PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eyüpte sabah namazı ve Murat abinin kabrini ziyaret

Sayfa : [1] 2

emin_arikoglu
26 Ekim 2010, 23:00
Arkadaşlar bu pazar sabah namazına Eyüp Sultan camisine gitmeyi, ordanda Rahmetli Murat abi aYe nin kabrini (Pendik / Kurtköy mezarlığı) ziyaret etmeyi düşünüyoruz, katılmak isteyenleri bekleriz. Eğer Eyüp Sultana gelemeyipte kabristan ziyaretinde bizlere katılmak isteyenler olursa karşıda da buluşabiliriz. Bana ulaşmak isteyenler 535 469 99 63 den arayabilirler.

Not: Bu organizasyondan basının haberi yok, o yüzden kameralarda olmayacak, kabristandan çıkınca gazlamaya da gitmeyeceğiz, akşam sahilde mangalda yakmayacağız, bunları yazayımda belki saydıklarım için gelmeyi düşünen arkadaşlar vardır hayal kırıklığına uğramasınlar.
http://img5.imageshack.us/img5/2669/89753435.jpg (http://img5.imageshack.us/i/89753435.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

AydoganX
26 Ekim 2010, 23:58
Ah Murat abim ah, ALLAH kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inş.
Ankara'dan katılamasakta, dualarımız, gönlümüz Murat abimizle.

Bu ince düşünce için tebrikler Emin kardeşim.
Kabristana varınca bizimde selamımızı iletin.

alosyi
27 Ekim 2010, 00:13
çok iyi fikir sağolasın arkadaşım, keşke katılabilseydik ama mealesef uzaktayız
Allah dualarınızı kabul etsin

Şeyh Şamil
27 Ekim 2010, 00:30
Ölüm; insanları ayırsada sevmek, sevilmek ve unutulmamak güzel birşey.:cat:

Duyarlı davranışı nedeniyle EMİN ARIKOĞLU'nu kutlar. Murat Aye'ye

Allah'tan rahmet dilerim.Mekanı cennet olsun.

aras1925
27 Ekim 2010, 00:37
İstanbul'da olsam gelmek ısterdim ama elden ne gelir...:pale:

COQ
27 Ekim 2010, 00:44
Selam söyleyin.

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 01:01
Ah Murat abim ah, ALLAH kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inş.
Ankara'dan katılamasakta, dualarımız, gönlümüz Murat abimizle.

Bu ince düşünce için tebrikler Emin kardeşim.
Kabristana varınca bizimde selamımızı iletin.

Başüstüne, ileticem hiç merak etmeyin, hem önemli olan zaten dua değilmi, Allah kabul etsin.

çok iyi fikir sağolasın arkadaşım, keşke katılabilseydik ama mealesef uzaktayız
Allah dualarınızı kabul etsin

Sizde sağolun, cümlemizin dularını kabul etsin Rabbimiz.

Ölüm; insanları ayırsada sevmek, sevilmek ve unutulmamak güzel birşey.:cat:

Duyarlı davranışı nedeniyle EMİN ARIKOĞLU'nu kutlar. Murat Aye'ye

Allah'tan rahmet dilerim.Mekanı cennet olsun.

Aslında bu ziyaret için bir çok arkadaşımız istekliydi, sadece başlığı ben açmış bulundum, amin..

İstanbul'da olsam gelmek ısterdim ama elden ne gelir...:pale:

Dualarınızı eksik etmeyin..

Selam söyleyin.

Başüstüne abi..

my91
27 Ekim 2010, 01:11
Gelemesek de dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Bizim de selamlarımızı iletin!

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 01:24
Gelemesek de dualarımızı eksik etmeyeceğiz. Bizim de selamlarımızı iletin!

Allah kabul etsin, başüstüne kardeşim.

jesse
27 Ekim 2010, 01:29
emincim.. mevlütte konuşmuştuk.. güzel düşünce.. gelmeye çalışacagım ..

FinalCUT
27 Ekim 2010, 01:40
Elimle ilgili ufak bir sıkıntım var...
O zaman kadar biraz olsun iyileşirse bende gelirim Emin..
Numaranı aldım..Telefonlaşırız...

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 01:56
emincim.. mevlütte konuşmuştuk.. güzel düşünce.. gelmeye çalışacagım ..

tmm kardeşim konuşuruz :wiinkk:

Elimle ilgili ufak bir sıkıntım var...
O zaman kadar biraz olsun iyileşirse bende gelirim Emin..
Numaranı aldım..Telefonlaşırız...

Abi geçmiş olsun ciddi bi problem yoktur inş. gelemesende dualarını eksik etme yeterde artar.

FinalCUT
27 Ekim 2010, 02:54
Allah senden razı olsun Emin..
Dualarım Murat için..
Gelmeye çalışacağım..

Elim içinde sağolasın..
Ufak bir talihsizlik diyelim..

Birkannn
27 Ekim 2010, 06:02
Bende gelirim yakın evim zaten

remzi_39
27 Ekim 2010, 06:12
Güzel bir fikir...
Danke..

Ama diyorumki..
Ölüm yerine gidip cicek koysaniz..
Orasini cicek doldursaniz????

Burada bu gavurlarin yaptigi gibi...
Acaba???

(Bendende selam söyleyin Murat a)

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 11:14
Allah senden razı olsun Emin..
Dualarım Murat için..
Gelmeye çalışacağım..

Elim içinde sağolasın..
Ufak bir talihsizlik diyelim..

Cümlemizden abi, Allah kabul etsin, geçmiş olsun tekrar.

Bende gelirim yakın evim zaten

Dış avludaki üst geçitin (bayanların yerine gitmek için kullanılan yol) altında görüşürüz o zaman.

Güzel bir fikir...
Danke..

Ama diyorumki..
Ölüm yerine gidip cicek koysaniz..
Orasini cicek doldursaniz????

Burada bu gavurlarin yaptigi gibi...
Acaba???

(Bendende selam söyleyin Murat a)

Başüstüne, hepinizin selamını özellikle ileticem merak etmeyin, ben o yolu bi daha görmek istemiyorum aslında, olaydan sonra iki kere gördüm kötü oldum, bariyerler hala aynı şekilde eğik duruyor, ama sizin koyduğunuz resimdeki gibi hatıra olacak bir şeyler yapsak, eminimki akşama kalmaz alır götürürler, malum burası Türkiye..

Sinan Aksu
27 Ekim 2010, 11:24
Benden de selam söyleyin...

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 14:22
Benden de selam söyleyin...

Başüstüne..

babaçi
27 Ekim 2010, 15:51
Katılmayı düşünen arkadaşların,saatlerin gece 1 saat geri alınacağını göz önünde bulundurmalarını hatırlatırım.

CERRAHI
27 Ekim 2010, 16:02
Not: Bu organizasyondan basının haberi yok, o yüzden kameralarda olmayacak, kabristandan çıkınca gazlamaya da gitmeyeceğiz, akşam sahilde mangalda yakmayacağız, bunları yazayımda belki saydıklarım için gelmeyi düşünen arkadaşlar vardır hayal kırıklığına uğramasınlar.
http://img5.imageshack.us/img5/2669/89753435.jpg (http://img5.imageshack.us/i/89753435.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Emincigim,

Bunları belirttigin cok iyi olmus.

Zira bu toplumda ;

Cenaze namazı kılarken, Kıldıktan sonra hatta kabrine bile gelipte ara gazı verecek,

Merhumun kaza yaptıgı yerde protesto icin cagırıldıgında kafasında kask takmayan, Sanki yeni bir modelin tanıtımına gidilmişcesine davetinin idrakinde olmayan,

Bir mangal, cay, geyik muhabbeti oldugunda sabahlayan ancak arasında bu eylemleri yaptıgı insanın ihtiyacı oldugunda ve hatta dugunu veya cenazesi dahi oldugunda bile 1 saatini onay ayırmayıp sonra adına dostluk koyan nice ÖKÜZLER var...

Bu ÖKÜZLER i her toplumda oldugu gibi bu toplum icinde de görmek istenmedigini dusunuyorum. Zira birçok insan benimle aynı fikirde oldugunun yazdıklarının farkındayım.

Bu mesajımda gerçekten önemli mazeretleri olup isteyipte yapamayanları tenzih ettigimi o insanlar zaten anlamıslardır.

Ama en önemli sey sanırım aradaki ufak tefek kucuk olcekteki baglı arkadaslıklar dısında burada ne DOSTLUK olur nede YARENLIK.

halis
27 Ekim 2010, 18:12
allahtan bir mani cıkmazsa orda olcam...olmak isterim....

Samet Ağır
27 Ekim 2010, 18:31
bende orada olmak isterim.ama zaten pendikte oturduğum için sabah buradan size katılmak istiyorum.pendikte bir buluşma noktası belirleyecekmisiniz? yoksa mezarlıktamı buluşacağız???
pendikte tahmini buluşma saatinnide belirtirseniz sevinirim...

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 18:53
Emincigim,

Zira bu toplumda ;

Cenaze namazı kılarken, Kıldıktan sonra hatta kabrine bile gelipte ara gazı verecek,

Merhumun kaza yaptıgı yerde protesto icin cagırıldıgında kafasında kask takmayan, Sanki yeni bir modelin tanıtımına gidilmişcesine davetinin idrakinde olmayan,

Bir mangal, cay, geyik muhabbeti oldugunda sabahlayan ancak arasında bu eylemleri yaptıgı insanın ihtiyacı oldugunda ve hatta dugunu veya cenazesi dahi oldugunda bile 1 saatini onay ayırmayıp sonra adına dostluk koyan nice ÖKÜZLER var...

Bu ÖKÜZLER i her toplumda oldugu gibi bu toplum icinde de görmek istenmedigini dusunuyorum. Zira birçok insan benimle aynı fikirde oldugunun yazdıklarının farkındayım.

Bu mesajımda gerçekten önemli mazeretleri olup isteyipte yapamayanları tenzih ettigimi o insanlar zaten anlamıslardır.

Ama en önemli sey sanırım aradaki ufak tefek kucuk olcekteki baglı arkadaslıklar dısında burada ne DOSTLUK olur nede YARENLIK

Ramazanda yaptığımız protestoya katıldıktan sonra gündüz vakti caddebostan sahiline gidip alkol alanların olduğunuda biliyoruz, hadi o günün ramazan ayı içinde olmasını geçtik, merhuma ve yakınlarının acılarına karşı da bu şekilde saygı gösteriyolar demekki, böyle insanlar var malesef..

allahtan bir mani cıkmazsa orda olcam...olmak isterim....

Tmm abi, ezandan evvel dış avluda görüşürüz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

bende orada olmak isterim.ama zaten pendikte oturduğum için sabah buradan size katılmak istiyorum.pendikte bir buluşma noktası belirleyecekmisiniz? yoksa mezarlıktamı buluşacağız???
pendikte tahmini buluşma saatinnide belirtirseniz sevinirim...

Abi şuan belli değil ama pazar sabahı beni ararsan seni bilgilendiririm.

dalyan_
27 Ekim 2010, 19:19
3 günlük tatil dolayısıyla çocuklarımla beraber şehir dışında olucam. Beni bu sefer mazur görün...

The Dude
27 Ekim 2010, 19:20
güzel düşünülmüş bir organizasyon tertip edenler bakımından,
lakin sonrasında başka insanları küçümseyici, aşağılayıcı, hakaret içeren mesajlardan dolayı seviye epey düşürülmüş, keşke insanların hayat biçimlerini eleştirmekten ziyade organizasyonun bütünlüğü ile ilgili mesajlar yazsaydınız.

vesile ile murat için tekrar Allah tan rahmet dilerim. acısını taşıyan bilir.

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 19:59
3 günlük tatil dolayısıyla çocuklarımla beraber şehir dışında olucam. Beni bu sefer mazur görün...

Tamam abi kısmet değilmiş bir dahaki sefere.

güzel düşünülmüş bir organizasyon tertip edenler bakımından,
lakin sonrasında başka insanları küçümseyici, aşağılayıcı, hakaret içeren mesajlardan dolayı seviye epey düşürülmüş, keşke insanların hayat biçimlerini eleştirmekten ziyade organizasyonun bütünlüğü ile ilgili mesajlar yazsaydınız.

vesile ile murat için tekrar Allah tan rahmet dilerim. acısını taşıyan bilir.

Allah razı olsun, üstadım kendi adıma konuşmak gerekirse maksadım kimseyi küçük düşürmek, yaşamlarını eleştirmek değil, ancak ortaklaşa düzenlenen bir etkinlikte fevri davranmaya kimsenin hakkı olamaz, herhangi birinin yaşam tarzı başka bir kimseye saygısızlık etme hakkını veremez, benim yada cerrahinin gördüklerini sizde görseydiniz hak verirdiniz diye tahmin ediyorum, burada motosiklet üzerinde hayatını kaybetmiş gencecik biri var, merhumun yakınlarının acıları daha yeniyken onlara aldırmadan kabristan içine ara gazla gelerek motorunu orada bırakıp kabrin başına gelenler vardı, yada sağlığında yakın arkadaşı olduğunu bildiğimiz insanlar cenazeye bile gelmediler, ve bunu gibi daha neler, onun için o kadar doluyumki yanlış bir ifadede bulunursam mazur görün.

halis
27 Ekim 2010, 20:19
Emin insan iyi gün kötü gün
Dostları diye birsey var ben bu vesile ile gerçi daha önce de. Bir olaydan sonra motor camiasında herkesin yada %80 İyi gün dostu olduğu gördüm o yüzden artık uzak dürüyorum yada az takılıyorum sadece okuyorum yazmamaya çalışıyorum.o yüzden bu yapılanlar yazılanları yadırgamiyorum....

emin_arikoglu
27 Ekim 2010, 21:07
Emin insan iyi gün kötü gün
Dostları diye birsey var ben bu vesile ile gerçi daha önce de. Bir olaydan sonra motor camiasında herkesin yada %80 İyi gün dostu olduğu gördüm o yüzden artık uzak dürüyorum yada az takılıyorum sadece okuyorum yazmamaya çalışıyorum.o yüzden bu yapılanlar yazılanları yadırgamiyorum....

Haklısın Halis abi ona şüphe yok, yüzün unutuldumu arayan soranında olmaz buna eminim.

Olcan138
27 Ekim 2010, 21:31
Adını sitede, yüzünü fotoğraflarda her gördüğümde ayrı bir hisse kapılıyorum, hala her an bir yerlerden çıkacak bir şeyler diyecek, yazacak diye bekliyorum...

Arıyorum, özlüyorum, kabullenemiyorum...

Az önce de bir arkadaşımın "katil"inin 1 yıl kadar bir sürede serbest kaldığını öğrenince artık isyan etmek istiyorum.

Murat'ı da Elbruz'u da yanımda görmek, eskisi gibi olmak; hiçbir zaman adlarının yanına yakışmayacak ölüm kelimesini artık onlar yerine sadece olanlara sebep olanlarla birlikte anmak istiyorum...

Aradaki uzun mesafeler acıya da uzak kalmayı sağlar diye umuyordum, sadece istediğin anda acını paylaşamamak, orada olamamak, daha da üzülmek oluyormuş sonuç...
Türkiye'ye döndüğüm ilk fırsatta ben de oradayım...

Samet Ağır
27 Ekim 2010, 23:41
gelen başka kimse yokmu??sanırım pazar sabahına kadar birkaç kişi daha eklenir...
umarım:silent:

remzi_39
28 Ekim 2010, 05:36
ama sizin koyduğunuz resimdeki gibi hatıra olacak bir şeyler yapsak, eminimki akşama kalmaz alır götürürler, malum burası Türkiye..

Götürürler yani???? :silent:
Vay anasini diyorum sadece...
Nutkum tutuluyor....
Buna bile saygi yok.. :pr:

halis
28 Ekim 2010, 09:39
gelen başka kimse yokmu??sanırım pazar sabahına kadar birkaç kişi daha eklenir...
umarım:silent:

yok yorma kendini sabah namazına gelen kalıplaşmış bir gurup vardır onlar gelir başkası gelmez onların ikiside şehir dışında.. geriye kaldı 3,5,kişi :salut:

Jubaa
28 Ekim 2010, 10:19
Emin abi sen benim yerimede dua et gidince.:salut:

Samet Ağır
28 Ekim 2010, 19:40
yok yorma kendini sabah namazına gelen kalıplaşmış bir gurup vardır onlar gelir başkası gelmez onların ikiside şehir dışında.. geriye kaldı 3,5,kişi :salut:

ne diyeyim halis?? ne diyeyim...??
bakalım pazar sabahı sayarız arkadaşları...

metci
28 Ekim 2010, 20:32
Keşke gelebilsem ama Van'da çalışıyorum, selamlarımızı dualarımızı iletirsiniz...

casillas00
28 Ekim 2010, 20:46
Emincigim,

Zira bu toplumda ;

Ama en önemli sey sanırım aradaki ufak tefek kucuk olcekteki baglı arkadaslıklar dısında burada ne DOSTLUK olur nede YARENLIK.

Çok haklısın Erhan Abi,

Protestoya değilde sıradan bir buluşmaya gelmiş gibi olay yerinde durunca o bayan arkadaşların attıgı kahkahalar ve "ay ne zamandır görüşemiyorduk muhabbetleri" hala gözümün önünde bizden hiç bişey olmaz.

Yok motosiklet kültürüymüş.
Trafikte Saygıymış.
Herkez yazıp çiziyor ama uygulamaya gelince hep sınıfta kalıyoruz.

Biz neyi nerde yapıcağımızı bilmeyen bir toplum olduk çıktık.
Eğlenmeyi de bilmiyoruz.
Acılarımızı paylaşmayıda.

emin_arikoglu
28 Ekim 2010, 22:46
Adını sitede, yüzünü fotoğraflarda her gördüğümde ayrı bir hisse kapılıyorum, hala her an bir yerlerden çıkacak bir şeyler diyecek, yazacak diye bekliyorum...

Arıyorum, özlüyorum, kabullenemiyorum...

Az önce de bir arkadaşımın "katil"inin 1 yıl kadar bir sürede serbest kaldığını öğrenince artık isyan etmek istiyorum.

Murat'ı da Elbruz'u da yanımda görmek, eskisi gibi olmak; hiçbir zaman adlarının yanına yakışmayacak ölüm kelimesini artık onlar yerine sadece olanlara sebep olanlarla birlikte anmak istiyorum...

Aradaki uzun mesafeler acıya da uzak kalmayı sağlar diye umuyordum, sadece istediğin anda acını paylaşamamak, orada olamamak, daha da üzülmek oluyormuş sonuç...
Türkiye'ye döndüğüm ilk fırsatta ben de oradayım...

Aynı duygu ve düşüncelere bende sahibim olcanım ama elden birşey gelmiyor ne yazıkki, Murat abi yada Elbruz bir milletvekili yada bakan tanıdığı olsaydı şuan şile yolu ve beşiktaşa minibüs girişi kapatılmış olurdu heralde.

Götürürler yani???? :silent:
Vay anasini diyorum sadece...
Nutkum tutuluyor....
Buna bile saygi yok.. :pr:

Neye saygı var ki abi ona olsun, canlıya saygı göstermeyen merhuma neden göstersinki, depremde enkaz altında yaralı yatan insanların kolundaki bilezikleri çalan insan görünümlü yaratıklar var.

Emin abi sen benim yerimede dua et gidince.:salut:

Tmm kardeşim merak etme.

ne diyeyim halis?? ne diyeyim...??
bakalım pazar sabahı sayarız arkadaşları...

Az ama öz olması çok daha iyi bence.

Keşke gelebilsem ama Van'da çalışıyorum, selamlarımızı dualarımızı iletirsiniz...

Başüstüne.

Çok haklısın Erhan Abi,

Protestoya değilde sıradan bir buluşmaya gelmiş gibi olay yerinde durunca o bayan arkadaşların attıgı kahkahalar ve "ay ne zamandır görüşemiyorduk muhabbetleri" hala gözümün önünde bizden hiç bişey olmaz.

Yok motosiklet kültürüymüş.
Trafikte Saygıymış.
Herkez yazıp çiziyor ama uygulamaya gelince hep sınıfta kalıyoruz.

Biz neyi nerde yapıcağımızı bilmeyen bir toplum olduk çıktık.
Eğlenmeyi de bilmiyoruz.
Acılarımızı paylaşmayıda.

Cenazeden sonra lunaparka gidenler olduğunu söylediler bana, böyle tiplerin samimiyetine kim inanır, insanların acılarını kullanarak ortam yapmak içinmi geliyolar nedir anlamadım..

arslanfb
28 Ekim 2010, 23:24
Pazar günü size Ataşehirden katılırım Emin bende Muratımı ziyaret etmek istiyorum.
Pazar günü Eyüpden çıkış yapınca haberleşelim nerden geçecekseniz ona göre
bir yer belirleyelim size katılayım mezarlığın yerini bilmiyorum ona göre Emincim.

emin_arikoglu
28 Ekim 2010, 23:43
Pazar günü size Ataşehirden katılırım Emin bende Muratımı ziyaret etmek istiyorum.
bir yer belirleyelim size katılayım mezarlığın yerini bilmiyorum ona göre Emincim.

Tmm abi geçerken ararız seni.

Samet Ağır
28 Ekim 2010, 23:49

Hasan benide pendikten almayı unutmayın ..dörtyol köprüsünün altında beklesem sanırım uygun olur.nasılsa köprünün üstüne tırmanıp yukarı kurtköye çıkılacak...
yada başka bir yer önerisi varsa orada da bekleyebilirim.
yada ne bileyim sen erken çıkarsan önce senle buluşur Emin leri beraberde bekleyebiliriz..

arslanfb
29 Ekim 2010, 00:00
Hasan benide pendikten almayı unutmayın ..dörtyol köprüsünün altında beklesem sanırım uygun olur.nasılsa köprünün üstüne tırmanıp yukarı kurtköye çıkılacak...
yada ne bileyim sen erken çıkarsan önce senle buluşur Emin leri beraberde bekleyebiliriz..

Olabilir Samet pazar sabahı haberleşiriz Emin ile sabah konuşayım eğer e-5 den
gelecekler ise Pendik Köprü altında bekle ordan alırız seni olmazsa ben senin yanına gelirim.Pazar sabahı haberleşiriz duruma göre hareket ederiz.

emin_arikoglu
29 Ekim 2010, 00:52

Olabilir Samet pazar sabahı haberleşiriz Emin ile sabah konuşayım eğer e-5 den
gelecekler ise Pendik Köprü altında bekle ordan alırız seni olmazsa ben senin yanına gelirim.Pazar sabahı haberleşiriz duruma göre hareket ederiz.

Abiler pazar sabahı anadolu yakasına doğru yola çıkmadan evvel telefonlaşalım, bu taraftaki arkadaşlar olarak ona göre rotamızı çizelim.

remzi_39
29 Ekim 2010, 07:46
Neye saygı var ki abi ona olsun, canlıya saygı göstermeyen merhuma neden göstersinki, depremde enkaz altında yaralı yatan insanların kolundaki bilezikleri çalan insan görünümlü yaratıklar var.

Yorum yok..... :pale:
Cok yazik....

Bazen ben kizip gönderme yapiyorum yurdum insanina buradan...
Ertesi günde diyorumki Remzi sert yazdin....
Yapmamaliydin yazmamaliydin bunu diyorum...

Ama????
:pr::pr::pr::pr::pr:

Mrt_alkan
29 Ekim 2010, 08:21
Allah rahmet eylesın.
Sagduyun ıcın Allah razı olsun.

Olcay Avşar
29 Ekim 2010, 09:53
Bir rota , zaman hareket saatleri belirlense.

