi korusun,beterinden saklasın.
Yanlış anlama ama imzana takıldım olayı okuduktan sonra... :)

tesekkurler ımzam normalde genel manada haklısın bugun benımde gozume takıldı meret :)
aman aman kaza maza vermesın yaradan

THE_LANCET
11 Kasım 2010, 03:27
tesekkurler ımzam normalde genel manada haklısın bugun benımde gozume takıldı meret :)
aman aman kaza maza vermesın yaradan

Amin... Normalde evet imzanın büyük ölçüde haklılık payı var ama bu durumda %100 olmadığını anladık. :)

Tekrar geçmiş olsun :rendeer:

fthinky
11 Kasım 2010, 03:28
çok geçmiş olsun :rendeer:

jr black key
11 Kasım 2010, 03:52
Amin... Normalde evet imzanın büyük ölçüde haklılık payı var ama bu durumda %100 olmadığını anladık. :)

Tekrar geçmiş olsun :rendeer:
normal zamanda tam yerınde bır soz ama devamıda var sanırsam:) tekrar tesekkur ederım

çok geçmiş olsun :rendeer:

tesekkurler dostum

escemes
11 Kasım 2010, 06:05
anlamsız bir şekilde motorsiklet sürücülerini küçümseme hakim yollarda.o nedenle bir şekilde kendimizi kollamamız gerekiyor.dikkatli sürüş tam koruma ve yavaş gitmek.
diğer sürücülerin en ufak bir saygısı yok.minibüs otobüs ve taksi sürücüleri tam bir felaket kesinlikle uzak durmalı.bence bir güzel dövmeli bunları sonra trafike çıkarmalı anladıkları tek dil dayak ben başka çözüm bulamadım.
büyük geçmiş olsun.

giresunspor
11 Kasım 2010, 13:38
geçmiş olsun kardeş.
hakkını sonuna kadar ara

McWarnaly
11 Kasım 2010, 13:44
Cok Cok gecmi solsun kardesim.''çok saygılı Özel Halk otobüsü sürülerimiz sayesinde kaza gecırdım'' :cat: seviyeni de bozmuyorsun hani :P Valla su anki durumlarini bilmiyorum ancak 7 sene once ne iseler simdi de oyledir herhalde.Kendilerini ''YOLLARIN HAKIMI '' zannediyorlar.onlardaki zihniyet.herkez bizden korkar bize yol verir.trafikte oncelik toplu tasima araclarndadir ama sanirim onlar bunu BIRAZ yanlis algiliyorlar.Tabiki genelleme yapmiyorum.Iyileri de var aralarinda.

retox70
11 Kasım 2010, 14:17
öncelikle büyük geçmiş olsun.kesinlikle haklarından vazgeçme ,şikayetçi ol.bu sorumsuzlarla ancak böyle başa çıkılır.sakın acıma,ekmek parası falan boşver deme.yaralamalı kaza olduğu için amme davası açılacak şikayetçi ol, ben olmadım pişman oldum.3 ay hayatımdan kaybettim.bunada şükür ediyorum.
ayrıca tazminat davasıda aç.tanıdığın bir avukata danış.
geçen hafta Fransadaydım yeni geldim,inan yaya geçidine ayağını attığın zaman arabalar zınk diye duruyor.insanlar sallanarak geçiyorlar yaya geçidinden.bu konular açılınca sinirleniyorum çenem düşüyor.
son olarak sakın acıma hakkını ara.

halitcix
11 Kasım 2010, 15:32
geçmiş olsun....

sivernson
11 Kasım 2010, 16:04
geçmiş olsun.
eğitim demişken; sadece müstakbel araç sürücülerine değil, toplumun her ferdine karakter gelişimine dair eğitim verilmesi gerekir.
bir insan kuralları ne kadar bilsede onu uygulayacak veya tölerans gösterecek bir beceri yoksa öğretim ve eğitim alması o kişiye ve 2.şahıslara bir fayda sağlamayacaktır.
sadece devletin evrak gelirlerine katkı sağlayacaktır.

erginturhan
11 Kasım 2010, 16:25
Çok büyük geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşmanızı ve sorumluların cezalandırılmasını dilerim...

mmucit
11 Kasım 2010, 17:21
Geçmiş olsun, bu memlekette yürümek bile tehlikeli iken ben ne yapıyorum, motosiklete biniyorum. Arıza mıyım nedir?:P

bazen25
11 Kasım 2010, 18:11
Dolmuşcu,otobüscü,taksici, "ben bu hatta, bu plakaya dünya para verdim, bu yol benim diğerleri misafir" mantiği devam ettiği sürece bu olaylar devam eder.