PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taksitli Özel Sağlık Sigortası

KAARİA
26 Ekim 2010, 22:44
Arkadaşlar dünyanın bin türlü hali var hele de Türkiyede yaşıyorsak sigorta yaptırmak şart gibi.Genel sağlık sigortam olduğu halde yaptırma ihtiyacı duydum ve malesef kullanmak zorunda kaldım.10x15 Tl vererek 10.000 tl lik teminat sözkonusu.Ben Akbanktan yaptırmıştım ama çoğu bankanın veya sigorta şirketinin böyle hizmetleri var tavsiye edip sizinle paylaşmak istedim.aşağıda link ve teminat kapsamı var
sevgiler saygılar

http://www.akbank.com/acil-saglik-sigortasi.aspx

1. Trafik kazası
2. Akut miyokard enfarktüsü, yatarak tedavi gerektiren ciddi ritim bozukluğu, ağır hipertansiyon krizleri ,
3. Akut Apandisit ve akut batın tabloları
4. Ani felçler
5. Suda boğulma,
6. Darp ve benzeri genel vücut travması (Yüksekten düşme, ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları, darbe sonucu sinir kopmaları ya da kesilmesi, akut masif kanamalar, tecavüz vb.)
7. Elektrik Çarpması,
8. Donma, soğuk çarpması ve ısı çarpması,
9. Tahriş edici madde yanıkları ve tahriş edici gazların solunması,
10. Anjioödem ve anaflaktik alerjik şok tabloları,
11. Evcil-vahşi hayvanların ciddi cerrahi müdahale gerektiren ısırıkları,
12. Dikiş atılmasını gerektiren cilt kesikleri,
13. Her türlü 2. ve 3. derece yanıklar,
14. Cerrahi girişim gerektiren ciddi göz yaralanmaları
15. Hayati tehlike arz eden ilaç, gıda ve kimyasal zehirlenmeler,
16. Ani oluşan beyin kanamaları,
17. Kırık ve çıkıklar, (Nüks eden çıkıklar kapsam dışıdır)
18. Solunum sistemine yabancı cisim kaçması (aspirasyon),
19. Ani şuur kaybına neden olan her türlü durum
20. Mide perforasyonu (sigorta öncesi dönemde saptanmış mide-duodenum ülseri olanlar ve kronik alkol kullanımı durumları hariç),
21. Menenjit, ansefalit (beyin iltihabı) ve beyin apsesi
22. Kurşunlanma, bıçaklanma (cürüm işlemek ve cürüme teşebbüs hali istisnadır)
23. Ateşe bağlı havaleler.
24. Dış gebelik rüptürü. (Tanısı daha önce konulmuş olanlar ve takibe alınan vakalar kapsam dışıdır.)
25. Akut böbrek yetmezliği (Gebelik toksemisi ve intihar girişimi sebebi ile oluşanlar hariçtir)
26. Renal Kolik: Böbrek taşlarının yol açtığı, ilerlemesi durumunda idrar yolu ya da böbrek hasarına yol açabilecek şiddetli ağrı oluşturan durum.
27. Şeker koması

Olcay Avşar
27 Ekim 2010, 10:25
Motosiklet sürücülerine ayrı bir madde ekleniyor ve sigorta primi artıyor.

Haberiniz olsun normal poliçe kestirirseniz motosiklet kazalarında ödeme alamazsınız.

emomen
27 Ekim 2010, 10:47
Way arkadaş ne günlere kaldık...
hani bizim SSK boşunamı ssk'lı işlerde çalışıyoruz...
ozaman şöyle bir şey yapalım, işyerine diyelimki kardeşim ben 65 yaşına kadar yaşıyamam emekli olamam zaten :) gel ssk prim ödemelerini maaşıma ekle ben kendi sigortamı yaparım.

hee bide özel sağlık sigortası heryerde geçerli değil.
Allah korusun bir kaza yaptınız kendinizde değilsiniz ambulans sizi en yakın hastaneye sevk etti ne olacak, özel sağlık sigortasımı kurtaracak sizi....

Lütfen yapmayın öyle para tuzaklarına gelmeyelim...
özel sağlık sigortası gavurların işidir:P ben 1-2 sene kullandım verdiğim paralara acıyorum boşa veriyorsunuz yazıktır.

kurubuz
27 Ekim 2010, 11:06
Motosiklet sürücülerine ayrı bir madde ekleniyor ve sigorta primi artıyor.

Haberiniz olsun normal poliçe kestirirseniz motosiklet kazalarında ödeme alamazsınız.

Yanlış. Motosiklet kazası da trafik kazasına dahildir ve sigorta öder ( a2 olduğu sürece) . Ancak Motosiklet Sporu dahil değildir. Yani cross yaparken veya pist yarışında yaralanırsan ödemez. Daha dün bu forumda bir sigorta hekimi ( ödenip ödenmeyeceğine karar veren kişi ) bu şekilde görüş bildirdi. Ancak hayat sigortaları motor kazasında ölün halinde varislere ödeme yapmıyor.

boyraz
27 Ekim 2010, 11:10
Evet, motosiklet kazalarını genelde kapsam dışında tutuyorlar.

Bir de 10,000 TL teminat hiç bişey değil. Platinli kırık ameliyatını zar zor karşılar. Yatak parasıydı, röntgen di MR derken cepten bir o kadar daha çıkar.

Limitsiz ve tam kapsamlı bir sigorta (yatarak tedavi) senelik 600-700 TL civarı.

Olcay Avşar
27 Ekim 2010, 11:31
kurubuz haklı, benim dediğim hayat sigortası içindi yanlış hatırlamışım.

KAARİA
27 Ekim 2010, 23:37
Evet, motosiklet kazalarını genelde kapsam dışında tutuyorlar.

Bir de 10,000 TL teminat hiç bişey değil. Platinli kırık ameliyatını zar zor karşılar. Yatak parasıydı, röntgen di MR derken cepten bir o kadar daha çıkar.

Limitsiz ve tam kapsamlı bir sigorta (yatarak tedavi) senelik 600-700 TL civarı.

10.000 tl bence çok ta kötü olmayan bir rakam.platin vs ise (allah mecbur etmesin) hastanenin fiyat politikasıyla alakalı aynı ameliyat A hastanesinde 3.000 tl B hastanesinde 6.000 olabilir.Sizin dediğiniz rakamı ödeyince doğru orantıyla zaten 40-50.000 tl teminat yapar.Bu sigorta az parayla kendini biraz daha sağlama almak olarak düşünülebilir.bu benim tercihimdi tabi,herkesin bu iş için farklı düşünce ve projeksiyonları olabilir.Saygılar:rendeer:

_UnReaL_
28 Ekim 2010, 00:15
Geçen sene motorunu satın aldığım bir abim sağolsun bana ferdi kaza sigortası yaptırdı, ama hiç kullanmadım. Kendisi bana motoru sattıktan 2 gün sonra başka bir motor satın aldı ve ertesi günü kaza yaptı. Kaza sonrası american hastanesine kaldırıldı, ayak bilek kırılmaları yaklaşık 3 ay yattı. Neyse şöyle söyleyeyim. 300 TL. civarında bu yaptırdığı sigorta ve şunu söyleyeyim taksi parasına kadar adam tahsil etti.

axa oyak -- ferdi sağlık sigortası İsterseniz araştırın.

tomass
28 Ekim 2010, 00:16
Sigorta fena değil, umarım kullanmak zorunda kalmazsınız, fakat 10000 tl çok yetersiz bir rakam, biraz daha fazla verip farklı markaların limitsiz poliçelerinden alabilirdiniz.