PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamyonetin çektiği motosikletten düşen sürücü hayatını kaybetti

AydoganX
25 Ekim 2010, 14:35
Gaziantep'te, benzini bittiği için kamyonete bağlanarak çekilen motosikletten düşen sürücü hayatını kaybetti.

Araban ilçesi Fıstıklıdağ köyünde, Yusuf Erdoğan'ın kullandığı 27 LL 465 plakalı motosikletin yolda benzini bitti.

Yusuf Erdoğan, motosikletini, teyzesinin oğlu Mehmet Yıldırım'ın kullandığı 27 AR 926 plakalı kamyonetin arkasına iple bağlayarak ilçeye götürmek istedi.
Seyir halindeyken motosikletin kamyonete bağlandığı ip koptu, kontrolden çıkan motosiklet devrildi.
Motosikletten düşen ve başını taşa çarpan Yusuf Erdoğan ağır yaralandı.:pale:

Yusuf Erdoğan (35) kaldırıldığı Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak : A.A.
--------------------

Motosikletin bir araca ip ile bağlanarak çekilmemesi hakkında ne yazık ki acı bir tecrübe olmuş.
Allah rahmet eylesin.

mimoza_cbf_
25 Ekim 2010, 14:37
allah ailesine sabır versin...

Levsy
25 Ekim 2010, 14:40
Allah rahmet eylesin.
İnsanın başına gelen çoğu şey cehalet yüzünden geliyor. Çekene mi kızmalı, çektirene mi? Yoksa ikisine de mi? Çeken herif gözaltına alınacak mı acaba?

ysn17
25 Ekim 2010, 14:43
Allah Rahmet eylesin, yakınlarının başı sağolsun..

inzell
25 Ekim 2010, 14:58
Nasıl bir mantıktır bu? Yazık...

Sinan Aksu
25 Ekim 2010, 15:01
Allah rahmet eylesin.
İnsanın başına gelen çoğu şey cehalet yüzünden geliyor. Çekene mi kızmalı, çektirene mi? Yoksa ikisine de mi? Çeken herif gözaltına alınacak mı acaba?

Eğitimin seviyesinin düşük olduğu yerlerde ne yazikki böyle durumlar olabiliyor Levent abi.
Tıpkı adana'da bi motosiklete 10 kişi binen aile gibi.
Allah rahmet eylesin.

bikerboi
25 Ekim 2010, 15:01
Çeken araç kamyonetse neden kasasına koymamışlar acaba:silent:

kurubuz
25 Ekim 2010, 15:05
Aslında çekilme sebebiyle değil kasksız olduğu için ölmüş..

AydoganX
25 Ekim 2010, 15:14
Kazaya karışan araç bilgileri :

Plaka No : 27LL465
Marka : IZH PLANET
Model : 1992
Renk 1 : KIRMIZI
Cinsi : MOTOSİKLET

Plaka No : 27AR926
Marka : FORD
Model : 1999
Renk 1 : BEYAZ
Cinsi : KAMYONET

Kamyonet 99 olduğuna göre muhtemelen transit serisi olan modellerden.
Açık kasa yada kapalı kasa olması farketmez, herhalükarda içine motosiklet sığabilecek bir araç.
Hadi otomobille çekmiş olsalar neyse ama , cehalet insana neler yaptırıyor. :pale:

McWarnaly
25 Ekim 2010, 15:40
Allah Rahmet eglesin.Heralde basinda kask yokmus.Bende bir keresinde motorum arize yaptigi icin 5 km lik bi yolu o sekilde gitmistim Allah tan bi kaza olmadi.Bir motosikletin iple cekilmesine katilmiyorum ancak mecbur kaldiginizda yapicak bisey yok.Basinda kaski olsaydi buyuk bi ihtimalle hayatta olacakti.

aggressive
25 Ekim 2010, 15:42
Allah rahmet eylesin üzücü

Syanur
25 Ekim 2010, 16:04
Motosikletin bir araca ip ile bağlanarak çekilmemesi hakkında ne yazık ki acı bir tecrübe olmuş.
Allah rahmet eylesin.

Hayır, kask takmadığı için kafasını taşa çarpabilmesi konusunda acı bir tecrübe olmuş...Tabi söz konusu şahıs(allah rahmet eylesin) vefat ettiği için ve de olayı duyanların kulağına küpe olma ihtimali düşük olduğu için kime "tecrübe" olduğu da ayrıyetten tartışılınabilir...

Çeken araç kamyonetse neden kasasına koymamışlar acaba:silent:

Kim uğraşcak...

AydoganX
25 Ekim 2010, 16:22
Hayır, kask takmadığı için kafasını taşa çarpabilmesi konusunda acı bir tecrübe olmuş...Tabi söz konusu şahıs(allah rahmet eylesin) vefat ettiği için ve de olayı duyanların kulağına küpe olma ihtimali düşük olduğu için kime "tecrübe" olduğu da ayrıyetten tartışılınabilir...

Zaten olayı duyan arkadaşların kulağına küpe olsun diye konuyu buraya taşıdım.
İnşallah bu konuda bilinçsiz arkadaş kalmaz.

Olay, tabiri caizse "iki ucu tezekli deynek".
Hem kafada kask yok, hemde kamyonet tarafından çekiliyor.
İkiside ölümcül hatalar.

Syanur
25 Ekim 2010, 16:37
O sebeple taşıdığına şüphe yok...Demek istediğimi sen anladın:cat:

bikerboi
25 Ekim 2010, 16:43

Kim uğraşcak...

İşte bu yüzden vefat etmiş adam:farao:

takendy
25 Ekim 2010, 16:58
allah rahmet eylesin , cehaletin sonucu olduğu açık , kalanlara sabır dilerim.

yukarıdaki bazı mesajlarda cehaletten bahsedildiği için yeri olmasa da yurdum örneğini sizlerle paylaşmak istedim.

kim o ?
Hırsız
dırrt ( kapı açılır )
düşünmeyen bir toplum olduk...

http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=13578

Adana Emniyet Müdürlüğü ekibi, hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların dikkatini çekebilmek için apartman zillerini çalarak bazen "hırsız" bazen "tüpçü" bazen de "pizzacı" numarası yaptı. Özellikle polisin zili çaldıktan sonra "Kim o?" sorusuna "Ben hırsız, kapıyı açar mısınız?" demesi üzerine ilginç diyaloglar ortaya çıktı. Ancak, polisin hırsız demesine rağmen çoğu vatandaşın kapıyı açması dikkat çekti.

Felon
25 Ekim 2010, 16:58
Kazaya karışan araç bilgileri :

Plaka No : 27LL465
Marka : IZH PLANET
Model : 1992
Renk 1 : KIRMIZI
Cinsi : MOTOSİKLET

Plaka No : 27AR926
Marka : FORD
Model : 1999
Renk 1 : BEYAZ
Cinsi : KAMYONET

Kamyonet 99 olduğuna göre muhtemelen transit serisi olan modellerden.
Açık kasa yada kapalı kasa olması farketmez, herhalükarda içine motosiklet sığabilecek bir araç.
Hadi otomobille çekmiş olsalar neyse ama , cehalet insana neler yaptırıyor. :pale:

hocam bu plaka bilgisiyle sorgulamayı nerden yapıyoduk link yollayabilirmisiniz bana

AydoganX
25 Ekim 2010, 17:32
hocam bu plaka bilgisiyle sorgulamayı nerden yapıyoduk link yollayabilirmisiniz bana

www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulayabilirsin.
İlk kez kulanacaksan PTT'den şahsa özel şifre alman gerekiyor.

Felon
25 Ekim 2010, 17:54
www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulayabilirsin.
İlk kez kulanacaksan PTT'den şahsa özel şifre alman gerekiyor.

peki bu şifreyi herkez alabiliyomu

iptaluyelik02
25 Ekim 2010, 18:15
Burası Türkiye.Emsalsiz bir ülke ama emsali bol enteresanlıklar var.

Yıllar önce incelediğim bir dava dosyasında görmüştüm
kamyon şöförü akşam saatlerinde yolun sağından yola çıkan ineğe çarpmamak için yavaşlıyor ve gecerken sağ arka tarafta bir ses duyuyor.İndiğinde bir insanı ezdiğini farkediyorş.
Meğer İneğin sahibi 15-20 m boyundaki bir urganı bileğine bağlamış,inek yola çıkınca adamı da sürükleyip kamyonun altına çekiyor.
Burası Türkiye.Emsalsiz bir ülke ama emsali bol enteresanlıklar var.

AydoganX
25 Ekim 2010, 18:18
::offtp::::offtp::::offtp::

peki bu şifreyi herkez alabiliyomu

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

hondam
25 Ekim 2010, 19:43
Bukadar vurdum duymazlık nıye? yav kamyonet'ı cagırıp motosıklet'ı kasaysına koymuyosun, barı 1 lt benzın aldırıverseydın motoru cektırene kadar. yazık olmus ALLAH rahmet eylesın. bıde kask yok.

RunemagicK
25 Ekim 2010, 20:33
bende sabahın 5inde yolda kalınca arabayla çektirmiştim motorumu. mecbur kalınca yapılıyor. ama en fazla 20-30 km hızla gitmek ve çok dikkatli olmak gerek. mümkünse hiç çekmemek en mantıklısı tabi.

giresunspor
26 Ekim 2010, 01:32
Allah rahmet eylesin.

cok dogru soylemissin.
bu ve buna benzer olaylar cahillikten baska bir sey degil. allah ailesine sabir versin.