PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yedek parça problemi (parçaya ihtiyacım yok )

gold1
07 Kasım 2010, 21:33
merhabalar bi arkadaş yamahayla ilgili konu açmış da az önce okudum çok güzelde yazı yazmış tek tek okudum ama onun altındaki yorumlar kafamı çok karıştırdı herkesde bi yedek parça sorunu .yahu nedir bu arkadaş ya siz hergün motoru mu deviriyosunuz kaza mı yapıyosunuz anlamadım gitti. yedek parça motorun bakım zamanındaki iç parçalarımı yoksa dış parçalarımı grenaj far gibi . hadi iç dış toplamına baktık diyelim siz bu motorları hergün mü bakıma tamire götürüyosunuz ya en en en kötü ihtimal ebay dan yurtdışından getirirsiniz burda haftalarca bekleyecağinize 20 30 lira daha fazla verirsiniz sıkıntıda kalmaz problemde kalmaz

draggy
07 Kasım 2010, 21:42
Herkes öyle yapıyor merak etme, ama bu durumda kalmak bizim moralimizi bozan...

Levsy
07 Kasım 2010, 21:47
Yedek parça konusundan bahsetmek için motorun her gün bir yerini kırıyor olmak mı gerekir?

Bu otomobil vs alırken de böyledir. Bir araç alırken ben bunda parçaya ihtiyaç duysam, yedek parça durumu nasıldır, bol mudur, pahalı mıdır, hemen bulabilir miyim yoksa günlerce bir parçayı bekler miyim acaba diye bir düşünmen iyi olur.

Haa ayrıca, herkes ebay'den alışveriş yapabilme özelliğine ve imkanına sahip değil.

AzRaİL42
07 Kasım 2010, 21:48
Bu Gün Yamaha Bayisine Gittim Yeni 2011 Ybr'lere Bakmak İçin Karbiratörün Altındaki MADE İN P.R.C Yazıodu Hemde Büyük Harflerle Artık YAMAHA ÇİN'E Geçti Bu Yüzden Bundan Sonra Sürümü Olmaz Şuanda Honda Sürüm Kazanıyor Zaten Millet YBR ALCANA CBF 150 Alıyor Hem Daha Ucuz Hem Daha Sağlam Hemde 150Cc...

motocycleboyreigns
07 Kasım 2010, 22:42
merhabalar bi arkadaş yamahayla ilgili konu açmış da az önce okudum çok güzelde yazı yazmış tek tek okudum ama onun altındaki yorumlar kafamı çok karıştırdı herkesde bi yedek parça sorunu .yahu nedir bu arkadaş ya siz hergün motoru mu deviriyosunuz kaza mı yapıyosunuz anlamadım gitti. yedek parça motorun bakım zamanındaki iç parçalarımı yoksa dış parçalarımı grenaj far gibi . hadi iç dış toplamına baktık diyelim siz bu motorları hergün mü bakıma tamire götürüyosunuz ya en en en kötü ihtimal ebay dan yurtdışından getirirsiniz burda haftalarca bekleyecağinize 20 30 lira daha fazla verirsiniz sıkıntıda kalmaz problemde kalmaz

Güzel soru.:cat:Cevabı bilsem de ben hala sorarım bunu aradabir.

Biz Türkler olarak zaten biraz evhamlıyız.Babamız olsa güvenmeyiz.Hele bir de zamanında bozuk elektrikli eşya ile uğraşıp hayatınızdan bezdiyseniz...Ayranı üfleyerek içersiniz.

Sık değil ama eninde sonunda sorun çıkartıyor motorlu araçlar.Mondial de çıkarıyor BMW de.Ayrıca illa arıza değil hava filtresidir vs.değişim gerektiren parçalar da var.Gidip de evimin yakınındaki falanca servisine gidip taktırmak varken fiyat farkı ödeyip(20-30 dan fazla oluyor) günlerce beklemek bize koyuyor.Kolay olmuyor mesela kredi kartı lazım.gümrükte takılabiliyor uğraşmak gerekiyor.oem parça ise uymuyor vs vs...