Namaza yetişemeyipde mezarlığa gelecek olan Anadolu Yakası nda oturanlar için iyi olur.

Samet Ağır
29 Ekim 2010, 11:28
evet arkadaşlar.rota ve saat belirlense iyi olur..saatlerde değişecek sanırım...benim için sabah kalkma sorunu yok.hergün kalkıyorum zaten.ama o saatlerde yola çıkması mümkün olmayanlar olabilir.
acaba diyorum?? eyüpte namazdan sonra biraz oyalansanız biraz daha geç yani saat 08:00 dan sonra mezarlığa giriş yapsak mı acaba?? diyorum...
artık mezarlıklarda bekçiler var içeri alınmazsak diyorum??ne bileyim sabah sabah saçmalıyorda olabilirim..kusuruma bakmayın....

emin_arikoglu
29 Ekim 2010, 15:59
Bir rota , zaman hareket saatleri belirlense.

Namaza yetişemeyipde mezarlığa gelecek olan Anadolu Yakası nda oturanlar için iyi olur.

Katılımın 5-6 kişiden ibaret olacağını tahmin ettiğim için o kadar organize düşünmedim işin açıkçası, o yüzden numaramı yazdım gelmek isteyenler sabah bize ulaşırlarsa bizde onlara göre bi plan yaparız diye, namazdan sonra eyüp civarında çay çorba içer karşıya öyle geçeriz büyük bi ihtimal.

evet arkadaşlar.rota ve saat belirlense iyi olur..saatlerde değişecek sanırım...benim için sabah kalkma sorunu yok.hergün kalkıyorum zaten.ama o saatlerde yola çıkması mümkün olmayanlar olabilir.
acaba diyorum?? eyüpte namazdan sonra biraz oyalansanız biraz daha geç yani saat 08:00 dan sonra mezarlığa giriş yapsak mı acaba?? diyorum...
artık mezarlıklarda bekçiler var içeri alınmazsak diyorum??ne bileyim sabah sabah saçmalıyorda olabilirim..kusuruma bakmayın....

:)

Abi dediğim gibi biz kahvaltıydı yoldu derken zaten aşşağı yukarı o saati bulur hatta geçer belkide, o yüzden en iyisi haberleşmek gibime geliyor, siz hasan abiyle yol üzeri bir yerde buluşursunuz bizde o buluşma yerine geliriz.

Samet Ağır
29 Ekim 2010, 21:04
en güzeli siz tahmini pendikte olma saatinizi belirlersiniz , bizde Hasanla başarabilirsek biraz erken buluşup siz gelene kadar bir çay-çorba içer buluşma yerine geliriz..
yarın akşam saati konuşuruz.cumartesi gecesi saatler geri alınacağına göre şu anda 07:00 gibi kılınan sabah namazı 06:00 gibi kılınır.saatin 08:00 olması için yol ve kahvaltı süresi bol bol yeter sanırım...
haydi hayırlısı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:31 ----------

gelmek isteyenler!!! hala fırsatınız var......

stubborn
29 Ekim 2010, 21:13
Emincigim,

Zira bu toplumda ;

hislerime tercüman olmuşsun teşekkürler...

hattat_hasan
29 Ekim 2010, 21:18
[QUOTE=sametagir;2188048]en güzeli siz tahmini pendikte olma saatinizi belirlersiniz , bizde Hasanla başarabilirsek biraz erken buluşup siz gelene kadar bir çay-çorba içer buluşma yerine geliriz..
yarın akşam saati konuşuruz.cumartesi gecesi saatler geri alınacağına göre şu anda 07:00 gibi kılınan sabah namazı 06:00 gibi kılınır.saatin 08:00 olması için yol ve kahvaltı süresi bol bol yeter sanırım...
haydi hayırlısı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:31 ----------

gelmek isteyenler!!! hala fırsatınız var......[/QUOTE

samet abi sen pazar günü gelmiyormusun yani? gelsende tanışsak ya :) ben namaza gelicem ama kurtköye gidebilirmiyim bilmiyorum işim varda biraz belli değil o taraf gelebileceğim.