PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorumu sattım yenisi için öneriler.

HercuL
09 Kasım 2010, 14:12
2007 model gsr 600 üm vardı sattım şimdi herzaman aklımda olan veya yeni oluşan modeller hakkında bir kaç cümle i sizlerle paylaşim.

ilk önce nakedin oturuşu pozisyonu ve rahatlğı bakımından rüzgar yeme dışında =) hep beğenmiş ve o tarz modelleri kullanmışımdır.artık biraz değişiklik yapim diyorum .ama hep iki kişi olduğumuzdan arkamda oturan artcımıda düşünmek zorundayım. benim genellikle kaldığım yerde birden bir yere 10 km gidiliyor hafta sonuda antalyaya gittiğimizde 130 gidiş aynı şekilde dönüş ve şehir içide 40,50 km falan giderim devamı bu şekilde başka bir yere ilk defa bu yaz gittim oda gsr ile oldu onun dışında güzergah bu şekilde.

modeller
vfr 800 en az 2005 model
z750 en az 2007 model
gsx 650 f en azı yok zaten 2008 de çıktı .

anlatacağım bilgileri birebir sahibi veya kullananlardan aldım onların yalancısyım =)

vfr den başlayalım bu modelin çok iyi bir motor olduğunu yalnız şehir içinde çok hararet yaptığını söylediler ve piyasada çok olmayan bir motor hareketli değil.

z750 herzaman hayallerimin motoru olmuştur piyasada çok olmadığı gibi fiyatları anımsanmıcak kadar fazla tabi bana göre . aklımda hep artcı sorusu vardı kullanan biri çok sorun olmadığını rahat olduğunu söyledi ama z 1000 i olan bir başka arkadaş racing den daha rahatsız olduğunu söyledi baya arada kaldım bu modelde.

gsx 650 f bu modellerin arasında en çok hoşuma giden bu oldu bana göre iki tane eksi yönü var biri tekeleri 160 lık diğeri ise inmobilizer olmaması kullanan kimseyi bulamadım =) ama youtubeden izledim gayet güzel bir yol motoru olacağına inanıyorum.

bu modelleri motorları artcımla denemiş olsam eminim daha fazla bilgiye deneyime ulaşıcam ama hepsini bulmak çok zor o yuzden sizlere sormak en mantıklısı denyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

elinde satmak isteyen varsa 2007 model z750 özelden veya buraya yazarak bana ulaşabilirler.

mogli
09 Kasım 2010, 15:11
Z1000 i olan arkadaş halt etmiş. :) Bene kullananda sorun varmış. İstanbul-İzmit taraflarına gelirsen bizim kulüpte Z serisinin hepsi var isediğine biner denersin.

Çok ilginç bir ayrıntı vereyim sana,

Artçı konusunda Z750s in tur motoru olmasından dolyı naked seriden daha ahat olması gerekir ama değil. Kızarkadaşım çıplak kasanın çok daha rahat olduğu konusunda ısrarcı. Z1000e bindiğimizde ise motoru değiştirelim bu çok rahat diye yalvarıyordu.

Ancak Z1000in ahatsızlık sorunu ivmelenme ve frenajdaki sertliği olabilir. İnanılmaz bir torku ve inanılmaz bir fren tepkisi var. Brembolardan beter, çat diye sıkıyor.

otopsici
09 Kasım 2010, 17:40
gsx 650 f alacağına hyosung 650 r
suzuki 650 f 74 hp 43 lb tork lu 22.700 tl fiyat
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20C/Suzuki%20GSX650F%2010.jpg
hyosung 650 r 79 hp 68 nm tork lu 14.400 tl fiyat
birde sen kontrol et
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Hyosung%20GT%20250R%2009%20%202.jpg

HercuL
09 Kasım 2010, 23:27
Z1000 i olan arkadaş halt etmiş. :) Bene kullananda sorun varmış. İstanbul-İzmit taraflarına gelirsen bizim kulüpte Z serisinin hepsi var isediğine biner denersin.

Çok ilginç bir ayrıntı vereyim sana,

Artçı konusunda Z750s in tur motoru olmasından dolyı naked seriden daha ahat olması gerekir ama değil. Kızarkadaşım çıplak kasanın çok daha rahat olduğu konusunda ısrarcı. Z1000e bindiğimizde ise motoru değiştirelim bu çok rahat diye yalvarıyordu.

Ancak Z1000in ahatsızlık sorunu ivmelenme ve frenajdaki sertliği olabilir. İnanılmaz bir torku ve inanılmaz bir fren tepkisi var. Brembolardan beter, çat diye sıkıyor.

bu bilgi çok iyi oldu eline sağlık gelip deneyebilirsin demende çok ince bir davranış bir kaç yerdede sordum aynı cevapları alınca artık kesin z750 diyorum

TuNeR_32
25 Kasım 2010, 06:30
Kawasaki z750 ;)

brs3417
25 Kasım 2010, 09:16
gsx 650 f alacağına hyosung 650 r
suzuki 650 f 74 hp 43 lb tork lu 22.700 tl fiyat
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20C/Suzuki%20GSX650F%2010.jpg
hyosung 650 r 79 hp 68 nm tork lu 14.400 tl fiyat
birde sen kontrol et
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Hyosung%20GT%20250R%2009%20%202.jpg

Bu kıyaslama ne kadar doğru bence bir daha düşünün herşey teknik veriler mi ?

bazen25
25 Kasım 2010, 10:03
En son okuduğum karşılaştırmalı test de (Z750 ve 800 cc lik diğer naket motorlardı) Z750 arka amortisörü ve diğer özellikleri nedeni ile eb kötü motor du, ama ordakiler bile neden bukadar çok satıldığını çözemediler :) , tabi bunda emsalleri ile aralarındaki fiyat farkı önemliydi.

otopsici
25 Kasım 2010, 18:22
Bu kıyaslama ne kadar doğru bence bir daha düşünün herşey teknik veriler mi ?

tabiki herşey teknik veriler o kadar boşuna mı teknik uğraşıyolar:)

mogli
16 Aralık 2010, 07:09
tabiki herşey teknik veriler o kadar boşuna mı teknik uğraşıyolar:)

Kawa'cı Honda'cı ne bileyim Truimph'cı bile gördüm. Her ne dersen de o markanın daha iyi bir makinası olduğunu teknik verilerle ispat etmeyi başarır bu elemanlar.

