PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eldivenler hakkında

Altone
28 Ekim 2010, 21:49
merhaba arkadaslar kuryelerı goruyorum nalburda satılan sarı cızme gıyıyorlar su ve ruzgar almasın dıye heralde. ben eldıvenle kullanmayı pek sevmıyorum surme hıssımı alıyor bole hareket kısıtlıyor. tamam koruma olayı var eywda. asıl sorum bu nalburda satılan veya evde kullandıgımız bulasık eldıvenlerı vardırya onla hıc suren varmı? ruzgar ve su gecırmıyor heralde vede elı tam sarıyordur denıyen veya oneren varmı?

otopsici
28 Ekim 2010, 21:59
merhaba arkadaslar kuryelerı goruyorum nalburda satılan sarı cızme gıyıyorlar su ve ruzgar almasın dıye heralde. ben eldıvenle kullanmayı pek sevmıyorum surme hıssımı alıyor bole hareket kısıtlıyor. tamam koruma olayı var eywda. asıl sorum bu nalburda satılan veya evde kullandıgımız bulasık eldıvenlerı vardırya onla hıc suren varmı? ruzgar ve su gecırmıyor heralde vede elı tam sarıyordur denıyen veya oneren varmı?

birazda pril al evde bulaşığada yardım edersin:)

buggin
28 Ekim 2010, 22:00
bi kaza anında koruma olayı sıfır olur yazlık eldiven giymeyi dene bence.

_OLD_
28 Ekim 2010, 22:04
Motosiklete binerken eldiven ellerimizi olası bir düşmede korumak için kullanılır.Denenmeden alınmamalıdır.İnternetten alınıyorsa bir beden büyük alınması iyi olur.Bulaşık eldiveni mevcut eldiveni yağmurdan korumak için üzerine takılabilir ama tek başına kullanmaya sıfat düşünemiyorum.

COQ
28 Ekim 2010, 22:07
Eldiven sadece dusme aninda koruyan, ya da yagmura karsi islanmayi önleyen bir nesne degil arkadaslar.
Ayni zamanda elinizin havalanmasini da sagliyor.
Yani motosiklet kullanirken nefes alan-veren bir eldiven kullanin.
Bulasik eldiveni,ya da ameliyat eldiveni gibi plastik turevi nesneler hem ise yaramaz, hem de zarar verir.

Altone
28 Ekim 2010, 22:10
anladım normal korumalı eldıven alıp uzerıne takabılırsınız dıyorsunuz bulasık eldıvenını aşırı yagmurda. pekı bana onerebılecegınız hasanpasa veya kızıltoprakdan kullanıslı ruzgar su gecırmeyen korumalıklı ındırımde olan eldıven varmı acaba?

eray_uluyazı
28 Ekim 2010, 22:24
soğuk havada el farkında olmadan uyuşur bu da kazaya sebebiyet verir..

alp_tunay
28 Ekim 2010, 22:29
Eldiven sadece dusme aninda koruyan, ya da yagmura karsi islanmayi önleyen bir nesne degil arkadaslar.
Ayni zamanda elinizin havalanmasini da sagliyor.
Yani motosiklet kullanirken nefes alan-veren bir eldiven kullanin.
Bulasik eldiveni,ya da ameliyat eldiveni gibi plastik turevi nesneler hem ise yaramaz, hem de zarar verir.

Sadece bununla da kalmayıp, Sıcaklarda aşırı terleme ve yağışlı havalarda gaz ve fren kollarındaki kaydırmayı da engeller... Soğuk havalarda donmayı engeller...

Olası kaza anında koruması daha sonraki planda kalıyor bence... :cat:

mehmet cihan
28 Ekim 2010, 22:55

Motor sürerken güvenlik konfordan önce gelmeli. Bahsettiğiniz eldiven ise 15 dakika içinde elinizi teriniz içinde vıcık vıcık yapacaktır. Sonrasında kontrolünüz sıfır olacaktır. Buda konfor olamaz.
Onun bunun ne yaptığı sizi ilgilendirmesin siz olması gereken neyse onu yapın.
Kalitesiz eldivenlerde ne koruma sağlar nede konfor, oysa adam gibi bir çift kışlık bir çiftte yazlık eldiven alın ve güvenle sürün derim. Eldivensiz sürmeyi ise aklınızdan geçirmeyin.

takendy
28 Ekim 2010, 23:06
bulaşık eldiveninin amacı bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken kullanılan kimyasal temizleyicilerin cilde zarar vermemesi için kullanılır , sarı balıkçı çizmesi ve sarı balıkçı yağmurluğu iş icabı ve zorunlu kalınmadıkça kullanılmayan ekstra giyeceklerdir.
bunların motor koruma ekipmanları ile alakası yoktur.

motor kullanırken kullanacağınız eldivenin avuç içi korumalı ve montunuzun dışına taşan tipte olması önem taşır , her türlü hava şartından korunmanızı sağlar , kaydırmaz üşütmez , terletmez

bir süre sonra eldivensiz kullanamaz hale gelirsiniz...