PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu gün iki kere kurye sandılar beni :D

zenon
05 Kasım 2010, 13:52
İlkinde bankaya gittim dizlik mont falan, kaskı eldiveni motorun sutunde bırakmıştım. Girdim sıra bekliyorum Güvenlik elemanı geldi dizliğime bir tık tım yaptı kuryemisin dedi ( herhalde bu havadana mecburşiyeti olmayan binmez diye düşünüyor.

Yok dedim ne var sende apachimi falan dedi beliki az cok bilgisi var. biraz ayak ustu sohpet ettik.

Şirinevler'de işim vardı ordan şirkete dönecem tam yola cıkcak bir arkadaş hop hop bende kuryeyim benide götürürmüsün dedi bende hic bozmadım hay hay dedim Mecidiyeköye getirdim. Motorumu cok seviyorum ama kurye sanılmakta hoşuma gittmi valla :rendeer: hani hakaret olarak algılamıyorum ama olmadığım birseyi yakıştırmalarına garipsiyorum.

kurubuz
05 Kasım 2010, 13:55
Bende bazen firma ziyaretlerini motorla yapıyorum. Kapıdaki güvenlik geldiğim kişiye haber verirken " kurye size evrak getirdi diyor " :)

kingcüneyt
05 Kasım 2010, 13:56
motorda tam cbf 150 ya:P kurye sanıyolardır.Bu arada hayırlı cumalar:rendeer:

OguzhanCBR
05 Kasım 2010, 13:58
Evet ybr ve cbf kullanıcılarını hep kurye zannederler birde çantan varsa tam kurye aracı.. ama motorsiklet dostlığu bambaşka oluyor ya.. bende motorumu seviyorum...

RunemagicK
05 Kasım 2010, 14:17
enduro + reflektif yelek = polis:)

FlexMan
05 Kasım 2010, 14:20

:P:P:P ahhahaha al bunları al al al :bounce:

turkmath
05 Kasım 2010, 14:25
Benimde çok başıma geliyor. Galiba kullandığım motorla alakalı. Hatta arkadaşlar bile söylüyor bazen, "aha pizzacı geldi" v.s.

emraq
05 Kasım 2010, 15:53
normalde nizamiye kapısından çıkış belgesi olmadan çıkılmıyor.ancak kapıdaki güvenlik hala alışamadı sanırım beni kurye sanıyor.kapıya yaklaştığımda kapıyı hiç sorgusuz açıp selamı çakıyor :) bu da işime geliyor. veya benzincide pompacı soruyor :''kuryemisin??'' ^^hayır hobi amaçlı kullanıyorum ^^diyorum... ^^delimisin ne işin var motor üstünde ^^ diyor..bu tepki biraz gıcık oluyor tabi. ama ne olursa olsun,motorumu ve motosiklete binmeyi çok seviyorum :)

zenon
05 Kasım 2010, 16:31
Benim motorum tam kurye motoru arkada canta var koruma demirleri hele yağmurda yağınca yıkamazsam tam oluyor en son mont kirlendi halla yıkamadı kuryeler benden daha temizlemiyorum Kendi arkadaşlarımda dalga gectiği çok oluyor :D ama motoruda değişsem bu zihniyet değişmiycek sanırım :D

Yinede seviyorum ben moturumu yeterki yolda bırakmasın :)

extrem_015
05 Kasım 2010, 18:08
bana hiç olmadı ama olabilir,çünkü titan var altımda :)

Khutuck
06 Kasım 2010, 18:22
Fazer'la Bilgi Üniversitesi'nin otoparka girdiğimde "kurye misin" diye sormuştu bir güvenlik görevlisi :)

MrSharp
06 Kasım 2010, 18:32
Banada Her gün oluyor. Ben artık evet kuryeyim demeye başladım :)

cousinecruis
06 Kasım 2010, 18:53
c800 le alışveriş merkezi otoparkına girerken malzeme mi getirdiniz demişti bi görevli :)

unforgiven85
06 Kasım 2010, 18:59
Ben choppera biniyorum 2 adet 20 litrelik deri çantam var... neredeyse her gün granajlarımı parlatırım... püsküllü elcikler, uzun egzoslar falan dinlemeyip bana da soruyorlar :mrgreen:
Bence sakıncası yok ama... Sonuçta o işi yapan arkadaşlar ekmek derdindeler...

