PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : size motor kötüleyin desem...

buggin
02 Kasım 2010, 21:16
ve kötüleyeceğiniz motor... Hımm.. Mesela hyo gt 250r olsun desem :) nasıl kötülersiniz?
S&t falan farketmez. Objektif olarak kötüler misiniz?

n61l
02 Kasım 2010, 21:21
ve kötüleyeceğiniz motor... Hımm.. Mesela hyo gt 250r olsun desem :) nasıl kötülersiniz?

gt250 dusunup eksik yanlarini merak ediyorsan ilgili topige kronik sorunu olup olmadigi yonunde bir mesaj atman daha mantikli olur.

ketchup
02 Kasım 2010, 21:24
Genel anlamda amacına (şehir içi tur aracı) yönelik olarak beğendiğim bir motor olsa da ben başlim kötülemeye;

Parça kalitesi çinlilerden iyi ama avrupa ve japondan kötü.. üç dört yıldan sonra grenajda açılma mı desem, renk solması mı desem.. tarif edemediğim bir eskimeye uğruyor..

Aynı motoru hem SS diye, hem cruiser diye verdikleri zaman.. ne bilim insanın içine sinmiyor..

Kuyruk, artçı minderi, gösterge paneli falan çok eski görünüyor. 80'lerden fırlamış gibi..

Bu arada tebrik ederim bu tarz bir başlığa alışmamışım hiç. Değişik olmuş.. Bu eleştirileri herhangi bi modelin kendi başlığı altında yapsak bi dayak yemediğimiz kalır sonunda da "arkadaşım beğenmiyosan alma, başlığı da meşgul etme.. hadi yaylan"a gelirdi laf eheh..

Ante
02 Kasım 2010, 21:25
itinayla iftira atılır.

BMW650CS kadar kötü bir makina olabilir mi arkadaş. Sinyaller daha ilk yan yatmada kırılıyor. takımı 25 euro. Aynı şekilde vites kolu ve fren kolu da pek iyi dizayn edilmemiş en ufak bir yatmada yamuluyor. Bir de alüminyum alaşım yapmışlar bunları yani dağ başında bir yerde düşsen düzeltmeye de cesaret edemezsin kırılır diye.

Güya kalite bmw demek. Motor 2 ay yerinde dursun hemen cıvata yerleri ve ön çatalda pas atmaya başlıyor. Bu kadar mı dayanıksız olur yahu. Tütreşim desen ayrı dert. Aynayı falan boşuna koymuşlar bu motora, titreşimden arkandan motosiklet geliyor sanırsın geceleri. Oysa gelen otomobildir. O derece kıpraşır yani aynaları belli bir sürat üzerinde.

Bide ne diyorlar kuru karter mi ıslak karter mi bilmem artık motosikletin bir vites değişimi var evlere şenlik. her seferinde Çtoooonak diye bir ses artçı varsa "ulan acemi şanzımanı dağıttı gene" der o derece yani.

İşte böyleyken böyle...

ketchup
02 Kasım 2010, 21:26
gt250 dusunup eksik yanlarini merak ediyorsan ilgili topige kronik sorunu olup olmadigi yonunde bir mesaj atman daha mantikli olur.

Selamlar, arkadaş kronik sorunlarını sormamış yalnız. beğenmediğimiz yönlerini, kötü bulduğumuz yönlerini yazmamızı istemiş.. Model başlığı altında iyi yönleri ve kronik problemleri yeterince konuşuluyor zaten.

otopsici
02 Kasım 2010, 21:27

evet kötülerim kullandım ve hiç bir şekilde tatmin eden bir motor değil adamlar ağır şasiye 250lik 29 beygir koymuşlar yetmiyo mz 301 gelip sizi tokatlıyo

buggin
02 Kasım 2010, 21:30

ilgili topiği okuyabildiğim kadar okudum genel olarak bi bilgi aldım ama hyo su olmayanlar yazmıyor maalesef topiğe yada ben denk gelmedim. Benim demek istediğim herkes kendi malını över. Burda hyosu olmayanların ama motorla ilgili bilgisi olanların yazıp merakımı gidermesi için açtım topiği.

n61l
02 Kasım 2010, 21:36
Selamlar, arkadaş kronik sorunlarını sormamış yalnız. beğenmediğimiz yönlerini, kötü bulduğumuz yönlerini yazmamızı istemiş.. Model başlığı altında iyi yönleri ve kronik problemleri yeterince konuşuluyor zaten.

bir motosiklette olabilcecek kotu sey muzmin problemleridir, kalite dusuklugu de buna dahil krenaj isciligi kotuyse bunu iyilestirezsin vs "sevilmeyen ozelliklerse" subjektif ben arkadasa gt250'yi arastirdigini dusundugum birisi olarak cevap verdim. yani daha uygundan kasit onu daha fazla yarali bilgi alabilecegi bir kaynaga yonlendirmek bu kadar... :)

Maverick35
02 Kasım 2010, 21:36
Frenleri zayıftır, durmaz.

Shinko lastikleri...yaramaz, hemen kauçuk lastikle değiştirmek gerek.

Parçaları felaket derecede pahalıdır, bir sinyal lambası 45-TL idi, 2009 Yılında.(Diyeceksiniz -"Honda CBR 600 RR'nin sinyal lambası kaç TL, haberin var mı?"...CBR 600 RR en az 12.000-TL'lik bir motor, 6000-TL'lik Hyosung GT 250 R'den bahsediyoruz)

Zinciri zayıftır, ben de 2009'da 2008 trafiğe çıkışlı vardı, zinciri değiştirmek zorunda kalmıştım.

Krank mili zayıftır.Motoru redlineye sokmamalısınız, 2-3 defadan bir şey olmaz ama, alışkanlık yaparsa, krank milini büfeye koyarsınız.

Hııı...Hiç mi iyi yönü yok ? Var tabii;

-Race kullanmayı öğrenmiş olursunuz, 6.000-TL'ye

-Kasası 600'lük motorla aynı büyüklüktedir.ben, CBR 600 RR ve Yamaha R6 ile yan yana koyduğumda arada hiç fark yoktu.
şehiriçinde 600 cc lik kullanan arkadaşlarınızın yanında kaynarsınız.

-Görüntü mükemmeldir, hele hele fit bir vücudunuz varsa, motoru cafenin önüne çektiniz mi, bakan çok olur :)

n61l
02 Kasım 2010, 21:41
ilgili topiği okuyabildiğim kadar okudum genel olarak bi bilgi aldım ama hyo su olmayanlar yazmıyor maalesef topiğe yada ben denk gelmedim. Benim demek istediğim herkes kendi malını över. Burda hyosu olmayanların ama motorla ilgili bilgisi olanların yazıp merakımı gidermesi için açtım topiği.

cogu kisinin kendi malini ovdugu konusunda haklisin, ama elin butun parmaklari ayni da degil . bu motorlarla ilgili soylenecilecek genel sey her anlamda japonlara kiyasla kalite probelmleri oldugudur.bunun yaninda tr sartlarinda verilen para ve alinan karsilik baglaminda alinabilitesi olan motorlar bana gore.

ShowDown
02 Kasım 2010, 22:21
"araba alınır lan o paraya" :)

zeda3000
02 Kasım 2010, 22:28
Tum Cinli motorlari kotulerim

Yurdum insanin keske maddi imkani iyi olsa,

Keske boyle gereksiz OTV ler alinmasa

Keske yakit ucuz olsa

Insanlarimiz hak ettigi kaliteli motora binip arkadas motosiklet budur diyebilse

Su cinlilerin 350 kez donusturulmus plastik ve metalden yapmis olduklari motorlara mahkum olmasalar.

buggin
02 Kasım 2010, 22:29
"araba alınır lan o paraya" :)

Arabayı geç hocam napcan 4 tekerli götürgeci :) 2 teker yeter bana hatta tecrübeyle bi tanesi bile keser :P

Gökhan
02 Kasım 2010, 22:35
Mevcut konudan devam edelim...

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10439-hyosung-gt-250-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html