PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor alırken nasıl pazarlık yapılır.

Sayfa : 1 [2]

onur35
02 Kasım 2010, 01:34
sevgili Onur,
pazarlık ne için yapılır?
pazarlıkta baskın çıkanın kar etmesi için.
en iyisi burada dersane açayım ben.
potansiyel var:)
http://img695.imageshack.us/img695/7076/0211c.jpg (http://img695.imageshack.us/my.php?image=0211c.jpg)

ilk öğrencilerinizden biri olmak isterim gurur duyarım:rendeer:

iptaluyelik02
02 Kasım 2010, 01:41
ilk öğrencilerinizden biri olmak isterim gurur duyarım:rendeer:

o zaman mevcut motorunu başkasının üzerine devret
en azından zararın az olur:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Sonuçta problem çıkarıp masraf açabilir nasıl kullanıldığı belli olmayan yabancı bir icat alıyoruz,sonra başımız ağrımasın diye de bir miktar iniyoruz ki sünnet olmuş. Kötüleme amacım yok hakkı ederi ne ise öyle gitsin.
Bunun dışında hemfikirim düşüncelerinizde.:)

Yağ eksiltmesi diye bir sorunu yok cigulinin üstad, hiçbir sorunu yok sadece cross yaparken ön çamurluğu çabuk doluyor. :queen:

bak onu unuttuydum bunların çamurlukları da çok pahalı.:)

"bunun çamurluğunu çıkarıyorsun,yirmi santim yukarı takınca CGI-R 125 oluyor
yani krosun babası.
Zaten bunun motoru 125 lik KTM lerde kullanıyorlar"
satarken böyle satarız:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Şimdi ben kaçıyorum
Hocam yarın öğlenden önce arama satıcıyı
valla fiyat yükselirse karışmam:)
bi de dua et bu topiği okumasın.

motorhocası
02 Kasım 2010, 01:45
Tamam sabah ararım belki pazarlık yaparım.:)Yok okumaz bilgisayarı bile açmıyor mesaja 3 gün sonra bakıp cevap veriyor.:)
Bunu demek istedim sanırım,Cgl 125 hala üretiliyor. Çinde.:P
http://img191.imageshack.us/img191/9360/cgltrail125150200.jpg (http://img191.imageshack.us/my.php?image=cgltrail125150200.jpg)

onur35
02 Kasım 2010, 01:49
o zaman mevcut motorunu başkasının üzerine devret
en azından zararın az olur:)

motorum yok ki geçen hafta sattım:pale: yenisini almak içinde pazarlık yapmayı öğrenmem lazım:bounce:

xburakx
02 Kasım 2010, 02:33
adam 5bin dediyse nee diye bağırıp 4binmi dedinn 3bin çok kardeşim gel 2bine bağlayalım

takendy
02 Kasım 2010, 10:17
abi 2 zamanlının sahibi buraya kadar yazılanları görmediyse bizimde bazı bazı yaptığımız bir taktiğimiz var 1- 2 defa işe yaradı...

sen şimdi ilan aktif olunca telefonu ağzı laf yapan güvendiğin bir kaç arkadaşa veriyorsun ,
gün içinde farklı saatlerde arıyorlar ,
motorun fiyatı 3.000 TL ise , ilk arayan 1.700 TL veriyor,
ikinci arayan 1.900 TL teklif ediyor , 3. arayan takas teklif ediyor.
4. arayan 1.500 TL teklif edip uzatmadan kapatıyor.

herifin psikolojisi yerlere düştü mü ? sen devreye giriyorsun verilen teklifleri biliyorsun adam sana yazmaya başlayacak daha bugün 2.900 TL verdiler sen geleceksin diye vermedim ama biliyorsun yalan :)
yok abi 2.000 TL son param var yol masrafı filanda var yorma beni biraz ısrar herif tabi düşünecek son ne veriyorsun abicim sende motora bakayım fazla masrafı yoksa 2.250 veririm diyip telefonu kapat o motur senin abi güle güle bin seni onun üstünde rüyamda gördüm akşam :)

ozturkkaan
02 Kasım 2010, 11:14
Pazarlık malın ederi ile alakalı olup şimdiye kadar gördüğüm çok az kişi malın ederini istemiştir. Alayı üstüne fazladan bir miktar ekleme yapar.
Bunun nedeni alıcının ego sudur. Malı alıp döndüğünde "şu kadar dedi bu kadara aldım" diyebilmek için kırk takla atarlar, tok satıcılar için demediklerini bırakmazlar :)
Fazladan eklenen miktarlar için pazarlık sünnet olmuştur. :P
Oto pazarlarında ölücü adı altındaki alıp - satıcılar kol gezmekle kalmayıp sattığınız mala garip teklifler vererek sizi zıvanadan çıkarmak ve direncinizi kırmak için 10 dk arayla tekrar tekrar gelerek ısrarlarını sürdürürler. :pr:

Şaka bir yana satıcının malını kötüleyerek yapılmaya çalışılan pazarlıklara girmeyin derim. Hiç hoş değil . Teklifinizi vermekle yetinseniz iyi olur bence ....

-majesty-
02 Kasım 2010, 11:38
Sembolik bir pazarlık illaki yapılır ama ama 5lik malı 3e almaya çalışırsanız biri gelir 2lik malı 4ten 3e indirip size satar. Pazarlık sünnettendir der sevinirsiniz siz de.

Motora kafanızda bir değer biçin, teklifinizi iletin. Bir adım siz bir adım o atarak orta yolunu bulmaya çalışın, olmuyorsa da iyi günler dileyin.

inanck
02 Kasım 2010, 11:46
pazarlık işi bana çok saçma geliyor, alıcıysam aracın durumuna ve benim istediğim araç olup olmamasına göre kafamda bir rakam vardır teklif ederim işine gelirse satar. satarken de aynı şekilde. (aciliyet söz konusu ise tabii işler değişir)
neticede olay arz ve talebin buluşmasıdır ve siz "ederini" biliyorsanız o rakamdan satarsınız zaten. illa ki fiyatı atıp tutmaya, satmak için karşıdaki insanın aklını çelmeye çalışmaya gerek yok. pazarlık sünnet ama pazarlık yapılırken söylenen lafların çoğu ya palavra ya yalan nedense..

motorhocası
02 Kasım 2010, 11:54
Yok bizim iş olmadı,demin telefon ettim muayene bilmem kaç sene yok,sigorta vs problem, kayışı hiç değişmemiş, fiyat da inmem kesinlikle dedi. Bırak pazarlığı fiyat daha da uçtu.Bizim iş olmaz dedim.Neyse yol yapmaktan ve pazarlık derdinden kurtuldum.:cat:

bazen25
02 Kasım 2010, 11:59
İyi oldu bu başlık satarken aklımda bulunsun,yemiyeyim bu numaraları.

ryangt
02 Kasım 2010, 12:51
birde satın alırken satıcının gönül rızasıda önemli.. Malı sattıktan sonra gözü kalırsa sıkıntı olur :)

takendy
02 Kasım 2010, 12:56
Yok bizim iş olmadı,demin telefon ettim muayene bilmem kaç sene yok,sigorta vs problem, kayışı hiç değişmemiş, fiyat da inmem kesinlikle dedi. Bırak pazarlığı fiyat daha da uçtu.Bizim iş olmaz dedim.Neyse yol yapmaktan ve pazarlık derdinden kurtuldum.:cat:

abi madem kısmetin değilmiş linki versen bir baksak olmaz mı ?

!!!!!!!!!!!!
02 Kasım 2010, 12:59
pazarlık mı :S fakir işi

huska
02 Kasım 2010, 13:15

hayırlısı olsun hoca:) nasıl bir iki zamanlı arıyorsun.eskilerden nostaljik bişey mi bakıyorsun?:rendeer:

Arjantinli69
02 Kasım 2010, 13:51

senin için hayırlısı olmuş.

iptaluyelik02
02 Kasım 2010, 18:56

aşağıdaki yazıyı akşam yazmıştım di mi?.
sen gece ararsan olacağı budur.
adam fiyatı da şişirir,her bir naneyi sana yükler böylece.
bence işi bozan akşamki araman:)

gece mi aradın?
adam dese ki
"motorun muayenesi iki senedir yok,bandroller de öyle
bunlar sana ait".
valla alırsın sen o motoru.
ver şu adamın telefonunu,ben alayım motoru
valla ibret için satarım sana.
her diyalogu da buraya yazarım:)

azgurbuz
02 Kasım 2010, 19:21
Savaş hocam elin değmişken banada bir motor alalım :mrgreen:

iptaluyelik02
02 Kasım 2010, 19:25
Savaş hocam elin değmişken banada bir motor alalım :mrgreen:
ne demek dostum
sen hangi motoru alacaksan söyle,
kumpası kuralım ekiple,
son olarak ortaya çıkan fiyattan motoru almak senin vicdanına kalmış:)

bizi duyan da piyasa çakalı sanacak,Yediğimiz kazıkları toplasak beş kere zengin
olurduk:)

deadline
02 Kasım 2010, 20:50
Sıfırı şu an 1640+plaka masrafı olan benim 1800 lira ödediğim, üstüne daha iyi olsun diye masraf yaptığım kazasız çiziksiz 3000km deki scooter ıma bin lira bedel biçtim.

Hala pazarlık etmek isteyenin taaaa.....

Diyorum da yüz yok ki birader. İlla kulakları çınlayacak.

iptaluyelik02
03 Kasım 2010, 09:35
Sıfırı şu an 1640+plaka masrafı olan benim 1800 lira ödediğim, üstüne daha iyi olsun diye masraf yaptığım kazasız çiziksiz 3000km deki scooter ıma bin lira bedel biçtim.

Hala pazarlık etmek isteyenin taaaa.....

Diyorum da yüz yok ki birader. İlla kulakları çınlayacak.

merak etme hiç birimiz talip değiliz senin motora
zaten senin gibi satıcıyla pazarlık edilmez :)

deadline
03 Kasım 2010, 10:51
Sizin mesajınıza istinaden cevap olarak yazmamıştım.

Sadece güncel ilanıma gelen mesajlara yönelik bir dışavurum yazdığım.

Daha uygun fiyatlı benzer km ve kondisyonda motor yok adam hala pazarlık yapmaya çalışıyor. Özellikle pazarlık yok, parası az olan ya da pazarlık etmekten hoşlanan başka ilanları değerlendirsin diye özellikle belirtmeme rağmen.