PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyet işlemi hakkında bir soru

pendikli
04 Kasım 2010, 02:31
arkadaşlar ehliyet için randevu aldım herşey hazır ama şu 78 tl yi nereye yatırcam gittiğim zaman mı yoksa önceden bi yere yatırıp makbuz felan mı götüreceğim 6 gün kaldı bilen arkadaşlar yanıtlarsa

Levsy
04 Kasım 2010, 02:41
Emniyete gittiğinde yatıracaksın. Orada seni yönlendirirler.

pendikli
04 Kasım 2010, 02:47
teşekkürler

ertanos
04 Kasım 2010, 04:44
Emniyete gittiğinde yatıracaksın. Orada seni yönlendirirler.

Ne emniyeti ya :farao:

Arkadaşın bahsettiği A2 sınıfı ehliyet harcı. Maliyeye ödeniyor. Yani vergi dairesine.

Levsy
04 Kasım 2010, 05:20
Ne emniyeti ya :farao:

Arkadaşın bahsettiği A2 sınıfı ehliyet harcı. Maliyeye ödeniyor. Yani vergi dairesine.

Kardeşim,
Yıllar önce aldığım B ve 2007'de aldığım A2 ehliyetim var. Bunları farklı illerden aldım. Her iki ehliyet için de harcı ödemeye vergi dairesine gitmedim, yakın zamanda ehliyet alan arkadaşlarım da gitmediler. Çünkü emniyette maliyenin veznesi vardır ve harcı oraya yatırırsın. Ama sen, "ben rezilik çekeceğim ayrıca vergi dairesine gideceğim" dersen ayrı mesele. Git istediğin yere yatır.

ertanos
04 Kasım 2010, 07:55
Kardeşim,
Yıllar önce aldığım B ve 2007'de aldığım A2 ehliyetim var. Bunları farklı illerden aldım. Her iki ehliyet için de harcı ödemeye vergi dairesine gitmedim, yakın zamanda ehliyet alan arkadaşlarım da gitmediler. Çünkü emniyette maliyenin veznesi vardır ve harcı oraya yatırırsın. Ama sen, "ben rezilik çekeceğim ayrıca vergi dairesine gideceğim" dersen ayrı mesele. Git istediğin yere yatır.

Tamam sakin ol senin dediğin olsun. Benim için hava hoş. Arkadaş gider paşa paşa trafik şubeye. Senin dediğin gibi maliyenin veznesi yoksa sana bilahare saygılarını sunar elbet. :cherry:

okanco
04 Kasım 2010, 09:11
Vergi dairesi mi :S Ben Karakola girdiğimde vezneye yatırdım..

volkanix
04 Kasım 2010, 09:12
benim olduğum şehirde emniyetin içinde maliyenin veznesi yok
o harcı ödemek için maliyeye yani vergi dairesine yatırdım
araştırmak lazım eminyetin içerisinde veznesi var mı yok mu diye
sonuç olarka söylenenler doğru
kolay gelsin hayırlı olsun

HiAxiSheytan
04 Kasım 2010, 09:22
Ben yakın zamanda ehliyetimi aldım Kadıköy Trafikten ordaki maliye veznesini kaldırmışlar daha öncesinde şubedeki maliye veznesine yatırılıyordu kaldırıldığı için vergi dairesine gidip yatırdım.
Hangi Trafik Şubesinden alınacaksa ehliyet önceki arkadaşların dediği gibi maliye veznesi olup olmadığı önceden araştırılsın. Ayrıca ehliyet kart parasını trafiğe yatırıyorsunuz.

Ehliyetiniz hayırlı olsun

giresunspor
04 Kasım 2010, 09:58
bende kismetse 1ay sonra alicam
kadikoy de subede vezne varmi yokmu bilmiyorum o yuzden ben maliyeye yatircam

sen de isini saglama al git maliyeye yatir. gittigin subede vezne yoksa napican. :)

methal
04 Kasım 2010, 17:33
bende vergi dairesine yatırmıştım

ysn17
04 Kasım 2010, 17:46
Araştırmakta fayda var :D Burada da maliyeye yatırıyorsun bilgine ama orada nasıldır bilemem ;)

Levsy
04 Kasım 2010, 17:51
Tamam sakin ol senin dediğin olsun. Benim için hava hoş. Arkadaş gider paşa paşa trafik şubeye. Senin dediğin gibi maliyenin veznesi yoksa sana bilahare saygılarını sunar elbet. :cherry:

Ben sakinim, hatta forumun en sakin üyelerinden biriyim. :) Benim dediğim olsun gibi bir derdim de hiç olmadı.

Sonuçta anlaşılıyor ki her emniyet müdürlüğünde maliye veznesi yok. Arkadaş hangi il/ilçede olduğunu yazmamış. Sorup öğrenmesi lazım konuyu, ehliyeti aldığı kurs veya yakınlarda ehliyet almış herhangi bir tanıdığı bilgi verir kendisine.