İşte bu nedenle firmaların yedek parça stoğunu sorguluyoruz.

iptaluyelik02
08 Kasım 2010, 09:21

laf ola torba dola,
bizim motorlar günde onbeş kere düşer,yirmibeş kere arızalanır.
biz de kıllığımızdan koskoca şirketlerle uğraşırız ve pire için yorgan yakarız
:)

kurubuz
08 Kasım 2010, 10:27
Laf işte... Kafası karışmışmış !!!! Bi de güzel güzel ebay'den sipariş verin diye akıl veriyor. Yamaha acaba bu adamı özellikle mi gönderdi bize gıcık etsin diye......

overcloud
08 Kasım 2010, 11:47
e-bay'in ajanı bu, e-bay'in reklamını yapio :queen:

xburakx
08 Kasım 2010, 13:23
eylül 29 da ön çamurluk ve siperlik sipariş ettik 10gün sonra siper geldi 42.gün oldu çamurlukdan ses seda yok o zamaki fiyatı 163dü parasını verdik şimdi birden fiyat düşmüş 135lira olmuş biraz daha düşmesini bekliyorlardır belkide :mrgreen:
olan su suratıma geliyor:)
yamahaaaa

pre_lude
08 Kasım 2010, 14:11
bende ebaydan sipariş verdim cok güzel bi takım ayna 2 3 ay oldu heralde :)
bide bu bekleme sorunu var arkadaşlar, 2008 honda accord arka stop sanırım bi ay civarıda o bekledi yurt dışından gelsin diye..

kamehame
09 Kasım 2010, 01:31
eveet biraz da burdan yakalım. beni bilen biliyor zamanında yamaha için çok çabalamış çok didinmiştim (sayın savaşkayan ın başını epey ağrıttım kendisi cok iyi bilir ayrıca bir özür borçluyum) gel gelelim harikalar diyarında yaşamıyoruz hiç olmaz ya kaza geçiriverdim üstelik ne yazık ki motor sadece yan da yatmadı kısmet işte tüh .15 gün de geçmişti halbuki son kazamdan itibaren ancak parçaya ihitiyacım oluverdi (hayret?)gayet güzel kazanın üzerine bolca yatak istirahati geçirdikten sonra başladım parça toplamaya.ama o da ne? bir gidon siparişi üzerine aldığım yanıtı paylaşıyorum - ee valla gelir tabii gelmesine ama 1 ay mı 5 ay mı garantisi yok be abicim- e bay diye bir şey var dediler bakıverdim ama o işler de öyle olmayıveriyormuş velhasıl nasılsa e bay den geliyor hamdolsun dedikçe yamaha yetkilileri de -aa hazır bulmuşsunuz yolu biz ne uğraşacağız ki canım diyorlar.bu yüzden bu kadar sivrizekaya rağmen motosikletim hurda şeklinde yatıyor. bense yamahaya tövbe ediyorum.(yine öfkelendim özür dilerim):pr:

iptaluyelik02
09 Kasım 2010, 09:06
eveet biraz da burdan yakalım. beni bilen biliyor zamanında yamaha için çok çabalamış çok didinmiştim (sayın savaşkayan ın başını epey ağrıttım kendisi cok iyi bilir ayrıca bir özür borçluyum) gel gelelim harikalar diyarında yaşamıyoruz hiç olmaz ya kaza geçiriverdim üstelik ne yazık ki motor sadece yan da yatmadı kısmet işte tüh .15 gün de geçmişti halbuki son kazamdan itibaren ancak parçaya ihitiyacım oluverdi (hayret?)gayet güzel kazanın üzerine bolca yatak istirahati geçirdikten sonra başladım parça toplamaya.ama o da ne? bir gidon siparişi üzerine aldığım yanıtı paylaşıyorum - ee valla gelir tabii gelmesine ama 1 ay mı 5 ay mı garantisi yok be abicim- e bay diye bir şey var dediler bakıverdim ama o işler de öyle olmayıveriyormuş velhasıl nasılsa e bay den geliyor hamdolsun dedikçe yamaha yetkilileri de -aa hazır bulmuşsunuz yolu biz ne uğraşacağız ki canım diyorlar.bu yüzden bu kadar sivrizekaya rağmen motosikletim hurda şeklinde yatıyor. bense yamahaya tövbe ediyorum.(yine öfkelendim özür dilerim):pr:

Bu cevabı keşke öbür konuya yazsaydın..
Geçmiş olsun.

kurubuz
09 Kasım 2010, 11:03

Gördün mü Gold1 kardeşim, demekki parçaya ihtiyacın olması için motoru hergün değil, 1 gün bile yatırman yetiyormuş, ayrıca ebay'den de öyle her istediğin parçayı şıp diye bulamıyormuşsun. Geçen ay Almanya'dan sipariş ettiğim parça stoklardan bulunmaması sebebi ile önce japonya'dan almanya'ya sonra da DHL ile bana geldi : Tam 42 gün.

bRkq35
09 Kasım 2010, 15:45
laf ola torba dola,
bizim motorlar günde onbeş kere düşer,yirmibeş kere arızalanır.
biz de kıllığımızdan koskoca şirketlerle uğraşırız ve pire için yorgan yakarız
:)

Abi ayıp olmamış mı arkadaşımıza ya.Güzelce açıklasanız ne olur yani. :pale:
Bazen insan harbiden bozuluyor bu duruma.

kurubuz
09 Kasım 2010, 17:15

Belki biraz sert olmuş ama, çok hassas olduğumuz ve çaba sarfedilen, emek harcanan bir konunun bu kadar hafife alınaması da insanın canını çok sıkıyor.
İnşallah kendisi de yamaha sahibi olup "parçaaaaaa" diye inim inim inler de derdimizi anlar. Bak Kamehame'ye ; dersini almış.

iptaluyelik02
09 Kasım 2010, 18:12

Niye ayıp olsun?
Biz çaba sarfettik diye o niye rahatsız oldu?,zarar mı gördü?Dükkanı mı var?markaya mı ortak?malının değeri mi düştü?.
ben ve benim gibi bir çok Yamaha sahibi mağdur iken onun bu konuyla alakası ne ki özel olarak konu açıp eleştiriyor?

Asıl ayıp olan;
birileri hak ararken arada çatlak sesler,gereksiz cevaplar ve karşı fikirler üretip konuyu sulandırmak,çabaları anlamsız hale getirmeye çalışmaktır
Böylesine cevap dahi vermemek gerekir ama cevap vermek de benim ayıbım olsun.
Üstelik buradaki sorun Yamaha Türkiye ile Yamaha kullanıcılarının sorunudur,Kullanıcı olmayanın zaman harcamasına dahi gerek yok.

bRkq35
09 Kasım 2010, 19:00
Niye ayıp olsun?
Biz çaba sarfettik diye o niye rahatsız oldu?,zarar mı gördü?Dükkanı mı var?markaya mı ortak?malının değeri mi düştü?.
ben ve benim gibi bir çok Yamaha sahibi mağdur iken onun bu konuyla alakası ne ki özel olarak konu açıp eleştiriyor?

Asıl ayıp olan;
birileri hak ararken arada çatlak sesler,gereksiz cevaplar ve karşı fikirler üretip konuyu sulandırmak,çabaları anlamsız hale getirmeye çalışmaktır
Böylesine cevap dahi vermemek gerekir ama cevap vermek de benim ayıbım olsun.
Üstelik buradaki sorun Yamaha Türkiye ile Yamaha kullanıcılarının sorunudur,Kullanıcı olmayanın zaman harcamasına dahi gerek yok.

Güzelce açıklamak varken böyle konuşmak bana göre yanlıştır abi. :pale:

iptaluyelik02
09 Kasım 2010, 20:45
Güzelce açıklamak varken böyle konuşmak bana göre yanlıştır abi. :pale:
boşver gitsin.
elinde her tuzlukla gezene ben Çengelköy mamulüyüm diyecek halimiz yok.
Yamaha'nın da o arkadaş gibi müşterilere ihtiyacı var zaten.