PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni tip ruhsatlar

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 13:08
arkadaşlar yeni tip kağıt seklideki russatlarla ilgili problemlerim var... russat kabına yaıpışıyor harfler siliniyor yada birbirine giriyor okunmuyor..sonuç git russatı değiştir... 2 ay sonra yine aynı sorun... doblo marka arabam, yamaha ybr ve hyosung gt250r motosikletimin russatları aynı sorunlara yenik düştü... şirket arabalarıda aynı.. sizinde başınıza geldimi bu problem ve russat yapışmasın veya harfleri silinmesin diye nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz...

ozgurakman
24 Ekim 2010, 13:14
benim başıma gelmedi daha...
arka cepte hiç taşımam ama ruhsatı. hep ceket cebinde yada el çantamda olur.

Tesla.tr
24 Ekim 2010, 13:26
Bence ruhsata çok az bir miktar bebek pudrası sürülerek kabına konursa sorun ortadan kalkacaktır. Gerektiğinde ruhsatı kabından çıkarmak da kolay olacaktır.

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 13:34
Bence ruhsata çok az bir miktar bebek pudrası sürülerek kabına konursa sorun ortadan kalkacaktır. Gerektiğinde ruhsatı kabından çıkarmak da kolay olacaktır.

bu mantıklı geldi uygulamak lazım....

egelim
24 Ekim 2010, 13:37
ruhsattaki yazılar ters e gelcek şekilde katlayın ve kabına koyun aksi takdir de yazılar terleme yapıyor ve naylona yapışıyor trafik polisi kontrolunde ruhsatı istediğinde yazıları düze çevirirsiniz.:rendeer:

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 13:42
ruhsattaki yazılar ters e gelcek şekilde katlayın ve kabına koyun aksi takdir de yazılar terleme yapıyor ve naylona yapışıyor trafik polisi kontrolunde ruhsatı istediğinde yazıları düze çevirirsiniz.:rendeer:

terse gelecek derken 2ye katlayıp yazılar içe bakacacak şekildemi...

MrSharp
24 Ekim 2010, 14:12
Ruhsat Kapları var biliyorsunuz. Ona Koyarken Pudra Dökün. Ve Haftada bir Kez Bu işlemi tekrar edin. Çıkarın Pudra Döküp takın. Yararı oluyor.

Hay.alper.est
24 Ekim 2010, 14:25
Dışarda Türk bayraklı kısım gelcek şekilde koyarsan içeride yazılar mışıl mışıl duruyor.

http://www.armapromosyon.com/admin/resimler/37230725.jpg

egelim
24 Ekim 2010, 14:27
hayalperest kardeşim resimlede göstermiş anlatmış olduğum mevzuyu aynen böyle yapın en etkili ve geçerli yolu budur.:rendeer:

Slayerrr
24 Ekim 2010, 14:40
Bu soruna biraz da dandik ruhsat kapları neden oluyor. Bende böyle bir sorun yok. Abimin ruhsatının başına da aynı şeyler geliyordu ki kendi kullandığım ruhsat kabından verdim ona artık ruhsatı yapışmıyor.

Çağlar KARA
24 Ekim 2010, 15:42
aynı sorun bendede oldu eski ruhsatlar presti bunları yazıcıdan çıkarıyorlar veriyorlar polis görse istese bana ceza keser sizin sucunuz desek artı başka bir ceza keser. gidip yeliletsek para alıyorlarmı bilen varmı

metanecho
24 Ekim 2010, 15:56
aynı sorun bende de var -dı şimdi içiçe gelecek şekilde koydum :

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 16:31
hayalperest kardeşim resimlede göstermiş anlatmış olduğum mevzuyu aynen böyle yapın en etkili ve geçerli yolu budur.:rendeer:

resimdeki gibi kotguğumda yine yapışıyor... o yöntem denendi.... benim russatlarda yaramadı...

selo001
24 Ekim 2010, 16:32
Aynı sorun bendede var 3 aylık ruhsat birbirine girdi fotokopisini çektim her ihtimale karşı

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 16:36
aynı sorun bende de var -dı şimdi içiçe gelecek şekilde koydum :

iç içe koydum 20 gün ama yine yapışma var. naylon kısma yapışmadan daha az ama yeterli değil..pudra yöntemi mantıklı geldi aama daha iyi bir fikir çıkabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 ----------

Aynı sorun bendede var 3 aylık ruhsat birbirine girdi fotokopisini çektim her ihtimale karşı

kaplatsak bu sefer katlanmayacağından nereye koyacaz... birde kaplatsak trafik ne der acaba... tabi kaplatırsak muayene alanları yine kaplanmamalı...

ShowDown
24 Ekim 2010, 17:38
üstüne şu kırtasiyedeki koruyucu folyolardan koysanız olmaz mı?Hani şu 3m li olan şeffaf koruyucular...

Emrah.ark
24 Ekim 2010, 19:14
Ne zamandır açıp bakmadım ruhsata..Hep montumun iç cebinde durur..Çevirmede kapalı polise veririm kapalı alırım :mrgreen:

Bende bi baksam iyi olcak:)

_pLay_06
24 Ekim 2010, 20:05
bence klasık cozumler arayınız mesela bayrak kısmı dısa gelecek sekılde. veya arka cebe koymayacak sekılde cozumler bulursanız daha ıyı olur dıye dusunuyorum =)

Ramazan Can
24 Ekim 2010, 21:24
pudra yöntemini bu akşam uyguladım... ilerde olumlu yada olumsuz sonuçları yazarım....

Samet Ağır
24 Ekim 2010, 21:43
ben motosikletlerin ve arabanın ruhsatlarını hep yanımda ayrı ruhsat kaplarında taşırım.bu yaz bel çantamda taşıyordum..o bel çantam denize düştü..ama belime bağlı olduğu ve belimde bana bağlı olduğu için olayın içinde bende vardım:queen:
ama enteresan ruhsatlara bişey olmadı ama ehliyetin resmi tam bir yaratığa dönüştü:queen:

sorun çözümü olarak ince şeffaf bir naylonla kaplanarak(gerektiğinde açılacak şekilde) yada beyaz bir kağıtla kaplayarak soruna çözüm getirilebileceğini düşünüyorum...

Ramazan Can
25 Ekim 2010, 13:47
ben motosikletlerin ve arabanın ruhsatlarını hep yanımda ayrı ruhsat kaplarında taşırım.bu yaz bel çantamda taşıyordum..o bel çantam denize düştü..ama belime bağlı olduğu ve belimde bana bağlı olduğu için olayın içinde bende vardım:queen:
ama enteresan ruhsatlara bişey olmadı ama ehliyetin resmi tam bir yaratığa dönüştü:queen:

sorun çözümü olarak ince şeffaf bir naylonla kaplanarak(gerektiğinde açılacak şekilde) yada beyaz bir kağıtla kaplayarak soruna çözüm getirilebileceğini düşünüyorum...

seninkinin başına gelenler daha garip...

newceri
25 Ekim 2010, 14:19
Printer yazıları(silinen yazılar) içe gelecek şekilde katlayarak kullandığında hiç bir sorun olmuyor. Bu sorun emniyetin kalitesiz printer toneri veya kartuşu kullanmasından kaynaklanıyor.

Arjantinli69
25 Ekim 2010, 14:55
bende bir ara bakayım ruhsata bari.ben genelde ruhsatta sorun görmedim bu zamana kadar,nedeni 6 ayda bir motor değiştirmekten olabilirmi acaba :P

htmetin
25 Ekim 2010, 15:23
Pantolon cebinde ve nemli ortamlarda bırakma.. yeni ruhsat aldığında en az bir gün pvc korumasının içerine sokma hava ile oksidasyona uğrasın boya ve kurusun.

Bence ruhsatlarıda Ehliyet formuna sokup digital teknoloji ile donatsalar herkez rahat eder.

aggressive
25 Ekim 2010, 15:37
ya şeffaf kolı bandı yapıştır yada yumusak pvc kaplat(yazı yazılacak muayene haneleri acık kalacak sekılde ama )

Ramazan Can
07 Kasım 2010, 20:35
arkadaşlar konuyu hortlattım çünkü bebek pudrası sürerek ruhsat taki yapışma olayı çözüldü.... bir çok kişi benzer sorun yaşıyor çaresi burda.. eczaneden 2 tl ye aldım şuan dertlerden kurtuldum....

mahonyy
07 Kasım 2010, 20:45
arkadaşlar konuyu hortlattım çünkü bebek pudrası sürerek ruhsat taki yapışma olayı çözüldü.... bir çok kişi benzer sorun yaşıyor çaresi burda.. eczaneden 2 tl ye aldım şuan dertlerden kurtuldum....

kanka geri kalanıda biyerine dökte terleme yapmasın :)):queen::queen:

Ramazan Can
07 Kasım 2010, 20:59
kanka geri kalanıda biyerine dökte terleme yapmasın :)):queen::queen:

benim totoya 2 tl lik pudra yetmez.... :P:P:P:P:P:P

mahonyy
07 Kasım 2010, 21:30
o da doğru ya kanka onu hesaplamamışım kusura bakmaa :))

eray_uluyazı
07 Kasım 2010, 22:27

ahahahahahahaah:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

htmetin
07 Kasım 2010, 23:14
Keyifler düzeldi ozaman:)

Samet Ağır
07 Kasım 2010, 23:29

onların kilolukları vardır herhalde...birkaç kilo alalım isteyen arkadaşlara da veririz...:P

Ramazan Can
10 Kasım 2010, 22:59
o da doğru ya kanka onu hesaplamamışım kusura bakmaa :))

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 ----------

onların kilolukları vardır herhalde...birkaç kilo alalım isteyen arkadaşlara da veririz...:P

güncel bir liste yapalım abi... mete nin toto da büyük...

mahonyy
10 Kasım 2010, 23:00
kanka ama sen daha fazla oturuyon :))

Ramazan Can
10 Kasım 2010, 23:12
kanka ama sen daha fazla oturuyon :))

:P:P:P:P:P

ayakta şöförlük yapamıyorumki....

Ramazan Can
08 Şubat 2011, 14:20
arkadaşlar pudra gerçekten işe yarıyor.... yapışan russatlkar varsa sorun çözülüyor...

sherrnova
08 Şubat 2011, 17:28
http://www.askermekani.com/pictures/talkpudra06.jpg

Forza Pudra!!!