PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almak istiyoruz ... Yardım edermisiniz !!!

tolgakif
05 Kasım 2010, 08:04
Merhaba arkadaslar , öncelikle öğrenci olduğumuzu belirterek sizlerin yardımına ihtiyacımızın olduğunu söylemek istiyoruz :)
Yaklasık uzun zamandır sürekli takip ettiğimiz sitelerden ve hyosung gt250r hedefimiz olarak şimdilik işe mondial 125 zn ile başlamak istiyoruz :)
Malum öğrencilik.

Bu hafta içinde almayı düşünüyoruz iki tane :) Arkadasımla benim toplam 1.5Bin Tl miz var.
2. el almayı düşünüyoruz.(Varsa satan istanbul içinden kırmızı model iki tane düşünüyoruz)

Sizden istediğimiz ikinci el alım satım işlerinde motor satın alınırken ;

Nasıl bir yol izlemeliyiz ... ?

Bu konuda bizlere yol gösterirseniz çok teşekkür ederiz ...
Tolga - Akif Saygılarla...

ethemhan
05 Kasım 2010, 09:44
İlk Olarak kask aldınızmı mont falan? Eger almadıysanız 1500 lıraya bunlarda dahılse bıraz sıkıntı yaratabılır:cat:

tolgakif
05 Kasım 2010, 10:51
Onlar sıkıntı olmaz.
Ne yapmamız gerektiği hakkında bilgiye ihtiyacımız var bilen eden kişilerden.
Gerisi gelir zaten :)

mavi prens
05 Kasım 2010, 12:27
wala daha yeni 2 gün oldu benim böcügü satalı kıpkırmızı 3500km idi garantiside devam ediyordu :) çizik yoktu xenon çanta ön cam vs sigortacı bi arkadaşa sattım çokta memnun ve gerçekten temiz bir 125 zn şiddetle tavsiye ederim vızır vızır gezersin mondialin en sorunsuz modelidir çekişide gayet iyidir hiç bi şekilde üzmez sizi,bende mct chopper aldım daha dün gecenin bi vakti vites alıştırması yapıyordum zevkli ama debriyajı çok yukarda oldugundan kavramada biraz zorlanıyorum ama sesi dehşet yahuu :cherry:

unforgiven85
05 Kasım 2010, 12:31
Selamlar... Ben de 1 hafta önce heveslenip aldım arkadaşlar... Şöyle yardımcı olabilirim...
Önce alınacak motorlar bulunup satıcıyla pazarlık yapılır ve anlaşılır... Cepler parayla doldurulup takriben satıcıya paralar verilir... Gülen yüzler ve tuhaf bir heyecan ile notere gidilip "İşte bunlar bizim kafa kağıtlarımız" denir ve motor başına 70 tl ücret ödenir... İşlem bitince satıcı anahtarı size teslim eder ve bir anda ortadan kaybolur... Sonra noterden aldığınız geçici ruhsatla bir sigorta şirketine gidilir ve motorların sigorta ücretleri yatırılır...
Bir sabah kapınız çalar ve postacı elinde motorlarınızın yeni ruhsatlarıyla sizi günaydınlar...

Şimdiden kazasız belasız sürüşler dilerim...

Sürat Motor
05 Kasım 2010, 12:43
Sfır Ramzey td 125 düşünüyorsan 1740 liraya olabilir. İStersen internetten de motoru bir araştır. Yerli ypım oldukça şık bir motor. 554 669 9297 den de ulaşabilirsin bana.

MkD
05 Kasım 2010, 15:23
Sfır Ramzey td 125 düşünüyorsan 1740 liraya olabilir. İStersen internetten de motoru bir araştır. Yerli ypım oldukça şık bir motor. 554 669 9297 den de ulaşabilirsin bana.

yuh ya :silent:

TutkuluAcemi
05 Kasım 2010, 16:36
Çinli cup tavsiye ederim. Yakıtta çok cimri diyorlar. Ben de öğrenciyim. 2011 eylül, ekim gibi honda innova İ almayı düşünüyorum :)

tolgakif
06 Kasım 2010, 04:07
Kafamız karıştı ya ...
125ZN mi 150 ZAT mı karar veremedik , işin içine zat da girdi ... 2.el fiyatları hemen hemen aynı...
125Zn ile istanbuldan uzun yola nereye kadar götürebilir bizi ?
Birde motoru satın aldıktan sonra noter ve sigorta işlemleri nekadar patlar bize .. ?
Yardımlarınız için teşekkür ederiz :)

giresunspor
06 Kasım 2010, 04:27
slm once hangisini alirsan al hayirli olsun.
150 zat 125 zn den daha iyi bir motor bence bulabilirsen temiz bir 150 zat al. uzun ve gosterisli bir motor.

sunuda ekleyeyim 2. el motor aldigin zaman hemen noter satisini yapin yoksa basina is acilabilir bu konuya dikkat et

alperiz
06 Kasım 2010, 05:24
4 yıldır yaz kış kullandığım bir motor bakımlarına özen gösterirseniz bi sıkıntı yapmaz.. 18.000 km'de daha tık demedi maşallah :)

tolgakif
07 Kasım 2010, 08:42
Öncelikle teşekkür ederim.
125ZN ile en fazla kaç km yola gidilebilir bunu merak ediyorum ?
Ve birde 2kişi rahat bir şekilde gezebilirmiyiz?
Bu arada ehliyetimiz yok ama scooter kullanmayı iyi biliyoruz.Bu bizim için büyük sıkıntı olusturur mu ? Bir arkadasım gerek olmadıgını söyledi polisler pek birşey demiyormus scooterlar için.

yürekçe
07 Kasım 2010, 10:13
Öncelikle teşekkür ederim.
125ZN ile en fazla kaç km yola gidilebilir bunu merak ediyorum ?
Ve birde 2kişi rahat bir şekilde gezebilirmiyiz?
Bu arada ehliyetimiz yok ama scooter kullanmayı iyi biliyoruz.Bu bizim için büyük sıkıntı olusturur mu ? Bir arkadasım gerek olmadıgını söyledi polisler pek birşey demiyormus scooterlar için.

önce ehliyet alın.
800 tl civarı cezası var ve ayrıca motorunuz bağlanır.