The Dude
06 Kasım 2010, 23:07
bugün bir dükkana girdim, danışmada duran bayan beni görünce birilerini çağırdı " siparişimiz geldi" dedi.

sükut ettim neyseki anlamaları uzun sürmedi, kimsenin gıkı çıkmadı, danışmadaki kızcağız öyle kaldı.

çok evvelden de motorun ruhsatını çıkarttım lakin şube sultanbeylideydi, telefon ile oradan birisi ile anlaştım halletti ruhsatı bana yakın bir yere gönderdi. ruhsatı almaya gittim, kapıdan girdim eleman " abi acil avcılara evrak var götürür müsün ?" dedi ne kadar dedim, o zaman ruhsat parasına yakındı olur dedim önce ruhsatımı ver. ruhsatı bedavaya getirmiştim neredeyse.

memleketim insanı her motorcuyu (eğer motor iri değil ise ki maalesef yurdum insanı iri şeylere saygı duyuyor) potansiyel kurye elemanı olarak görür ve davranır. çok garipsememek lazım.

sezginkalkan
06 Kasım 2010, 23:14
bugün bir dükkana girdim, danışmada duran bayan beni görünce birilerini çağırdı " siparişimiz geldi" dedi.

sükut ettim neyseki anlamaları uzun sürmedi, kimsenin gıkı çıkmadı, danışmadaki kızcağız öyle kaldı.

çok evvelden de motorun ruhsatını çıkarttım lakin şube sultanbeylideydi, telefon ile oradan birisi ile anlaştım halletti ruhsatı bana yakın bir yere gönderdi. ruhsatı almaya gittim, kapıdan girdim eleman " abi acil avcılara evrak var götürür müsün ?" dedi ne kadar dedim, o zaman ruhsat parasına yakındı olur dedim önce ruhsatımı ver. ruhsatı bedavaya getirmiştim neredeyse.

memleketim insanı her motorcuyu (eğer motor iri değil ise ki maalesef yurdum insanı iri şeylere saygı duyuyor) potansiyel kurye elemanı olarak görür ve davranır. çok garipsememek lazım.

iyimişşş :)

sinancvs
06 Kasım 2010, 23:22

ybr, cbf istemiyodum ama bunun üzerine düşünmeye başladım şu an :)

Tarkan1981
06 Kasım 2010, 23:56
Boş ver aldırma , alayı trafikte veya toplu taşıma araçlarında balataları sıyırırken
BİZ İSTANBUL U YAŞIYORUZ

tcugurtc
07 Kasım 2010, 00:01

gecen gün birisi adres arıyordu aracını durdurdu bi harita cıkardı bakıyor bende kuryeyimya adresi söylerim diye durdum yanında hayırdır nereyi arıyorsun dedim hemen cıkıyorum memur bey dedi bende yok ben polis degilim dedim oda bende memurum dedim ama cok korktu kesin bi bokluk vardı o iste adamdan cok kıllandım

DeLi MoToRcU
07 Kasım 2010, 00:54
Ben Kurye Oldugum İçin Sorun Yok Yollarda Motorcunun Motorcudan Başka Dostu Yokk :cat::flower::flower::flower:

giresunspor
07 Kasım 2010, 01:03
gecen gün birisi adres arıyordu aracını durdurdu bi harita cıkardı bakıyor bende kuryeyimya adresi söylerim diye durdum yanında hayırdır nereyi arıyorsun dedim hemen cıkıyorum memur bey dedi bende yok ben polis degilim dedim oda bende memurum dedim ama cok korktu kesin bi bokluk vardı o iste adamdan cok kıllandım

:) :) :) kesin vardir. :)

ofdmed
07 Kasım 2010, 01:37
Bana da çok sordular kurye misin diye. Özellikle benzin pompacıları kuryelik de zor iş diyerek muhabbeti açıyorlar. Hayır ben doktorum deyince şok oluyorlar. YBR ile kurye zannediyorlardı. Transalpe de çok yol veren oluyor, sanırım polis zannediyorlar:)

mehmet tufan
07 Kasım 2010, 02:44
chopper'e hiç kuryemisin diyen olmadı, hoş benim cünyırın gidon altı neonları grenajları falan yanıyor olduğundanda olabilir :)

Altone
07 Kasım 2010, 03:12
revıt mont marushın kask + kawasakı var bende anlayan racıng sanıyorda. 1 adam hıc anlamıyordu aa kuryemısın nekadar kazanıosun aylık demıstı :)