PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : avukat ihtiyacı için yardım

nezih77
01 Kasım 2010, 16:58
merhaba sevgili arkadaşlarım bilmeyenler için ayın 15 inde çok kötü bir kaza geçirdim ve karşı taraftan şikayetçi olduk fakat şu anda bi avukata ihtiyacım var bana yardımcı olabilecek motosikletçi dostu hakkımızı sonuna kadar savunabilecek avukat tanıdığı olanlardan acil yardım bekliyorum saygılar

omercem
01 Kasım 2010, 17:35
Öncelikle geçmiş olsun,

Şu aşamada şikayetçi olmuş iseniz zaten bir ceza/kamu davası açılacaktır. Kusur oranı ceza davasında önemli bir etkendir. Ceza davası açılırsa size haber verilir ve müdahil olarak katılırsınız.

Bunun yanında bir de maddi ve manevi tazminat taleplerini içeren bir hukuk davasının tarafınıdan açılması gerekmektedir.

Bu davanında kazadan itibaren 1 yıl içerisinde açılması gerekir.

Benim öncelikli tavsiyem eğer sadece maddi ve manevi tazminat düşünüyorsanız mahkeme koridorlarını aşındırmadan eğer olabilecek ise karşı taraf ile anlaşarak çözüme ulaşmaktır.

Başka bir sorunuz olması durumunda buradan sorabilirsiniz.

hatis
01 Kasım 2010, 17:39
merhaba sevgili arkadaşlarım bilmeyenler için ayın 15 inde çok kötü bir kaza geçirdim ve karşı taraftan şikayetçi olduk fakat şu anda bi avukata ihtiyacım var bana yardımcı olabilecek motosikletçi dostu hakkımızı sonuna kadar savunabilecek avukat tanıdığı olanlardan acil yardım bekliyorum saygılar

taksimde tanıdğım bi avukat var, arkadaşımda yanıdan çalışıyor.
eğer isterseniz yönlendirebilirm

nezih77
01 Kasım 2010, 17:46
teşekkürler...
valla karşı taraf ne bi telefon açtı geçmiş olsun diye nede ziyaretime geldi onun için anlaşma işini kaybetmiş durumda mahkeme koridorlarını aşındırmak sorun değil 8de 6 karşı tarafa varildi suç hem hayatımı kararttı hemde onun yanına bırakamam sonuna kadar davamın arkasındayım ankarada sağlam birisini bulmam lazım

Samet Ağır
01 Kasım 2010, 18:02
geçmiş olsun..bu sitede olan ama çorluda ikamet eden Savaş abimiz var (savaşkayan)..kendisi avukattır...hemde çorluda tanınan bilinen çok iyi bir avukattır...istersen ona bir özel mesajla derdini anlat.uzak olduğu için bilemem ama yardımcı olabilir....

Sinan Aksu
01 Kasım 2010, 18:23
Savaş abi bu sene aşırı yoğunluktan kilo vermiş diye duydum.

iptaluyelik02
01 Kasım 2010, 18:33
Amanın benim ağzım yandı bu işlerden.
"Kendine iş arıyorsun,dava topluyorsun,benim beş tane avukatım var, sen onlardan daha iyi bilemezsin" diyen densizler de oldu hatta.
Sonradan dilenen özürler de.kırılan onurumu pek telafi etmedi açıkçası

Bu yüzden ;

1-Sitede hukuki konularda yorum yapmaktan mümkün olduğunca kaçınıyorum.
(bunun tek istisnası Hukukla alakasız insanların yanıltıcı yorumlarını düzeltmektir)
2-motor kullanıyor olmamın motor kazalarında daha bir bilgi sahibi olmamı sağlamasına rağmen siteden hiç bir arkadaşımın işini almam,yapmam.
Arkadaşımızın yapacağı en iyi iş Ankaradan bir avukat tutmaktır.

Samet Ağır
01 Kasım 2010, 18:39
sevgili abim ..sen ne diyorsan doğrudur...belki dedim zaten...
dediklerine katılıyorum hak vermeden edemiyorum...
yanlız çorluda da methinide az duymadım buda ayrı bir gerçek...:cat:

işlerinde daha büyük başarılar dilerim.........

nezih77
01 Kasım 2010, 18:56
savaş ağabeyim peki ankarada yaşayan bana yardımcı olabilecek bi arkadaşınız falan varmı

iptaluyelik02
01 Kasım 2010, 19:01
yarın bir araştırayım.

nezih77
01 Kasım 2010, 19:04
yarın bir araştırayım.

çok sevinirim ağabeyim motorcunun derdinden anca motorcu anlar :rendeer: