PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor

Capitao_3
30 Ekim 2010, 00:16
slm ben motor almak istiyorum ama daha önce hiç motor kullanmadım ucuz parçası bol olan bir motorla başlamak istiyorum..
motor konusunda hiç bilgim yok!
bana nasıl bir motor önerirsiniz önecelikle neler yapmalıyım?
hemen ehliyet almam gerekir mi?
kısacası nasıl bir yol haritası izlemeliyim?

motorhocası
30 Ekim 2010, 00:20
Bismillahirrahmanirrahim, nereden başlasak.:)

MeKRoG
30 Ekim 2010, 00:20
slm ben motor almak istiyorum ama daha önce hiç motor kullanmadım ucuz parçası bol olan bir motorla başlamak istiyorum..
motor konusunda hiç bilgim yok!
bana nasıl bir motor önerirsiniz önecelikle neler yapmalıyım?
hemen ehliyet almam gerekir mi?
kısacası nasıl bir yol haritası izlemeliyim?

Zaten iş orda bitiyor :rendeer::queen:

Capitao_3
30 Ekim 2010, 00:22
bilmiyorum yani fazla para veremem şuan için ama motor bana sorun çıkarsında da istemem.. scuter de istemem boyum 190 kilom 90 kötü oluyo :)

!Lk£®
30 Ekim 2010, 00:23
Bismillahirrahmanirrahim, nereden başlasak.:)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ne desem bilemedim:queen:

motorhocası
30 Ekim 2010, 00:24
Boy-kilo-fiyat orantısı kurarsak çinli cross alınır.

Capitao_3
30 Ekim 2010, 00:27
crosslar da kötü gözüküyo sevmiyorum pek :(

Olcan138
30 Ekim 2010, 00:34
Öncelikle konu başlığının, içerikle alakalı olmasına dikkat edebilirsiniz...

Daha sonra her öneriye tek tek beğenmmiyorum yazmak yerine, ilgilendiğiniz tarzı belirleyip, onun hakkında milletin fikirlerine, görüşlerine başvurabilirsiniz.

Ayrıca motosiklet kullanabilmek için evet ehliyetinizi hemen almanız gereklidir. Almadığınız takdirde ilk çevirmede ehliyete ödeyeceğinizden çok daha fazlasını ödemekle mükellef olacaksınızdır.

Bunun yanında kask da edinmeniz gereklidir. (Hem güvenliğin en önemli parçası, hem de trafik kuralları gereği bir zorunluluktur.) Korumaların devamı (mont, eldiven, bot...) da sağlığınız için önemli olmakla birlikte, kullanmak sizin inisiyatifinize kalmıştır.

Yapacağınız ilk şey hem ehliyet sorununu haletmek, hem de motosiklet konusunda dert yandığınız bilgisizliğinizi gidermek için bir sürücü kursuyla görüşmek olabilir.