PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün Antalya/Manavgatda Sıkı Denetim !

Thisfalse
07 Kasım 2010, 01:07
Bugün antalya/manavgat ilçemizde trafik ekiplerinin motosikletlere sıkı denetimi vardı.Gün sonunda toplam 834 motora denetim yapılmış ve 547 si kasksız,kuralları ihlal ederek,ehliyetsiz kullanmaktan ceza yemiş,190 Kişide trafikten men edilmiş.Şu rakamlara bakarmısınız gerçekten içler acısı ...

rasta07
07 Kasım 2010, 01:12
Pek üzülmedim doğrusu , umarım rutin hale gelir ...

karaislam
07 Kasım 2010, 01:18
2 hafta önce serik ilçesindeydim.antalyaya en yakın olan ilçem sanırım belkide kemerdir neyse.her taraf motosiklet ve yarısında plaka yok,hiçbir sürücüde kask yok ve eminimki ehliyetleri de yoktur.şok oldum.antalya gibi bir şehirin ilçelerinde trafik böyle ise yazık bu memleketin geri kalanının haline ve yazık biz büyük şehirlerde yaşayan enayilere.bizim herşeyimiz tam olsa plaka,ruhsat,ehliyet,kask,muayene,sigorta,mtv vs. arkamızdaki adamda kask yok diye ceza yeriz.

özellikle şehir merkezinde çok sıkı denetimler var.ara sokaklarda bile motorlu trafikler acımıyor ceza yazıyor.

mceylan
07 Kasım 2010, 01:19
Darısı istanbul'un başına..............:cat:

Osbourne
07 Kasım 2010, 01:26
2 gündür Antalya'dayım..Şuanda da Göynük'teyim..
Dün gecenin yarısı havaalanından gelirken 3 motor gördüm toplamda hepsinde de kask vardı..Ama sanıyorum ki soğuktan takıyorlar..Gündüz yokmuş baksana..

Bu arada, Antalyalı arkadaşlar, bu ne soğuk kardeşim, geceleri donuyom valla, biz sıcak vilayet olarak bilirdik Antalya'yı :)

Ha, Konyaaltı Kokoreççi Hilmi'nize bir şey diyemem ama orası bir mabet resmen :mrgreen:

Felon
07 Kasım 2010, 01:31
yoksa bizim moderatorun şikayet yerine ulaştıda apaçilere yönelik sıkı motosiklet denetimimi yaptılar:cyclopsan

karaislam
07 Kasım 2010, 01:31
2-3 gündür bende üşüyorum geceleri.motor sürerken maske takmaya başladım yani.

rasta07
07 Kasım 2010, 01:35
2 gündür Antalya'dayım..Şuanda da Göynük'teyim..
Dün gecenin yarısı havaalanından gelirken 3 motor gördüm toplamda hepsinde de kask vardı..Ama sanıyorum ki soğuktan takıyorlar..Gündüz yokmuş baksana..

Bu arada, Antalyalı arkadaşlar, bu ne soğuk kardeşim, geceleri donuyom valla, biz sıcak vilayet olarak bilirdik Antalya'yı :)

Ha, Konyaaltı Kokoreççi Hilmi'nize bir şey diyemem ama orası bir mabet resmen :mrgreen:

Bu havaya soğuk denmez yav, insaf :) , bugün denize giriyordu insanlar :) ...

Osbourne
07 Kasım 2010, 01:37
Bu havaya soğuk denmez yav, insaf :) , bugün denize giriyordu insanlar :) ...

Yav burada da giriyor denize insanlar ama girenlerin hepsi Alman :)
Ayrıca buralılarda diyor gece serin diye, valla anlamam ben şuanda üşüyom :mrgreen:

rasta07
07 Kasım 2010, 01:58
Yav burada da giriyor denize insanlar ama girenlerin hepsi Alman :)
Ayrıca buralılarda diyor gece serin diye, valla anlamam ben şuanda üşüyom :mrgreen:

Antalyalı olarak gönül rahatlığı ile en güzel zamanında burda olduğunu söyliyebilirim ( ne kadar göreceli bişey de olsa ... ) ...

Ayrıca memlekitimize gelmişsin yeni haberimiz oldu ancak , yardımcı olabileceğimz bişey olursa elimden geleni yaparım , özelden ulaşman kafi , iyi tatiller şimdiden :)...

