PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chopperler

napolyon07
01 Kasım 2010, 14:09
Arkadaşlar,öncelikle merhaba.Yeni ehliyete baş vurdum ,Allahın izniyle yakında ehliyetim gelicek - turkiyeye yeni geldim pek bilgim yok fakat cin yapımı bircok chopper ucuz model var , 1 -2 sene idarelik bir motor alayım dedim ama almısken gosterislide olsun - chopper almaya karar verdim - kimisi mondial iyi kimisi kanuni diyor kimisi bilmem ne , ama bu foruma yazayım kullanan bilen arkdaslardan cevap alayım dedim - arkadaslar 1 ila 2.5 milyar arası hangi marka chopper motoru onerirsiniz - gösterisli olması tercihimdir - hız maksimum 60-80 arası yeter.

Yardımlarınızı bekliyorum lutfen.

Onyx250
01 Kasım 2010, 14:35
gosteriş olarak regal raptor iyidir... 350cc lik bir modeli var, fiyat olarak nasıldır hatırlamıyorum ancak bildiğin custom cruiser gibi duruyo alet. Fazla kaslı yapısı yoktur RR'ların ancak görüntüsü güzeldir. Seni idare eder yani.

napolyon07
01 Kasım 2010, 15:00
gosteriş olarak regal raptor iyidir... 350cc lik bir modeli var, fiyat olarak nasıldır hatırlamıyorum ancak bildiğin custom cruiser gibi duruyo alet. Fazla kaslı yapısı yoktur RR'ların ancak görüntüsü güzeldir. Seni idare eder yani.

Raptor - çok güzel ama 3 milyardan aşağıya yok malesef :(

takendy
01 Kasım 2010, 15:10
Raptor - çok güzel ama 3 milyardan aşağıya yok malesef :(

milyar da yok , bin var :P

napolyon07
01 Kasım 2010, 15:13
milyar da yok , bin var :P

herneyse iste :pr::cherry: bana motor onerisinde buluanacak yokmu yani simdi - heryer chopper dolu ama hangisi nasıldır bilmiorum

takendy
01 Kasım 2010, 15:16
herneyse iste :pr::cherry: bana motor onerisinde buluanacak yokmu yani simdi - heryer chopper dolu ama hangisi nasıldır bilmiorum

her neyse al birini işte....:bounce:

bazen25
01 Kasım 2010, 15:17
o paraya alacağın motorlar senin nefret etmene yol açabileceği için pek kimse tavsiye etmez.Yada ben etmem öyle söyliyeyim

napolyon07
01 Kasım 2010, 15:38
o paraya alacağın motorlar senin nefret etmene yol açabileceği için pek kimse tavsiye etmez.Yada ben etmem öyle söyliyeyim

e bu chopperlere binlerce insan biniyor , bunların hepsi mi kötü yoksa ucuz olanları mı kötü? bende gidip harley almak isterim ama :D iste hayat acı :salut::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:20 ----------

her neyse al birini işte....:bounce:

Hacı taktın sen bana kafayı hadi bakalım :cherry: :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 ----------

Arkadaslar ozama n soyle sorayım , mondial mi , keeway mi , regal mi yoksa kanuni mi?

Nexagon
01 Kasım 2010, 21:06
spor istiyorsan regal spyder alacaksın klasik istyorsan da kanuni caracal, yok performans istiyorsan da regal raptor 250 alacaksın.

FinalCUT
01 Kasım 2010, 21:12
Ben sana şartları biraz daha zorlayabilirsen Hysoung GV 250 al derim..
Ha zorlayamam dersen ikinci sıraya regal raptoru koyabilirim ..

üçüncü dördüncü ve diğerlerinede karışık kuruşuk bütün çinlileri koy gitsin..
ama çift silindir ve mümkünse v motor olmasını tercih sebebi yapardım ..

tekintekin
01 Kasım 2010, 21:28
Kardeşim 2000 yada 2500TL.ye2006 veya 2008 arası KEEWAY bulursun ,sahibinden.com da ...Benchttp://img207.imageshack.us/img207/7798/keeway.jpg (http://img207.imageshack.us/i/keeway.jpg/)
Bence (V) motor al ..

Onyx250
02 Kasım 2010, 11:28
valla gösterişli olsun deyişinden anladığım kadarıyla keyif için istiyosun motoru. 1-2.5 arası bulacağın motorlar, bazen'in dediği gibi seni motordan soğutabilir. İstediğin yerde istediğin performansı alamaman, tam caddeye inip keyif yapayım dediğin zamanda motorun arıza çıkarması gibi sorunlar yaşarsan ertesi gün motoru koyarsın bir kenara. Ondan bence biraz daha para biriktir, 4000-4500 e orta seviye bir hyosung gv250 bulursun. 5500-6000 e kadar da yolu var bu motorların ancak o kadar da temiz olması gerekmez dersen gerek de yok. 10-15bin km de, 2006 model bi gv 250 yi 4000 gibi bi fiyata alırsın. 2.5'u veren 1.5 daha verir ya :) öyle başlıyo zaten benim de limitim 2000 di ilk, sonra 2500-3000 olur dedim, hadi biraz daha sıkayım 3500 e kadar yolu var dedim, sonra 5500 e benim gv250yi aldım 2007 model 2300km'deydi :D

bazen25
02 Kasım 2010, 12:14
onyx250 durumu özetlemiş,siz bence bu fiyat aralığındaki motorların kullanıcı topiclerini bir okuyun size en uygun olanı seçin , bende vaktiyle sizin gibi düşük fiyat aralığında ama görüntüsü 10 numara olan bir motor almıştım.Allahtan çalıştığım iş yerinde her türlü tamiratı yapabilecek imkanım vardı ve sorunlarımı bir şekilde bir yere kadar hallediyordum, bir yere kadar ama, en sonunda eşimin elinden benzin bidonunu zor aldım :).Herkez şunu söyleyecek "nekadar ekmek okadar köfte" ama bi yerden sonra yeter artık diyip ya bu sevdadan vaz geçiyorsun, yada borca girip daha kaliteli bişi alıyorsun.Ben 2. yolu tercih ettim.Bir de şu konu var ben ucuz yollu bir motor alayım tecrübe edineyim ondan sonra bakarım bir hal çaresine, sonrada 3 e 5 bakmam satar daha iyisini alırım diyorsanız bu konuda da bir yere kadar haklı bulurum, ancaak siz tecrübe edinene kadar yapacağınız olası masraflar ve keyfinizin kaçması zaten bir üst fiyat aralığını bulacak. Yok benim limitim bu ve motorsiklet istiyorum diyorsanız, bakımlarını aksatmadan hatta zamanından önce ve motorun limitlerini zorlamak durumunda kalacağınız yolları (otoyol gibi) tercih etmemenizi öneririm.

Onyx250
02 Kasım 2010, 12:36
Yok benim limitim bu ve motorsiklet istiyorum diyorsanız, bakımlarını aksatmadan hatta zamanından önce ve motorun limitlerini zorlamak durumunda kalacağınız yolları (otoyol gibi) tercih etmemenizi öneririm.

Bu da önemli birşey, göz ardı etmemek lazım. Performans sadece hız tutkusu için değil. Özellikle minibüs yollarında (kozyatağındayım, kadıköy e giderken çok kullanırım) motorun çevik olması bikaç kez hayatımı kurtardı. Minibüsler özellikle acımasızca sıkıştırıyor yolda. O anda hızlanıp uzaklaşman gerektiği noktada, motorun buna cevap verebiliyor olması önemli. Ya da E5 de otobüsler özellikle bi anda kırıyo önüne, ya sert fren yapıp hafif patinajı göze alcaksın, ya da motorunu tanıdığın kadarıyla gazlayıp aradan sıyrılcaksın. Altındaki motora göre yol seçmen de gerekecek eğer daha güçsüz bir motor seçecek olursan.