PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sattigim kisi motoru ustune almiyor

Escist
25 Ekim 2010, 13:59
Slm arkdaslar
4 ay kadar once motorumu sattim aramizda herhangi sozlesme vs yok alan kiside sadece bana gonderdigi paranin banka dekontu ve motrun sigorta kagidi var
Bu kisi beni 4 aydir oyaliyor simdi tele bile bakmiyor bir miktar borcu var ve motoru ustune almiyor
Haciz ettirsem bir suru is ve para
Calinti ihbari versem dekont olayi basa bela olurmu
Yada son care motoru caldirsam ruHsat bnde sigorta kagidi onda calinti ihbari yapabilirmi ruhsat sahibinimi isterler calinti ihbari icin

Slayerrr
25 Ekim 2010, 14:07
Daha 2 gün açtığın konuyu tekrar açmana hiç gerek yoktu.

Şenonar
25 Ekim 2010, 14:26
Çalıntı ihpari ver motor için bırak ne hali varsa görsün ;)

m.şanveren
25 Ekim 2010, 14:30
Sonkez ara ''motoru üstüne alıyormusun-almıyormusun? diye bir sor.Almıyorum derse,telefonu kapatıcam ve direk polise çalıntı ihbarı vericem,hadi kolay gelsin''diyip telefonu kapat:cat:

Emin ol sana dönecektir.

sero35
25 Ekim 2010, 14:30
çalıntı ihpari ver motor için bırak ne hali varsa görsün ;)

+1 ne kafa yoruyorsun kı

Escist
25 Ekim 2010, 14:41
Pardn knuyu guncellemek istedim aslinda ama bi kere daha acmis oldm
Calinti ibbari vericemde bu dekont basimiza bela olmasin parayi ne icin aldin diyecekler sonra suc uydurmaktan biz gitmeyelim

LASTROMANTIC
25 Ekim 2010, 15:10
arkadaşım ruhsat sendeyse neden uğraşacaksınki. motoru başkasına satıyorum bilgin olsun de sın kez sonrada git notere devrini ver başkasına olsun bitsin kendi düşünsün

osmaniyeli
25 Ekim 2010, 15:15
baktın kafan ağrıyor. de elemana 2-3 kere alıyorsan al bak diye. hala aynıysa ne kendini yırtıyorsun benzin dök yak

kurubuz
25 Ekim 2010, 15:34
Notersiz satış olurmu hiç ? Olursa da böyle işler başına gelir. Gidersiniz notere ; ver paramı , at imzayı, al anahtarı... Bu kadar basit.

m.şanveren
25 Ekim 2010, 15:38
Notersiz satış olurmu hiç ? Olursa da böyle işler başına gelir. Gidersiniz notere ; ver paramı , at imzayı, al anahtarı... Bu kadar basit.

Bu kısım tam benim uygulama

aggressive
25 Ekim 2010, 15:39
Çalıntı ihpari ver motor için bırak ne hali varsa görsün ;)

katılıyorum

takendy
25 Ekim 2010, 16:52
bu başlıktan 8- 10 tane mi var yoksa bu ara herkesin başına bu gereksiz olay mı geliyor ?:silent:

umtglsr
25 Ekim 2010, 17:19
aynı olay bizim arabada başımıza geldi arabayı sattık kac sene once adam ustune almamıs ceza makbuzları bize gelio bide ustune vergi flnda odemio kullanıp atıcak biyerlere bizde verdik çalıntıya aracı fakat konyada mı aksaraydamı ne araba ve nerde oldugu belli deil kac aydır calıntı verildi ama bi iz cıkmadı allah bilir koylerin brinde kullanıyodur ve arac trafige cıkmıyodur.:pr:

Qweasdnon
25 Ekim 2010, 17:33
Çalıntı ihbarı senin başını belaya sokar...Yalan beyanda bulumuş oluyorsun...En garanti ve sağlıklı yol icra takibi...Haa korkutmak için ihbarda bulunacam diyebilirsin ama gerçekten böyle bir şey yapma...

Escist
26 Ekim 2010, 00:24
kendim motoru aldırsam ruhsat sahibinden baskası calıntı ıhbarı yapabılıyormu ?

hondam
26 Ekim 2010, 00:51
Aranızda bır sozlesme falan yoksa o vatandas calıntı ıhbarı veremez ancak kendı hesabından sızın hesabınıza aktardıgı para bıraz sıkıntı olabılır.

Bırde calıntı ıhbarı verme yalan beyan olur senın basın agrır. soyle yapabılırsın sanırım, satısını almıyor deyıp trafıkten baglanmasını ısteyebılırsın. bır arkadasımın basına arabasıyla alkalı oldu bu mevzu oyle baglatmıstı galıba. sızde motosıklet ımle ne ıs yapıyor bılemıyorum endıselıyım benım basım belaya gırcek aracla bır olaya karıscak falan deyıp halledersın.