PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Problemi.

AzRaİL42
01 Kasım 2010, 19:41
Arkadaşlar Bu Gün Ls2'nin Kaskını Aldım Kask "S" Beden Gayet Güzel Bi Kask Yanlız Biraz Fazla Sıkıyor Gibi Sanki Acaba Kaskta Bİ Genişleme Esneme Payı Varmıdır ?

Yada Sıkma Derecesi Yanaklardan Ne Kadar Olmalıdır Ben Takdığım Zaman Yanaklarım Şişiyor Hafif ?

McWarnaly
01 Kasım 2010, 19:59
Dostum cok fazla sikmiyorsa zamanla biraz gevser.ancak cok kucuk dersen degistirme imkanin varsa degistir.

MkD
01 Kasım 2010, 20:00
biraz açılıyor zamanla yanakları
rahatsız etmiyorsa sorun olmaz herhalde
kafa ölçünüzü aldınız mı :silent:

brs3417
01 Kasım 2010, 21:04
Aşırı şekilde sıkmıyorsa açılıyor zamanla ama bi beden büyüğünü dene bide bak bakalım rahat edebilcekmisin.

redlichia
01 Kasım 2010, 21:13
eğer kask alın şakakları denilen bölgeden basınç yapıyorsa o kask küçüktür.

önemli olan nokta budur. eğer basınç yapıyorsa bir büyüğü ile değiştirmelisin

mehmet cihan
01 Kasım 2010, 22:57
Genel kural olarak kask'ı sıkıca tutunca içinde kafan zorlasanda dönmemeli.
Fakat şakaklar alnın yani başın üst tarafı sıkar ve bir süre sonra ağrı ve rahatsızlık verirse o kask küçük demektir. Yanakların sıkması normaldir hatta bir süre sonra biraz rahatlar yanak bölgesi.

takendy
01 Kasım 2010, 23:01
kask yanaklardan sıkmalı hatta elmacık kemikleri üzerinde biraz et toplansa fena olmaz...,
zaten iç destekler zamanla bollaşıp desteği azaltacağından sıkı gelmemeye başlayacak...
kafa tasına ağrı baskı yapıyorsa başka tabi yanaklarda ise sorun etme

serimotorcu
02 Kasım 2010, 00:19
Aynı şey bendede oldu kardeşim. S beden LS2 aldım tam olmadı. Sonra kafamı güzelce ölçüp ki bu da 57-58 cm'ye geliyordu M bedeniyle değiştirdim. Şimdi gayet rahat :) İçinde kalmasın kafa ölçünü al uymuyorsa degiştirmeye bak

AzRaİL42
02 Kasım 2010, 01:26
Aynı şey bendede oldu kardeşim. S beden LS2 aldım tam olmadı. Sonra kafamı güzelce ölçüp ki bu da 57-58 cm'ye geliyordu M bedeniyle değiştirdim. Şimdi gayet rahat :) İçinde kalmasın kafa ölçünü al uymuyorsa degiştirmeye bak

Evet Kaskı 2 Saat Boyunca Denedim Felaket Bi Baş Ağrısı Yapıyor Kaskı Çıkarıyorum Ağrı Kesiliyor Kafamı Ölçtüm Bende Senin Gibi 58 Cm Geliyor Yarın Gidip M Bedeniyle Değiştirmeyi Planlıyorum.

Sıkı Kaskın Baş Ağrısı Yaptığını İlk Defa Şahit Oldum :S

ydrm
02 Kasım 2010, 10:40
benim ölçüm 56 S beden tam oldu senin bedenin M

inzell
05 Kasım 2010, 20:12
Ben de LS2 aldım bugün.
S baya bi sıktı ben de M aldım. Kafam içerisinde azcık sağa sola dönebiliyor. Yani biraz büyük gibi düşünebiliriz. Yalnız başıma yoğun bir baskı yapıyor ve ağrıtıyor.

Değiştirmeli miyim, yoksa zamanla alışır mıyım?

AzRaİL42
05 Kasım 2010, 20:16
Ben de LS2 aldım bugün.
S baya bi sıktı ben de M aldım. Kafam içerisinde azcık sağa sola dönebiliyor. Yani biraz büyük gibi düşünebiliriz. Yalnız başıma yoğun bir baskı yapıyor ve ağrıtıyor.

Değiştirmeli miyim, yoksa zamanla alışır mıyım?

Ben Değiştirmedim Kardeşim Gittim Aldığım Yere Hocam Bu Biraz Sıkıyor Dedim Bi M Bedenini Deneye Bilirmiyim Dedim Adam Getirdi Denedik Adam Dedi Bu Sana Büyük Bak Dedi 2 Gün Sonra 5-10 Cm Salar Kask Kendini Dahada Büyür Dedi S Beden Tam Sana Göre Bunu Al 2 Gün Sonra Alışırsın Dedi 1 Hafta -10 Gün Kullan Biraz Esner Tam Olur Dedi M Beden Büyük Geldi Ciddende Kafam Oynuodu İçinde Ki Buda Kaza Anında Riskli Sonuçlar Doğura Biliyor Kaskın Ağırılığı 1.650 Gram Zaten Yani Bide Boşluk Yparsa İyce Sıkıntı Olur Die Şuan S BEDEN Kullanıyorum 4 Gün Felan Oldu Şuan Rahatladı Baya Kask Yani Eskisi Gibi Sıkmıyor Artık Düzeldi Kısaca Değiştirmeden Önce İyi Düşünün Büyük Olmasın Riskli Arkadaşlar.

inzell
05 Kasım 2010, 20:48
Saçlarım kısa ve şu an kafam 56,5 cm. S beden de çok sıkıyor, çekilecek gibi değil.

[_AksiyoN_]
05 Kasım 2010, 23:02
saçların kask kullanmadaki önemi nedir?açıkalabileyecek varmı :)
mesela uzun saçlılar rahat edemiyormu

serimotorcu
06 Kasım 2010, 01:38
Kafan şuan rahatsa sorun yok. Ama benim S bedene kafam tam olarak girmiyordu bile yarıda kalıyordu. Girince çıkmasıda sorun kulakları falan cok feci acıtıyor :S

kanucan
06 Kasım 2010, 01:47
;2193450']saçların kask kullanmadaki önemi nedir?açıkalabileyecek varmı :)
mesela uzun saçlılar rahat edemiyormu

Saçlar uzun olunca kafa hacmi büyüyor haliyle.

''Altı üstü saç ne kadar etkileyebilir ki'' demeyin etkiliyor.

Uzun saç motosiklette başa bela. :)

inzell
06 Kasım 2010, 19:52
Bugün tüm gün kafamdaydı, alıştım hemen. :)

volkanix
06 Kasım 2010, 19:58
ilk başlarda sıkar hatta bunaltır sorun etmeyin
yanakları toplayacak kafada hiç hareket etmeyecek
ancak şakak bölgelerini felan veya kafanın üst bölgesini rahatsız edecek derecede de sıkmayacak yoksa baş ağrısı yapıyor
ancak zamanla esneme payı olacağını unutmayın
1-2 ay sonra kaska iyice alışacaksınız
benmi kaskı alalı 4 ay oldu azcık esnedi kolayca çıkarabiliyorum takabiliyorum ancak hala yanaklarımı topluyor bu iyi bir şey
kafam oynamıyor içinde bu da iyi bir şey
kask almadan önce bedenden sonra güvenilirliğine dayanıklığına dikkat edin arkadaşlar
bir de konforu da önemli özellikle uzun yollarda
vizörünün buğu yapmaması ve kaskın içerisine ses geçirmemesi önemli
benimki ses geçirdiği için kulak tıkacı kullanıyorum
saygılar

hatis
06 Kasım 2010, 23:30
uzun yolda dikkat et eğer aşırı sıkıyorsa bi beden deiştir. ama fazla sıkmıyorsa açılma payı var.

AzRaİL42
06 Kasım 2010, 23:36
ilk başlarda sıkar hatta bunaltır sorun etmeyin
yanakları toplayacak kafada hiç hareket etmeyecek
ancak şakak bölgelerini felan veya kafanın üst bölgesini rahatsız edecek derecede de sıkmayacak yoksa baş ağrısı yapıyor
ancak zamanla esneme payı olacağını unutmayın
1-2 ay sonra kaska iyice alışacaksınız
benmi kaskı alalı 4 ay oldu azcık esnedi kolayca çıkarabiliyorum takabiliyorum ancak hala yanaklarımı topluyor bu iyi bir şey
kafam oynamıyor içinde bu da iyi bir şey
kask almadan önce bedenden sonra güvenilirliğine dayanıklığına dikkat edin arkadaşlar
bir de konforu da önemli özellikle uzun yollarda
vizörünün buğu yapmaması ve kaskın içerisine ses geçirmemesi önemli
benimki ses geçirdiği için kulak tıkacı kullanıyorum
saygılar

İlk Zamanlar Yapıodu Benim Ki Baş Ağrısı Ama 3-4 Gün Sonra Düzelmeye Başladı Yani Bende Değiştirmeyi Planlıodum Ama Zamanla Açılıo Galiba...

kingcüneyt
27 Kasım 2010, 16:44
Kasklar şakak kemikleri hizasından itibaren sıkıyo ise bir büyük beden seçiniz. Damarlara uygulanan basınçtan dolayı kan akışı yavaşlar ve baş ağrısı gibi etkilere neden olur.

Bedenlerin cm cinsinden ölçüleri %100 güvenilir değildir. Her ne kadar üretim standartı olsada bu ölçülerin, insanların çene ve kafatası yapıları farklı olabilir. Bu markadan markaya bile farklılık gösterebilir.

Kaskın sadece yanak padleri 2-3 mm kadar süner. Bu nedenle yanaktan sıkmalara aldırmayın. Tabi abartılı olmamak kaydı ile :)

Saygılarımla

benim kaskımda aynı marka üst tarafında sorun yok tamamen oturyor kafama ama çene kısmında 3 parmak kadar açıklık var sorun yaratırmı sizce biraz fazla açık gibi geldide:)

tifosi
16 Temmuz 2019, 20:17
Selamlar.. Başlık eski ama sorunlar hep aynı. Kask problemi başlığı olunca buradan paylaşmak istedim.
2. el kask aldım. Baş çevresi ölçüm 57-58. İnternette bakınca M beden. Bayiide kask incelemem sırasında L beden kaskı denediğimde satıcı bu boy size büyük demişti. Bende bu bilgiler ışığında M beden 2.el kask aldım. Ancak 40 dk lık sürüşten sonra şakaklarda müthiş bir baş ağrısı ile devam etmem mümkün olmuyor.
Bu normal midir?
Yoksa kask ölçüleri markadan markaya değişir mi?
Yada beden ölçüsünde sorun yokta kafa yapısında mı sorun var.(yuvarlak ince v.s)
Beden ölçüsü normal olduğu halde bu ağrı nedendir acaba???

XGAMER
16 Temmuz 2019, 20:29
Ne yazık ki bu genel bir durum, çok severek aldığım AGV kaskımda 40 dakika sonra bende çok kötü baş ağrısına sebep oldu. Burada sorun kaskların kabuk yapısı. Bu yüzden her beğendiğiniz kask aynı güneş gözlüğü gibi yüzünüze, kafanıza uygun olmaya bilir. Burada beden ölçünüz doğrudur fakat aldığınız markanın kabuk yapısı size uygun değildir, mümkünse geri iade edin. O şekilde sakın kullanmayın çok büyük kaza riski taşırsınız. 0 kask alırsanız bu kaskı evde hemen en az 40 dakika maske ile kaska zarar vermeden takmanızı öneriyorum. Bu sebepden dolayı bana uygun olan 2 3 marka ile devam etmekteyim. Geri iade edemiyorsanız satmak zorundasınız yada benim gibi artçı kaskı yapabilirsiniz.

MahmutBiner
17 Temmuz 2019, 08:54
Yanaklardan sıkan kask baş ağrısı yapmaz kask kafanızın tepe yan bölgeleri yani kulaklarınızın üstünden kafanıza temas ediyorsa işte ozaman o kaskı hemen geri verin. Yanak padleri yumuşak olduğu için kolay şekil alır baskı sadece yanaklarsa sünger olduğu için esner ve bollaşır. Fakat kulaklarımızın üstü iç süngerin en ince olduğu yerdir o bölgeler daha çok kaskın içindeki strafora temas eder belki zamanla ezilir ama bu çok aşırı uzun bir süre alır. Yanaklardan baskı yapmayan ve giydiğinizde yanaklarınızın şişmediği kask kaza anında hemen çıkar.