Ama bu kadar Hyo'cu ilk defa görüyorum. :cyclopsan:rendeer:

Bu bahsettiğin aletleri yan yana koy sadece izle. Bu bile fikrinde ufak çıtırdamalara sebep olur. Ama tam olarak ne demek istediğimi GT650 ile virajda fren yapman gerektiğinde tam olarak anlayacaksın. ;)

Her şey beygirden torktan ibaret olsa keşke... :)

İşin bir de mühendislik -TEKNİK- kısmı var. :wiinkk:

istanbulccc
16 Aralık 2010, 10:59
2007 model gsr 600 üm vardı sattım şimdi herzaman aklımda olan veya yeni oluşan modeller hakkında bir kaç cümle i sizlerle paylaşim.

ilk önce nakedin oturuşu pozisyonu ve rahatlğı bakımından rüzgar yeme dışında =) hep beğenmiş ve o tarz modelleri kullanmışımdır.artık biraz değişiklik yapim diyorum .ama hep iki kişi olduğumuzdan arkamda oturan artcımıda düşünmek zorundayım. benim genellikle kaldığım yerde birden bir yere 10 km gidiliyor hafta sonuda antalyaya gittiğimizde 130 gidiş aynı şekilde dönüş ve şehir içide 40,50 km falan giderim devamı bu şekilde başka bir yere ilk defa bu yaz gittim oda gsr ile oldu onun dışında güzergah bu şekilde.

modeller
vfr 800 en az 2005 model
z750 en az 2007 model
gsx 650 f en azı yok zaten 2008 de çıktı .

anlatacağım bilgileri birebir sahibi veya kullananlardan aldım onların yalancısyım =)

vfr den başlayalım bu modelin çok iyi bir motor olduğunu yalnız şehir içinde çok hararet yaptığını söylediler ve piyasada çok olmayan bir motor hareketli değil.

z750 herzaman hayallerimin motoru olmuştur piyasada çok olmadığı gibi fiyatları anımsanmıcak kadar fazla tabi bana göre . aklımda hep artcı sorusu vardı kullanan biri çok sorun olmadığını rahat olduğunu söyledi ama z 1000 i olan bir başka arkadaş racing den daha rahatsız olduğunu söyledi baya arada kaldım bu modelde.

gsx 650 f bu modellerin arasında en çok hoşuma giden bu oldu bana göre iki tane eksi yönü var biri tekeleri 160 lık diğeri ise inmobilizer olmaması kullanan kimseyi bulamadım =) ama youtubeden izledim gayet güzel bir yol motoru olacağına inanıyorum.

bu modelleri motorları artcımla denemiş olsam eminim daha fazla bilgiye deneyime ulaşıcam ama hepsini bulmak çok zor o yuzden sizlere sormak en mantıklısı denyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

elinde satmak isteyen varsa 2007 model z750 özelden veya buraya yazarak bana ulaşabilirler.

Vfr'yi 2006 modelden sonrasını şiddetle tavsiye ederim. Hararet konusunda bayağı abartmışlar sanırım. Hararetten mi oda ne? Eğer 104 derecede fan açma ise :) o başka 2 taraftada radyatör olduğu için yazın bacakların ısınabiliyor. Ben yaz kış şehiriçinde(Emirgan-Taksim arası) kullanıyorum. Trafiği az-çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Piyasada çok olmamasına gelince,olmasın mümkünse çünkü alanlar da satmak istemiyor. Kendimden biliyorum.
Vfr 27 yıldır üretilen her jenarasyonda yeni özellikler eklenen bir model Honda'nın kaliteside tartışılmaz.

tombo
16 Aralık 2010, 11:28
Kerim arkadaş motorunu aldı zaten :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83833-kararimi-verdim-ve-yeni-motorum-%3D.html

istanbulccc
16 Aralık 2010, 14:35
Kerim arkadaş motorunu aldı zaten :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/83833-kararimi-verdim-ve-yeni-motorum-%3D.html

e hayırlı olsun o zaman ne diyelim :)

Yalnız seneye başka bir başlık görürüz vfr mi alsam diye

tombo
16 Aralık 2010, 15:43
sonunda vfr ye gelecek diorsun yani :), ne deyim gerçekten haklısın.

erginturhan
16 Aralık 2010, 16:16
Gelir gelir VFR'ye gelir... :)
VFR insanın gözüne bir kere ilişmişse aklında kalır, baktıkça özelliklerini farkeder, görünüşündeki güzelliği, kıvrımlarının uyumunu, o kuyruk altının güzelliğini... Nasıl anlatayım ki anlatılmaz yaşanır derler öyle işte :)

karayılan
16 Aralık 2010, 16:24
bence en mantıklısı Gsx 650 f ama 100 hp Gsr den inip 74 hp Gsx sana yetmeyebilir ama şuda bir gereçek Gsx te rüzgar manyağı olmassın rahat konforlu bir yolculuk yaparsın artçınla beraber:cat: