PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10 Kasım, Atamızı Özlemle Anıyoruz

Sayfa : [1] 2

Osbourne
10 Kasım 2010, 01:18
http://hphotos-snc3.fbcdn.net/hs025.snc3/11255_198513989135_183224929135_4086063_3565208_n. jpg

Doğadaki tüm canlılar gibi, insanoğlunun da yaşamının bir sınırı vardır. Ancak bazı insanlar vardır ki yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle, insanlığa yapmış oldukları hizmetlerle yaşamlarından sonra da varlıklarını sürdürürler.

Yaşamını milletine adayan, çökmüş bir imparatorluğun enkazından yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, seçkin bir devlet adamı, büyük bir komutan ve çağın yetiştirdiği dâhilerden biri olan Atatürk, bu ender insanlardan biri, belki de en büyüğüdür.

Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Bu yürüyüşünde ise yaptığı her değişim bir devrimdir.

Atatürk, duygusal değil, akılcı bir devrimcidir.
Atatürk ve Atatürk devrimciliği, yalnızca Onun yaşamış olduğu dönemin koşullarına göre değil, bizim yaşadığımız dönemin koşullarına ve sorunlarına göre de değerlendirilmelidir. Böyle bir değerlendirme duygusal olmamalıdır. Böyle bir değerlendirme Atatürk'ü tabulaştırma eğilimine de dayanmamalıdır.

Atatürk'ü tabulaştırmak, Atatürkçülüğe en aykırı düşen harekettir. Atatürk’ün kendisi, Türk toplumunu yüzyıllarca geride tutan yasaklara karşı çıkmış, o yasakları yıkmış olan gerçek bir devrimciydi.

Bugün, Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev; yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmak, O’nu ve devrimlerini içi boş bir tutuculukla savunmak yerine, Atatürk devrimciliğinin, bugünkü koşullar içinde nasıl olması, nasıl uygulanması gerektiğini araştırmaktır.

Atatürk’ü ve mirasını bu aydın düşünce ile savunmaya hiç yılmadan devam etmek, O’nun manevi şahsına saygı gösterilmesinin en büyük ifade şeklidir.

Atatürk’ün yeni nesilden beklediği de budur.

Bunun için, 10 Kasım’ları, aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz. Atatürk’e saygının gereğinin bu olduğuna, O’nun manevi huzuruna ancak bu şekilde başımız dik alnımız açık olarak çıkabileceğimiz inancında olmalıyız.

Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek onu bu ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz..

(Kendi konuşmamdan alıntıdır)
Engin K.

http://www.agaclar.net/forum/attachment.php?attachmentid=113486&d=1257793656

ninjet
10 Kasım 2010, 01:21
Saygıyla ve sevgiyle anıyoruz... Bir kez daha Ne mutlu Türküm Diyene. İzindeyiz...

metci
10 Kasım 2010, 01:22
Her sene daha özlememiz, onun gibisini bulamamamız çok üzücü...

Sanırım Ata'm bu kadar özlenmek istemezdi, istemezdi bu kadar kötüleşmiş olmasını durumun, istemezdi toplumsal ahlakımızın çöküşünü görmeyi, O'na bu kadar muhtaç olmamızı istemezdi...

Saygıyla anıyoruz...

İzini kaybettirmeye çalışsalar da, ATA'M İZİNDEYİZ !!!

Burak_34
10 Kasım 2010, 01:22
Saygı ile anıyor ve Atamızı yaşatmaya devam ediyoruz, izinde olmaktan şeref duyuyoruz..

mehmet tufan
10 Kasım 2010, 01:25
fikirlerimize kurşun işlemeyecek.

atam izindeyiz..

Olcan138
10 Kasım 2010, 01:29
Geçen her yılda, her ayda, her günde, hatta her dakikada, ileri görüşlülüğü, zekası, mantığı, daha da iyi kavranan; fakat yokluğu, özlemi ve acısı da bir o kadar hızlı artan büyük insan, ölmedin, ölmeyeceksin...

Başta en büyük eserin olmak üzere, her fikrini, her ilkeni yıkmak, yozlaştırmak isteyenler oldukça; biz de seni daha güçlü yaşatacağız...

...
Kutsal bir ateşim ki ben sönmez
İnanın Mustafa Kemal'ler tükenmez
...

jack hammer
10 Kasım 2010, 01:31
mustafa kemali tanımak için onu görmek mühim degildir. onu tanımak için düşüncelerine sahip çıkmak gerekir. aradan bin yıl geçsede tüm dünyanın unutmayacagı bir lideri rahmetle anıyoruz.

videoyu izleyin

http://webtv.hurriyet.com.tr/1/10910/0/1/aglayarak-izleyeceksiniz.aspx

Şeyh Şamil
10 Kasım 2010, 01:32
O gerçek ve yeri doldurulamaz bir liderdi. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü sevgi ve saygıyla anıyoruz..

TORAMAN
10 Kasım 2010, 01:46
Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ü özlemle sevgiyle saygıyla anıyoruz.

mandarake
10 Kasım 2010, 02:10
Gerçekten güzel ve anlamlı bir konuşmaymış...özellikle tabulaştırmama ve Atatürkün devrimci yanını ön plana çıkarma açısından.:cat:

Saygıyla ve minnetle anıyoruz...dünyada eşi benzeri olmayan bir lider.

RunemagicK
10 Kasım 2010, 02:13
o kadar çabuk aramızdan ayrıldıki daha ne demek istediğini bile anlayamamıştık.

oguzhan6161
10 Kasım 2010, 02:54
`Büyük ölülere matem gerekmez; fikirlerine sadakat gerekir`

düşüncesinden hareketle O`nun maddi varlığının aramızdan ayrıldığı 10 Kasım tarihini bir matem günü olarak kabul etmek yerine dikkatlerimizi bir kez daha O`nun düşüncelerine yöneltmek için bir fırsat olarak görüyoruz.

Arjantinli69
10 Kasım 2010, 02:59
Büyük Yol Gösterici Kemal ATATÜRK

AzRaİL42
10 Kasım 2010, 03:01
Atam Sana Bu Gençliğin O Kadar Çok İhtiyacı War Ki...

Atam Her Geçen Gün Çürüyen Bir Gençlik Bir Toplum Haline Gidiyoruz...

Atam Hükümet Gençlerine Sahip Çıkmıyor...

Atam Herkez Cebinin Peşinde...

Atam Herkez Kendi Akrabasının Dostunun Çocuğunu İşe Alıyor...

Atam Gençlerimiz Afedersin "Bir Birinin Anasına Bacısına Söver" Hale Geldi...

Atam Baştakiler Sahip Çıkamıyor Her Gün Bu Toprakların Bir Parçasını Satıyorlar...

Atam Kendi Ülkemizde MÜLTECİ Olmamıza Çok Az Kaldı Kimse DUR Demiyor...

Atam Çok Erken Gittin Sana ÇOK İHTİYACIMIZ WAR...

Atam Biliyorum Herşeyi Görüyorsun Bizleri Duyuyorsun...

Atam İçin Rahat Olsun BEN Bu Toprak Bu Vatan İçin HER GÜN ÖLMEYE Hazırım...

Atam Bu Mektup Sanadır Sadece.

Atam İzindeyiz...

Hani Nerde Sarı Saçlım Mavi Gözlüm Nerdesin Samsun'dan Bir Daha Gel...

http://www.youtube.com/watch?v=sTKAv4Bq6kU&feature=related

smtbhtyr
10 Kasım 2010, 03:23
o kadar çabuk aramızdan ayrıldıki daha ne demek istediğini bile anlayamamıştık.

Şu cümle her şeyi çok iyi anlatıyor sanırım. Teşekkürler hocam.

Sadece ülkemiz için değil, dünya üzerinde de O'nun gibi bir liderin gelmemesi ne kadar büyük bir insan olduğunun kanıtıdır zaten.

Saygıyla anıyoruz. ( ne kadar saygılıyız orası da tartışılır ama )

COQ
10 Kasım 2010, 05:23
Asagidaki yazi benim konusmamdan alinti degildir.
Konusmamin tamamidir.
Tek sorun bunu herhangi bir yerde konusamamis olmamdir.
Ama bizim de konusacagimiz gün er ya da geç gelecektir....
--------------------------------------------------------------------

Bizim 3 kitaya nam salmis narasiyla frenk alemini titretmis bir Osmanli tarihimiz vardir.
Vardir ama bu narasiyla titreten sey devlettir.
Bu devlet çok uluslu bir devlettir.
Vatandas-birey bazinda bakildiginda, sesi solugu çikmayan zavalli kullardan baska bir sey degildik.
Kul niteliginden çikip, bir vatandas,bir birey olmamiz, ülke yönetiminde bir oy kadar da olsa-ki önemlidir- söz sahibi olmamiz, kendi kendimizi idare edebilme sansina sahip olmamiz cumhuriyet sayesindedir.
Cumhuriyet gibi bir degere sahip çikmanin adi Atatürk'ün birinci ilkesinin ana basligini olusturur.

CUMHURİYETÇİLİK

Eskiden, saray erkani vardi.
Bir de onlarin disinda kalan sinif.
Bir sekilde saraya kapagi atanlar üstün sinif olarak farkli bir konumdalardi.
Geriye kalan, çalisan, üreten halk ise ikinci sinif vatandasti.
"Bugün dahi bizim soyumuz saraya dayanir diye böbürlenir birileri.
Senin babanda da nasirli ellerine bakip ah çeker."

Sonra mavi gözlü bir adam geldi.
Sinif ayricaligi, sinif farkliligi yoktur dedi.
Hiç bir birey, aile ya da sinifin, digerlerinin üzerinde olmasi kabul edilemez dedi.
Bu degere sahip çikmanin adi, Atatürk'ün ikinci ilkesinin ana basligini olusturur.

HALKÇILIK

Sosyal hayat içinde bir çok düsünceyi barindirir.
Sadece bir fikrin imtiyaz sahibi olmasi, farkli fikirlerde ya da inançlardaki insanlarin yasam standartlarina entegre olmasini engeller.
Üstelik çogunluk olundugunda mutluluk veren bazi argümanlar, azinlik haline gelindiginde isdiraba dönüsebilir.
Halbuki sosyal hayatin ahenk içerisinde yürüyebilmesi ayrisma saglayacak bir takim etkenlerin hüküm sartlarini bireye indirgemekle ancak mümkün olabilir.
Islam dini bu konuda mükemmeldir.
Allah ile kul arasina baskasini sokmaz.
Bu güzelligi en iyi sekilde sosyal hayata ve devlet yönetimine geçirmek tüm uluslar için sancili olmustur.
Ama çogunlugu islam dinine mensup bir ulus için bu oldukça kolay gerçeklesmis bir devrimdir.
Iste herkesin yasam ve inanç hakkina saygi merkezli, dini devlet islerinden ayiran olgunun adi Atatürk'ün üçüncü ilkesinin ana basligini olusturur.

LAİKLİK

Türk ulusu çagi en yakindan takip eden bir ulustur.
Modernizmi çok çabuk özümseyen, eski kaliplari yikarak yeni ve modern olaniyla, ya da gerekli olaniyla degistirmeyi göze alabilen bir yapiya sahiptir.
Muhafazakar yapi, bu ülkenin yüzlerce yil geri kalmasina sebep olmustur.
Devleti muhasir medeniyetler seviyesine tasimak için,muhafazakar yapiyi yikmayi göze alabilecek olan, o cesarete sahip bireyler bir seyi çok iyi anlamali ve sahip çikmalidirlar.
O sey Atatürk'ün dördüncü ilkesinin ana basligini olusturur.

DEVRİMCİLİK

Dünyaya gelirken, size ne olarak gelmek istersiniz diye sormadilar.
Eger sorsaydilar, muhtemelen su zengin adamin oglu olarak gelmek istiyorum derdiniz.
Milletin ya da dinin bir etkisi olmazdi.
Olmazdi çünkü size sorulduguna göre az-çok mevzunun ne oldugunun bilgisine sahip olurdunuz.
Isin asli hiç kimse dünyaya kendi tercihleriyle gelmedi.
Kimi arap olarak, kimi zenci olarak, kimi amerikali, kimi italyan, kimi de Türk olarak geldi bu dünyaya.
Eger bu gerçegi idrak edebiliyorsaniz, irkçi olmayacaksiniz.
Ama devlet sinirlari içerisinde ulus kavraminin içerigini idrak edecek, sahip çikacaksiniz.
Herhangi bir hanedanin ya da sinifin halk üzerinde tahakküm kurmasina karsi çikacaginiz gibi, baska bir devletin de sizin halkiniz üzerindeki tesirine-anti emperyalizm- karsi olacak, ulusun bölünmez bütünlügüne sahip çikacaksiniz.
Iste bunun adi, Atatürk'ün besinci ilkesini olusturur;

MİLLİYETÇİLİK

Hep diyoruz ya;
muhasir medeniyetler seviyesine ulasmak...
Iste bu hedefe varmanin yolu,ülkenin bir bütün halinde modernizasyonu ile ancak mümkün olabilir.
Bu hedefe bireysel ya da özel tesebbüslerle varma çabasi yadsinamaz ama ekonomik yetersizligin ve hatta siyasi yetersizligin olustugu yerlerde, destek çikacak güçlü bir olusuma ihtiyaç vardir.
Bu gücü olusturacak enerjinin ve sahip çikacak ideolojinin adi, Atatürk'ün altinci ilkesini olusturur.

DEVLETÇİLİK

-------------------------

Nur içinde yat Atam..
Merak etme.
Biz daha ölmedik.....

remzi_39
10 Kasım 2010, 06:07
Herkezin dedigi gibi ATAM izindeyiz...

Bende iki hafta sonra izindeyim...

ozrace
10 Kasım 2010, 09:08
Atamızın ölüm yıldönümünde onu saygıyla anarken Atatürk ü vatan hayini,dinsiz vb... gibi gösteren ve dile getiren şerefsizleri ve vatan hainlerini lanetle kınıyorum.....

okanco
10 Kasım 2010, 09:13
Sadece ANMIYORUZ.. ARIYORUZ da..

Ayağının tozu olsam o gurur yeter bana ATAM..!

Olcay Avşar
10 Kasım 2010, 09:28
Allah gani gani rahmet eylesin.

ramizan83
10 Kasım 2010, 09:30
sen gidince biz yanlız kaldık paşam...
bu gam kederle yaşamak bizi yıkıyor paşam...
senin özlemin her geçen gün artıyor paşam....
belki bu gün geliriz yanına paşam......
biz gelmez isek sen bize gel ne olur paşam....

inanck
10 Kasım 2010, 09:34
birçok dönemeçten geçerek sayısız zaferler, başarılar, bir o kadar da felaketler ve üzüntüleri yaşamış bir milletin bu tarz liderler çıkarması, bir milletin DNA'sında hayatta kalma ve geleceğe tutunma azminin varlığını gösteriyor bizlere.
Atatürk'ün temsil ettiği bağımsızlık, milletin egemenliği, uygarlık düşüncesi neticede milletimiz adına o dönem "aranan kan" olmuş ve karaya oturmuş bir milleti yeni bir rotaya sokmuştur.
kötü bir dönemde tüm milletin yazgısını değiştirebilen, zamanının çok ötesinde düşünen ve yaşayan bir adamın bugün bile güncelliğini sonuna kadar koruması kadar doğal ne olabilir?

bir 10 kasım sabahı Atatürk'ü anarken dileğim odur ki, milletimiz hayata ve uygarlığa tutunup hiç bırakmasın, zira bir gün ikinci bir Atatürk'ün gelmesini beklemek Atatürk'e ve mirasına en büyük ihanettir

Özer
10 Kasım 2010, 09:39
ATA'mızı saygı ve şükranla anıyoruz.

OguzhanCBR
10 Kasım 2010, 10:15
Mekanın cennet olsun ATAm..

peyami
10 Kasım 2010, 10:20
Allah rahmet etsin, çok şey borçluyuz çok, mekanı cennet olsun

Şenonar
10 Kasım 2010, 10:33
Yine bir 10 Kasım Ve yine içimiz titriyor.!!
Atam Sen Rahat Uyu...!!

MrSharp
10 Kasım 2010, 10:34
Özledik Biz seni Ata' Çıkıp gelsen Keşke.

yeschim
10 Kasım 2010, 10:42
Kendini bilmez, densiz, şahsiyetsiz, kişiliksiz, beyinleri yıkanmış, dini iğrenç emellerine alet etmiş, aciz, seni bir kum tanesi kadar anlamayıp sana hainlik yapan insanlar yüzdesi arttı yurdumda öyle mi... HAYIR. Öyle değil, bu dağın görünmeyen yüzleriyiz biz. Şu sirenler çalarken hala içimiz titriyor, gözlerimiz doluyorsa korkma Atam.. Ruhun şad olsun.

Felon
10 Kasım 2010, 10:46
Atatürk’ten kalan üç hatıra
72 yıl önce hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk, Dolmabahçe Sarayı’nda şahsi malı olarak sadece bir tablo, bir saat ve bir termometreyi kayıt ettirmiş.
Siyasetten köşeyi dönenlere örnek olsun. huzur içinde yat ATAM!

The Dude
10 Kasım 2010, 10:47
Allah rahmet eylesin diyeceğim ama bu laflar ölenler için söylenir.
Mustafa Kemal Atatürk bir insandan ziyade fikir ve düşüncenin biçimlenmiş şeklidir.

Bir milleti kula kulluk etmekten kurtarıp, zincirlerini parçalayarak özgürlüğüne kavuşturan bir insan nasıl ölebilir ?

Geçen günlerde Yılmaz Özdil bir yazısında dünyadan göçtükten sonra bir insan nasıl olur da dünyanın en büyük şehirlerinden birinde akan hayatı durdurabilir diye bir yazı yazmıştı. Evet bir inan bunun yapamaz ama bir fikir bunu yapabilir.

Bugün e-5 de akan trafikte insanların araçlarını durdurup araçlarından inerek saygı duruşunda bulunduğunu görünce bunun üstüne ne söz söyleyeceğim ki ?

Biz yaşadıkça o ölmez, ölemez.

"Benim karakterim özgürlüktür. "

zeda3000
10 Kasım 2010, 11:09
Bir insan yasami boyunca kendi icin yaptigi her sey oldugunde unutulup gider.

Baskalari icin yaptiklari ise ebediyen kalir.

Kurucu Atamiz Ataturkun kendi icin yaptigi malesefki hic bir sey yok, hatta bu ulkeyi kurmak ve modernlestirmek icin bile bile kendi hayatinin kisalmasina bile goz yumdu.

Bu insan liderligi boyunca tum kisisel masraflarini cebinden yapti. Kazanci kendisine ait olan ciftilgin gelirinden baska bir sey degildi. Tum verdigi davetlerin masrafini, ickisinin mezesinin masrafini kendi oder, hatta kurmaylarina ev yaptirip yardim ederdi.

Ama toplumdaki orumcek beyinliler yavas yavas bunu ve bu lideri unutturmaya calisiyorlar.

Bugun Antalyada siren calmadi. Arabalarin kornalari yanlizdi
Biri sinsice bunun da unutulmasi icin ilk adimi atiyor.

30 Agustoslar, 29 Ekimler 10 Kasimlar her sene daha az cosku ile kutlansin diye ugrasiliyor. Bunun yerine baska seyler daha cosku ile kutlaniliyor.

Ataya saygisilik etmekten cekinmeyen ve sarhosun teki idi ve olumu rakidan oldu diyenler icin. Yazar Yilmaz Ozdilin dedigi gibi

O sarhos kafa ile ulkeyi esaretten kurtarip yeni ve laik bir toplum yaratti, ama siz ayik kafa ile onu yonetemiyorsunuz bile....

Sultans
10 Kasım 2010, 12:06
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

Ata'mız ve canlarını bizim için feda etmiş Şehit'lerimiz Allah gani gani rahmet eylesin...

XdreamX
10 Kasım 2010, 12:25
1881 - 193∞

txxxr
10 Kasım 2010, 12:38
özlemle anıyoruz seni ATA'm..

karayılan
10 Kasım 2010, 12:40
Saygı ve Rahmetle Anıyoruz.Atamız 10 yıl daha yaşaydı neler olurdu???

ilk aklıma gelenleri yazıyorum.

1-Avrupa Birliği bizim kapımıza gelirdi biz onların değil.

2-Irak da başımıza çuval geçiremezlerdi.

3-Kıbrıs'ın tamamı bizim olurdu.

4-Ekonomik kriz yaşanmazdı.

5-Devlet kurumları özelleştirilmezdi.

bobber
10 Kasım 2010, 12:44
Bütün bir ülkeyi, bütün bir ulusu, yanındaki bir kaç arkadaşıyla beraber, arkasından sürükleyebilmiş, bütün bir ulusun güvenini kazanabilmiş, çok çok büyük bir lider. Dünya' nın tartışmasız en büyük lideri. Özgürlüğümüzü, vatanımızı, herşeyimizi, Önce Allah' a, sonra sana ve senin askerlerine borçluyuz.

Ben Atam' ı ilk defa babamın okuduu kitapların üzerinde gördüm, ilk defa babamdan duydum. Babamdan öğrendim. Ve benim oğlum da Atam' ı ilk defa benden duyacak, ilk defa benden örenecek.

Ruhun şaad olsun Atam. Yeni nesil, bıraktığın mirası sonsuza kadar koruyacaktır.

Allah rahmet eylesin.

Khutuck
10 Kasım 2010, 12:58
Türk Gençliğinden Atatürk'e

Ey Atam! Türk genci olarak, varlığımızın en değerli parçası olan, bağımsızlığın, cumhuriyetin, devrimlerinin ve geleneklerin yılmaz bekçileriyiz. Bu karar, onurlu ve ilkeli irademizin göstergesidir.

Bizi hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir. Bizler, bütün gücümüzü senin emanetlerinden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki Türklük onurundan alıyoruz. Senin ilkelerin doğrultusunda attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçli olacaktır.

Varlığımızın ve birliğimizin esası olan bağımsızlık ve cumhuriyet; eğilmeyen başları ve bükülmeyen bilekleriyle buna sahip çıkan onurlu Türk evlatlarının elinde kuşaktan kuşağa aktarılacak, sonsuza dek yaşatılacaktır.

Bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize ve toprak bütünlüğümüze göz diken, onları yok etmek isteyen düşmanların ve onlarla işbirliği yapan içimizdeki hainlerin, satılmışların varlığını biliyoruz. Onlara sinsi emellerini gerçekleştirme fırsatı vermeyeceğiz.

Düşman, en modern silahlarla donanmış olarak en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsa bile, tek yumruk olmasını bilen ulusal birliğimizi bozamayacak, yenilmez Türk gücünün ve inancının zerresini sarsamayacaktır.

Bağımsızlığımızı, cumhuriyetimizi ve toprak bütünlüğümüzü korumak gerektiğinde, içinde bulunacağımız koşullar ne olursa olsun inancımızı hiç yitirmeyecek, bu uğurda can veren şehitlerimizin gittiği yoldan sapmayacağız.

Ne mutlu “Türk'üm” diyene.

eTo1903
10 Kasım 2010, 13:21
Fazla değil sadece 10 yıl daha yaşayabilmiş olsaydın keske o zaman bu güzel vatan çok daha güzel, çok daha eğitimli, ne istediğini bilen, önünde saygıyla egilinen bir VATAN olurdu
Artik seni saygıyla anmak yeterli olmuyor. Senin gitmemizi istediğin yolda gitmekte yeterli olmuyor, senin de istediğin gibi evlatlarımıza tarihimizi en iyi sekilde öğretmemiz gerekiyor ki iste o zaman yetişen yeni nesiller seni tanısınlar ne istediğini, bu toprağı VATAN yapabilmek için cahil, güçsüz, bilinçsiz insanlar topluluğunu bir araya getirip iclerinde ki onuru,şerefi,haysiyeti ortaya çıkarıp nerden nereye bu toprağı getirdiğinizi öğrenmiş olsunlar, ve dönüp kendilerine baksınlar bu onur Şeref haysiyet cidden onlarda var mı ?
Ya Sev Ya Terket değil Sonuna Kadar Sev Topragina Tarihine Sahip Çik

Onunde saygıyla ve emanetine sahip çıkmayı başaramamış bir insan olarak utanarak eğiliyorum Sen bizi affet sen kanla kurdun bu memleketi biz kansizlik yapıyoruz

Sözüm meclisten dışarı benim gibi olanlar ne demek istediğimi anlayacaklardir

enes_007
10 Kasım 2010, 13:31
saygıyla anıyoruz.Osmanlı Torunu, cumhuriyet çocuğu olmaktan gurur duyuyoruz.

Gökhan
10 Kasım 2010, 13:50
ATAM senin degerini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Bu cumhuriyeti kurarken yaşadıgın zorlukların artık farkındayız. Senin binbir zorlukla kurdugun cumhuriyeti biz yaşatmak için malesef senin kadar ugraşamıyoruz...

volkanix
10 Kasım 2010, 13:56
merhaba
ben ''Atatürkçü'' müyüm bilemiyorum
ama bildiğim bir şey var o da Atatürk'ü sevdiğim
ama elimde Türk bayrağı sallayarak yakamda Atatürk rozeti takarak değil
verdiği öğütleri yerine getirerek, çizdiği ve çizmek istediği çizgi gitmeye gayret ederek
Atatürk, çalış dedi çalışıyorum..
Atatürk, millet olarak Türk olarak kendine güven dedi güveniyorum..
biliyorum gayret etmem gerekiyor, biliyorum milletime kendime inanmam gerekiyor
biliyorum bir iş sahibi olmam, vergimi vermem, gerektiğinde işimi geliştirip başkalarına iş sahası imkanı sağlamam gerekiyor dediğim gibi çalışıyorum
ama bir masa arkasına geçip çeşitli entrikalarla şikayetlerle söylemlerle ben Atatürk'ü çok seviyorum, onu hiç unutmicaz demiyorum, bunu yapmıyorum
veya 10 Kasım'da bir gün hatırlayıp veya 1 saat için hatırlayıp soymaya, yalan söylemeye, adam kayırmaya devam etmiyorum
dediğim gibi öğretilerini öğütlerini kendi yaşam felsefesini kendi yaşam felsefeme aktarıyorum
savaşlardaki inancını, gözüpekliğini kendi yaşamtımda uygulamaya çalışıyorum
sevecenliğini insanlığını kendi ortamımdaki insanlarla paylaşarak yaşıyorum
ama balkonuma Türk bayrağı asmıyorum belki, belki facebookta Atatürk'ün resmini koymuyorum veya yakama rozet takmıyorum belki belki Atatürkçü de değilim bu yüzden
ama onun öğrettiği gibi Türk milletine inanıyorum, hem memleketimi hem onu işte bu saydıklarım yüzünden seviyorum
ve şunu da biliyorum Atatürk gibi bir çok insan geldi bu memlekete, geldi ve gidiyor ve gelecek
belki ondan daha çoğunu yapamayacak veya yapacak ama onun öğretileriyle yaşayan herkes bence zaten birer Atatürk
dürüst çalışan, ailesine memelketine saygılı ve faydalı herkes, doktor, avukat, işçi, sekreter,postacı vs vs. herkes birer Atatürk
ve şimdi ben 1 ay sonra son vazifemi belki askerliğimi yapmaya gideceğim
belki bir çok zorluklarla ve zaman kaybıyla karşılaşacağım ama sonuçta bir vazife olarak görüyorum
neyse yazımı biraz karıştırdım ama söylemek istediğim görünüşte değil yaptıklarım ve yaşadıklarımla ben Atatürk'ü seviyorum ve belki bu yüzden Atatürkçü değilim
saygılar

overcloud
10 Kasım 2010, 14:49
EY BÜYÜK ATA!

Varlığımızın en mukaddes temeli olan, Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin ebedi bekçileriyiz. Bu karar, sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir.

İstikbalde, hiçbir kuvvet yolumuzdan döndüremeyecektir.
Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez insan ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her hamle şuurludur.

En kıymetli emanetin olan Türk istiklal ve Cumhuriyeti, mevcudiyetimizin esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde ilelebet yaşayacak ve nesilden nesile devredilecek.

Bu mukaddes emanete yönelen dâhili ve harici bütün tecavüzler, iman dolu göğsümüze çarparak parçalanacaktır.

İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar en modern silahlarla mücehhez olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, milli şuurumuzu ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaklardır.

Çünkü İstiklal ve Cumhuriyetimize kastedenler, karşılarında beş bin yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını, cumhuriyeti ve inkılâplarının feyizli ve imanlı gençlerini bulacaklardır.

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI!

İstikbal ve Cumhuriyeti korumak mecburiyeti hâsıl olursa içinde bulunacağımız ahval ve şerait ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp, her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI

Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin (inkılâplarının) yılmaz bekçileriyiz.

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.

mavi prens
10 Kasım 2010, 15:14
Sadece cephede savaş zekasıyla değil,sahip olduğu temiz ve eşsiz ahlakıylada tüm dünyaya insanlık dersi veren düşmanlarının bile hayran olduğu eşsiz büyük insan...

Sen gibi bir kurtarıcımız-atamız olduğu için o kadar şanlıyız ki,,,

Senin ve gözünü kırpmadan cananlarını geride bırakıp canlarını hiçe sayan bedenlerini siper edip kanlarıyla bu toprakları sulayan isimlerini sayamadığımız bilmediğimiz yüzbinlerce dedelerimizin sayesinde,o kar kışın ayazın yagmurun altında aç susuz cepheye cephane taşıyan nenelerimiz sayesinde bu topraklar bizim bu ülke bizim bu bayrak bizim...

Bugün taksim meydanda anma töreninde görevliydim,özel harekattan abilerimizle bizide bir binanın çatısına verdiler.normalde sizde bilirsiniz çogu zaman meydanda çelenk bırakılır bando takımı eşliğinde istiklal marşı okunur ama duyarlı yaya vatandaşlar haricinde kimse özellikle trafikteki araçlar durup esas duruşa geçmez ama bugün farklı bir manzara gördüm.saygı duruşu için siren çalmaya başladığın gördüğüm manzara tüylerimi diken diken etti ve gözlerim doldu;trafikteki tüm araçlar durmuş araçlardaki çogu vatandaş inmiş esas duruşta siren bitene kadar saygı duruşunda bulundu kimsede kıpırdama yok tüm ama tüm trafik durdu ve gördüğüm tüm insanlar esas duruştaydı...gerçi saydı duruşu bitip istiklal marşına başlanınca o görüntüden eser kalmadı ama

engin abi çok güzel bir konuşma yapmışsın bu duyarlılığın için teşekkür ederim

takendy
10 Kasım 2010, 17:17
Sevgili ATAM bıraktığın tüm miraslar için teşekkür ederim,
ancak bunlara sahip çıkamadığım için de özür dilerim.
senin gibi bir lider ne geldi ne de glecek bu nedenlerle miraslarına ancak yılda birkaç gün aklımıza geldiğinde göstermelik sahip çıkıyoruz , gerçekte kimsenin umrunda değil artık ,tüm torunlarının beyni yıkandı artık...
sen ve yoldaşların , dedelerimiz ninelerimiz ellerinizden gelmeyeni bile yaptınız bu yüce vatanı aldınız bir torunlarınıza armağan ettiniz ama biz hayırsız çıktık , ellerinizle verdiklerinizi ellerimizle teslim ettik , özümüzü geçmişimizi sattık , savaşarak aldığımızı para ile değiştik,
kemilklerinizi sızlattığım için özür dilerim.
affedin beni elimden seyirci olmaktan başka birşey gelmiyor ,
keşke canımı sana verebilsem gelsen hak edenlere kudretinle ceza verip liderliğin anlamını öğretebilsen...

mavi prens
10 Kasım 2010, 18:08
Sevgili ATAM bıraktığın tüm miraslar için teşekkür ederim,
ancak bunlara sahip çıkamadığım için de özür dilerim.
senin gibi bir lider ne geldi ne de glecek bu nedenlerle miraslarına ancak yılda birkaç gün aklımıza geldiğinde göstermelik sahip çıkıyoruz , gerçekte kimsenin umrunda değil artık ,tüm torunlarının beyni yıkandı artık...
sen ve yoldaşların , dedelerimiz ninelerimiz ellerinizden gelmeyeni bile yaptınız bu yüce vatanı aldınız bir torunlarınıza armağan ettiniz ama biz hayırsız çıktık , ellerinizle verdiklerinizi ellerimizle teslim ettik , özümüzü geçmişimizi sattık , savaşarak aldığımızı para ile değiştik,
kemilklerinizi sızlattığım için özür dilerim.
affedin beni elimden seyirci olmaktan başka birşey gelmiyor ,
keşke canımı sana verebilsem gelsen hak edenlere kudretinle ceza verip liderliğin anlamını öğretebilsen...

evet haklısın,bu durumu düşündükçe kahroluyorum elimizden birşey gelmemesi beni kahrediyor.ülkemizin üzerinde oynanan bildigimiz-bilmedigimiz,gördüğümüz ama anlayamayıp çözemediğimiz onca oyun onca hesap rant var ki,,,
dediğin gibi olsa bende canımı veririm ve senle ben gibi niceleri bu uğurda canını verir,,,

Tarkan1981
10 Kasım 2010, 22:07
.

Bizlere emanet ettiğin CUMHURİYET e var gücümüzle sahip çıkıyoruz.

İşlerine dini alet eden ama aslında ABD-İSRAİL-AB uşaklığı yaparak bu ülkenin birlik beraberliğini ve toprak bütünlüğünü
parçalamayı kendine görev edinen ciğeri beş para etmezlerin gücü , aralıksız saldırarak havladıkları bu eşsiz emanetlerinin yok olmasına asla yetmeyecektir.

Ülkem üzerinde oynanan kalleşçe oyunlar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

İlelebet, Cumhuriyet ile yönetilen Müslüman bir ülke kalacak TÜRKİYE CUMHURİYETİ nin aklı selim bir ferdi olarak seni rahmetle, özlemle ve saygıyla anıyoruz...

.

arslanfb
10 Kasım 2010, 22:17
Nur içinde yat ATAM......

Birkannn
10 Kasım 2010, 23:05
Nur içinde yatsın..
Ne mutlu TÜRKÜM diyene...

takendy
10 Kasım 2010, 23:16
''Memleketimin güzel kadınları, giydirin çocuklarınızı güzel güzel, doğum günüdür bugün... Çünkü, her 10 Kasım, aslında 19 Mayıs’tır... Cumhuriyet dediğin, korkak babalar tarafından kaybedilir, yürekli evlatları tarafından geri alınır.

Mustafa Kemal, ilelebet payidardır.''

Yılmaz ÖZDİL

Tarkan1981
10 Kasım 2010, 23:34
''Memleketimin güzel kadınları, giydirin çocuklarınızı güzel güzel, doğum günüdür bugün... Çünkü, her 10 Kasım, aslında 19 Mayıs’tır... Cumhuriyet dediğin, korkak babalar tarafından kaybedilir, yürekli evlatları tarafından geri alınır.

Mustafa Kemal, ilelebet payidardır.''

Yılmaz ÖZDİL

:cat:

Ekim 2007, İzmir.

Alsancak’ın en meşhur dövmecisi Köprüaltı’na gençten biri girer, kolunu sıyırır, dirseğine doğru Mustafa Kemal’in imzası vardır, bir bankada çalıştığını, bu dövme yüzünden işten atılmakla tehdit edildiğini anlatır, tırsmıştır, ekmek parası filan diye ağlar, “silin” der.

Hep söylerim, ekmek parası diye ağlayanın maaşını, tavuk gibi buğdayla ödeyeceksin!

Adeta bomba düşer dövmeci dükkânına... “Bu gördüğün eller Atatürk’ü yazar, Atatürk’ü silmez” deyip, kapı dışarı ederler. Ve, internet sitelerinden alenen duyururlar: “Ey ahali, madem öyle işte böyle, bugünden itibaren burada, Atatürk’ün imzası bedava!”

Yılmaz ÖZDİL