PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debrıyaj hakkında bılgı?

Altone
07 Kasım 2010, 03:24
debrıyaj setı kac km bıter vede fıyatı nedır tahmını? bıde dururken hep N (bosta tutuyorum motoru veya baktım ısık yanıyor 2 den N e cekıyorum zararı varmı? benım duyduguma gore yararı varmıs debrıyajdan yemezmıs bosa almak dururken vs? bıde sıkısık trafıkde sadece debrıyajla kalkıyorum 2 sılındır oldugu ıcın makınam baya rahat kalkıyor otomatık vıtes araba gıbı yakıttan tasaruf edıyorumda debrıyajdan cok yermı? son sorum az yaksın dıe sehır ıcınde genelde 4-5 bın devırı gecmıyorum cok vıtes atıyorum bununda zararı varmı

Ramazan Can
07 Kasım 2010, 08:34
debriyaj ın belli bir ömrü yoktur.. sadece kullanıcıya bağlıdır... 50 000km debriyaj balatası değiştirmeyen bir babaya sahibim... teker yapma zamanımda 3000 km biten balataya sahibim.... vitesin boşta olması motorun ve balatanın yararına.. ama 2 viteste kalkmak balatanın ömrü açısından zaralıdır...

yürekçe
07 Kasım 2010, 10:15
debriyaj ın belli bir ömrü yoktur.. sadece kullanıcıya bağlıdır... 50 000km debriyaj balatası değiştirmeyen bir babaya sahibim... teker yapma zamanımda 3000 km biten balataya sahibim.... vitesin boşta olması motorun ve balatanın yararına.. ama 2 viteste kalkmak balatanın ömrü açısından zaralıdır...

bu yoruma katılıyorum. ayrıc ekleyeceğim şey de şu ki, motorun marka ve modelini belirtmelisin