PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PayPal ile Koruma Ekipmanları Alabileceğim Yerler Var Mı?

inzell
31 Ekim 2010, 23:13
Merhabalar,

Ödemesini PayPal ile yapabileceğim mağazalar var mı?
(Türkiye sınırları içinde olmalı.)

Osbourne
31 Ekim 2010, 23:20
Anladım güvenlik nedeniyle soruyorsunuz..
Ama, paypal yerine neden sanal kredi kartı kullanmıyorsunuz?

Garantide var mesela..Taksit de yapılıyor, peşin de alınıyor..netten hesabınızdan sanal kredi kartına para atıp işi bitiriyorsunuz..

Levsy
31 Ekim 2010, 23:20
Bunu ben de araştırmış ama bulamamıştım. Türkiye'de host siteleri ile arkadaşlık siteleri dışında neredeyse paypal kullanan yok. Bunun da nedeni Paypal'ın Türk kullanıcılarına hesaplarında biriken paraları göndermiyor olmasıydı. Sanırım şimdi ödeme yapmaya başladı ve umarım Palpal kullanan sitelerin sayısı artar :)

iptaluyelik02
31 Ekim 2010, 23:22
sanal kredi kartı da paypal kadar güvenli.
Ama koruma ekipmanlarından dizlik dışında hiç biri denenmeden alınmamalı.

Levsy
31 Ekim 2010, 23:25
Sanırım PayPal hesabında biriken miktarı kullanmak istiyorsun.

Öyle değilse dostların dediği gibi en iyi çözüm Garanti'nin sanal kart uygulamasıdır. Sadece bu bankada var ve kredi kartına değil hesaba bağlı çalışıyor, bunu kullan.

timoti
31 Ekim 2010, 23:27
Ben yurt içinden yapacağınız alışverişlerde paypal yerine sanal kartı öneririm. Hemen hemen her bankanın var bu uygulaması. Ayrıca paypal bazen belirli bir işlem ücreti kesiyor. Ancak paypal'de ısrar etmenizin özel bir nedeni varsa da bu mesajı boşuna yazdım demektirki, kusuruma bakmayın.

inzell
31 Ekim 2010, 23:33
Ben bir uploaderım ve hesabımda birazcık para var ayıptır söylemesi. :)

Yalnız PP kuru, bizim kurdan biraz daha aşağılarda seyrediyor ve dolar bozdurduğumda zarar ediyorum. Sonuçta oradaki parayı banka hesabıma çektikten sonra yine gidip koruma ekipmanları bakacağım.

Son olarak, PP gönderilerinde borçlu olunan ödemeyi seçerseniz hiçbir kesinti uygulanmıyor.