Thisfalse
07 Kasım 2010, 08:09
Gündüzleri Soğuk Geceleri Daha Bir Soğuk ::mrgreen:

zeda3000
07 Kasım 2010, 09:41
Antalyada gece gunduz arasında 20 derece vardır. Subat ayinda burda gece sifir derece gorulur. Gunduz ise 17-18.

Antalyada ozelikle sadece motosikletlere yonelik cok denetleme var. Turkiyenin en cok kayitli motosikletine sahip bir il olunca polis teskilati sirf motorlular icin denetleme programlari yaratti hali ile.

Antalyadan su kasksiz ehliyetsiz binenleri. scooterlar ile iki kisi tek teker cekenleri bir temizleseler. Motosiklet konusunda Avrupadan daha guzel gorunuruz

Osbourne
07 Kasım 2010, 11:19
Antalyalı olarak gönül rahatlığı ile en güzel zamanında burda olduğunu söyliyebilirim ( ne kadar göreceli bişey de olsa ... ) ...

Ayrıca memlekitimize gelmişsin yeni haberimiz oldu ancak , yardımcı olabileceğimz bişey olursa elimden geleni yaparım , özelden ulaşman kafi , iyi tatiller şimdiden :)...

Malesef tatil değil, seminer nedeniyle buradayım..
Teşekkürler bu arada :)

hattat_hasan
07 Kasım 2010, 11:31
darısı istanbulun başına.
tabi ceza caydırıcıdır ama korkudan değil; can güvenliğinden dolayı kask ve ekipmanları kullanmayı insanlara aşılamak lazım bu nasıl olacak blmiyorum ama :) konuştuğum yeni motorcuların hepsine söylüyorum bazen etkili oluyor bazende olmuyo lakin ben vazifemi yaptığım için rahat ediyorum...

draggy
07 Kasım 2010, 11:31
Darısı İstanbul ve diğer illerin başına...

methal
07 Kasım 2010, 11:47
balıkesirde denetimler sıkı bu ara dun arkamdaki arkadaşımda kask yok diye ceza yazılacaktı ki bidaha görmiyim dedi ama hiç kask takmayanlara birşey denmiyor nedense o sırada nerden baksan 2 motosiklet geçti kaskları da yoktu :silent: acaba kask takıyos diye dikkatmı cekiyos ben burdayım durdur beni gibilerinden ..

regal
07 Kasım 2010, 12:04
Pek üzülmedim doğrusu , umarım rutin hale gelir ...

aynen üzülmedim bende

alp_tunay
07 Kasım 2010, 12:19
Bugün antalya/manavgat ilçemizde trafik ekiplerinin motosikletlere sıkı denetimi vardı.Gün sonunda toplam 834 motora denetim yapılmış ve 547 si kasksız,kuralları ihlal ederek,ehliyetsiz kullanmaktan ceza yemiş,190 Kişide trafikten men edilmiş.Şu rakamlara bakarmısınız gerçekten içler acısı ...İçler acısı falan değil.... Gayet iç açıcı rakamlar....:cat::cat:
Keşke hergün yapsalar.. Bu rakamları düşürmenin başka yolu yok... :cat::cat:

sivernson
07 Kasım 2010, 13:29
korumasız kullanmanın kötü oldugunu anladımda.
ehliyetsiz kullamayı anlamadım.günümüzde ehliyetin e anlam ifade ettiğini biliyoruz.
kursa gidersin.50 lerin teknolojilerini anlatırlar.
derse katılmak zorunlu değildir.biraz direksiyon dersi, sınava girersin,bir tur attrırlar.tamam geçtin,hadi şimdi git karakola soyulmaya.ha unutmadan bir de sınav parası.
devlet ehlyetsiz sürücülere ceza neden keser? cevap;çünkü ehliyetten ötürü haracını almadığından ötürü.(karakola para,sağlık raporuna para,sınava para,ona para buna para... tebrik ederiz soyuldunuz)

Thisfalse
07 Kasım 2010, 15:49
İçler acısı falan değil.... Gayet iç açıcı rakamlar....:cat::cat:
Keşke hergün yapsalar.. Bu rakamları düşürmenin başka yolu yok... :cat::cat:

İçler acısı rakam çünkü , bu kadar bilgisiz cahil adam var demektir :cat:

alp_tunay
07 Kasım 2010, 15:52
İçler acısı rakam çünkü , bu kadar bilgisiz cahil adam var demektir :cat:

İşte bu kadar cahil adamdan en az yarısı birdaha bu hataları yapmaz..:cat::cat::cat: Her seferinde bu şekilde olacaksa her gün yapılsın....:cat::cat::cat:
Onun için iç açıcı rakamlar dedim.... Bunların aramızda oldukları aşikar... Ortaya çıkmaları sevindirici... :cat::cat::cat:

Thisfalse
07 Kasım 2010, 15:54
İşte bu kadar cahil adamdan en az yarısı birdaha bu hataları yapmaz..:cat::cat::cat: Her seferinde bu şekilde olacaksa her gün yapılsın....:cat::cat::cat:
Onun için iç açıcı rakamlar dedim.... Bunların aramızda oldukları aşikar... Ortaya çıkmaları sevindirici... :cat::cat::cat:

O konuda haklısın bende aynı şeyi vurgulamak istedim :cat:

jack hammer
07 Kasım 2010, 23:52
ehliyetsiz kullamayı anlamadım.günümüzde ehliyetin e anlam ifade ettiğini biliyoruz.
derse katılmak zorunlu değildir.biraz direksiyon dersi, sınava girersin,bir tur attrırlar.tamam geçtin,hadi şimdi git karakola soyulmaya.ha unutmadan bir de sınav parası.
devlet ehlyetsiz sürücülere ceza neden keser? cevap;çünkü ehliyetten ötürü haracını almadığından ötürü.(karakola para,sağlık raporuna para,sınava para,ona para buna para... tebrik ederiz soyuldunuz)

size katılıyorum ama burası hukuk devleti.(sözdede olsa durum bu) bu nedenle ehliyet olmadan kazaya karıştığında ne sigorta paranı öder nede herhangi bir hakka sahip olursun. ehliyet için alınan harca bende karşıyım keşke alınmasada herkes ehliyetli olsa. ama devlet soygunun adını vergi ve harç koymuş.

ehliyeti olmayana sıfır motosiklet satışı yapılmamalı hatta ikinci elde noterde satış yapılırkende bu şart korunmalı. ha bide bu kask takmayanlara verilebilecek en büyük ceza kask takmadıgı için kafası parçalanarak ölmüş insanları belgesel yapıp sinama salonuna toplayıp saatlerce seyrettirmeli.

The Dude
08 Kasım 2010, 00:04
ömrü hayatımda bir ben gidemedim antalyalara seminerlere ...

gerisi rutin trafik kontrolü nesine yorum yapacağım ...

innovacı
08 Kasım 2010, 00:23
size katılıyorum ama burası hukuk devleti.(sözdede olsa durum bu) bu nedenle ehliyet olmadan kazaya karıştığında ne sigorta paranı öder nede herhangi bir hakka sahip olursun. ehliyet için alınan harca bende karşıyım keşke alınmasada herkes ehliyetli olsa. ama devlet soygunun adını vergi ve harç koymuş.

ehliyeti olmayana sıfır motosiklet satışı yapılmamalı hatta ikinci elde noterde satış yapılırkende bu şart korunmalı. ha bide bu kask takmayanlara verilebilecek en büyük ceza kask takmadıgı için kafası parçalanarak ölmüş insanları belgesel yapıp sinama salonuna toplayıp saatlerce seyrettirmeli.

aynen katılıyorum arkadaşım çok haklısın ama bu dediğini bizim ülkemizde yaparlarmı acaba:cat:

Slayerrr
08 Kasım 2010, 01:54

Ehliyet konusunda kısmen haklısın çünkü;
daha önce B ehliyet sahibi biri olarak motosiklet eğitimi almadan sadece daha önce B ehliyet alırken cevapladığım sorulardan 20 tanesini tekrar cevaplayarak ve bi ton gereksiz masraf yaparak A2 ehliyetimi aldım. Bunun özellikle eğitim verilmediği için mantıksız olduğunu düşünüyorum.
Ancak; A2 ehliyet almamak motosiklet kullanma işini ciddiye almadığını "araba için tamam ama motosiklete de ehliyet mi gerekir" düşüncesinin bir parçası olduğunu gösterdiğini düşündüğüm için A2 ehliyet almalıyız. Ayrıca hiç bir sebebi olmasa da kanunlar motosiklet kullanmak için ehliyet almalısın diyorsa almalıyız. Bu eleştirilebilir, değiştirilmesi istenebilir ama kanunlara karşı gelinmez. Ayrıca daha basit düşünürsek ehliyet almak ceza ödemekten daha ucuza mal olur.