PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden böyle şeyler hep benim başıma geliyor !!! Lanet olsun.

bRkq35
01 Kasım 2010, 19:02
Şuan öyle bir sinirliyim ki yazdıklarım için kusura bakmayın ama yinede sizinle paylaşmak istedim.

Babama söyledim ASYA falan bırak gel YAMAHA alalım ölene kadar kullanırız diye.Ama dinleyen kim?Tamirciye verdiğim para 250 TL'yi geçti.Öğrenciyim ben.Babama söylüyorum ; sen yapacaksın motor senin sen tamire götüreceksin.Tamam babamı bırakın bir yana çevremdeki arkadaşlarımdan 10 kişide benim motorun aynısından var bütün millet çok memnun.

Ben hergün motoruma bakıyorum temizliyorum siliyorum ama benim motor arıza çıkartıp duruyor.Bir önünden ses gelir onu keseriz arkadasından ses gelir onu keseriz yine önünden ses gelir.Allah kahretsin ne biçim olay bu ya.
Hor kullanıyorsundur derseniz ne ani kalkış yaparım ne ani fren yaparım 80'i geçmem motosiklette ama her türlü uğursuzluk bende ya.

Allahım al şu laneti başımdan da adam gibi bineyim şu motosiklete artık.Yalvarırım sana ya.

MeKRoG
01 Kasım 2010, 19:04
Abi ben sana başından beri söyledim sen tutturdun sıfır da sıfır diye :pr:

zeda3000
01 Kasım 2010, 19:44
Şuan öyle bir sinirliyim ki yazdıklarım için kusura bakmayın ama yinede sizinle paylaşmak istedim.

Babama söyledim ASYA falan bırak gel YAMAHA alalım ölene kadar kullanırız diye.Ama dinleyen kim?Tamirciye verdiğim para 250 TL'yi geçti.Öğrenciyim ben.Babama söylüyorum ; sen yapacaksın motor senin sen tamire götüreceksin.Tamam babamı bırakın bir yana çevremdeki arkadaşlarımdan 10 kişide benim motorun aynısından var bütün millet çok memnun.

Ben hergün motoruma bakıyorum temizliyorum siliyorum ama benim motor arıza çıkartıp duruyor.Bir önünden ses gelir onu keseriz arkadasından ses gelir onu keseriz yine önünden ses gelir.Allah kahretsin ne biçim olay bu ya.
Hor kullanıyorsundur derseniz ne ani kalkış yaparım ne ani fren yaparım 80'i geçmem motosiklette ama her türlü uğursuzluk bende ya.

Allahım al şu laneti başımdan da adam gibi bineyim şu motosiklete artık.Yalvarırım sana ya.

Bence uzme kendini. Bunu genc yasta edindigin tecrube olarak dusun. Simdi ogrencisin. Ben ogrenci iken hurdaya ramak kalmis bir arabaya biniyordum.

Tamirciye gitmeye artik yuzum yoktu.

Ilerde kendi parani kazanan biri oldugunda en iyi kalite motoru secmek icin cok iyi bir tecrube bilgi bankasina sahip olacaksin. Zaten bu motorlar cok dayanmiyor, sattiktan sonra daha bilincli bir motor bulursun. Sabirli ol. Kendini tecrube egitiminde gibi gor

grognard
01 Kasım 2010, 19:48
sakınan göze çöp batar...

Volkan Serezli
01 Kasım 2010, 19:56
Hangi okuldasın kardeşim sen
Karşıyakadaymışın sende :cherry:

eTo1903
01 Kasım 2010, 19:59
Bende mct mı ilk aldığımda senin gibiydim 700 km de tüm sanzuman ve vites dişlileri değişti her Allah'ın gunü mondial genel merkeziyle kavga ediyordum yazın en güzel zamanında motora binemedim fakat şimdi bakarsak 1,5 aydır sadece benzinlige gidiyorum ve kendim vidalarını kontrol ediyorum o kadar sıfır motorlar düzene girene kadar çok uzuyorlar ama ondan sonra banamisin demezler

McWarnaly
01 Kasım 2010, 20:03
Valla dostum bende AYNEN sen gibiyim.motorumu hic zorlamam,zaten haftada bi kere kullanirimmyagini falan surekli degistiririm ama yinede hep problem acar,millet ne yag ne su kontrol eder, tikirdar sikirdar yinede durmaz.Bi kursun falan mi doktursem bilmem?

enes_007
01 Kasım 2010, 20:05
aynı bu durum bendede var ama allaha şükür 3 aydır bi sorun yok olsada kendim söküp yapıyorum motoru

zaferkarizma
01 Kasım 2010, 20:22
Valla dostum bende AYNEN sen gibiyim.motorumu hic zorlamam,zaten haftada bi kere kullanirimmyagini falan surekli degistiririm ama yinede hep problem acar,millet ne yag ne su kontrol eder, tikirdar sikirdar yinede durmaz.Bi kursun falan mi doktursem bilmem?

zaten o yüzden oluyorya bunlar ne kadar üstüne düşersen o kadar sorun cıakrtıyor arkadaşında dediği gb sakınan göze çöp batarmış.

Levsy
01 Kasım 2010, 20:24
Sen ses sorunlarına şükret :)
Titiz kullanmaya devam et ki, ileride yaşayacağın muhtemel sorunları en ucuzuyla atlat.
İleride daha iyi bir şeyler alırsın, bunu acemiliği atlatma motoru olarak gör :cat:

extrem_015
01 Kasım 2010, 20:27
boşver takma kafana.

rman
01 Kasım 2010, 21:01
Hevesinizi kirmayin. Sürekli olarak kontrol ediceksin tabikide motoru. Bu en kaliteli motosikleti aldiginizdada öyle. Isin güzel yanindan bak bence, motorla sürekli olarak ilgilenmen, motosiklet konusundada sana cok sey katicaktir buna emin olabilirsin.
Acele etme ilerde daha iyisini alirsin olur biter.

kingcüneyt
01 Kasım 2010, 21:03
onu yapan mühendise küfür et tabi mühendis yapıyosa hep öle derlerya :)

bRkq35
01 Kasım 2010, 21:46
Abi tüm suç bende ya.Sizde haklısınız 2.el al diyen çoktu ama babam yanaşmıyor işte biliyorsunuz daha 18 değiliz kendimiz karar veremiyoruz.Çıkıp karşısına bunu alacaksın demek de bize düşmüyor.Al işte nerden baksan 50 TL yine gitti.Benim bunu biriktirmem 1 haftamı alıyor.Ne yapayım bilemiyorum artık.

kingcüneyt
01 Kasım 2010, 21:54
Abi tüm suç bende ya.Sizde haklısınız 2.el al diyen çoktu ama babam yanaşmıyor işte biliyorsunuz daha 18 değiliz kendimiz karar veremiyoruz.Çıkıp karşısına bunu alacaksın demek de bize düşmüyor.Al işte nerden baksan 50 TL yine gitti.Benim bunu biriktirmem 1 haftamı alıyor.Ne yapayım bilemiyorum artık.

inş Allah daha iyi motrları nasip eder bende geçtim o yollardan..

bRkq35
01 Kasım 2010, 21:55
Hangi okuldasın kardeşim sen
Karşıyakadaymışın sende :cherry:

Şehit Ali Karaoğlan Lisesi'ndeyim kardeşim.
Karşıyaka'lıyım bende bütün günüm GELECEK DERSANESİ'nde geçiyor valla.

Şenonar
01 Kasım 2010, 21:57
Sakınan göze çöp batar bu çok doğru bir sözdür bak Hergün siliyorsan hergün silme koltuktaki pisliği sil geçsin ayda bir yıka motorunu arada bir sil tamam bak bir yerine birşey oluyormu milletin gözüne batıyorsun..

methal
01 Kasım 2010, 22:13
bende önceden kangda 50 cc vardı nezaman cıksam yolda bırakıyordu özel taksi tutsam bukadar para ödemezdim tamire heralde birine bagışladım gitti

bRkq35
02 Kasım 2010, 16:31
Valla lanet olsun motora.Zincirin tekerleğe bağlandığı yer dışarı fırlamış peder de yaptırmıyor bende de para yok öyle bekliyor motor.

kurubuz
02 Kasım 2010, 17:11
Bence uzme kendini. Bunu genc yasta edindigin tecrube olarak dusun. Simdi ogrencisin. Ben ogrenci iken hurdaya ramak kalmis bir arabaya biniyordum.

Tamirciye gitmeye artik yuzum yoktu.

Ilerde kendi parani kazanan biri oldugunda en iyi kalite motoru secmek icin cok iyi bir tecrube bilgi bankasina sahip olacaksin. Zaten bu motorlar cok dayanmiyor, sattiktan sonra daha bilincli bir motor bulursun. Sabirli ol. Kendini tecrube egitiminde gibi gor

Aynen. 96 yılında yeni mezun olup işe girdikten sonra 92 model bir doğan sl almıştım. Abartısız her hafta sonu tamircideydim. Bir ara arıza çıkartmadı ,
1 ay falan gitmedim. Bir sonraki gidişimde tamirci aynen şunun dedi " abicim bir yanlışımız mı oldu , hatamız olduysa affet bizi :) " ... Daha sonra o pislikten satarak kurtuldum ama bana müthiş tecrübe kazandırdı. Artık arabaya binince hangi amortisörün patlak olduğunu, hangi sesin hangi arızayı gösterdiğini hemen tahmin edebiliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 ----------

bende önceden kangda 50 cc vardı nezaman cıksam yolda bırakıyordu özel taksi tutsam bukadar para ödemezdim tamire heralde birine bagışladım gitti

Ben de garajda ceset gibi yatan kanuni scooter'ı bir iş arkadaşıma , noter satışını alması şartı ile ücretsiz verdim. Uğraşılmaz duruma geldiyse üzerine para verip kurtulmak akıl sağlığı bakımından yerinde bir karar olur.

okanco
02 Kasım 2010, 17:26
Sakınan göze çöp batar diye bir atasözümüz var

F54
02 Kasım 2010, 17:50
vallaha sakınan göze çöp batar diyenler ya sakınmasa neler olur bende titiz kullanırım ama hiçbir mekanik veya elektirik arıza vermedi daha sadece arka iç dış teker birde ön iç değiştirdim sağlam yani kalite lastik taktım geçen gün raptiye girmiş çıkarmadım iner diye motorcu çıkardı lastik patlamamış yani benden demesi değiştiğin oparçaları kaliteli al ki tekrar aynı sorunu yaşama gerçi sende benim gibi en baştan hata yapmışsın:pr:

G-han
02 Kasım 2010, 17:59
güzel kardeşim motor arıza yapmasın diye titiz kullanma bakımını yap ama motorada acıma vur kırbacı vur kırbacı:mrgreen: fazla düşnme arızalanırsada en azından ben yaptım öyle arızalandı dersın :wiinkk:

bRkq35
02 Kasım 2010, 20:07
Gönderdim sonunda yarın gidip alıyorum.Yanak taktırdığım için balansı bozulmuş tekerin.Onu halletmeye çalışacaklar.

pasa216
04 Kasım 2010, 20:04
Gönderdim sonunda yarın gidip alıyorum.Yanak taktırdığım için balansı bozulmuş tekerin.Onu halletmeye çalışacaklar.

yanak takıldı diye tekerlerin balansımı bozulmus?

o nası iş ya benim motorda niye bir sorun yok hatta ben senden cok cok önce taktırmıstım.2300 km dir yanaklı tekerli motora biniyorum bir sorun yaşamadım.Ayrıca nasıl bir yanak aldın önce onu sorayım janta geçmeli mi yoksa yapıştırmalı mı? Yanlış hatırlamıyorsam sorduğunda söylemiştim sana geçmeli al diye.Benim ki de geçmeli.

Emrah.ark
04 Kasım 2010, 20:44
Aynı sorun bendede vardı..
Cbf ten önce bende Asyacılardandım t19a vardı..
Orasından arıza burasından arıza..Servise qitmeye yüzüm kalmadığından..Parçayı alıp kendim değiştircek kadar ileri gittim hatta..
Sonra Çok iyi bi fiyata sattım asyayı..
Cbf 150 yi aldığımdan beri hiç sorun çıkarmadı.
sadece benzinlik ve 1 kere zincir vs değişimine gittim.
yağını tuzunu biberini hep ben ayarlarım..

Uzun lafın kısası bu motor seni usta yapmasada bilgilendirir..Diğer aldığın kalite motorların ufak tefek şeylerini halledicek bilgin olur :P

Tarkan1981
04 Kasım 2010, 21:02
Can sıkıcı bi durum,
Allah kolaylık versin,

Bu çin motorları motosiklet sektörüne usta yetiştiriyor derlerdi de inanmazdım :)

Motoru bi güzel yıka, temizle baş göz et elden çıkar gitsin, bıktırmış artık seni, insan bi bu tür problemli araba motor vs. şeylerden bi kere soğuduğu zaman tüm istek kaybolur, zevk alınamaz.

Dersenki bunlarla uğraşamam, git asya ithalatçısının önünde yak motoru :)

bRkq35
04 Kasım 2010, 22:24
Yok yok ben taktım kafaya.

Ya CBF 150 ya CBR125 ya da HYOSUNG GT 250 R

Ama şu motorun taksidi bitsin.Üniversite sınavı bitsin ancak öyle. :D

Volkan Serezli
23 Kasım 2010, 21:28
Şehit Ali Karaoğlan Lisesi'ndeyim kardeşim.
Karşıyaka'lıyım bende bütün günüm GELECEK DERSANESİ'nde geçiyor valla.

bende gazideyim :D

ixeywent
24 Kasım 2010, 02:11
hor kullan hiçbişeyi kalmazzz=)

kefeeee
24 Kasım 2010, 02:24
Benim asya'yı yanlışıkla kawasaki üğretmiş galiba :D aldım 16.000 de . lastik değişmemiş hava filtresi değişmemiş zincir değişmemiş, yağ filtresi temizlenmemiş, karburatör temizlenmemiş ( ALINDIĞI GÜNDEN BERİ) valla hala taş gibiydi gittim bide yaptrdım şimdi deliii. Çin malı motorlarda böle bişey var bazısına hiç bişey olmaz basızı gaz çıkarsan kırılır öyle ilginç bi üretim standartı.

bRkq35
25 Kasım 2010, 00:14
Benim asya'yı yanlışıkla kawasaki üğretmiş galiba :D aldım 16.000 de . lastik değişmemiş hava filtresi değişmemiş zincir değişmemiş, yağ filtresi temizlenmemiş, karburatör temizlenmemiş ( ALINDIĞI GÜNDEN BERİ) valla hala taş gibiydi gittim bide yaptrdım şimdi deliii. Çin malı motorlarda böle bişey var bazısına hiç bişey olmaz basızı gaz çıkarsan kırılır öyle ilginç bi üretim standartı.

Vay anasını beee.Bizimki iyi gidiyor maaşallah diyelim hepberaberrr. :queen::queen::queen::queen: